Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
12. aug 2011

@smajka to je super, veru malinky rastie ako z vody, tak musite mat obrovsku radost. A uz je u vas vsetko okej, myslim po tych incidentoch v LON ? 😕

radlinka
12. aug 2011

@z_vesela ahooj, ako u vas v Bhame, vsetko okej ? uz som ta davno necitala, dufam ze ste vsetci v poriadku a mate sa fajn a rastiete do krasy 😀
No my sme dnes s malym boli v surgery sa dat zaregistrovat, moc ma nepotesili, radsej by som sa vratila k mojmu staremu GP, mozno tak spravim alebo ho zoberiem po znamosti tam, kde som pracovala, lebo tu nebol ziadny dobry lekar k dispozicii. Dostala som 3 najlepsich, z toho este jedna fajn dama, ktora sa velmi rozumie malym detickam, ale je na holiday, tak nas supli na check up k nejakemu neznamemu, kde som nechcela ani ist, ale bohuzial, vsetci su fully booked na dva tyzdne, tak nemam asi na vyber. Hovorili ze len check up, vyplnila som niekolko foriem a tvarili sa, ako keby boli klinikou v LON. Dostali sme appointment az na stredu, lebo nas dovtedy nik nechcel prehliadnut, no proste ako v turecku 🙄 🙄 🙄 aj tam je lepsia starostlivost. Inak moc ma to netrapi, lebo nasa pediatricka si odviedla doma dobru sluzbu a vsetko nam naordinovala, napisala aj dopredu a urobila poriadny check up. Takze tie smiesne kontroly co tu maju zvlada kazda slovenska matka. 😅
Proste ja si nepomozem, ja mam averziu voci tomuto systemu krajiny, ja sa nebudem osobne ani preregistrovavat, kaslem na to...ved kazdemu je jedno ci byvam na novej alebo starej adrese, mam to cca pol hodinku cesty do byvaleho mesta. 😅 Este sa ma 3x pytali, ci mal maly naozaj kontrolu a ci bol vobec ockovany proti niecomu, tak som im vysvetlila ako sa veci maju a nevedeli pochopit, ze som ho rodila u nas doma a dosla som spat. Proste im to nejako nezapinalo v tom momente, asi piatok je uz den vypinania mozgov, to chapem, stava sa. Ale obcas sa citim, ako keby som prisla z Afriky, ze si myslia, ze maly od narodenia nebol prehliadnuty a nemal ziadne kontroly. To by videli ako sa u nas k takymto veciam stavaju a kolko poradni musi baby absolvovat. Nakoniec ani HV sa nedostavi, lebo sme uz velky, mozno nas pozve na osobny pokec, ale inak to tu ma kazdy na haku, tak taky postoj zaujmem aj ja.

radlinka
12. aug 2011

Chcem sa spytat, aky Aptamil davate svojmu dietatku...1 alebo 2 ci 3 ? Ako viete ake cislo mate dat, ked mne to pride vsetko rovnake ??? Len tak som to bezne prebehla a necitala dopodrobna, ale rovnako ten isty napr. Nutrillon 1 je do pol roka dietata, potom prechadza na 2. Tu je Aptamil 2 tusim pre hladoskov...ako hungry milk, mylim sa ? 😕 😕 😕 😅 😅 😅 Videla som aj hackovy, ale je len na predpis, tak musim dat napisat.

radlinka
12. aug 2011

Este jedna otazocka ... ake mate skusenosti s high chair ? potrebujem poradit, neviem si vybrat, ktora by sa nam najlepsie hodila, aby bola multifunkcna 😅 vdaka za kazde typy. 😉
Sorko ze som to tu zahustila otazkami 😅 😅 😅

princezna82
13. aug 2011

@saza007 dakujem za odpoved a chcela by som aste vediet ci to bude ta co mi pridelili?? dakujem a nevies kolko taka midwife moze "stat"?

princezna82
13. aug 2011

@princezna82 este jendna otazka, tu v uk sa moze vybrat tip porodu, myslim tym ze mamicka si moze vybrat ci cisarak ci normal???dakujem

hathor1231
13. aug 2011

@princezna82 velmi neviem co chces. chces sukromnu kliniku a vlastnu midwife? ak ano,tak to stoji 10tis libier (cim skor z tej kliniky vypadnes,tym viac usetris je to cena za porod -24hod) .
ak myslis to,ze ci bude pri tebe midwife pri porode,tak urcite bude. tu nie je gynekolog, bude pri tebe LEN midwife. prosto prides do porodky,tak ta niektora midwife dostane na starost a odrodi ta, zasije a po porode ta prevezu na poporodne. ale vybrat si ju asi nemozes, zalezi aka je velka ta nemocnica/ centrum. to sa musis spytat priamo tam kde sa chystas rodit.
niektore nemocnice/centra maju moznost porodu do vody alebo doma atd. vyberas si len polohu. cisarak ti urcite neurobia na poziadanie!!!!! tu ta ani nenastrihnu, vyvolavaju len ak je to extremne nutne a to iste aj s cisarakmi- len ak ide o zivot. po cisaraku musis byt v nemocnici omnoho dlhsie a to im nevyhovuje pretoze tu prepustaju tak do dvoch-troch dni (podla komplikacii).
ak chces isto do UK len koli tomu,ze cakas lepsiu starostlivost pri porode,tak radsej si priplat na SR a mas to urocite lepsie....

hathor1231
13. aug 2011

@radlinka my mame tuto. vyuzili sme ju strasne kratko tak je ako nova. mala ma svoj stolik a stolicku takze highchair isla do komory. treba mysliet prakticky- ci mas doma miesto na velky stol kde by mohol drobec s vami sediet v highchair alebo nie. prosto netreba investovat viac ako treba. hlavne nech je to safe, lahko sa umyva a nech aj vyzera 😉 na SR mame tu,co sa da rozlozit neskor na stolik a stolicku (z rakuska).

http://www.mothercare.com/Mothercare-Picnic-Hig...

hathor1231
13. aug 2011

@radlinka nieco podobne mame na SR,len ma vystlatu sedacku, ved to drevo musi byt nepohodlne 😕
mne sa to nepacilo ked to bolo zlozene na highchair,ale je to zase prakticke. my sme boli na SR len raz ked sedela vo vysokej, teraz uz bude mat stolik so stolickou 😉

http://www.mothercare.com/East-Coast-Nursery-Co...

smajka
13. aug 2011

@kvietocek7 - ahoj moja - ano chystame sa - bude buducu sobotu,ale stale to bude rano, uz to vraj mali zajednane. a cassioburry park poznam velmi dobre - velmi radi tam chodime. je to najkrajsi park v akom som v uk bola - obrovsky, paddling pools, prechadzky popri potoku alebo kanali, chodi tam aj maly vlacik a dve detske ihriska... 😀 preco?? chystate sa??

princezna82
13. aug 2011

@hathor1231 dakujem za odpoved ja som uz v uk rok a pol a som v tretom mesiaci teho. a v utorok mam prve stretnutie s midwife, tak som chcle len vediet ako to funguje, neviem kazdy tu strasi ze ake su tu strasne porody, ja nechcem aby som sa obavala aj ja chcem mat kludne tehulkovanie a dufam ze nebudu ziadne koplikacie.. 🙂

hathor1231
13. aug 2011

@princezna82 no v pase mas okres martin a tiez ze nie si tehu tak som myslela,ze si na SR a myslis,ze v UK je lepsia starostlivost o tehulky.... no ja ti nejdem ani pisat moje zazitky,len nevet tomu,ze kazda nemocnica sa postara rovnako! poriadne si pozistuj od inych mamiciek ich skusenosti a az potom tam chod rodit. ja som bola naivna a myslela som si,ze v kazdej nemocnici sa musia postarat a brala som tu najblizsiu. taku chybu uz neurobim 😉 v akom meste si? mozno sa tu najde niekto z okolia co tam uz rodil 😉

saza007
13. aug 2011

@radlinka aptamil - do pol roka 1, od pol roka 3.

wandie
13. aug 2011

@princezna82 Ja som rodila pred 9 mesiacmi v nemocke Basingstoku a bola som velmi spokojna....Pri porode som mala jednu velmi milu Midwife, ked som som porodila, dost som sa roztrhla (kedze tu nenastrihuju) a tak som vela krvacala, preto museli prist dvaja doktori a este jedna midwife, ktora sa starala o maleho, zatial co mna sili a zastavovali mi krvacanie. Potom ma nechali samu na porodnej izbe par hodin, aby som si oddychla a potom ma previezli na poporodne oddelenie. Midwifes boli vsetky velmi ochotne a mile, stacilo stlacit tlacitko a uz aj bola pri tebe. Maleho som mala stale pri sebe, nikdy mi ho nebrali. Aj vsetky potrebne testy mi robili pri mne. Ale raz som poprosila midwife v noci ci mi ho na par hodin nezoberie, ze sa chcem vyspat a s radostou si ho zobrali do sesterne. Ja som bola v porodnici 6 dni, kedze som stratila vela krvi, a mala som velmi nepravidelny tep a nizky tlak. A maly mal zltacku. Inac pustali ine mamicky domov po 2 dnoch. Takze toto je moja skusenost. Bola som velmi spokojna. A nevahala by som tu rodit znova. Ale za tyzden sa stahujeme na SVK takze tak.....🙂

kvietocek7
13. aug 2011

@smajka ano,spominala to jedna kamoska tak by sme to isli omrknut,no a ked tak sa tam pripadne mozme stretnut 🙂 vies mi povedat ako je to tam s parkovanim?plati sa ci free? mi ked do Watford tak len shopping centre inac nepoznam Watford.

elixia
13. aug 2011

@radlinka my mame chicco polly.da sa nastavit vyska a je aj polohovatelna,moja kamoska ju pouziva uz od narodenia pre maleho,dava ho tam lahnut ked su v kuchyni...mne vyhovovalo,ze ten taky vycnelok (neviem ako to nazvat) ktory ma dieta medzi nozkami ked sedi,je na stolceku nie priamo na stolicke a ze sa da aj vybrat..to kvoli tomu,ze Risko je baculaty a aby sa citil pohodlne,niektore stolicky vyzerali fajn,ale ked som ho tam posadila,mal malo miesta uz vtedy,kde este tak rok aby v tom sedel...snad som to napisala zrozumitelne 🙂
http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Feeding/Hi...)

smajka
14. aug 2011

@kvietocek7 - urcite - kedykolvek 😉 car park je free - ale ked je krasne pocasie je tam natresk . radi vas uvidime 😉 - hlavne nech ta vidim aj ako tehulku. je to kusok od shop centra.
a vcera pisala sona na fb - v sobotu bude stretko pobede -asi sa jej to podarilo zmenit. tak nam ak do toho nic nepride - urcite prideme. uz sme sa dohadovali aj s anetkou.

smajka
14. aug 2011

@radlinka - http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
kiddicare maju teraz 50% off high chairs. minuly tyzden nam prisla tato 🙂 . pri starsom som mala z mamas and papas - bistro baby a celkom bola ok- ale tato je omnoho lepsia. potrhal sa nam cely ten plastovy vankus v nej a uz bola taka 'obkopana' . pytala som sa v m&p kolko by stal len ten vankus a ze £35 - tak som sa radsej rozhodla pre novu a staru sme vyhodili. je polohovatelna - tak uz aj alex sa v nej hrava.
a co sa tyka nepokojov - myslim ze uz je to ok - vsetko je opat pootvarane a utichlo to 🙂

radlinka
14. aug 2011

@hathor1231 @elixia @smajka diky moc babenky, idem to popozerat. Chcela by som aby maly uz teraz v nej sedel, lebo mame dost velku kuchyni a k tomu jedalensku cast, tak sa zmestime aj viaceri. Len ho nikdy nemam kde dat, tak musim kupit highchair, aby nemusel na nas pozerat z kocika. Pacia sa mi aj tie vo forme 'vajicka' vyzera to ako z rakety, napr. cossato ma jednu a su aj drahsie v zelenom a cervenom prevedeni, ale niektori ludia hovoria ze su hrozne tazke a nakladne, ale od narodenia, tak neviem 😖 Paci sa mi aj chicco alebo graco. 😅

elixia
14. aug 2011

@radlinka mne sa veeelmi pacila ta cossato.no kvoli tej cene som ju musela ozeliet 😖 ale naozaj je to privela na jednu stolicku...ta nasa sa tiez da vyuzit uz od narodenia tym ze sa da sklo[it..som prave vcera muzovi vravela,ze keby sme ju mali skor,tak sme nemuseli kupovat aj to kresielko a vyuzivat namiesto neho tu stolicku...co uz 🙂

monikac
14. aug 2011

@kvietocek7 cauky...je to Siemens SE26N850GB...mas v IP link na nu 😉

monikac
14. aug 2011

mal tu niekto z vas water bitrh?

princezna82
14. aug 2011

@hathor1231 joj , ja som tu nova tak ani neviem ako sa to do toho profilu pise, som leicestri a ty??

mrk11
14. aug 2011

@radlinka dik,snad uz o par dni sopliky prejdu a bude eli ok. My mame bistro baby z m&p,nic speci,az nedavno som zistila,ze sa sedadlo da polohovat,ale ucel splnila,eli jej dava riadne do tela. No uz precchadzame plne na stolik a stolicku, v jasliach pouziva len to a nema ani najmensi problem.

radlinka
15. aug 2011

@elixia vdaka, my sme vcera kupili babygym aj malu stolicku... rocking chair, alebo bouncer ci ako to nazvat, nech mam maleho aspon kde zatial dat, ked robim nieco doma, ale zisla by sa aj high chair, tak pockam na dobry sale, lebo na ebay je to niekedy o zivot, ze sa to obcas ani neoplati kupit nieco opotrebovane, platit za donasku, ked mozem vystihnut aj dobry sale, tak cakame 🙂 Inak tak chicco sa mi dost pozdava 😉

@monikac cau zlato ako sa vam dari ? predomnou jedna kocka mala porod do vody, sice to nebolo tu, ale bola som si aj ja predtym obzriet ako to vsetko funguje a vyzera ten bazenik, ona porodila raz dva, mala par stehov. 😉 Ale komora lekarov ma na tuto alternativu aj svoje nazory, takze jedni su za a ini proti. Viac ti mozem pisnut 😉

@mrk11 ahooj, tak som rada ze ste uz lepsie, tiez nechcem az taku drahu verziu, ale aby som to mohla pouzivat uz coskoro, pozdava sa mi chicco a ostatne, kt. sa daju polohovat a pouzivat uz od narodenia, tak musim popozerat sales. 😉

cutce
15. aug 2011

Ahojky holky
@radlinka mi mame to chicco tu druhou z prava a ja jsem s ni spokojena, da se dat i trochu do lehu 😉pak s tim Aptamilem, ja jsem koupila 1 a kdyz jsme ho dopapkali, tak jsme sli na 2, jelikoz mu bylo 5 mesicu, ale zalezi kdy ho budes pouzivat zda od narozeni a nebo az dyl. Ja jsem plne kojila do 5 mesice, ted dostava umely jen jednu davku vecer
@mrk11 to je dobre ze Eli uz je lip, oni v tech jeslich docela casto marodi nez si udelaji imunitni system co? rada bych se te chtela zeptat zda dostavas prispecky na jesle a working tax credit??? ja tam ted volala a me rekli, ze jakmile vydelavame nad £42000, tak nedostaneme vuuubec nic 😠 😠 😠 😠 😠 😠

radlinka
15. aug 2011

@cutce ahooj, no pozerala som na kiddi, maju tam dost velke zlavy a dost dobre stolicky, len vacsina je od 6mesiacov. Uvidim, co poviem GP tento tyzden, ak mi nenapise verziu HA, tak si dam donies z Belgicka Nutrolin HA, lebo sme ho uzivali na slovensku a chcela by som, aby mali pil iba hackove mlieko, nakolko som alergik 😒
S tymi tax credits to mas tazke, ak mas viac ako je povolena suma, tak je to blbe hmm... Ako si sa tam dovolala, ja sa na HM Revenue nikdy nemozem dovolat poriadne 🙄 Pytali si od teba iba national insurance number alebo aj P60, podla coho ti to vypocitali tak rychlo celkovu sumu ?

radlinka
15. aug 2011

@smajka ahooj moja, vcera mi kiddi stranka nesla, asi ludia nakupovali o 106 kvoli vypredajom, dnes som pozerala, ze maju dost velke zlavy, tak musim este omrkat a uvidim, vacsina stoliciek je az od 3 mesiacov, preto by som rada od narodenia. 🙂
@elixia ahooj zlato, prosim ta, ked maju deticky trosku tucnejsie stehienka (bulky) hlavne chlapci, ako ho potom napraces to tej stolicky vo vyssom veku ? lebo tam je vlastne ten plastik, co ma zamedzit, aby dietatko nevypadlo a to mi niekedy vadi, lebo je to dost masivne medzi detskymi nozkami. Aj je babatko trosku robusnejsie v buducnosti, tak potom sa do tej stolicky prakticky ani nezmesti kvoli tomu plastiku alebo aj mensej sedacke...pomoooc :D prosim o tvoj nazor 🙂

cutce
15. aug 2011

@radlinka no volala jsem na cislo tax credits a pak zmackla 6 a pak 4 a mluvila jsem se slecnou, ptala se me na incomes a pak kolik by stala nursery a pak mi oznamila, ze pokud je incomes vic jak £42 tak nemame narok na zadny tax credit 😠 😠 😠

Jinak mi koupili tu zidlicku pred par tydnama v tescu 😉

radlinka
15. aug 2011

@cutce aha, to ma mrzi, no tusim je to do tych £42 limitovane, musim na to pozriet. Inak na ich stranke mas kalkulacku, tam ti priblizne vypocita sumu, ked zadas vsetky informacie a udaje o plate. Ja som volala na child benefit a neda sa mi tam proste dovolat, neznasam tie ich cisla, hned ma zrusia. 😠 😠 😠 Dokumenty mi poslali spat a k tomu nic nenapisali, aby som cakala na vyjadrenie, mohli tam napisat aspon cislo benefitu, alebo udaj, pod ktorym sa to vybavuje. No nevadi, poriesime inokedy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre