Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
16. sep 2011

@kivec - ahoj. mo myslim ze jedine sa musis popytat v tej skolke ktora by ti najviac vyhovovala, ci maju miesto. a ak maju, myslim ze by to nemal byt problem, ved budu len radi ked sa im zaplnia miesta. v tej skolke co chodi teraz zatial radsej nic nehovor, aby sa na vas nedivali tak, ze tam nechcete chodit. a ak budu mat plno, mozno sa skus s nimi dohodnut, nech ti daju vediet ak im niekto odide - nech ti zavolaju 🙂
samko je skolkou nadseny, kazde rano sa tesi a neche sa mu odtial domov. ma tam ale aj kamaratov co chodili spolu do pre-school minuly rok, tak aj preto 🙂
a estherke sa v skolke paci?
vidis - mne by zase viacej vyhovovali pobedia, ale nemala som na vyber - pobede nas nezobrali - chodia tam starsie deti. rano super - celkom si oddychnem, uvarim aj upracem 🙂 samko zacina od 9 do 12 a maly mi spava od pol 10 do 11, takze sa to pekne da. ja zase musim kazdy den nieco vymyslat na pobedia.

smajka
16. sep 2011

@tanja61 - pokial viem, tak dieta do 18 rokov moze mat dve obcianstva. ale neviem ci sa to zmenilo - ak mate niekto nove info - dajte sem. moji su obaja slovaci a stale neviem ci vybavovat anglicke 🙂
@akcijy - musis upresnit co sa chces spytat. zalezi v akej casti uk, podla financii, na ako dlho.... napriklad ceny v londyne za ubytovanie sa nedaju ani porovnat s ostatnymi castami uk. 🙂

kivec
16. sep 2011

@smajka - Aj Estherke sa v skolke paci. Ale tesi sa, ked po nu prideme. Ona zacina o 12:20, tak ani neviem, kedy jej dat obed. O 11-tej je este dost skoro ale inak by nejedla az do 4pm. A Eliska mi spi poobede aj do 4pm, takze ju musim budit, ked ideme po Estherku. Ale predsa len skusim obvolat skolky v blizsom okoli, mozno motyka vystreli a este niekde budu mat volne. Luto mi bude akurat tych penazi vyhodenych za uniformu. 😝 Ale tie asi zas rychlo usetrim na benzine.

kvietocek7
16. sep 2011

@kivec to veru skusaj poobvolavat, lebo ony su dost zasadovi i ked nikdy nevies. My sme tiez dostali popoludni, a faktze som sa na to pytala koli situacii v ktorej sme a ideme byt, den absolutne rozbity a jasne,ze mi povedali, takych je viacero co by chceli byt na rano.Tak som to neriesila, vyriesilo to brusko. Ked sme tam boli po 2x na stretnuti, videli ma tehu a asi im doslo,ze to je zlozite aj baby aj skolka na popoludni. No tak chvala Bohu sme dostali rano,ani neviem akym zazrakom. Volali minuly tyzden tak som tomu absolutne nemohla verit. Vcera manzelik volal s class teacher a ona to potvrdila.V pondelok zaciname uvidime co za kovbojka nas caka 🙄

smajka
16. sep 2011

@kivec - a oni nezacinaju skolku obedom? aspon v tej nasej to tak je - ze deticky co idu pobede zacinaju obedom. je to len packed lunch, ale celkove tu v uk su 'male' obedy (sendvice... 🙂 ) a velke vecere. co ja teda radsej naopak. uniformu by si podla mna urcite predala, stacilo by sa len popytat tam v skole - len uz asi nie za nakupnu cenu, ale lepsie ako nic. ja to mam asi 15 min peso alebo 3 minutky autom, tak sa to da.
aspon ze sa estherke v tej skolke paci, ale urcite by si zvykla aj v novej. hned by som s tebou menila tie pobedia 🙂 urcite si to obvolaj - to je jedina moznost.

smajka
16. sep 2011

@kvietocek7 evik ako sa citis???

smajka
16. sep 2011

@smajka - zrovna som si vsimla ip 😀 😀

smajka
16. sep 2011

@kvietocek7 - zrovna som si vsimla ip 😀 😀

kvietocek7
16. sep 2011

@smajka ahoj moja, plna energie 😀 😀 😀 musim asi prestat tolko chciet a snad sa to spusti 🙂

kivec
16. sep 2011

@kvietocek7 -Tak to je super,ze vam nakoniec dali tie rana. Ja uz ani nedufam, ze by sme nasli skolku, kde by nas zobrali na rano, ale potrebujem, aby to bolo blizsie. Lebo teraz to mam 15 min. autom, co je naozaj dost a v premavke Aj dlhsie. Takze prejazdim za tyzden naozaj vela, co pocitime Aj financne. Rozmyslam, ze ak nenajdeme ziadnu skolku blizsie, necham si Estherku doma. 😒 A mimochodom, drzim ti palce aby si uz cim skor a cim bezproblemovejsie porodila. Uz cakam kazdy den na vzrusujuci prispevok od teba. 🙂
@smajka - Som si ista, ze Estherka by si zvykla aj v novej skolke.Uz ju len najst.

kivec
16. sep 2011

@smajka - A v tejto skolke deti veru nezacinaju obedom, comu sa dost cudujem.

tanja61
17. sep 2011

@smajka no ja prave neviem na isto ale idem to pohladat myslim ze deti uz mozu mat len jedno obcianstvo 😒

andy1909
18. sep 2011

@kvietocek7 Ahoj, no co ty? Stale 2v1? Tiez si musis pockat ako sme aj my cakali, ci uz sa to rozbehlo? Drzim palce.

aliza
18. sep 2011

@kvietocek7 tak tak, aj ja drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne a tesim sa na spravicky...

kvietocek7
18. sep 2011

@andy1909 @aliza no veru babenky moje uz je to az na nerv tolke cakanie, a nic nezabera ☹ moje asi zelezne telo bez odozvy sa pohnut a baby sa tiez neunuva 😕 no tak snad zajtra a ked nic ine tak to vyvolavacka v utorok isti. No a to uz mala byt zajtra len akosi prosim pekne nemali v nemocke miesto 🙄
len nech to ma vsetko happy end, co uz ine si moze clovek zelat...

herbik3
19. sep 2011

@aliza Ahoj Aliza ako prve chcela by som ti povedat ze az tak nevzdelana niesom ano priznavam asi som velmi pohorcene o Indkach napisala ale to len preto lebo s tymito ludmi mam dost zle skusenosti ja ososbne som este nestretla takeho ktory by sa neskutocne nepovesovala nerobil zo seba nejakeho krala alebo podobne ako pamatam ako sme mali velku noc pricom podotykam toto nie je Indicky sviatok a vsetci indovia mali 3 dni volno a my biely slovaci a poliaci sme museli makat dvanastky bez akeho kolvek naroku proste ano bola to taka firma ano moja chyba v takej robit a ano jasne da sa povedat ak sa ti nepaci preco od tial neodides ale vies niekedy nie je ina moznost. Tak isto som si s nozom odrezala z prsta a ako prvu pomoc som mala toaletny papier a ked som sedela v satni lebo mi bolo zle z valiacej sa krvi tak prisli ku mne indky a povedali mi ze nech sa presuniem niekam inam lebo ony maju teraz prestavku. Proste ja osobne mam z tymto narodom zle skusenosti a este mnoho dalsich inych ako tieto kedze bohuzial zijem v takej oblasti a BOHUZIAL nemam velmi moznost sa teraz prestahovat inde. Ja velmi dobre viem ako zili v Indii ze nemaju tu moznost povedat svoj nazor ako my z toho mi ich je luto ano a viem velmi dobre ze India nie je v EU ako prepac ale sprostu zo mna robit nemusis. Ja som nikdy rasistka nebola ale tiez si myslim ze cierny najviac kricia ze je na nich rasisticky utocene lenze povedala by som ze viac sa ako rasisti spravaju ony. TO JE LEN MOJ NAZOR nechcela som nikoho urazit ospravedlnujem sa za zle pouzite vyrazy. Ja som len chcela upresnit preco je vo mne ta neznasanlivost voci nim. Proste sa povysuju a to strasne. Ale tak ja uz ich viac riesit nebudem ved sme tu aj tak koli tomu ze chceme riesit nase prichadzajuce alebo uz narodene milaciky. Tak zacala som o tom ja a chcela by som o tom aj skoncit. Dufam ze ma aspon niektore chapete. ☹

herbik3
19. sep 2011

@halime Viem ze raz som volala na slovensku ambasadu tiez som potrebovala mat uradny preklad tak mi tam dali cisla na dvoch tlmocnikov ze im zavolas a dohdones sa. Skus mozno ti pomozu 🙂

andy1909
19. sep 2011

@kvietocek7 O moja, presne viem ako sa citis, ja uz som kazdym prenasanym dnom chcela aby bola malicka von. U mna sa to rozbehlo samo osem dni po termine a to som sa cely den na to vobec necitila, ziadne priznaky a zrazu vecer o jedenastej to prislo, jedna kontrakcia za druhou. Tak drzim palce aby sa ti to rozbehlo cim skor samo a aby si si uz mohla uzivat svoj pokladik. Opatruj sa.

aliza
19. sep 2011

@herbik3 ahoj. V ziadnom pripade som z teba sprostu nemienila robit, ak si to tak pochopila, tak prepac. S tou EU som to myslela tak, ze ony tu jednoducho nemozu zostat bez obcianstva ako trebars my a ine krajiny EU, to bolo na margo toho, ako sa hrdo hlasia za Britky. A verim, ze nemas dobru skusenost, ja mam podobnu s cernochmi, ale to ma neopravnuje tu o nich pisat v podobnom style. proste to treba chapat v kontexte udalosti, od kolonii a preco Anglicania toto toleruju. Ja tiez byvam v indo-pakistanskej stvrti a tiez ma na tychto ludoch vytaca vela veci, ale ja som sa rozhodla ist cestou priatelstva a tolerancie a by si sa divila, kolko mam medzi nimi kamaratiek a vzdy, ked mozu, pomozu.. Ja viem, fabrika je nieco ine, proste si mala smolu na ludi. Ale nie su vsetci taki, ako pises. takze mier a este raz prepac, ak som ta urazila.

aliza
19. sep 2011

@kvietocek7 joj, moja, nezavidim, nech sa to uz rozbehne! Zrejme ti zle urcili termin porodu. Aj mne sa to stalo, dali mi termin o tyzden skor, podla scanu a tak som aj ten tyzden akoze prenasala. Myslim na vas a drzim palceky!

smajka
19. sep 2011

@kvietocek7 - evka len koly tebe som teraz zapla net - chudatko, tak si este kinderko. podme baby - lenivcek maly. tak ked nic - zajtra vyvolavacka?? budeme na teba moooc mysliet 😉

kvietocek7
19. sep 2011

@andy1909 @aliza no dnes som prosim pekne predrela cely den v hospital, lebo som sa rano zobudila a skoro celu hodinu som nevedela dobudit baby,ziadne pohyby tak ma to strasne prelaklo. Normalne som mala stale respond ked som stuchla ci pohladkala brusko. No prenaramne ma to prelaklo. Tak som volala do hospital a ony mudry premudry po check up prisli na to ze baby je breach position, pritom mi za posledny mesiac tvrdili na kazdej prehliadke ze baby je head down no a podla rovnakych pohybov aj rovnakej pozicii srdiecka som bola presvedcena ze teda babo sa uz tazko ma sancu otocit. A dnes na scan zistili ze tam kde ma babo podla nich hlavku to bol zadocek. Tak som mala dost, taka sokova terapia namiesto zajtrajsej vyvolavacky ide byt cisarsky rez. Baby ma podla tych scan merani 3.5kg,aj ho skusali pretacat,no mamma mia ta bolest, brrr, a take tazke babo pretocit no hotove umenie, tak to vzdali.

kvietocek7
19. sep 2011

@smajka dakujem 🙂 poslala som ti IP

aliza
19. sep 2011

@kvietocek7 no teda, to potesi, hlavne, ze na to prisli a uz to budete mat zajtra za sebou. Drzim na zajtra palceky a ak budes moct, tak daj vediet, ze co a ako. drz sa!

andy1909
20. sep 2011

@kvietocek7 Oj moja, tak drzim dnes velmi palce. To je inak to coho som sa ja bala najviac, ze ako si mozu byt tym nahmatanim take iste tie midwife. Ale tym, ze nasa mala lezala dlho priecne a par tyzdnov pred sa otocila a midwife ktoru som vtedy videla si vobec nebola ista ako tam vlastne lezi, tak ma poslala na scan. Inak som uvazovala, ze si zaplatim pre istotu jeden sukromne. Tak nastastie na to prisli. Tak sa drz, budem na teba mysliet.

radlinka
20. sep 2011

@kvietocek7 drz sa moja, nech sekcia co najlepsie dopadne, hlavne nech ste uz tu na svete zdravi a stastni. Brr...az ma zamrazilo z toho co si napisala, este ze ti urobili aspon scan....toto iste sa stalo mojej kolegyni, zistili ze baby je breeched az ked rodila.. 🙄 🙄 Vela stastia a tesime sa na nove info 😉 😉 😉

etuska
21. sep 2011

@kvietocek7
drzim palce a myslim na vas 😉 😵

herbik3
23. sep 2011

@kvietocek7 o panecky tak to fakt zamrazi ako si to clovek predstavi tak ako pozeram dnes by si to uz mala mat za sebou takze dufam ze vsetko dobre dopadlo a malicke je zdravucke 🙂 drzte sa a skore zotavenie prajeme 🙂

herbik3
23. sep 2011

my dnes ideme este len po vysledky krvi tak dufam ze vsetko je v pohode taky mam stres ze neskutocne ale tak o 20 minut idem k lekarovi a uvidi sa. Len my vcera volali zo surgery tak ze sa mam hned dnes rano objednat k lekarovi tak som bola z toho prekvapena lebo ma vacsinou az o tyzden ci dva objednavaju a nie okamzite a nejako neviem vobec nic o tom ako to tu chodi tak snad to je normalny postup ooochhh drzte palce ☹

herbik3
23. sep 2011

joooooooooooj a mam to za sebou tak len malo zeleza v krvi mam to bol problem ale uz mam aj tabletky takze pohodicka az na to ze ma tiez nastvalo ze doktor teda GP konzultant mi povedal ze nepotrebujem ziadnu karticku k tomu aby som tieto tabletky dostala zadarmo ze oni sa aj tak predpisuju len tehotnym a pridem do lekarne a samozrejme si to bez karticky mozem akurat tak kupit. tak som sa vratila k lekarovi a na recepcii mi povedali ze jasne ze potrebujem karticku a hned mi dali formu na vyplnenie ako este raz ked ma poslu k tomu GP tak ma porazi alebo jeho prerazim. Asi mal zly den .... no a nebudte nervozna v tehotenstve 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre