Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kaciatko215
19. nov 2011

ahojte kocky tehulky v UK cakame babatko som v 10 tt mala som uz aj scan bo potrebovali zistit z v ktorom tyzdni som a nasli mi cystu na pravom vajecniku 5cm a hned na dalsi den som musela ist na A&E pretoze som mala bolesti tak mi doktor zhodou nahod bol z ciech povedal ze pravdepodobne cysta praskla ale ze scan mi nema kto urobit ze co ocakavame od NHS.Tak po 6 hodkach nas pustili domkov a bolesti presli.Ze si mam dat paracetamol keby som mala bolesti snad vsetko dobre dopadne a v juni sa budeme tesit z naseho maleho pokladu 🙂

zzuzana82
19. nov 2011

@janina82 my sa tiez umyvame len cistou vodou, a ked sa natierame, tak olivovym olejom, ten nam doniesla mamina z Sk 😉 ale to kupis aj tu.

mona12071
21. nov 2011

@monikac no to ti povedali pekne neskoro ach jo 😠 uvidime u mna
ja mam z toho uz soky teras viem do coho idem pri Davidovy som bola po 18 hodinach taka znicena ze to bolo pre mna vikupenie cisarsky ale teras viem do coho idem tak to budu pekne nervy 😀

alegro
21. nov 2011

Ahojte...Viete mi poradit?Priatel zije uz 7.rok v UK...samozrejme oficialne.....mala ma 8 mesiacov narodila sa tu v UK....stale pre nu nemam cestovny doklad,lebo je to "veeelmi"komplikovane....cez zapis do osobotnej matriky,po ochotu na slovenskej ambasade v londyne.....ak sa narodila tu a priatel tu zije uz tak dlho,nema narok na anglicky cestovny pas?dakujem vopred velmi pekne.....
a usmievavy zvysok dna vsetkym.... 🙂

monikac
21. nov 2011

@mona12071 ano mne neskoro lebo mala bola breached tak sa cakalo ci sa este neobratina poslednu chvilku, tak sme cakali do poslednej chvile. ale pravdu povedat som bola rada, ze tak neskoro som vedela datum, aspom som na to nemyslela, takto to tak rychlo zbehlo a mala bola medzi nami ani sme sa nenazdali... 🙂 ja som velmi chcela vodny porod, ale kedze mala takto strajkovala , tak som bola aj nakoniec rada, ze to bol cisar...nemala som ziadne nervy a ani bolesti... 😉

monikac
21. nov 2011

@alegro na british pas by mala narok, len ak by jeden z vas mal british obcianstvo, to nezalezi na tom kolko tu zijete...a nemozes si ju zapisat do tvojho pasu a ked pridete na SK, tak potom jej tam vybavis pas?

radlinka
21. nov 2011

@monikac @alegro ahojte zevraj uz sa podla novych nariadeni od buduceho roka nebude zapisovat do pasu, resp. kazde dieta bude musiet mat vlastny pas, lebo ked je zapisane len u rodicov nemozes to na 100% dokazat.
Napr. ked idete autom cez channel, tak si ziadaju vidiet pas dietata.

zzuzana82
21. nov 2011

@alegro ahoj, my sme boli akurat maleho dat zapisat do pasu, ale tiez nam povedali, ze ked pojdeme domov nech mu vybavime vlastny, ze je to lepsie. Ale musim Ti oponovat, ja som bola na ambasade parkrat a zakazdym boli velmi mili ,ochotni a pomohli, aj ked sme mali niektore papiere zle alebo nejaku chybu. 😉

monikac
21. nov 2011

@radlinka ako ja malu zapisovat nejdem do mojho pasu,ale viem, ze na SK sa to da spravit....ale mne sa to nezda dost safe, lebo tam neni foto babatka, ked je len zapisane... 😒

radlinka
21. nov 2011

@monikac ved prave, pri kontrole su s tym problemy.Chcela so aj-aj...spravila som iba pas 🙂

halime
21. nov 2011

@janina82 hej janina my sme od začiatku používali detské mydielko z boots. A inak používam JOHnsona A sme spokojný. Okrem toho keby ste mali nejaký ekzém odporúčam Oliatum. A na tvár som si z netu kúpila Nivea Nutri sensitive SOS. Používam ho od narodenia je super. Nemohli sme používať olejcek malý sa nám celý vyhadzal. Pomohlo mi až to Oliatum. Napíš mi keď sa budeš chcieť poradiť. rodila Som tu v máji. Ešte je to pre mňa všetko také čerstvé 😉

janina82
21. nov 2011

@halime jeeej dakujem za info;)
ja som tiez rozmyslala nad Johnsonom ale nie je moc parfumovany????
a inak aky si mala porod?
ozaj a este som sa chcela spytat na monitor dychu do postielky???lebo rozmyslam ci to mame kupit alebo nie, ake mate s tym skusenosti?

monikac
21. nov 2011

@radlinka no vsak to, ja tiez akurat malej vybavujem pas... 🙂

@janina82 my mame monitor dychu a moc odporucam, podla mna je to super vec a clovek je taky pokojnejsi...ja by som inac kazdu chvilku sledovala ci mala dycha... 😉

zzuzana82
21. nov 2011

@janina82 my mame tiez, a nedam nan dopustit 😀 ako hovori monikac, clovek je hned kludnejsi 😉

mona12071
22. nov 2011

@monikac ahaaaa no uvidime u mna ja som bola vcera v nemocnici bolela mna jazva ale vsetko je v poriadku dokonca na monitore sa mi ukazali uz kotrakcie ale cipek je zavrety tak je vsetko oki len sa mam trocha setrit no je pravda ze sme sa teras stahovali a bolo toho dost ze

cutce
22. nov 2011

ahojky holky po dlouhe dobe, jak se tu mame?

ja mela monitor dechu, ale mame cot-bed a na tu jednu desku je to moc velka postylka, tak v 6 mesicih jsem to dala pryc, protoze zacal houkat, jak se porad prevaloval z jedne strany na druhou 😀 , ale ze zacatku skvela vec

andy1909
23. nov 2011

@janina82 Ja pre malinku pouzivam na kupanie taky crem od Weleda, ono po tom ma taku hebucku pokozku, ze netreba ani s nicim natierat. Mne sa zdal Johnsons, ze je tam moc chemie.
A co sa tyka monitoru dychu tak my sme si kupili aj vysielacky s monitorom spolu ale dodnes sme ho do postielky nedali a uz ani nedame. Prvy tyzden dva som sa trosku bala, chodila malu kontrolovat ale potom som si uz nejak zvykla, prestala sa bat a monitor nam lezi doma a zabera miesto 🙂

janina82
24. nov 2011

@monikac@zzuzana82@andy1909@cutce
dakujem babulky za rady. myslim ze ho kupime. vsak ked budem mat male hore v spalni a ja budem napr. dole v kuchyni aspon budem kludnejsia...
@andy1909 skusim mrknut ten krem od Weledy a nevies nahodou presne ako sa vola??
ozaj a este jedna otazka, mozno hlupa, no neviem..je jedno ake cumliky budeme pouzivat alebo aj v tom je nejaky rozdiel???ktore su teda najlepsie?

edit59
24. nov 2011

@alegro ahoj,na britsky pas pre malu mas narok,pokial jeden z rodicov zije v UK min.5 rokov.ja som tak isto vybavovala pas pre malu,mala som ho do 3 tyzdnov a plati na 5 rokov 😉

zzuzana82
25. nov 2011

@janina82 babetko Ti cumlik ani nemusi chciet 😉 co by bolo mozno najlpiesie, ale ak uz budes mat cumlik, tak neviem ci je v tom nejaky rozdiel, lebo som pocula uz vela nazorov, ktore su lepsie ci kaucukove alebo silikonove Jedni tvrdia tio a druhi zase ono. 😠 . Aj tak , male si vybere samo 🙂 my mame kaucukove, tie hnede, a cherry, tie okruhle, lebo tie silikonove su tvrdsie , maly ich nechcel a tie zrezane tiez nie, vypluval ich, ale ten okruhly nepusti z ust 😀

radlinka
25. nov 2011

@janina82 ahooj, tak my sme mali cumliky od TT pre novorodencov, ale moj maly nechcel ani jeden, tak zostali nepouzite. Teraz mame nemecke NUK, lebo doma na Sk sme take kupili na skusku, tak si zvykol, ze len tieto oblubuje. Tu dostat napr. MAM, tiez si myslim, ze mozu byt dobre, ale sme este neskusali ani od Aventu. Mozes si vybrat a aky typ chces a uvidis neskor....su denne, nocne, ukludnujuce a pod. 😉

Z kozmetiky odporucam jedine Weledu alebo prirodnu kozmetiku. Ja som kupovala komplet Bubchen, tak sme pouzivali kvapku do kupela, samponik vobec, iba cistu vodicku, olejcek/pripadne mliecko podla potreby na telo, inak mam aj klasiku detsky olej Aviril (este z nasich cias) ... k tomu som mala organicke spongie z Babies r' us pripadne z Mothercare. Su take jemne, ze je radost s nimi pracovat a detom sa pacia, lebo sa im zmestia do priamo rucicky. 🙂 My sme nakoniec Bubchen aj skoncili a teraz mame specialny olej do kupela a ako telove mlieko pouzivam slovensky Excipial U Lipolotion. Nam praveze anglicku Oilatum robil este horsie, straaasne vysusoval, tak sme to prestali pouzivat 😒 .... (ak by to niekto chcel, moze sa ozvat, mu to preposlem postou). 😉
K monitoru dychu vystihnes teraz Vianocne akcie, tak kludne pockaj...ja som pozerala v Babies' r ' us a tiez v Mothercare, kup radsej nieco kvalitnejsie a znackove, lebo tie ostatne neznackove su kazive a idu s tym pipanim na nervy. 😉

http://www.weleda.co.uk/page/babyinfo

(inak si popozeraj vsetky detske vyrobky a niekedy lepsiu ponuku maju aj v Boots)

alegro
25. nov 2011

@edit59 dakujem ti velmi pekne....to vazne?no to by sa dalo,ked podmienka je 5 rokov...mozes mi nieco blizsie k tomu vybavovaniu napisat...dakujem ti veeeeeeeeeeeelmi pekne.... 🙂

alegro
25. nov 2011

@monikac ach tak ja uz neviem...nedavno som si precitala inu informaciu...... 😢 na chvilku som sa potesila....
ja pas nemam...zila som v taliansku,lebo tam mam stareho otca a pas som nepotrebovala....mala som ho mozno,ako 16 rocna 🙂 a odvtedy,ked skoncil platnost mi ho netrebalo.....a keby som si teda vybavila pas a dala ju zapisat,tak kolko to asi trva...dakujem

alegro
25. nov 2011

@zzuzana82 tak to si mala obrovske stastie..... 🙂
mozes mi teda popisat,ako to prebieha keby som dala malu zapisat do pasu?
vdaka velmi pekne 🙂

alegro
25. nov 2011

@radlinka vdaka....jedna lepsia informacia za druhou....uz som sa potesila,ze si ju dam teda ja zapisat do pasu....hmmm,ale tesila som sa iba chvilu..... 😢

zzuzana82
25. nov 2011

@alegro a Ty si vydata za slovaka, alebo nie ? a vydavala si sa tu ? a mas pas ci Ty si chces vybavit tiez novy, bo ako citam asi nemas. ja len kvoli tomu, ze ak si sa vydavala v uk tak to je dalsi problem navyse, ani nie problem ale papierovacky, ale ak na Sk tak by to malo byt bez problemom. No ako vybavit pas tu Ti velmi neporadim, ale to asi len vyplnit nejake tlacivo a potrebne papiere k tomu, ale co konkretne neviem, ked budes mat pas tak potom len potrebujes rodny list dietata , prefoteny OP a zapisu Ti ho hned 😉 ale nepotesim Ta, my sme tam boli 2 tyzdne dozadu a povedala mi, ze keby som si chcela vybavit novy pas pre mna, tak by to trvalo, lebo momentalne mali pokazene nejake pristroje k tomu 🙄 tak som Ti velmi asi nepomohla 😅

edit59
25. nov 2011

@alegro V prvom rade musis ist na postu si vyzdvihnut application form. Musis im poslat vsetky p60 za poslednych 5 rokov,jedno mi samozrejme chybalo,tak som volala na hm revenue a ti mi uz rovno poslali cely vypis za poslednych 5 rokov ,dalej samozrejme 2 fotky dietata,rodny list dietata,(ten, kde su obidvaja rodicia)svoj pas,working registration scheme z home officu,a to je vsetko.Na poste pri odosielani sa plati(aspon tak to bolo min.rok,£49.00.)postal order.No a to je vsetko.Do 2-3 tyzdnov,by si ho mala mat doma 😉
Drzim palce,ak by si este nieco chcela,kludne sa ozvi 😉

monikac
26. nov 2011

@alegro no ono sa to mozno zmenilo,...ale viem, ze to tak bolo, ze aspom jeden z rodicov musi byt british. Kedze moj manzel je, tak pre malu je ten pas automaticky, takze som si najnovsie info nezistovala. Zavolaj si na Britsku ambasadu a tam ti povedia presne co a ako 😉 to budes mat najlepsiu odpoved od nich. vela stastia

monikac
26. nov 2011

@janina82 no co sa tyka cumlikov, tak ako uz dievcata spominali babo si same vyberie ktore chce...ja som nasej malej vyskusala asi 6 druhou... 😅 a nakoniec si vybrala ten clasicky cherry, ten mi nevypluvala ale pred tyzdnom mi aj ten zacala vypluvat v noci a tak vcera som kupila cumel od MAM lebo ten je trosku ako keby draplavy, tak mozno jej bude lepsie drzat v ustockach. Dnes jej ho skusim, tak potom dam vediet ako sa jej paci.... 😉 Ja pouzivam aj flase od MAM a ten cumel na flasiach je velmi podobny tomuto, tak snad sa jej bude pacit, lebo flase su super.

edit59
26. nov 2011

Tiez som volala na britsku ambasadu,a mozem povedat,ze ma rovno vysmiali,ze chcem britsky pas,a o jednani ani nehovorim!Skusal potom aj moj manzel,dopadol tak isto.Mozno,ze sme nemali stastie....no som velmi rada,ze som sa vyhla nasej ambasade!!!No skus tam zavolat,tiez som velmi zvedava,co Ti povedia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre