Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

michelleuk
2. nov 2011

@hajatanufus nie pretoze sa v noci budila kazdu chvilu a chcela spat len s cic v ustach bolo to hrozne,aj teraz sa budi ale dam jej flasu do ruky a spi

hajatanufus
3. nov 2011

@michelleuk ahoj tak to poznam aj nasa sa v noci budila a chcela cicku no potom ked som zistila ze uz jej moje nestaci ze je slabe tak som jej tiez zacala davat umele mala som doma jedno balenie hami co mi poslali ako vzorku a to jej chutilo tak som jej zacala davat to a potom uz sa budila len na hlad najprv papala v noci 3x potom 2x potom 1x a teraz uz ide spinkat o pol siedmej siedmej s falskou a vacsinou spi az do rana sem tam sa stane ze sa este v noci zobudi a ked nezaspi hned tak jej spravim mliecko dam do rucky a spi do rana takze to je asi aj u vas tak ze mozno uz jej v noci tvoje mliecko nestacilo

michelleuk
3. nov 2011

@hajatanufus no asi aj mam taky pocit inac moja tiez spi s flaskou v ruke a ked sa zobudi v noci tak stoji v postielke s flaskou v ruke dam ju lahnut drzim jej flasu a zaspava a len co pustim flasu ze idem prec hned je hore...s takto celu noc az kym ju nevezmem k nam tam spi v klude

janina82
3. nov 2011

ahojte dievcata , chcem sa vas spytat. robili vam ked ste boli tehulky test na streptokoka skupiny B?
Lebo som pocula ze to tu nerobia automaticky ako na SR...a ku midwife idem o 2 tyzdne takze az potom sa mozem spytat. viem ze sa robi az okolo 35/36 tt. myslite ze ked si ho vyziadam tak by mi ho spravia?

klapinka
3. nov 2011

@janina82 u kazdeho inak, mne robili som si vyziadala nebol ziaden problem, kamoska vyziadala a dali jej ho zaplatit ako nadstandard. Asi ako ktora midwife. ak si dobre pamatam okolo 40£ si pytali

kitty1984
4. nov 2011

ahojte baby ja som tiez v Anglicku a mam planovany cisarsky aj ked sa priznam strasne sa bojim lebo si to ani neviem predstavit doma na slovensku ma presvedcaju ze mam ist radsej rodit tam ze ta slovensku je to lepsie ale ja som sa rozhodla ze ostanem tu lebo uz aj tak letiet nemozem.tak som chcela nejake skusenosti ako to tu prebieha aj so starostlivostou lekarov a tak ci aj pri cisarskom moze byt primne moj manzel?tiez som pocula ze po cisarskom tiez zena nieje dlhsie v nemocnici ako 2dni ,no podla mna je to dost kratko 😒

andy1909
4. nov 2011

@janina82 no tu to nerobia, skus si to vypytat a uvidis. Mne to robili lebo som mala kidney infection tak mi hned urobili vsetky vytery a aj na strep B

andy1909
4. nov 2011

@kitty1984 Ja som sice mala naturalny porod ale bola som velmi spokojna s tou starostlivostou co som mala. Tiez som sa bala, ze co to bude ked ma po 24 hodinach pustia domov ale nakoniec som aj bola rada, ze idem domov, moj partner si vzal tyzden volno, staral sa o nas a pomahal. Pri porode mozes mat muza aj ked je to cisarsky.

smajka
4. nov 2011

@kitty1984 - ahoj. tiez som mala planovany cisar a oproti prvemu porodu to bolo super - neda sa to ani porovnat. manzelika mozes mat pri sebe len ak pojdes na spinal, lebo ak sa rozhodnes pre general anestesia,manzel tam samozrejme nemoze. taktiez po epiduralke moze manzel s tebou ostat hned po operacii. starostlivost - zalezi len na tom na koho natrafis. pri prvom uplne hrozna - vlastne ziadna starostlivost a pri druhom uplne super, vsetci mili a snazili sa pomoct. kolko ostanes v nemocnici zalezi od vela veci - v akom stave budes ty aj mimi, ci malicke nebude mat zltacku, ci bude papkat, a niekedy aj ako su zrovna busy. po prvom som bola v nemocke 6 dni, po druhom 2 dni, nikto ta nesmie poslat domov - ak si to nezelas. ale necakaj nejaku obrovsku pomoc z ich strany, ja som chcela ist co najskor domov, kde mi pomohol manzelik 🙂

kitty1984
6. nov 2011

@smajka ja si tiez myslim ze cim skor domov tym lepsie,samozrejme ak je vsetko v poriadku.no neviem ako je s tim kojenim kedze planovany cisarsky co som pocula tak zena nema este mlieko ja by som ju chcela zacat kojit hned ale kazdy vravi ze to zrejme nebude mozne.Este sa chcem opytat ci existuje nieco co podporuje tvorbu mlieka alebo ci v takom pripade budem musiet zacat flaskou.

kitty1984
6. nov 2011

@andy1909 to je tu dobre ze manzelia maju narok na 2tyzdne dovolenky po narodeni miminka 🙂 lebo to je velka pomoc

smajka
7. nov 2011

@kitty1984 - neviem, u mna to bolo ine - pri prvom som nemohla kojit, lebo maly sa nedokazal prisat a pri druhom som nemohla kojit, lebo maly sa narodil strasne malicky 🙂 . mlieko sa tvori neskor ako po normal birth, ale miminkam staci aj to co tam mas - ved kolke to prezili 🙂 .
2 tyzdne sme vyuzili aj my - ako to bolo super, obrovska pomoc 😉

kitty1984
7. nov 2011

ved uvidim ako to vsetko dopadne lale velmi pekne dakujem za informacie 😉

radlinka
9. nov 2011

Holky, ak chcete urobit radost nejakemu DIEVCATKU alebo CHLAPCEKOVI a stale premyslate, ze by ste potesili nejaku vzdialenu detsku dusicku a urobili darcek na Vianoce, tak si pozrite tuto website. 🙂

http://www.operationchristmaschild.org.uk/shoeb...

Pripadne : http://www.operationchristmaschild.org.uk/

Tento rok som plnila shoebox darcekmi, ktory som pripravila pre dievcatko, kt. poputuje este neviem presne kam, ale obycajne moje vianocne boxy putuju do Bieloruska, Kosova a krajin byv. Juhoslavie pre chudobne deti, ktorych rodicia si nemozu dovolit urobit im radost na Vianoce, lebo ziju v tazkych podmienkach. Tieto akcie bezia aj tu na skolach a v roznych zariadeniach a ide o fakt dobru cinnost, ktora nema spojenie so ziadnym vyberanim penazi, otravovanim prostrednictvom emailov ci postov, pripadne telefonicky. Prispejete kedy chcete a ako chcete. Je to len na vas.

Ja kazdorocne robim takyto vianocny darcek, niekedy aj pre obe pohlavia a vyberiem si vek, podla toho ho aj naplnim oblecenim alebo hrackami, pripadne malou sladkostou. Zabalim do Vianocneho papiera a zaniesiem na miesto vo svojom meste (treba si vybrat prostrednictvom postcode), kde sa vyzdvihne a zoberie do centra, odtial putuje do urcenej krajiny. 🙂

Ked nestiham, tak spravim online dotaciu, a za par minut sa da vytvorit jednoduchy darcek a prispiet tak niekomu, kto naozaj bude mat z toho velku radost 🙂

Nieje to ziadna reklama, ani nic podobneho, dopracovala som sa k tomu uz davnejsie popri detoch a skolskych akciach... 😉 Tak ak mate zaujem, mrknite sa nato... je to fakt super akcia a najdete ju aj na FB 😉

Online mozete prispiet a vytvorit si box hocikedy, ale ak planujete urobit realny darcek, tak buduci tyzden v piatok je uzavierka (aby ste ho stihli zaniest na miesto do vasho mesta). Pripadne otazky, poslite Ip-cko alebo kludne piste sem. 😉

honeyjane111
12. nov 2011

ahojte všetky buduce mamicky v uk,tiez som bola na dovolenke na slovensku a som zistila ze som tehotna teraz som uz v osmom tyzdni,zatial som bola s mojou porodnou sestrou a s pristupom som zatialspokojna,jedine sa mi nepaci ze ultrazvuk robi iba 2 krat,pretoze mam geneticku poruchu zrazanlivosti krvi moja hematologicka mi nasadila injekcie ktore si musim pichat 9 mesiacov,ale dufam ze bude vsetko v poriadku skor sa bojim keby nastali nejake komplikacie koli tej mojej krvnej chorobe ci si tu s tym poradia,ci radsej sa nepoobzerat po sukromnej klinike,a rozmyslam na porode do vody som tak na 90 percent rozhodnuta ,ma tu nejaka z vas skusenost z rodenim do vody v uk ? :-

saza007
12. nov 2011

@honeyjane111 ahoj , a midwife co povedala na tu zrazanlivost krvi? Ja mam jeden mini defekt, a ked som jej to spomenula, tak ma poslala do nemocnice ku antenatal consultant a tak som cele tehu chodila kazde dva tyzdne k midwife a potom o dva tyzdne ku consultant. Mala som to zapisane v medical notes, tak po porode hned vedeli, ze mi maju dat specialne pancuchy a ktore injekcie pichat. S porodom do vody skusenost nemam, ale celkovo porod bol fajn.

zzuzana82
12. nov 2011

@kitty1984 ahoj, ja som tiez rodila cisarskym ,priatel bol pri ne celu dobu pred, pocas aj po, nikomu to nerobilo problem. Starali sa o mna super nemozem sa stazovat, stale chodili kontrolovat ci je vsetko v poriadku. Mliecko sa Ti moze ale aj nemusi tvorit. ja som mala cisarsky vecer o 7mej, ale uz rano hned prisla sestra (laktacna poradkyna) a zacala som odsavat, skusali sme kazde dve hodiny a mlieko sa mi rozbehlo. Ja som bola v nemocke 2 tyzdne , ale to som mala problemy ,tak kvoli tomu, inak co som videla, ak je vsetko ok po 2 dnoch pustali mamicky domov, aj po cisarskom 😉

zzuzana82
12. nov 2011

@janina82 ahoj, ja som sa k tomu bohuzial nedostala, ale co mam kamosky , ktore uz rodili to obisli tak, ze povedali ze sa necitia fajn, ze myslia ze maju nejaku infekciu abo vytok a vtedy Ti spravia vyter a tam zistuju aj toho strept.B a mas to zadara, inak co viem sa za to plati 🙂

aliza
12. nov 2011

@honeyjane111 ahoj, ja som rodila do vody v Birth centre a bolo to super. Ale musis mat 'low risk' pregnancy, inak ta tam nezoberu. Myslim, ze aj v nemocnici sa da rodit do vody, ale neviem, ako je to v pripade tej tvojej choroby, musis sa spytat midwife.

honeyjane111
16. nov 2011

@aliza dakujem ti za radu opytam sa midwife a uvidime

honeyjane111
16. nov 2011

@saza007 ,ahoj midwife mi dala kontakt na doktora od krvi-hematologa , som objednana tak uvidim co mi povie,inak ona tu krv neriesila ze ma jedine posle k dalsim oddbornikom , ale na stasie mi na slovensku moja hematologicka dala tie injekcie co si picham kazdy den a preto by sa nemalo stat ze sa upcha cieva co vyzivuje babatko ,takze stastie ze som bola na sr ked som zistila ze som tehotna ,lebo tu odbornici nemusia byt zli ale dost sa caka dlho ku vsetkym lekarom, moj GP pracuje na tom aby mi aj tu dali injekcie podobne tomu, ak nebudu mat to iste co berem, zo sr,co viem tak pri porode dolezite aby mali prichystanu transfuziu s mojou krvnou skupinoun,neviem po decembri ked mam vela stretnuti s doktormi budem hadam mudrejsia

veronika2108
17. nov 2011

@hajatanufus ahoj, dakujem za radu. Cez hc courier sme nakoniec posielali a su velmi dobri. Dakujem este raz. 🙂

mona12071
18. nov 2011

ahojte maminy dlho som tu zasa nebola hehe stahovali sme sa a mam toho teras dost 😒
chcela som sa len spytat ci je tu niektora ktora tu rodila planovanym cisarskym kedy jej to dali myslim tyzden
ja idem do nemocnice 7meho decembra tak dufam ze tam mi uz povedia kedy
dakuuuuujem

andy1909
18. nov 2011

@honeyjane111 Ja som planovala rodit do vody ale planovat sa moze a nakoniec ked to pride to moze dopadnut uplne inak. Ked som dostala kontrakcie a volala tam tak boli busy a nemali uz volne miesto, takze som sla na ine oddelenie kde take vymozenosti nemaju ako bazen a pod. Ale nakoniec aj tak tym, ze som prenasala 8 dni a ked mi v nemocnici odtiekla plodova voda tak uz bola zelena takze aj keby tak by som nakoniec nemohla ist rodit do vody kvoli infekcii.

monikac
18. nov 2011

@mona12071 cauky, ja som mala planovany cisar tu a dali mi presny datum ked som bola v 39 tyzdni,vo stvrtok mi dali datum na dalsiu stredu...mala som ho 4 dni pred porodom.... 🙂

halime
18. nov 2011

@janina82 ahojky nic take si bohuzial nepamatam. myslim ze ten test sa robi az keby si mala nejake konkretne problemy ... ako so vsetkym v anglicku 🙂

halime
18. nov 2011

@honeyjane111 ahojky neviem ci ta potesim ale ja som mala ultrazvuk asi 5 krat, mam miernu nadvahu a v rodine cukrovku, robili aj glukozove testy a nakoniec pred terminom ma poslali este na doplnujuci scan a posledny piaty mi urobili den pred porodom lebo malinkeho som moc necitila (tri dni po termine) a zistili ze je uz malo vody .... myslim si ze pokial nebudu ziadne komplikacie, mas dobru rodinnu zdravotnu historiu a aj vsetky krvne testy budu ok tak budu len dva scany .... ale ako to tak vidim tak by som sa v tvojom pripade nebala, ked im vysvetlis vsetky tvoje zdravotne problemy urcite ti narobia testov a scanov ze budes mat az dost .... ;) vela stastia

hajatanufus
19. nov 2011

@veronika2108 nie je zac rado sa stalo

janina82
19. nov 2011

@halime no takze som sa pytala mojej midwife ohladne toho testu GBS a povedala ze to nerobia automaticky v uk. ze si to mam dat spravit sukromne a zaplatit. na nete som nasla nejaku stranku:
http://www.gbss.org.uk/
, ze ti poslu nejaky kit, ty si spravis vyter, posles im to a oni ti poslu vysledky, este musim sa tam docitat ze co to stoji, lebo zatial som si to len tak zbezne mrkla ;)

inak babulky este som sa chcela spytat, ze ake mydielko alebo sprchovy gel ste pouzivali pre novorodeniatko. bola som minule v bootsi a nevedela som ze ktore kupit. a po kupani pouzivate nejaky olejcek alebo mliecko pre babatko?kamoska mi poradilo po kupani od Biodermy-ABC derm, tusim tak dako sa to vola...ale neviem cim kupat aby male nemalo alergiu, hlavne aby to bolo nejake asi bez aromy, hypoalergenne. mozte mi prosim poradit co mam kupit????dakujem

hajatanufus
19. nov 2011

@janina82 ahojky ja som kupala deti len cistou vodou ale ked tak som pouzivala detsky sprch od nivey ale to tu asi nezozenies a olejcek bubchen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre