Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
8. sep 2011

@elixia a vies kedy mala porod?

radlinka
8. sep 2011

@kvietocek7 ahooj, porod mala vcera, myslim sekciu...od vcera je baby Thalia na svete, este je v nemocke, tak sme nemali cas hodit rec...tak zdravime a zelame all the best 😵 😵 😵 😵 A na teba sa tiez tesime, nech to uz mate za sebou good luck 😵 😵 😵

aliza
8. sep 2011

@radlinka dakujem za info. Moj maly je na HA mliecku, na predpis, vola sa Nutramigen, ja som s nim velmi spokojna, je to aj proti kolikam, takze my sme si koliku neuzili ani raz, nastastie. Ale maly uz budem mat jeden rok a s najvacsou pravdepodobnostou nam ho uz nepredpisu, kedze je zdravy a nema ziadne problemy. preto hladam nahradu. Na sojovom bola aj dcera, ked sme sa prestahovali do UK, preto ma to napadlo ako jedina alternativa aj pre maleho, ale teraz neviem, asi skusime normalny cow&gate alebo aptamil a budem cakat, ci nebude daka reakcia. Tak nam to poradil aj pediater, ze mame skusat pomaly zavadzat produkty z kravskeho mlieka, aj normalne UM.
A vy ste si nemohli vybavit HA mliecko? mate alergie v rodine? uz si nepamatam, co si pisala...

radlinka
8. sep 2011

@aliza neni zac v poho, my sme na Nutrilone HA od narodenia, resp. pokial som mu mohla dat materske, tak som mu dala vsetko. Pediater mi odporucil BEBU HA, ale ja som si vybrala Nutrilon, zevraj je lepsi - tvrdia lekarnici aj lekari. Vela ludi je aj na francuzskych mliekach, su velmi jemne,ale tak nezasytia. HIPP mi povedali, aby som este nedavala, ten sa mi velmi pozdaval, ale neskor skusime mozno. Ludia si chvalia aj nas SUNAR.
My mame v rod. alergie, ja som alergik, ale az od dospeleho veku a tiez sa mi zacala robit trosku atopicka koza, viacmenej tu. Tak sme hned zacali s hackovymi mliekami. Aj Aptamil je HAckovy, ale treba hladat na nete, lekarne ponukaju myslim. Tu mi health visitor doporucila stretnut sa s nutritionist, kt. mi pomoze dostat sa k takemu mlieku, vlastne ona musi dat suhlas, aby GP predpisala, lebo to stoji cca 45 £ co je pre nich dost aj pre nas (ale ked to baby potrebuje, tak proste sa inak neda)..su aj vysoki alergici a atopici...:(. Tak zatial sme to nevybavili, nemame ani red book ani ine veci, lebo nam ju musia objednat (akoze sa minuli). 😅 Ja by som asi do 2 rokov kravske nedavala, poznam to ...decka ako zacnu skolku, hned im daju kravske aj nasilu, moja kolegyna povedala, ze tiez nedovoli, aby jej dcere davali kravske mlieko, pokial ona o tom nevie. 🙄 Tak uz potom radsej sojove, vzdy lepsie este rice milk. No neviem, tu je dost slaby vyber a dost tazko sa aj objednava z EU, ked chcem nejaky stredoeuropsky produkt, prip. nas vyrobok ci nemecky.

aliza
8. sep 2011

@radlinka to mas pravdu, vyber je tu dost slaby. Dceru som kojila rok, potom bola na Humane HA, v UK na sojovom a neskor sme presli na rice milk, ten pila az do 5 rokov! Syna som kojit nemohla a kedze som tazky atopik od narodenia, aj cela moja rodina, tak som si nekompromisne 'vydupala' ten nutramigen. najprv mi ho predpisal GP len tak, nevedel, ze musi mat najprv papier od nutritionist, vraj sa s takouto ziadostou nestretol pocas celej svojej praxe 😠. Tak sme museli k pediatrovi a ten nam to schvalil. kazdeho pol roka mame ist na kontrolu a konzultovat, co dalej. Syn mal ekzem na tvari od 3 do cca 7 mesiacov, potom zmizol, robili mu test na kozi na kravske mlieko, negativny, takze pochybujem, ze nam ho este predpisu. Davam mu jogurty a sem tam na noc Good night milk od Hipp, co je normalne umele mlieko a zatial ziadna reakcia. naozaj neviem, ci to risknut a prejst na klasicke UM alebo zhanat hackove mliecko.

radlinka
8. sep 2011

@aliza na Slovensku je to aspon tak, ze hned na taketo veci reaguje aj pediater a bez problemov predpise HAckove mlieka, vyberu je dost a co nie je da sa zohnat napr. z Rakuska a Nemecka. Lenze tu sa tazko zhana, nanajvys som uz hladala aj na nemeckom ebay, alebo aj dalsich strankach, len niektori nechcu robit shipping len v ramci ich krajiny. Ja by som mu nedavala este kravske mlieko, podla mna je to velmi skoro, ale zase ini tvrdia ze je to otazka penazi a biznisu. To je ako s balenou vodou Lucka a Drobcek pre kojencov. Lenze na druhej strane, ked niekto niekomu vycita, ze kupuje dietatu balenu vodu, naco, zaco a preco, ci je normalny je dost hlupe. Pretoze nie kazdy moze mat dostupnost k cistej, pitnej vode. Napr. my pijeme len balenu vodu, u nas je voda tak strasne tvrda, ze sa to neda vobec pit ani v tom prat, citim v tom vsetky mozne latky vratane chloru , vobec mi to nechuti. A ktory dobrak mi tu spravi rozbor vody, resp. vodarne, kt. zasobuju mesto nas vsetkych vysmeju co vlastne od nich chceme a ako sa dovolujeme pochybovat. Aspon ludia pouzivaju kvalitne filtre alebo kanvice, ale ja malemu aj tak davam balenu (prevarenu) vodu Evian, ako niektore dievcata. Lepsiu som uz fakt nenasla 🙄
Nam sa tiez vyhodil ekzem, teraz neviem ci to zaposobila vakcina, kt. maly dostal, voda alebo napr. praci gel non bio...fakt neviem, stale je na mlieku, takze ziadne prikrmy, nic z coho by sa mohol vyhadzat. Uz to trosku ustupuje, ale zda sa mi to ako reakcia na prvu vakcinu 🙄 🙄 🙄 a GP len zalomila rukami a poslala ma konzultovat stav do lekarne, ze mu nic nemoze predpisat, mam si ist kupit Oilatum do kupela a krem. 🙄
Este mi nieco naskiabala na kusok papiera, ze je to na ekzem, kt. ona nevie identifikovat, ale v lekarni povedali, ze to mala predpisat... tak to je ciste kocurkovo 🙄 Ako vam robili ten test na kozi ? to by ma tiez zaujimalo.
Inak tu su health visitors mudrejsie ako vsetci GPs dokopy. Takze ked pojdem k 10tim, tak kazdy mi napise nieco ine a povie uplne odlisny nazor na danu vec. 😖
Btw. a nemozes mu davat napr. HIPP mlieko ? kedze nema reakciu na good night, tak mozno by zvladol HIPP ?
ak chces, tak ti hodim IP-cko na tu belgicku stranku, z ktorej objednavam Nutrillon.

aliza
9. sep 2011

@radlinka no ved ja kravske mlieko ani davat nebudem, okrem tych jogurtov. My celkovo nepouzivame vobec mlieko, iba muz rano do kavy a dcera niekedy kakao alebo cerealie s mliekom, ale ja z mlieka ani nevarim. A na pitie mam filtrovaciu kanvicu Brita, malemu prevaram z kohutika, popripade flaskova voda. Na Sk nemam problem pit vodu z kohutika, ani deti, ale tu je voda naozaj zla, naposledy nas z nej bolelo brucho, ked sme asi 2 tyzdne pili len z kohutika. Tu kvalitu vidno aj na kozi, vsetci sme vysuseni, mame ekzemy, lisaje...som z toho dost zufala.
Moj maly nie je vobec ockovany, takze neviem, ci prave ockovanie mohlo spustit ekzem. U nas ho spustilo kurenie, dost sme kvoli malemu hicovali a vonku zima, tak sa mu to nejak spustilo, casto mal cervenu tvar, najma ak mu bolo teplo a potom ho to zacalo vzdy svrbiet, ked sa spotil. Kupila som rozne zvhlcovace, cistice vzduchu, davala mu probiotika, kupila specialny krem na ekzem a preslo to. Len sa bojim zimy, ta je najhorsia na ekzemy, aj mne sa minuly rok vyhodil strasny ekzem, v zivote som taky nemala, trapila som sa vyse pol roka a musela to riesit hormonami, inak to neslo. Teraz sme prisli po 5 tyzdnoch spat do UK a uz sa mi zase zacal robit ekzem. Ja hovorim, ze to mam alergiu na anglicke pocasie 😀. Inak my sme uplne vyhodili vsetku 'komercnu' kozmetiku a presli na cistu, bez petrochemie.
A k tomu testu, trosku mu 'zodrali' kozicku na predlakti a kvapli tam nejaky roztok a cakali na reakciu.
A ked objednavas az z belgicka, zrejme je to aj drahsie, nie? ja este skusim ist k GP pre predpis a ak nepochodim, tak kupim nehackove umele mliecko, mozno aj Hipp, tie tu maju najma organic, ako som si vsimla.

kukus
9. sep 2011

@easly ahoj ja som tiez v uk a porod mam v decembri..a to naozaj tam mohlo byt tolko blizkych s tebou pri porode ?? moj priatel by mal byt pri porode ale mozno keby sa dalo tak by som chcela aj svokru 😀 ...ale doteraz som si myslela ze povolena je len jedna blizka osoba

kukus
9. sep 2011

@1200janka ahoj mohla by si mi konkretnejsie nieco napisat ako prebiehal porod tu v uk..ja rodim decembri a uz som s toho cela na vetvy tak zbieram info vsade mozne ..vopred dakujem za odpoved 🙂

mona12071
9. sep 2011

ahoooojte dlho som tu nebola a vlastne uz je tu vela novych tvari ktore nepoznam tak vas vsetky zdravim ako sa mi mate baby jedny hmmmm my cakame druheho chlapca ale zda sa im velky tak idem na dalsi ultrazvuk ked vijde rovnako tak na skore vysetrenie cukrovky ale merala som si cukor a mam ho dole kazdy den tak to asi nebude ono len to mozno zle zmerala sama povedala preto mam dalsi ultrazvuk inak vsetko je v poriadku tak ja mam asi tendenciu na velke deti David mal 4010 kg ze

aliza
9. sep 2011

@kukus ja som rodila v Birth Centre, tak ak by si zvazovala aj takuto alternativu, tak ti mozem podat info

aliza
9. sep 2011

@kukus ja som mala pri porode 4 ludi 😉

radlinka
9. sep 2011

@aliza ak objednavam, vyjde to priblizne podobne ako na predpis na SK. Doma je to za polovicnu cenu, ale balenie len 400g. Tu mam 1 balenie 800 g, takze je to super a ked zoberiem 7 baleni, tak mam pokoj na par mesiacov a free shipping, co je uplne fajn, lebo par baleni sa fakt neoplati objednavat. Co clovek nespravi pre svoje dieta, ako hovorim pokial mi to neodmieta, tak pokracujeme a neskocim na tieto mlieka co su tu v predaji i ked je to lacnejsia verzia samozrejme, obavam sa toho ako mi zareaguje.
Moja kamoska robi pre Nestle a akurat mi ponukala Bebu simple aj hackovu, ale hovorim ze nebudeme vymyslat, lebo detsky traviaci system nie je este dostatocne vyvinuty a je velmi senzitivny na taketo zmeny. Nechcem aby zvracal alebo mal zapchy alebo bolesti bruska ci koliky. Tiez hovorila, ze niektore matky z skacu z jedneho mlieka na druhe tyzden po tyzdni a dieta sa strasne moc trapi.
My sme mavali trosku bolesti bruska najma v druhom mesiaci, ale sme nasadili probiotika a tiez som mala kupeny Espumisan L. Tak to dost zabralo, kedze maly hltal o zivot. 😅
Hipp je inak fakt dobry, lebo su to organicke produkty, a maju toho dost na vyber... vsak uvidite. Nie je tu v UK nahodou obchod s DM kozmetikou niekde ? ja mam od nich Alverde a Weledu, tak by som rada doplnila. Ta voda je fakt hrozna, je to vidiet aj na pokozke. 🙄

elixia
9. sep 2011

@radlinka Weledu bez problemov kupis na nete..a este aj lacnejsie ako na SK 😉 A maju ju aj v Boots,ak nie priamo v obchode,tak na nete na ich stranke a dorucia ti to bud za poplatok domov alebo do shopu free...

andy1909
10. sep 2011

Tak dockali sme sa, po tazkych 12tich hodinach sa 8.9. o 11.05 narodila nasa princeznicka Lucinka s mierami 53cm a 3.33kg. Trosku sme mali komplikacie lebo tym, ze som tolko prenasala uz som mala zelenu vodu ked odtiekla a malicka mala malo kyslika tak mi nakoniec museli trosku pomoct. Prislo to na mna vecer o 23.00 tak sme sli po polnoci do nemocnice ale tym, ze som bola otvorene len na 2cm ma poslali domov, ze mam prist ked budem mat kontrakcie kazde 3 minuty, co ja som mala kazdych 5. Tak sme sli domov ale doma to uz bolo riadne intenzivne ale stale len kazdych 5 ale okolo siestej rano sa to uz vystupnovalo tak sme prisli do nemocnice a uz som bola otvorene na 5 ked ma vysetrili, potom ked ma uz dali na izbu kde som rodila tak uz som bola na 7 ale cez tie bolesti som uz veru ani nevnimala. Uz som si pytala aj epidural ale kym zavolali anesteziologa a urobili vsetko potrebne uz som bola na 9 tak uz nebol velmi vyznam ho pichat. Tak sme to prezili aj bez, bolo to tazke ale za ten pokladik to stalo. Vcera nas uz pustili aj domov po 24hodinach, tak si pomaly zvykame a Lucinka spinka nonstop zatial, len na krmenie sa budime.

radlinka
10. sep 2011

@andy1909 vsetko najlepsie zelame Lucke aj mamicke, hlavne zdravicko, stasticko a dostatok mliecka 😵 uzivajte 😵 😵 😵

kvietocek7
10. sep 2011

🙂 🙂 🙂 @andy1909 STRAAAASNEEEE KRAAASNE GRATULUJEEEEM 🙂 🙂 🙂
VITAJ LUCINKA !!! 🙂 🙂 🙂
tak uz ste na druhej strane brehu my zatial cakame, snad to nebudeme tahat tak dlhoo.
vsetko dobre a opatrujte sa!

janina82
10. sep 2011

ahojte dievcata, tak sa medzi vas pridavam ako tehulka 🙂
som v 23 tt, budeme mat chlapceka.
chcela by som sa vas spytat lebo buduci tyzden este poslednykrat pred porodom pojdeme na sr, tak ze co by som si mala zo sr doniest pre nasho chrobacika popripade aj pre mna. , co take nezozeniem tu v uk a zislo by sa mi to tu?
dakujem velmi pekne za rady 🙂

etuska
10. sep 2011

@andy1909
blahozelaaam k Lucinke 😵
@kvietocek7
jej-no veru -ty to mas uz co nevidiet 🙂 nejaki poslickovia?ja som prenasala oboch,tak som zvedava ako tretie 😅
@janina82
blahozelam k tehu 😉 tak to budeme rodit takmer naraz 😵
ja osobne som si zo svk priniesla kalciovu mast a repikovy caj+pre maleho perinku-ktoru sme vyuzili tak prvy mesiac-potom uz v nej velmi nechcel byt a tiez nejake ciapocky na zavezovanie-tu som take nenasla 😝
my sa stale nevieme dohodnut na mene.Pri Simonkovi sme ho mali vybrane hned a aj babatko sme tak volali uz od velkeho scanu ked sme sa dozvedeli ze budeme mat chlapceka 😵

janina82
11. sep 2011

@etuska a kedy mas termin ? no my sme tiez este meno nevybrali. sa mi zda tazsie vybrat meno pre chlapca ako pre dievca..furt sa nevieme rozhodnut..
a take nieco ako odsavacku soplikov myslis ze budem potrebovat??lebo tusim to dost vela bab spominalo ze si zo sr doniesli.. 🙂
a ozaj ty cakas tiez chlapceka?
inak este som chcela vediet, ze ci je dobre si zavolat mamcu aspon na ten prvy tyzden po porode alebo sa to da zvladnut aj ked budem sama,co vlastne zvladnut sa urcite musi dat vsak co by mi aj ine ostavalo ale ci nahodou nemate skusenost ze je lepsie ked je mamca aspon na zaciatku , ze pomoze alebo co si o tom myslite?totiz toto bude nase prve babatko tak preto sa pytam..este nemam skusenosti ako vy skusene maminky 😉

andy1909
11. sep 2011

@kukus Neboj sa dopredu, este mas do decembra daleko. Ja som prave 8.9. porodila a myslim, ze mozes mat dvoch ludi pri sebe pri porode ale to si zisti v konkretnej nemocnici kde budes rodit. Ono sa to zvladnut da, neboj, stresovat sa budes az potom, teraz si uzivaj tehu 🙂.

andy1909
11. sep 2011

@radlinka Dakujeme...

andy1909
11. sep 2011

@kvietocek7 Dakujeme, no ty sa drz a urcite to budes mat coskoro za sebou, ved to prave dnes mas termin co? Tak budem na teba mysliet aby ste to zvladli lahko a bez problemov. x

andy1909
11. sep 2011

@janina82 Blahozelam k tehu. No ja som si zo svk doniesla odsavacku na sopliky taku co sa napoji na vysavac, nejake caje pre kojace maminy, mast na brusko ked su koliky, rektalne rurky keby nahodou, postolkove nohavicky ale zatial ich nepouzivam, ciapocky na zavazovanie, zavinovacku a to je asi vsetko. Ono v podstate vsetko co potrebujes najdes aj tu. A co sa tyka maminy po porode, tak to je na tebe. Ja som povedala, ze prve dva tyzdne tu nechcem nikoho, chcem mat klud, oddychovat a kojit a nie sa este o niekoho starat. Nasi pridu az po dvoch tyzdnoch ked uz by sme mali byt ako tak zotavene. Prvy tyzden sa si vzal dovolenku moj partner a on nam pomaha a stara sa o nas. Ale tak ja mam skusenosti s miminkami, zalezi na tebe. Ak nemas tak ti to mozno pomoze.

smajka
11. sep 2011

@andy1909 - gratulujem k princeznicke a prajem rychle zotavenie. krasne miery 😉

smajka
11. sep 2011

@kvietocek7 - podme moja, uz si posledna tehulka z vas troch - tesime sa na spravicky a hlavne nech prebehne vsetko rychlo a krasne xxx

kvietocek7
11. sep 2011

@andy1909 no to veru,ze dnes ale staaaale akosi niiic 😒 uvidim do vecera a potom cely dalsi tt. Idem prehovarat baby nech uz si to rozmysli 😀

@smajka no ved to,ze uz snad do tretice to dotiahneme, zatial som doma -nasi isli von ved konecne pekne pocasie tak snad k veceru alebo ked sa vratia by uz hadam si to baby mohlo rozmysliet 🙂 Ono ked lezim a som v klude tak sa mu nechce,krasne si oddychuje ale ked sa hybem tak sa mu to velmi nepaci - preto neviem cim ho lepsie posurim
Inac taky tip ak ste doma a nemate program a Samko ma rad vlaciky,dnes na zivo Day out with Thomas - kuk web,nie je to tusim daleko od vas
http://www.bucksrailcentre.org/thomas.php

aliza
11. sep 2011

@kvietocek7 neboj, ved mas len dnes termin, malokedy je to presne na termin. Ja som mala termin 9.9. a maly sa narodil az 17-teho! a vsetko v poriadku, takze pohoda. Ono toto cakanie je najhorsie, ja viem, ale nijak to neovplyvnime, treba mysliet na nieco ine, ak sa da, treba si uzivat rodinku, kym sa este da 😀 a babo sa same vypyta, ked bude ten spravny cas. Drzim palce!

kvietocek7
11. sep 2011

@aliza Malinkemu sa pacilo v tvojom brusku 🙂 bol porod dlhy?a mala si prirodzeny porod ci cisar? vacsinou su deticky dost velke ked sa prenasaju.
No to hej,to mas pravdu,ze samo si urci kedy co a ako. Aj Adamko sa vypytal az tusim 5dni po termine.Mal dost velku hlavicku tak tazsie sa rodilo.
Mna dost stresuje,ze mam vybrat tie atb na streptokok do zili a netusim ci to ide byt rychly porod ci co 😕 teda ci to stihnem 😒
Dcera ta prisla presne na vypocitany termin. Nuz ale treti porod je urcite iny. teda kazdy je idni-vindi. Vcera som aj upratovala a zjavne nic 🙂

janina82
11. sep 2011

@andy1909 ahoj, co su to vlastne tie postolkove nohavicky ?
a to s tou mamou...nic v zlom ale ja nemyslim ze keby mi prisla mama ze by som sa musela o nu starat..praveze naopak, vsak ona pride aby mne pomohla 😉 ..este je kopec casu dovtedy, tak mam cas sa rozhodnut 🙂
inak tie ciapocky na zavazovanie si kupovala na sr aj take hrubsie na zimu ? lebo nase zlaticko sa narodi zaciatkom januara tak uricte bude nejaku potrebovat a tu ziadne zatial hrubsie som nevidela, take pre male babatka..neviem ci je teda este skoro a pride este zimna kolekcia do obchodov ale co som zatial vcera omrkla obchody tak zimne veci tam uz maju pre mrnusov ale ziadne hrubsie ciapocky som nevidela ☹
ozaj gratulujem ku malickej 🙂 ako sa opatrujete? v noci sa casto budite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre