Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

aliza
3. sep 2011

@chiken kocik je stale zadarmo, my sme minuly rok kupili kocik pre maleho na SK a do lietadla sme ho brali ako kocik pre dceru, ktora vtedy mala 5 rokov! a bol uplne zadarmo. Myslim, ze do 5 rokov ma dieta narok na kocik.

andy1909
3. sep 2011

@aliza Len mna napr. pytali ked som sa registrovala u gp nejaky proof of address a ked tu nebyvas tak ziadny ani nemas, nemas ziaden vypis, ziaden bill nic.

aliza
3. sep 2011

@andy1909 staci, ak manzel-partner pracuje alebo ak niekto, kto tu ma adresu ti da potvrdenie, ze u neho byvas, bez toho neviem, ci sa da, ale urcite netreba byt v UK min. pol roka a platit odvody, aby bol clovek poisteny

chiken
3. sep 2011

@aliza dakujem za odpoved tak snad to tak bude.pekny vikend prajem

aliza
3. sep 2011

@chiken my lietame Ryanairom a dcere sme bravali kocik do 4 rokov a vzdy bol zadarmo. pekny vikend aj tebe

kvietocek7
3. sep 2011

@andy1909 no to teda mame podobne ked mam viac pohybu ako treba tak mam dojem ze sa to uz pohyna, potom ked si lahnem alebo spomalim tak nic. Ale uz len z principu Vas nechcem predbiehat lebo az vo stvrtok nam pride mamka takze dovtedy vy uz to budete mat hadam za sebou 🙂 My to tiez s menom este akosi nemame poriesene ak bude dievcatko tak jedine dcerka ma uz pre nu meno vola baby uz teraz Vanesska ale chlapcekovi este zatial nevieme 😖

kvietocek7
3. sep 2011

@aliza ahoj, no u nasho gp musis priniest nie ze meno niekoho kde na adrese si ale osobny bill alebo bank statment, takze aby naaahodickou nenaburala na taky kamen urazu....
Uz ste spat? Ako bolo na holiday?

aliza
3. sep 2011

@kvietocek7 my sme pisali potvrdenie, ze ten clovek u nas byva a stacilo. Ale tiez neviem, ako by to bolo v pripade, ked chce prist zena iba porodit do UK.
Dnes sa vraciame do UK a vooobec sa mi nechce ☹ . Bolo na SK super, boli sme aj na dovce v Turecku, tak sme sa zasobili slnieckom, nech to v UK nejak vydrzime 😀

lillah
3. sep 2011

@aliza....no ved potom to tak vyzera...ked to ludia vyuzivaju a neplatia ani dane ani NI odvody....(NHS je totiz platene z casti dani a z casti NI)....

lillah
3. sep 2011

@aliza...no super....a my ako blbci platime dane a NI aby to niekto iny mohol vyuzivat...ze si tu len tak pride z ceska, niekto mu/jej napise, ze tu byva....a moze si kludne vyuzivat zdravotne sluzby ci dokonca odrodit zadarmo....no nie je ten zivot uzasny?????? 😠

radlinka
4. sep 2011

Prepacte ze sa vam tu do toho miesam, tak take zdravotne sluzby, ake ma tato krajina, sa mozeme na ne akurat tak vyprdnut, sorrry za vyraz 🙄 🙄 🙄
Nech si chodi sem kto-chce co chce, mne je to jedno ci odvadzam dane na niekoho, kto si sem pride odrodit z CR alebo z Pakistanu ze ano. Ked vas trapi nejaka ceska holka, preco vas netrapia indovia, pakistani, aziati a dalsi pristahovalci, kt. ziju len na benefitoch a su strasne unaveni zo shoppingu kazdy den, lebo nevedia co so sebou a s dalsou XL rodinkou, kt. si dotiahnu za dalsich xy rokov zo sebou. 🙄 🙄 🙄
Ak niekto nevie, tak kazdy ma narok v ramci EU rozhodnout sa, v akej krajine bude rodit. Tak isto ako sa rodi v nemecku, rakusku, v cesku alebo na slovensku. Mozes si ist rodit kde len chces, mas nato narok, len treba mat vopred dohodnute miesto, nemocnicu, poistenie, pripadne lekara, ak je private, tak k tomu penazny balik. Mne to osobne nevadi, ze by sem niekto chodil rodit, ja taku starostlivost co je tu v NHS nepotrebujem, prenecham ju kludne dalsim tuctom ludi, nech chodia aj zadarmo, mne je to tak sumafuk... takto krajina nicim extra nedisponuje, aby sa mohla rebrickovat v zdravotnom systeme. 🙄 🙄 🙄

A ked uz sme pri tom zdravotnictve, min. rok vysiel clanok vo viacerych dennikoch, kde sa pisalo, ze anglicko patri medzi najhorsie krajiny v zdravotnom systeme a obsiahlo poslednu priecku... Na rozdiel od toho, take male SLOVINSKO prosperuje na prvych prieckach, kde sa s radostou nechavaju osetrit aj UK obcania. Urazene domace obyvatelstvo nechcelo verit, ze nejaka post komunisticka krajina, clen byv. Juhoslavie, moze byt lepsia ako ich trapne NHS...tak nech si uz konecne otvoria oci a zacnu s tym nieco robit, lebo je to fakt biedna uroven. 😠

lillah
4. sep 2011

@radlinka... to, ze som uviedla, ze z ceska je ako priklad...lebo tu bol konkretny, spomenuty pripad.... ale samozrejme, ze mi vadi, ze NHS zadarmo vyuzivaju aj ostatne narodnosti bez platenia poistenia a dani....Keby kazdy platil a nie len vyuzival zadara tak by NHS bolo na ovela vyssej urovni...ale tazko sa poskytuje dobra starostlivost ked nie je z coho.....A je mi jasne, ze ma kazdy narok rozhodnut sa kde chce rodit....ale ako si ty spomenula mal by mat patricne poistenie.... nie, ze idem si rodit do UK a nech to niekto iny za mna zaplati.....okrem toho podla toho ako pises, zrejme vyuzivas private care...bohuzial su rodiny ako my....ktore si to nemozu dovolit a musia vyuzivat NHS sluzby.

radlinka
4. sep 2011

@lillah mna jedine trapi to, ze niekto si lezi cely zivot pupkom hore a nic ine nerobi len taha benefity a pride si do hociktorej krajiny a ma sa lepsie ako pracujuci obcan.
Doporucujem zit v Skandinavii, tam sa odvadzaju ine dane, to by sa anglanom a dalsim spoluobcanom zahmlelo aj pred ocami, keby im odislo 50 % z platu, tak by si potom uvedomili, komu daju zelenu a aku ciernu bandu si pustia do krajiny. Stale im vsak nedochadza, ze kazdy na nich pekne ryzuje, nehovoriac o zdravotnom systeme 🙄
Mne nevadi, ze si tu niekto pride odrodit, kludne...kazdy ma na vyber (tak ako tu doporucuju mnohe letaky a reklamy rodit bez problemov v krajinach EU), mne ceska spoluobcianka nelezi v zaludku...Ja by som jej dopriala vsetkymi desiatimi. Kazda z nas ma na vyber ci tu, doma, v nemecku, rakusku alebo v inych krajinach. Zvazovala som rakusko, cesko, aj slovensko. Vybrala som si slovensko kvoli najkrajtsej vzdialenosti od mojho domova, aby sme nemuseli letiet ani do brna ani do viedne ci hainburgu i ked maju fakt skvelych ludi, team aj nemocnice, niet pochyb.
Nelutujem ani to, ze som sa rozhodla pre slovensko a vzdy sa idem dat osetrit domov, lebo nemusim cakat, ako dopadnem o mesiac, pol rok ci dva. Radsej si zdravot.osetrenie zaplatim cash a najdem si aj privatneho lekara, akoby som tu mala cakat na spasenie. Ruku na srdce, NHS nikdy dobre nebolo a nikdy dobre ani nebude. Mozno system este fungoval, ked sa nam o svete ani nesnivalo v rokoch 60tych, takze to neviem porovnat a ani sa nesnazim tu nikoho presviedcat. Su ludia, kt. sa tento system paci a su maximalne spokojni so vsetkymi moznostami, ktore sa im v zivote naskytnu aj s NHS (ja im to neberiem) a su taki, ktori ho zavrhuju, ja sa pridavam k tej dalsej skupine. 😅
Bohuzial ma nikto v tejto krajine nepresvedcil, ze tento system stoji zato ani po stranke zdravotnej, socialnej, , vychovnej ci zivotnej, uroven je fakt biedna. Je to moj nazor a dalsich 100 ludi prida sto roznych nazorov, ja som sa prisla vyjadrit o tom, ze mne nevadi vobec, ak si sem pride odrodit hoci aj cela republika, lebo ja sa vzdy s doverou vratim domov, lebo viem, ze tam urcite (zatial) najdem pomoc, kt. hladam a hlavne odbornikov na slovo vzatych, kt. ma nenechaju umriet. 🙄 Kazdy pochopi, az raz bude v takej situacii bez toho aby sa este musel extra pripoistovat.

Ak by som bola na mieste tej ceskej rodicky, tak ma vonkoncom nenapadne ist sa hrabat niekam na UK ostrovy, ked v CZ maju skvele porodnice, nemocnice aj zohrate teamy lekarov, to som nepochopila, aky dovod ma nato, ze si prave vybrala na porod UK, mozno z dovodu prosteho: ... jedna pani/ kamaratka povedala... prip. pochvalila.. hor ' sa rodit do UK i ked blizsie je do DE. 😀

aliza
4. sep 2011

@lillah, @radlinka prepacte, ze reagujem, ale neda mi. Tu v UK je proste taky system a ked tu zijete, musite ho respektovat. Ak sa vam nepaci, mozte sa vratit domov. Netreba zabudat na kolonie a na to, co Anglicania v tychto koloniach robili. Pristahovalci su dan za to. Najprv 'rabovali' anglicania a teraz ich takymto sposobom 'zdieraju' narody kolonii. A vas tu nikto nenuti pracovat a odvadzat dane. Vsetci Slovaci, ktorych poznam, poberaju rozne benefity, o ktorych sa im moze na Sk len snivat a aj tak su nespokojni, nenasytni a zavidia pakistancom apod., ze ti maju este viac. Co na to povedat?
Ved chodte na Sk a z vasich dani platte politikov, ktori si za to kupia nove auto alebo vilku pri mori.

radlinka
4. sep 2011

@aliza ano moja, fakt dobry napad, dlho sa nad tym zamyslam, pretoze Slovensko je uzasna krajina, sama si to skonstatovala...nasim slovenskym obcanom doma vobec nic nechyba. Maju viacero chyb a ta najvacia je taka, ze sa ponosuju na nasu krajinu a na system, kt. ziju. Preto sa mi tu vynara jedna sympaticka otazka: Co im vlastne chyba ? prakticky nic... iba to, ze vela ludi robi za minimalnu mzdu a ceny rastu ako huby po dazdi... Politika je vrtkava vec a nikto ju v ziadnej krajine neovplyvni, dobre casy uz pominuly, nastava tvrda a kruta realita, kt. sa vedie neuprosny boj. Je jedno v ktorej krajine zijes, aj tak sa system nezmeni, pokial sa nezacne od bodu 0.
Suhlasim s nazorom kolonii, ale tato krajina dopadla v ramci svojich moznosti snad najhorsie i ked kolonizovali aj dalsie narody. 😖 A tiez sa narvali spanielom do krajiny , pretoze ich uz UK prestalo bavit a stale im nevratili Gibraltar, takze je to na zamyslenie. Rec vsak bola o porode a nie o kolonizovani, takze koncim debatu, tolko moj nazor.

lillah
4. sep 2011

@aliza nezdielam tvoj nazor, ze ked sa mi tu nepaci mam ist domov....lebo predsa, domov mam tu v UK.... ked som si tu nasla muza a narodil sa nam syn, domovom sa pre mna stalo UK.... a je viac veci, ktore sa mi napacia ale preto nebudem odchadzat....len som vyjadrila nazor, ze keby kazdy poctivo platil ako ma a nezdieral stat tak by bolo "mozno" lepsie....mozno aj nie, lebo je moznost ze by to zhrabli politici (lebo aj tu si politici za statne peniaze kupuju take male niekolko milionove domceky a pod.).....ale to je na dlhu uvahu..... ide tu o to, ze ked chcem ist za lekarskym osetrenim, rodit alebo sa nechat operovat v inej krajine nez kde zijem....mala by som si zadovazit patricne poistenie....ale to je zrejme len moj naivny nazor. Nezavidim slecne z ceska, ze tu bude rodit ani nic podobne...len sa mi osobne nepaci nazor...ze hor sa do UK lebo tam si odrodim zadarmo....hor sa do UK lebo maju super benefity.... tak podme zdierajme tu krajinu a ostatni nech na nas robia.... 😖

g.marta
4. sep 2011

@andy1909 Ahoj Andy. Dakujem za odpoved . Chce tu odrodit pretoze jej manzel tu pracuje .Priali by si vsetko prezit spolu, lebo je to ich prve babo. Manzel by nemal tu moznost ist do CZ v case porodu. Takze sa rozhodli ze bude rodit v UK. Kamoska uz je prakticky tuna v UK do Ciech chodi iba na kontroly .

g.marta
4. sep 2011

@radlinka Ahoj Radlinka. Rodit tu chcela len kvoli tomu , ze jej manzel tu pracuje.Je to ich prve babo a chceju to prezit spolocne. On by nemal tu moznost zucastnit sa porodu v CZ kvoli praci. Inak najradsej by rodila v Cechach . Dik za info. 🙂

radlinka
4. sep 2011

@g.marta ahooj, kludne v pohode, pochopila som 😉 nemam nic proti, ma nato plne pravo, len to treba naplanovat, dohodnut vopred, pripadne zaistit ceske poistenie a preklad tehotenskej knizky do anglictiny ak by bol nejaky zdravotny problem. Treba prist skor, aby sa nato obaja pripravili a dohodli ako sa dalej bude postupovat, kde bude rodit a nenechali to az na poslednu chvilu. Vela stastia, nech su vsetci zdravi a zvladnu to v pohode 😉

kvietocek7
6. sep 2011

@monikac ahoj, tak ako? co nove? stale kinder 2&1?

kvietocek7
6. sep 2011

@andy1909 a vy tiez ako?? stale cakate ci aj plane poplachy alebo ste uz v nemocke narodeny?

andy1909
6. sep 2011

@kvietocek7 No my stale 2v1, malej sa teda vobec nechce. Uz ma v tom brusku pekne tlaci, ani spat poriadne nemozem a neskutocne sa zacinam nudit hlavne v takomto pocasi. Ale nejak nic na vyvolanie nepomaha, tak som teda sama zvedava. V piatok by som mala ist na kontrolu ak nic. A vy ako ste na tom?

kvietocek7
6. sep 2011

@andy1909 no s tym spankom a vsetkym okolo toho co uz aj mna omrza, vsetko mi tlaci hlavne na zaludok. Ale este cakam na stvrtok nech by tu uz bola mamina a ostatne sa moze potom rozbehnut. Tak este aspon 2dni inac buduci tt mam v utorok mam midwife a potom app v nemocke no ale snad vikend to zakonci 🙂

kvietocek7
8. sep 2011

@andy1909 monikac -vy uz to mate asi za sebouuu 🙂 o vas ani chyru ani slychuuu 😕

1200janka
8. sep 2011

Ja som bola pri pôrode v Anglicku, kamaratke a ta rodila doma. Bolo to nadherne :D

elixia
8. sep 2011

@kvietocek7 uz ma dievcatko 😉

kvietocek7
8. sep 2011

@elixia ahoj, myslis andy ci monikuc? a kedy sa narodilo?prirodzene ci cisar?

elixia
8. sep 2011

@kvietocek7 moniku som myslela...nic viac neviem,iba ze dievcatko Thalia 🙂

aliza
8. sep 2011

@radlinka mozem sa spytat, ze preco chlapci nemozu sojove mlieka? a to stale alebo len do urciteho veku? diki za odpoved

radlinka
8. sep 2011

@aliza health visitor povedala, ze sojove mlieka znizuju u chlapcov plodnost, resp. maju vplyv na muzsku plodnost v buducnosti (su tam faktory pre/proti), preto mi neodporuca v tomto veku ziadne. Niektori sa drzia min. do 6 mes.alebo do 1 roku dietata. Zobrala si od nas balenie Nutrilonu Ha, pokusi sa mi ho zohnat, pretoze tiez nechce aby sme prechadzali na podobny Aptamil, kedze Nutrilon zatial dobre znasa. Ale nakoniec som si ho nasala cez inet, tak teraz ho budem pravidelne objednavat z BE a nemusim donasat z SK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre