Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
10. okt 2011

@monikac chuda male, urcite to ma v brusku vsetko zastavene, preto ma bolesti. Nemyslim si ide o koliku, skor o vyprazdnovanie crievka. Ma proste plne crievko a nejde jej to von, tak sa takto trapite. 😒 Davaj jej pomenej ten infacol, ale asi jej to pekne vycistilo vsetko to, co jej tam dlho stalo. Podla mna je to kombinaciou MM a aptamilu. Niektore babatka aptamil dost zapeka (tak isto aj ostatne UM) preto maju takyto problem. Na kazdeho mlieko inak reaguje. Keby mala koliky, tak place niekolko hodin vkuse, doslovne reve o zivot, stahuje nozicky k brusku a pod. 😨

monikac
10. okt 2011

@miri_1 ahoj, dakujem za stranku, akurat som to pozerala, ale nevidim tam baby tea.... 😒

radlinka
10. okt 2011

@monikac ak chces, tak ti jedno balenie detskeho cajika poslem 😉

monikac
10. okt 2011

@andy1909 @radlinka ja som pisala mai lna tu pharmacy ohladom tich kvapiek BioGaia a som sa pytala ci je ich ok davat msacnemu babu a odpisali mi toto......(Yes, fine to use from birth really as it is a help to the normal bacterial make up of the bowel bacteria....)

radlinka
10. okt 2011

@monikac tak si ich kludne kup a vyskusaj, vsak tak bude aj pribalovy letak, tak si pozries vsetky info. Hovorim, ja som s probiotikami maximalne spokojna a beriem ich niekolko rokov (mam ich vela odskusanych). Len pre babatka take malicke este kedysi neboli, tak preto som si nebola ista, lebo aj pre maleho som zhanala a prave BioGaia som nasla kvapky az od 3 mesiacov u nas v lekarni. Pediater mi odporucil hlavne BioGaia alebo Dophillus ci Swiss, tak som vzala aj capsulky a tie v pohode vysypeme do flasky s mlieckom. 🙂 Jeden tyzden bol maly na ATB, tak to bolo na nezaplatenie mat so sebou probiotika.

monikac
10. okt 2011

@radlinka no asi sa cisit chudiatko...ale dobre nech len sa precisti..no ja jej davam len 5ml toho a dam jej to este dnes a zajtra a potom ak bude ok tak uz prestanem...akurat mi spapla 220ml breast milk...ako to ina davka ked inokedy pije len 120 az 150ml...takze snad sa zas neupcha....ale ma asi rastuci den dnes ci co... 😨
dakujem ti moc za ponuku cajiku ...poprosila som svagrinu nech posle z SK, tak snad posle, ake nie tak by som sa ti ozvala ak ok....si zlata.. 😉
a ako sa ma bambulko? mate pekne pocasie dnes?

radlinka
10. okt 2011

@monikac dneska mame akosi eee...zamracene, schyluje sa na dazd a dost veterno. Od rana je ciernava vsade. Vcera sme tu mali fajn teplucko aj dobre pocasicko. Snad nebude koncom mesiaca snezit, ako tu strasia vsetci naookolo 😅 😅 😅 😕 😕 😕 Chcem este letoooooooooooo 😀
Ako casto malinku krmis ? jeminecku na take malicke ze 220ml je akosi privela, tolko ani moj maly nevypije ked ma akokolvek velky apetit 😕 😕 😀 😀 😀 Mozno by si jej mala dat pomenej a castejsie, aby jej to stravilo. Ona sa chuda nalata mliecka a potom ma problem s travenim a stoji jej to v crievku juuj. 😕 Ja som malemu davala tych 60ml velmi casto, ostatne som odlozila do chladnicky, pripadne ak bolo vela tak aj do mraznicky. Mliecko ti v chlade vydrzi tych 24 hodin uzavrete, v mrazaku aj 3 mesiace.
Bambulko je fajn, mame sa okej... momentalne si spieva a dzavoce svoje oblubene slovicka. Caka nas posledna injekcia, este som ani nebookla app. Ani sa mi tam doslovne nechce... 😔

aliza
10. okt 2011

@monikac ahoj, ja som tiez malemu davala biogaiu od 1.mesiaca tusim a v pohode. Myslim, ze to tam pisu len z bezpecnostnych dovodov, ze od 3.mesiacov, je to daky zakon, ci co. A neskor som kupovala Dophilus, je lacnejsi a dlhsie vydrzi, je v praskovej forme, cize sa lahko primiesa do mlieka. Posielam ti link:
http://www.solgar.co.uk/product/abc-dophilus-po...

kitty1984
10. okt 2011

@monikac mam planovany cisarsky termin mam 18.12 ale myslim ze pojdem asi skor ked mam ist na cisarsky.Tie kurzy by sa zisli hlavne ako mam kojit no neviem ci tu nejake kurzy robia v nasom malickom meste ale urcite pri dalsej navsteve u midwife sa opytam 😉

miri_1
10. okt 2011

@monikac hmmmm ani ja som tam ten caj nenasla a pritom som ho od nich pred 2 tyzdnami kupila

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajatanufus
10. okt 2011

@janina82 ahoj aj mne to magnezium dala gyn na sk a tiez nevravela nic o vysadeni ale viem ze to tu baby este asi pred rokom spominali ze niekomu to tak kazali ze pred porodom vysadit ja mam termin 14. novembra takze uz len mesiac

etuska
10. okt 2011

@hajatanufus

Magnézium

Magnézium sa bohato vyskytuje najmä v zelenine. V tele sa používa na stavbu kostí a ako kofaktor pri mnohých enzýmoch látkovej výmeny. Veľa magnézia obsahujú orechy, mandle a semiačka.

Nedostatok magnézia sa na tehotenstve prejavuje veľmi negatívne a okrem kŕčov v lýtkach a bruchu môže dokonca viesť k potratom a predčasným pôrodným bolestiam. Veľa ženských lekárov preto preventívne predpisuje preparáty s magnéziom. Tehotným ženám sa odporúča 450 miligramov magnézia denne. Užívanie magnézia a železa sa však navzájom vylučuje. Železo a magnézium by sa preto mali užívať s časovým odstupom 2 hodín.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116789/vyziva-tehotnej-...

etuska
10. okt 2011

@hajatanufus
pokial si dobre pamatam tak ja som vysadila Mg v 35tt-a aj tak som maleho 10dni prenasala 😝 😝 😝
Teraz dufam ze porodim okolo terminu kedze nemam absolutne klud/beham za malym aj ho musim casto dvihat z/do sedacky,kocika,postielky,prebal. pultu.... 😝 kedze MM je po operacii slepeho creva 😔 tak hadam nebudem prenasat 😝

andy1909
11. okt 2011

@aliza No na tom baleni co som ja kupila pisu, ze sa to moze davat uz new born. Inak ten Dophilus sa dava pred kazdym papanim, ci tiez len raz denne? Lebo mne prave pre to ze Bio Gaia sa dava len raz denne 5 kvapiek celkom vyhovuje, tym ze kojim tak by to podavanie pred kazdym jedlom nebolo najjednoduchsie. To Bio Gaia stalo okolo 20libier ale tym ze len 5 kvapiek raz denne tak si myslim, ze to vydrzi pekne dlho.

aliza
11. okt 2011

@andy1909 ten dophilus sa dava tiez len raz denne a vydrzal mi dlhsie, ako bio gaia. Pri tej bio gaii je velmi dolezite skaldovanie, mala by byt zevraj iba v chladnicke, aj nova, neotvorena a kedze sa to tu v UK da objednat iba cez net, tak ja im velmi nedoverujem, ze to skladuju tak, ako maju a potom vraj tie kvapky nemaju taky ucinok.

andy1909
11. okt 2011

@aliza No mne to prislo postou a bol tam prilozeny aj papierik, ze sa to ma hned dat do chladnicky a pisalo tam , ze do 3 dni ak sa to nevystavi vyssej teplote ako 25 stupnov tak je to ok. Ale bolo to aj dobre zabalene a ked som to rozbalila mala som pocit, ze je to dost studene. Tak mi uz mame to, tak vyskusame a uvidime ci to malej nejak pomoze.

janina82
11. okt 2011

@aliza a ten dophilus sa da aj tu kupit?????lebo ja si tie probiotika nosim zo sr..ja som brala super dophilus... ale nevedela som ze ich mozem dostat aj tu teda ak mozem????

aliza
11. okt 2011

@janina82 neviem, ci su to tie iste probiotika, asi nie, ale ma to podobny nazov a aj efekt:

http://www.solgar.co.uk/product/abc-dophilus-po...

aliza
11. okt 2011

@andy1909 ved prave, ze clovek nikdy nevie, ako to v tych skladoch maju a ci to nahodou nebolo vystavene vyssej teplote, napriklad minuly tyzden tu bolo dost horuco...a urcite vam to pomoze, len treba brat dlhodobejsie.

monikac
12. okt 2011

cauky neviete niekto poradit s cim by som malej mohla natierat tvaricku a hlavicku? ma cervene male vyrazky a pravdepodobne ju to strasne svrbi lebo je strasne nespokojna, stale len placka, aj pri papani aj v spanku... ☹ bola som u doktora ale mi povedala ze to ma detske akne ze to je normal...(ako vacsinou vsetko pre nich) a ze na to sa nic neda dat,ale tak urcite je nieco co by som jej mohla natriet aby ju to nesvrbelo??? 😕 kazda rada dobra, dakujem...

kvietocek7
12. okt 2011

@monikac nam nakoniec pomohlo premastit pokozku tie vyrazky tak mozno vazelina. Nam malinky tiez plakal o dusu asi to mal bolestive tiez.Ja som o tych novorodeneckych akne citala vselico a dokonca u nas na sk dr odporucaju modru indulonu a vyrazne pomaha. Nam nakoniec zabrala tiez. Pomalicky sa tie az zapalene vyrazky stracaju.
A ako ste na tom s kakanim? polepsilo sa? a co antikolikove flase, pomahaju?

radlinka
12. okt 2011

@monikac zlatko my to uz riesime nejeden mesiac po vakcinacii hmm... uz stacilo fakt.
Z UK - oilatum, vazelina, e 45 krem a na ruky rukavicky (to u nas pomaha aj na noc)bohuzial.
Z SK mame poslane : holtov krem a Excipial lotion - najlepsi kremik pre mna osobne a este mam specialny pripravok z nemecka do kupela, lepsie ako cele Oilatum bath.

aliza
12. okt 2011

@monikac no, ono treba zistit, ci ide naozaj o akne. Moj maly mal vyrazky na tvari od 3.mesiaca a tiez GP povedal, ze akne. Ale akne to urcite nebolo, skor ekzem. Inak, mam taky pocit, ze tie vase problemy mozu naozaj suvisiet s alergiou na kravske mlieko. Skus si dat dietu, uplne bez mliecnych vyrobkov a uvidis, ci bude zmena. Problem moze byt aj vo formule. ja som si dala predpisat hypoalergennu formula, plus som si zohnala cez net organicky krem na ekzem, bez petrochemie a maly mal po 2 mesiacoch po vyrazkach. ale neviem, ci je to aj vas pripad, musela by som to vidiet. Moj maly sa tiez pucil a plakal uz pocas krmenia, tak som vedela, ze je problem s mliekom. Nam oilatum, vazelina, ani E45 nepomahali. Odvtedy pouzivam len cistu kozmetiku, pre celu rodinu- weledu a sme spokojni, ziadne ekzemy (ja som ekzematik od narodenia).

aliza
12. okt 2011

a zabudla som, nemame ziadne ockovania, takze ockovanim to asi nebude

monikac
12. okt 2011

@kvietocek7 @radlinka @aliza dakujem dievcata, bo skusim tu vazelinu len musim ist zajtra kupit a mam doma e45 krem tak skusim jej ho dat, som nevedela ze e45 mozem dat tak malemu babu... vecer sme ju okupali v kamilkach a som jej hlavicku natrela mojim mlieckom, tak uvidim za hodku ake to bude mat ked ju budem krmit. dnes som tu mala health visitor a tak som jej to spominala, co vsetko robi pri papani a ona mi povedala, ze aby som skusila formulu bez laktorzy, tak som bola v Boots kupit a teraz v noci jej ju idem dat, kedze 2x za den jej davat formulu....tak sa uvidi rano ako sa bude tvarit pri papani mojho liecka, lebo dnes rano strasne plakala ked papala. ona sa vlastne nervaci pri papani len rano, takze po formule ktoru pije v noci. kaknie je celkom ok, zatial sa jej podarilo aj vcera aj dnes samej bez pomoci ist, sice len 1x krat za den ale lepsie ako nic... inac ten holtov krem si musim dat poslat z SK, lebo som pocula ze je dost dobry.....
ja inac ani moc mliecne vyrobky nepapam, akurat tak syr, ale tak skusim aj ten vyhodit a uvidim...
@aliza a mozem sa ta opytat tu hypoalergennu formulu si is bola u GP vypytat alebo ti ju on sam odporucil?

radlinka
12. okt 2011

@monikac ja napriklad pouzivam Alverde a tiez Weleda je fajn ako pise @aliza. Nam nieco podobne spustila vakcinacia, teda hexa. Hovorila som o tom s koznou a odporucila Holtov krem na postihnute miesto a cele telicko premastovat Excipial U Lotion. Tiez mam overeny INFADOLAN, ale neviem ci sa moze pre take malinke babatka.
Vela ludi je spokojnych aj s Biodermou Atoderm PP na natieranie celeho telicka, nieco podobne ma aj La Roche Posay. Inak do kupela som prestala pouzivat Oilatum a nahradila som ho nemeckym Linolu fett Oibad (tiez na radu odbornika). Tu sa clovek k nicomu nedopracuje iba ak k stereoidom.
Neviem preco si to stale myslim, ale podla mna je to tym ze kombinujes svoje MM a UM ...teda formulu. Neviem ci jej sedi aj ten Aptami. Inak Moni, pozor na striedanie umeleho mlieka, je to zataz na malej traviaci system, nie je to dobre... 😨 Ja by som jej davala iba formulu alebo len kojila, ak nemas tolko mliecka, davaj len formulu a ostatne tvoje mlieko daj do mrazaka, uvidis co dalej, ci sa polepsi. Nema to nahodou heat rush z ustredneho kurenia ??? 😕 😕 😕 nebabusis ju prilis ??? Tiez pozor na kamilky, pre niektore babatka su v pohode, pre ine su dost agresivne, lebo niektore deti neznesu bylinny kupel a este viac sa vyhadzu.

kvietocek7
13. okt 2011

@monikac vazelina je neskodna, pokial teda dietatko nevykazuje nejaku alergiu - zacervenanie a pod...vazelinu nam odporucala tiez health visitor namiesto olivoveho oleja lebo ten sa zotrie z pokozky velmi rychlo. Kamilky mozu aj vysusat a ci nahodou to neirituje malinkej pokozku. To treba tiez odsledovat.Vazeline je podobny ten INFADOLAN co spomina radlinka, je tam pridany biely vosk z ovcej vlny a tym nie je taky tuhy ako vazelina. @radlinka takze sa moze aj pre malinke babenka,konkretne ja som ho prave dopouzivala,lebo sa nam supala kozicka.
Moni, tak ma napadlo,ak sa malinka hneva pri jedeni, zalezi kedy najviac je nespokojna ci na zaciatku alebo pocas papania. Ak na zaciatku tak mam skusenost a aj sa odporuca zacinat krmit baby ked je este v driemotach,ze vidis,ze sa prebudza tak ju bud prilozit alebo ak pouzivate uz flase tak dat flasu. Ak nic ine tak len skus vyskusat.
@aliza kde sa da prosim ta kupit ta weleda? da sa kupit v boots?dik.. inac ja som tiez minimalizovala mlieko,ale nevidi sa mi,ze by to nejak vplyvalo. No ale vsetko je to pri tych babenkach niekedy o experimentoch 😖
@radlinka nam ten Holtov krem poriadne vysusal pokozku az ju zapaloval,tak ziadna pomoc z tej strany, ale ako spominam ta indulona (nastastie som ju mala) nam pekne pomaha, vsetky tie zapalene cervene vyrazky sa pekne zahojili a uz pomaly miznu 🙂

kitty1984
13. okt 2011

ahojte baby.Chcem sa opytat ci je tu v anglicku potrebne ockovanie proti chrypke,pretoze som v 30tt a moja midife mi odporucala aby som sa dala zaockovat,aj sa bojim lebo som pocula ze ockovanie moze byt skodlive tak neviem

radlinka
13. okt 2011

@kitty1984 nie, nedaj sa proti nicomu ockovat. Nas tlacili aj kvoli swine flu a som sa tiez pytala, ze radsej nie. Kvoli obycajnej chripke uz vobec, neviem preco tu vsetci tak panikaria, u nasho GP uz je zriadena cela unit a nic ine sa nepise len o chripke...ach jo. 😒 Ak ta midwife tlaci, povedz ze si sa uz dala, aj vec vybavena. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre