Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
7. okt 2011

@kvietocek7 - jasneee moja, sorry - to mi nedoslo ze ste na mm 🙂 . no tak to neviem, nam sa vsak infacol vobec nelubil - ziadna zmena. no dufam ze sa patricek nebude dlho trapit a su to len falosne poplachy. ako sa citis po cisari - uz vsetko ok??
@aliza - myslim ze mas pravdu, asi to bude len pre uk obcanov 😉
@kitty1984 - tak bude planovany cisar?? ja mam za sebou dva. normalne si beries do nemocnice vsetko ako pri normal delivery. akurat co si spominam - tak extra pohodlne nohavicky - take vacsie a vysoke az po pupok, aby ta netlacili na jazvu. kde budes rodit?

radlinka
7. okt 2011

@hajatanufus neni zac ;) vsetko bude fajn. 😉

adoracion
7. okt 2011

@ancka po zapise vasho sobasa do osobitnej matriky sa stavaju tvoje doklady neplatne pretoze to uz vlastne nebude tvoje meno a ono sa automaticky v celom systeme v SR zmeni. Jasne ze ti na letisku nato nepridu lebo nemaju ako ale az budes vybavovat doklady pre dieta ci uz jeho doklad alebo zapisat do pasu tak vlastne nebudes mat ako dokazat svoju totoznost lebo budu tvoje doklady neplatne. Aspon u mna to tak bolo ked som predlozila svoj stary pas na stare meno tak hned v systeme zistili ze taky clovek uz vlastne neexistuje. Takze radsej by som si nato davala pozor.

radlinka
7. okt 2011

@adoracion fiha...ahoooj... vitaj spat teba som tu uz tak davno nevidela. 🙂 Mas pravdu, ale bohuzial doklady pridu az neskor, neda sa tak dlho nato cakat. 😕

ancka
8. okt 2011

@adoracion uff... tak to neznie velmi dobre, takehoto niecoho som sa obavala. prave teraz sme dali potrvdit manzelstvo aj na slovenskej matrike, cize to bude trvat nejake tri mesiace vraj no a tak priblizne sa aj babo narodi, tak to som zvedava ako to budem riesit ak to naozaj bude takto ako hovoris. teraz lutujem, ze som nepockala a nedala si to manzelstvo potvrdit az buduci rok, mohla som sa vyhnut takymto komplikaciam. a ako si to potom prosim riesila? musela si vybavovat hned nove doklady a az tak doklady pre babo?

@radlinka dakujem velmi pekne za podporu a vsetky rady, si zlata 🙂

radlinka
8. okt 2011

@ancka pozri IP 😉

janina82
8. okt 2011

@hajatanufus ahoj, ja tiez uzivam magnezium. predpisala mi ho gynekologicka na sr, ked sme tam boli este naposledy pred porodom 🙂
ale nic nespominala ze ho mam pred porodom vysadit, to som fakt nevedela 😨
a preco sa to vlastne musi vysadit??
inac kedy mas ty termin?

janina82
8. okt 2011

Ozaj ababulky este som sa chcela spytat, bola niektora z vas na Baby show po minule roky?
lebo som tam chystame teraz na konci oktobra ma byt na Earls courte, tak ze si sa tam oplati ist?
daju sa tam kupit aj nejake veciciky lacnejsie ci ani nie???

kvietocek7
8. okt 2011

@smajka ahoj maji. pomoc mame,este je tu mamka,tak sa da....ja sa citim po tom hroznom cisarskom soku celkom fajn, zatial ziadne side effect.Rana v pohode,zatial necitim obtiaze. Na ten bolehlav mi zabera magnezium s horcikom + b complex forte.
Zda sa,ze uz aj malinky lepsie, vies to dojcenie je fakt niekedy veda, (na oko jednoducha vec je zlozita, hlavne ked pretrvava nadprodukcia a silny tok mlieka a on sa s tym musi pasovat 😖 tak hlta vela vzduchu a to je problem na brusko )co na neho plati teraz o chvilu uz nemusi. Proste musim vychytavat muchy co mu robia trouble. Infacolu sa snazim vyhybat,zatial sa mi vidi,ze dost pomahaju probiotika Dolphius plus tak uvidim. Asi som tu spominala, vyhodili sa mu nejake spots na tvaricke a vidi sa mi to dost cervene, zapalene. Tak idem skusit pouzit harmancek a citala som,ze holtov krem alebo dokonca modra indulona.
A vy ako,co mate nove?

etuska
8. okt 2011

@kvietocek7
prajem skore zotavenie 😉
jej-takze nakoniec zvitazilo meno Patrick 😵 -krasne meno-aj my ho mame na zozname,ale Miska aj tatko by chceli Matka,alebo Kubka a ja zatial nie som rozhodnuta/ale velmi sa mi paci Max/Maxim 😵
akurat zvazujem kupu surodeneckeho kocika-No.1 je u mna Phil and Teds,ale pozdava sa mi aj Baby Jogger City Tandem-len ten je uz dost drahy.Budeme mat vekovy rozdiel 20mes.
poradite niektora ako ste spokojna s kocikom.... 😕 lebo uz som z toho jelen 😅
najviac asi pripada do uvahy Phil and Teds zatial

smajka
8. okt 2011

@kvietocek7 - evi celkom fajn. tiez tu mam maminu - tak trochu oddychujem 😀 . no nepusti maleho z ruk - vkuse sa koly tomu sekame. zase mi ho 'vycvici' ako minule a ja sa mozem zblaznit ked odide. ale babke nevysvetlis 😀 😀
dnes mi skapal telefon ☹((. zajtra idem do 3 nech na to kuknu - vyhadzuje mi software error... vsetky cisla, adresy, emaily, datumy narodenin..j. 10 ludi minimalne sa ma pytalo when did u last time back up?? ako v zivote sa ma to nikto nespytal a zrazu vsetci....ach jooooj
dnes bola inak aj group v hemeli, ale neboli sme. boli sme na finchley 🙂 . nabuduce pojdeme uz urcite. drzkajte sa. x

andy1909
9. okt 2011

@etuska Ja mam Phill & Ted a som zatial spokojna, myslim ze je to najlepsia volba ak mas dve deti, dobre sa tlaci, zlozi sa lahko a v pripade potreby vojdes aj do autobusu 🙂

andy1909
9. okt 2011

@janina82 Ja som na baby show bola vo februari v excel a nam sa to oplatilo, lebo tam bolo zopar akcii a nakupili sme celkom dobre, kopec veci sme dostali aj zadara, mali taku akciu ze v cene listka sme dostali aj odsavacku, potom ked som si predplatila na rok casopis co bolo 20 libier tak som dostala sadu flasi ktorych hodnota bola 24 a pod. My sme tam kupili aj kociar, autosedacku a kopec veci.
Inak magnezium sa ma vysadit nejakych 4-5 tyzdnov pred. Beries ho preto, ze ti tvrdlo brusko? Ono to vlastne ukludnuje maternicu a na konci uz tie falosne kontrakcie su normalne, maternica sa pripravuje na ozajstne.

monikac
9. okt 2011

@kvietocek7 jeee velikanska gratulacia....vidim, ze mate chlapceka dalsieho s krasnym menom.... 🙂 super. Tak si nakoniec isla teda cisarom citam, mala si planovany alebo emergency? Dufam,z evsetko dobre dopadlo a otavujes sa z toho dobre. Ja som po cisarovy bola clkom fajn a rana sa mi hojila fajne, len pred par dnami ma na jednej strane zacalo trosku boliet a dostala som torsku zapal tam,ale macam si to v repiku a zatial ok...tak dufam,ze sa to bude nadalej dobre hojit. Hlavne si to nemahaj, aj ked sa ti zda,ze sa citis super, tak nic nedvihaj okrem maleho...
Tak ale super, ze tam mas maminku, aspom ti pomoze a urite vam vyvara super dobrotky....tesim sa na foto maleho, ani neviem ci sidala do albumu idem kuknut... 🙂 drzkajte sa

monikac
9. okt 2011

@kitty1984 ahoj, ja som mala cisarky ale planovany, ja som mala starostlivost uplne super, bola som velmi spokojna...a rana sa celkom dobre hoji a na prekvapenie ma to po operacii ani tak nebolelo a po 3 dnoch ma prepustili z nemocnice.ja som sa strane bala spinal injekcie, ale okrem zvlastneho pocitu, ze necitis pol tela to nebolo nic hrozne a po par hodinach ako sa mala narodila som pomaly zacala pocitovat nohy a tak....
a ty mas planovany cisar?

monikac
9. okt 2011

chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s KARO syrupom...mala ma od predvcera zapecene ma velmi vrdu stolicu a uz 2 dni sme jej pomahali so stolicou a aj dnes tlaci anamaha sa a nejde to von a nejde a este k tomu dnes rano sa jej po tvari vyhodili nejake cervene fliacky a drobne cervene vyrazky...tak neviem co to moze byt. na internete som citala, ze Karo syrup pomaha pri zapche a zmakcue stolicu len neviem ci to mozem da mesacnemu babu...alebo ak mozte poradit nieco ine co sa da kupit tu v UK

janina82
9. okt 2011

@andy1909 no mne to magnezko predpisala gynekologicka na sr. mam pocit ze tam ho predpisuju vsetkym babam automaticky. ale vtedy som mala trochu zvyseny tlak tak mi vravela ze by mi to malo aj troska znizit tlak. teraz ho vsak nemam vyssi, iba obcas. ale brusko mi tiez tvrdne tak preto aj ho beriem. ja si ho davam vsak iba 1-2x za den. vidis ani som mojej midwife nespominala ze ho beriem, myslis ze by som jej to mala povedat? vsak to je len vitamin nie a tusim ani nevyzadujem lekarsky predpis..
ozaj chcela som sa este spytat, ty si bola na tom teste na tehu cukrovku? ja som bola pred tyzdnom a pol. ale nik sa mi neozval ohladne vysledkov. bolo tam sice napisane ze budu kontaktovat v pripade zlych vysledkov ..tak dufam ze je vsetko ok. ku midwife idem o tyzden tak ta bude mat hadam vysledky v mojich zaznamoch..

aliza
9. okt 2011

@janina82 ja som sa pocas tehu pytala u GP na magnesium a pozerali na mna ako na spadnutu z marsu, ze naco, ked nemam ziadne problemy, vraj sa to nemoze brat len tak a pocula som aj nazor, ze posledne tyzdne sa nema brat vobec, kedze zastavuje stahy maternice, potom je problem s kontrakciami a s otvaranim krcka. Mozes si ho kupit 'over-the-counter', ale pokial nie je indikacia, tak je to podla mna zbytocne.

aliza
9. okt 2011

@monikac a mala je kojena alebo UM? ak je krmena umelym mlieckom, tak je problem v nom. Nasvedcovali by tomu aj tie vyrazky.

etuska
9. okt 2011

@andy1909
dik za tip 😉 ktoru verziu mas?ja uvazujem nad Explorer a velmi sa mi paci zelena kombinacia,len premyslam nad tym ci sa nebude dost spinit najma ked budem casto skladat kocik do a z auta????? 😕

janina82
9. okt 2011

@aliza no vsak preto ho beriem iba 1-2x denne, vacsinou 1x. lebo v poslednom case mi zacalo brusko castejsie tvrdnut . to s tym prestanim ho brat posledne tyzdne som sa ja dozvedela tu. takze ako pisala andy1909 vysadim ho tych 5 tyzdnov pred terminom 😉

monikac
9. okt 2011

@aliza ahoj mala je kojena...teda ja si odsavam a davam jej z flasky ale 2x v noci dokrmujem formulou kedze mi moje mliecko nevychadza na nc...ale ako sa narodila tak ma od zaciatku aptamil comfort formulu a nikdy jej to nerobilo problem a ja nejem nic co by ju naduvalo, davam si pozor co zjem....tak neviem z coho to ma... ☹

monikac
9. okt 2011

@janina82 aj ja som brala calcium a to az do konca...tiez mi tvrdlo brusko a tak mi ho na sk predpisali a brala som ho 3x za den pocas ehu a potom posledne tyzdne uz len 1x za den..ked som bola u dktra tu a povedala som im ze beriem calcium, tak mi povedali aby som to hned ysadila..ale ja som radsej pocuvala radu doktorov z SK a brala sm ho tak ako mi oni kazali,lebo tu v UK ti nic nedaju ak tvrdne brusko pre nich je to normal ako vsetko ostatne kolo zdavotnictva...

monikac
9. okt 2011

@janina82 prepac chcela som napisat ze som brala magnezium nie calciummm... 😉

janina82
9. okt 2011

@monikac nemyslela si nahodou magnezium miesto kalcia ? 😉
no vsak jasne tu nedavaju vobec nic, nechavaju to na prirode vsetko...zase nemyslim tym ze sa mame tabletkami dopovat ale ak to brusko tvrdne a magnezko pomaha tak preco nie 😎

janina82
9. okt 2011

ozaj este som sa chcela spytat..co ste si davali na prechladnutie v tehotenstve??? lebo ma hrdlo boli, tusim ze na mna nieco lezie...myslite ze si mozem dat homeopatika??tie som si priniesla zo sr este..

kitty1984
9. okt 2011

@monikac ahoj ja mam tiez planovany cisar ale trosku sa aj bojim kedze je to moje prve babo a hlavne to ze som v ang.a preto nemam skusenosti z ich starostlivostou.Este som sa chcela opytat ci ti babo dali hned aby si ho mohla nakrmit a tiez ci vlastne mozne dieta dojcit po cisarskom kedze som pocula ze sa mlieko hned netvori...

monikac
9. okt 2011

@janina82 ano magnezium potom som sa opravila.... 🙂 ale tak to je len vitamin takze nic hrozne.... 😉 ja som si dala zopar krat pocas tehu paracetamol, ale to len ked som mala uz neznesitelnu migrenu...na pechladnutie som len pila citron s medom tak casto ako som vladala, ale inac nic...a ak si doma tak si zaviaz okolo hrdla sal ja som aj v noci tak spavala ked ma hrdlo bolelo a este si vyklochtat hrdlo slanou vodou...nic prijemne to neni ale pomaha..skore uzdravenie prajem.. 🙂

janina82
9. okt 2011

@ monikac dakujem za rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre