Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
11. sep 2011

@kvietocek7
ja som mala obe deti po termine-dcerka 5dni-prirodeny porod s vyvolavackou a syn 10dni po termine taktiez az na vyvolavacku 😝 😝 😝 a to som v druhom tehu robila fakt vsetko mozne aby som porodila skor 😅 Simon mal 4100g 😝 ale zvladli sme to do 4och hodin bez Epi,len s gas a malym nastrihom 😵
@janina82
my sme to vyriesili tak,ze manzel si zobral prve 2tyzdne po porode "paternity leave",po tych 2och tt som to zvladala aj sama,akurat dcerku vozil do/zo skoly.Moji rodicia prisli tusim ked mal maly 6tt,tatko ostal len kratko omrknut vnucika,no mamina si vybrala celu dovolenku co mala a pomahala nam 6tyzdnov ako mohla-takze domacnost bola viacmenej na nej a ja som mala na starosti deti.Sama musim popremyslat co od maminy ocakavas a ci sa jej predstavy zhoduju s tvojimi,mne mama velmi pomohla.Neviem ci bude moct prist aj teraz-termin mam 18.1}resp. podla MS 30.1) tak uvidime.Ja sa citim fajn-normalka zvladam 2deti +tehu +praca +domacnost-ale je pravda za MM mi velmi pomaha a na nic ine nam neostava cas,takze v 3om trimestri budem musiet trochu asi pribrzdit.

ja som si doniesla zo SVK klasicke bavlnene ciapocky na zavezovanie-myslim ze v pohode stacia aj tu-lebo vo velmi hrubej sa moze babatko prehriat.Vacsina overalikov ma aj tak kapucnu-tak uplne staci bavlnena ciapocka a ked je chladnejsie tak na to kapucna.

Ja pouzivam latkove plienocky,takze postolky neriesim,lebo v nich je prirodzene babo balene nasiroko.

etuska
11. sep 2011
janina82
11. sep 2011

@etuska jeeeej dakujem za nazorne obrazky 🙂
ja mam termin 10.januara. zabudla som ale co cakate vy? chlapceka ci dievcatko?
No ja mam asi taku predstavu ze by mi mamina pomohla s prvym kupanim, a tak celkovo. lebo bude to nase prve babatko takze necham si skor poradit 🙂
ja skor chcem aby si moj priatel zobral tu 2 tyzdnovu dovolenku - paternity ked budeme musiet ist na ambasadu vybavovat rodny list a zapis do pasu pre maleho aby si potom zbytocnen neminal dovolenku. 😉
dakujem za vsetky rady 😵

etuska
11. sep 2011

@janina82
kuk pas 😉
chlapcek 🙂

kvietocek7
11. sep 2011

@etuska ahoj, ani nevrav,ze 10dni to sa mi fakt vidi az dost, fuuu, uz teraz pri pretacani sa v noci som zakazdym hore. A aj to sa obavam ako mali andy,ze plodova voda moze byt az moc prezreta ...no a potom aj deticky su fakt poriadny borci velky,tazsie sa im prirodzene ide von. Ja som pri oboch nemala ziadne oblbovaky a obisiel ma aj nastrih co som fakt happy doteraz. Dufam,ze mi to toto baby nejde zratat 😀 . Epi by som si asi ani nedala vzhladom na to ze neskor mi to moze robit trable s chrbtom a vobec...
@janina82 tu v Uk dostat tie postolky pod znackou bambino,nie su viazacie ale maju suchy zips.Ja som ich pouzivala pri dcerke. Kupis ich v mothercare a su aj cele sady spolu s plienkami. To sa ti zide v pripade,ze planujes balit na siroko alebo pouzivat latkove plienky. Inac zelam pokojne a bezproblemove tehu. Ten kremik na bolesti bruska sa vola Pupik. Ciapocky na zavazovanie faktze tazko dost kupit,ale zas ako sa tu hovori tak ked budete mat zimny overal tak kapucka je super vec. Nejak hrubu ciapocku netreba, skor mozes pouzit napr dve bavlnene.
Tu ti domov pride aj midwife a cokolvek tak ti by ti mala pomoct,ukazat. Tiez aj v nemocke mozes ziadat napr o nazorne kupanie, alebo spravne dojcenie. Ja som bez toho ani nechcela odist kym mi to prvi krat neukazali. No a doma mi to potom este pomahala aj midwife.A kde ste tu v UK ci IRL?

etuska
11. sep 2011

@kvietocek7
no mne chceli porod vyvolat este pred terminom-vraj uz vtedy mal Simon cca 3300g ale nejak som sa stale nadejala ze sa to spusti same.
Tentokrat uz pojdem radsej skor 😀 ja som sa bala toho Hamilton.hmatu a nakoniec ked mi davali ten prostaglandin gel tak to bolo dost neprijemne a mohla som si dat rovno prepichnut aj plod. vak-ale zase...gel zabral tak o 11p.m a poriadne pravidelne kontrakcie cca o 3a.m takze sa dalo a Simi sa narodil pred 7a.m takze celkom OK.

andy1909
11. sep 2011

@kvietocek7 No uvidite, my sme mali termin 31.8 a narodili sme sa az 8.9. a tiez som sa bala toho ze bude velmi velka ale v pohode vaha, lebo na scane v 37t mi povedali ze ma 3150 a narodila sa 3330, takze ono jednak tie scany maju odchylku ale aj tie posledne tyzdne sa vraj az tak nepribera ako ten 7-8 mesiac. Ja tiez ked som lezala doma tak nic a ked som sla niekam von a bola viac aktivna tak uz som si myslela, ze to aj pride ale trvalo nam to, aj sme vyhanali ale nic nefungovalo 🙂

andy1909
11. sep 2011

@janina82 Nemyslela som to az tak starat sa ako starat ale napr. neposlala by som maminu asi ani do obchodu kedze po anglicky nevie ani ceknut a este by sa tu niekde stratila 🙂. Je to na kazdom, ja som sa rozhodla, ze tieto prve dni chcem stravit sama s partnerom a malinkou, lebo je to fakt najuzastnejsi pocit a chcela som aby sme si to sami prezivali ako rodina. Ja tu pomoc, nejaku dalsiu ani nepotrebujem, zatial to nepocitujem.
Postolkove nohavicky drzia nozky babatka na siroko aby sa dobre vyvinuli klby, musim si zistit ake maju na to nazory v dnesnej dobre ortopedi ale tusim, ze na svk odporucaju prve tri mesiace, nie som si ale ista, inde vo svete sa to vobec nepouziva.

kvietocek7
11. sep 2011

@etuska no mne pri obidvoch prepichovali vodu, takze moj plodovy vak oddolaval az az 😀 este si na to pytali suhlas ci mozu, takze to bolo asi aj naj riesenie ako tie ostatne urychlovace - vyvolavace. Viem,ze vyvolavaci porod okrem ineho nie je dvakrat najprijemnejsi. No a to ani netusim co to ten Hamiltonov hmat je.Brusko uz mam dost dole, teda aspon z mojho pohladu...

@andy1909 no ved to,ze mozes ist London marathon na peso 😀 😀 a stale nic. Ja som tiez pri prvom baby nemala hned maminu pri sebe (dost mi to vyhovovalo) a kraaasne a nadherne som si spolu s manzelom vychutnavala nasu princeznu 🙂 .Velmi rada na to spominam. Tiez by som mamku nemohla zaradit medzi samostatnejsie osoby, tak ako spominas poslat ju do obchodu alebo cokolvek ine kedze sa nedohovori. Ono je to o tom na co sa kazdy citi na co ma silu zvladnut.
Inac mam uz dost dole brusko, ako si to mala v poslednych dnoch? Lebo z mojho pohladu je to akoby som uz ani brusko nemala 😀

janina82
11. sep 2011

@andy1909 ty si mala scan aj v 37tt ci to si si sukromne platila
?lebo mne povedali ze len dva budem mat- v 12tt a v 20tt. takze uz mam po...sa mi to zda sice malo ze vlastne celu druhu polku tehu mrnuska neuvidim ☹ ...ale zase je moznost ist na sukromne tak uvidime..

etuska
11. sep 2011

@janina82
mne povedali to iste a nakoniec som mala cca 4 scany ani neviem ako 😀

andy1909
11. sep 2011

@kvietocek7 ja som mala brucho dost dole cele tehu, asi tym, ze som dost vysoka a mam dlhy trup tak mi nejak tak to brucho ani hore nevyslo 🙂 ale myslim ze poslednych par dni, tyzden mi tak menilo tvar a mozno sa zosunulo este nizsie. Ono to asi pride samo ked je babo na to ready a ziadne prirodzene vyvolavacky nezaberu 🙂

andy1909
11. sep 2011

@janina82 no ja som ten scan v 37t mala preto lebo malinka bola dlho ulozena v brusku priecne a potom ked som mala app s midwife tak mi ju nevedela dobre nahmatat, vobec si nebola ista v akej polohe lezi, tak preto ma poslala na scan v nemocnici. Ale tiez som premyslala o tom, ci si nezaplatit nejaky okolo toho 35t ale tak bola som lucky a mala som ho v nemocnici

smajka
11. sep 2011

@kvietocek7 - aj ja som samka prenasala - 11 dni - potom isiel vyvolavackou, ale neboj, to sa ti nestane 😉 a super ze ti napokon zobrali malu na rano - tak ti to vyslo. samko zacina na ostro od stredy - yessss 😀 . dnes sme este dokupovali nejake posledne veci a moze zacat 🙂

smajka
11. sep 2011

@kvietocek7 - a zabudla som -o tom thomas land som pocula,ale este sme neboli. myslim ze je to od nas takmer 2 hodky a to si s malickym este netrufnem a nic by z toho este nemal. hlavne toto leto sme toho akosi vela pochodili, takmer kazdy vikend kdesi a tak asi az buduci rok od jari opat zacneme 😉 🙂

radlinka
11. sep 2011

@smajka tak chodte skusit do Legolandu, ku koncu oktobra bude posledna navsteva spojena s nocnymi jazdami a ohnostrojom. 😉 Je jedno kedy pridete, oplati sa 😉

anglicko79
12. sep 2011

@radlinka Si to tu ta ista radlinka s mojej svadby?

radlinka
12. sep 2011

@anglicko79 jj 😀 len mi nepovedz ze si nada79 😀

anglicko79
12. sep 2011

@radlinka Akoze si vestica ci coooooooooooo....to mas nejakych spionou ? 😎 Hej som

anglicko79
12. sep 2011

@anglicko79 Ty ma s uz babetko!!Ja som tu pod inym nickom akoze 😎 lebo som len 8tt a skoro nik to nevie
Kde si rodila?Ja chcem v na SK v tej sukromnej v BA Koch

radlinka
12. sep 2011

@anglicko79 jasneeee...spoznala som ta poda IP adresy 😀 😀 😀 😀

radlinka
12. sep 2011

@anglicko79 pocuj mna z teba porazi, ja ze si stale este na svadbe a ty sa motas tu na konovi 😀 😀 😀 kto si uz moze dat taky priblbly anglicky nick, sorry :DDDDD

radlinka
12. sep 2011

@anglicko79 BTW... vsak som ta ziadala o priatelstvo a nikto mi ho nepotvrdil, ty si teda 😠

anglicko79
12. sep 2011

@radlinka Ty a ja ze aka inkognito som 😀 na svadbu uz nechodim dost bolo nove nevesty si musia len precitat stare stranky...som stale v kontakte s Gaby.Ma krasnu dcerku Liviu

anglicko79
12. sep 2011

@anglicko79 Vies ze ja sa v tomto tuna zase nevimotam akoze kde si ma ziadala o priatelstvo ani neviem ze nieco take existuje 😲Este si aj sama sebe odpoviem hhihihi

radlinka
12. sep 2011

@anglicko79 moja krasna, jasne ze viem..dufam ze Gabi a Liv sa maju skvele, uz musi byt velka kocka 😀 Pocuj, kedy dame to stretko....??? ako sa inak mavate a ako sa citis, ako manzo ? 😀

ladyjh
12. sep 2011

@anglicko79 'anglicko' servus, takze mas dobre spravy, super! tesim sa s tebou! 😀

anglicko79
12. sep 2011

@ladyjh Dakujem tesime sa ale musim este cakat mesiac na prvy scan .... 😒 Tak do vtedy to je secret!! 😎

ladyjh
12. sep 2011

@anglicko79 jasnacka, secret! chces vediet co cakate? My sa tiez pokusame, ale zatial sa nedari. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre