Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

andy1909
26. nov 2011

@janina82 vola sa to presne Calendula Cream Bath a tym padom ze je to take kremove tak uz potom nemusis nicim natierat pokozku po kupani a nikdy mala nemala ani nejaku vysusenu pokozku, len hebunku babatkovsku

andy1909
26. nov 2011

@janina82 a co sa tyka toho cumlika tak ja som skusala aj avent, aj mum aj tomee tipee aj neviem aky este ale mala nechce vziat ziaden, takze tazko povedat. Su babatka ktore chytia cumlik hned a su take ktore ho proste nechcu

zzuzana82
26. nov 2011

@alegro teraz pozeram spatne, ze pises ze priatel, tak to asi nie si vydata 🙂 , to mas presne ako ja ,tym padom musis ist Ty osobne na ambasadu, lebo priatelovi malu nezapisu aj ked je uvedeny ako otec v pase,musis napisat prehlasenie , ze chces aby mu ju zapisali. a ak chces malu zapisat do pasu, musi mat sk rodny list inak Ti ju nezapisu a vybavenie len toho rodneho listu trva cca 4 mesiace (ak s bavine o zapise do slovenskych pasov), Tvoj priatel by uz mohol poziadat aj o britske obcianstvo nie ? ked je tu tak dlho.....

alegro
26. nov 2011

@zzuzana82 vdaka velmi pekne..uz viem vsetko..... 🙂

alegro
26. nov 2011

@zzuzana82 vdaka...vdaka.....uz mi 🙂 je vsetko jasne.....

alegro
26. nov 2011

@edit59 ahoj..vdaka..ja som ta uz volala a povedali mi inu instituciu kde to riesia.....takze mi vlastne nepovedali dokopy nic.... 🙂

alegro
26. nov 2011

@edit59 vdaka veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne..... 🙂 🙂 🙂 vsetko mame 🙂 DAKUJEM.....

alegro
26. nov 2011

dakovacka.....🙂

1lin1
26. nov 2011

caute viem ze ste to uz niekde rozoberali ale poradte nejaku dobru high chair 🙂

aliza
26. nov 2011

@1lin1 my mame Chicco polly magic, je vhodna od narodenia, ma specialnu vlozku pre babatka a da sa polohovat, plus ma aj hrazdicku na hranie, vrelo doporucujem, aj ked je drahsia, stoji za to

honeyjane111
26. nov 2011

@halime ahoj,dakujem ako to v konecnom dosledku dopadlo u teba?

honeyjane111
26. nov 2011

@andy1909 dakujem za odpoved ved to ze naplanovat nic nemozme...

1lin1
26. nov 2011

@aliza dakujem pozriem sa na nu ..mala ma uz 3 mesiace takze pomaly ju budeme potrebovat

slavka1212
26. nov 2011

@edit59 ahoj ....napisala by si mi co vsetko budem k tomu potrebovat vybavit ten brisky pas prosim ...? 🙂

hajatanufus
26. nov 2011

@cutce ahojky tak ja som vcera porodila synceka Mathew a vazi 3480g bola to rychlovka ani nie za dve hodky po prasknuti vody bol maly na svete a po 12 hodinach sme uz boli doma z nemocky lebo maju plny stav tak sa nedalo zostat dlhsie 🙂 a vy? ako sa mate?co mate noveho?

petpop
26. nov 2011

Ahoj holky, nakukuju vam tady. Jsem v UK dva a pul roku, a v unoru tady budu rodit.
O NHS peci se moc vyjadrovat nebudu, myslim, ze receno uz bylo vse 🙂
Mam milion otazek, ale zatim si vas procitam, 🙂 abych se nemusela na vsechno vyptavat. I kdyz skoro 600 stran, to nevim jak zvladnu 😀
Mozna byste mi daly nejake tipy, jak napsat Birth plan, a co si vzit k porodu, nejake osobni tipy 🙂
Jinak ze zarizovani papiru pro prcka mam hruzu uz ted. Pritel je polak, tak nevim jestli to bude dvakrat tolik papirovani..? To asi zalezi na nas, jestli budeme chtit i PL rodny list, ze? Muze mit prcek vubec 3? AJ,CZ,PL? A pasy? Cesky i polsky asi tezko ze 😀

petpop
26. nov 2011

@hajatanufus Jsem tady nová, ale i tak - moc gratuluju!!! ..a doufám, že budu mít porod taky takovou rychlovku 😉
Tak hlavně zdravíčko!! 🙂
A jaké to je, být 12hod po porodu už doma? Radši by sis tam ještě pobyla, nebo jsi ráda?

cutce
26. nov 2011

@hajatanufus jeeeeeeeeeeeee, velikanska gratulace, tak chlapecek 🙂, porod jedna basen, co? 🙂 a co na nej rikaji holky? Urcite jsou to velke pomocnice a pecovatelky 😀

hajatanufus
27. nov 2011

@cutce dakujem ano chodia ho obdivovat a kolisu ho a ked zaplace tak mi to hned hovoria a hladkaju ho su zlate 🙂

janina82
27. nov 2011

@hajatanufus jeeeej aky krasny chlapcek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!GRATULUJEm!!!!!!!!!!!!
prajem vela zdravicka, ten je fakt rozkosny🙂

cutce
27. nov 2011

@hajatanufus Mathew je nadherny 🙂 a jak to zvladas se tremi?

hajatanufus
28. nov 2011

@cutce dakujem no da sa to teraz je este mm doma a potom to hadam tiez nejako zvladnem a chcela by som dat lucy od ledna do skolky teraz chodi len pondelky do playgroup je tam 2 hodiny a je tam spokojna takze myslim ze jej to len prospeje ved uz bude mat 3 rocky no a rachel je dobre dieta takze to zvladnem 🙂
@janina82 dakujem

hajatanufus
28. nov 2011

@petpop ahojky dakujem 🙂 no ja som chcela par dni zostat alemaju plny stav tak sa nedalo 🙂 ale da sa to v pohode zvladnut 🙂 inak rl kludne moze mat baby aj 3 aj nasa lucy ma cr, sr, a je to v pohode teda neviem ci budete potrebovat cr lebo ak zijete tu tak vam anglicky uplne postaci porodne mozete ziadat tu a ostatne benefity tiez stejne z cr by ste asi nic nedostali a v polsku neviem ako to je no a pas neviem ten bude stacit asi len jeden nie? ved to sluzi len na cestovanie tak je jedno aky bude mat 🙂 my mame zatial deti len zapisane v pase ale ani moc necestujeme 🙂 a pre rachel sme vybavovaloi sk rl len koli tomu zapisu do pasu a koli mojmu rodicovkemu prispevku inak by sme ho ani nepotrebovali a vybavenie trva vacsinou 3 mesiace

petpop
28. nov 2011

@hajatanufus Děkuju moc za odpovědi. Já jsem z toho papírování na nervy, zařizování dokladů, benefitů atd., ale vím, že to nějak zvládneme, a snad to ani "bolet nebude" 🙂 Na porodne tady ma narok kazda, na prvni mimi? Nebo ja jsem neco cetla o tom, ze jedine jak uz bereme nejake benefity, a to my nebereme tak nevim ☹
No hlavne tobe a detem preju hodne zdravicka a klidu 🙂 Holcičky ať pomáhají a malý brácha ať moc nezlobí 🙂

anrebcz
28. nov 2011

@petpop Ahoj, ja se na toto teprve chystam, tak se aspon snazim zjistit na jake prispevky( mimo maternity pay) mam narok, teda pokud vubec na neco. O co vsechno si zadas? Diky

zzuzana82
28. nov 2011

@petpop
@anrebcz baby ak nemate ziadne benefity tak na ten maternity surt start (tych 500libier) narok nemate , radsej si to vybavte z domu na Sk, ak tam mate staly trvaly pobyt a ste prvorodicky, tak dostanete tych 890 ci kolko to je euro zo Slovenska 😉 a potom tu ten child benefit, ale ja uz cakam 7 mesiacov a stale nic 🙄

hajatanufus
28. nov 2011

@petpop to porodne je len na prve dieta a treba to skusit a ak to zamietnu tak treba skusit poziadat v cr alebo v pl ale naroj je len v jednej krajine ibaze v cr by si mohla dlho cakat lebo si budu overovat ci ste neziadali v uk a pl takze preto je dobre poziadat tu a ak zamietnu tak mas hned aj doklad

hajatanufus
28. nov 2011

@zzuzana82 ano to je pravda ale je dobre o to tu poziadat a hned mat aj doklad o zamietnuti lebo na sk to budu ziadat a co sa tyka chb tak tam treba volat a ak nepochodis tak treba ist na citizen bureau a tam by vam s tym mali pomoct my sme tiez dlho cakali a nic a jedni nam tiez poradili ze mame ist na cb a potom nam tam dali nejake tel.c. tam sme volali dali nam apoitment na nejakom urade a tam tetka zadala do pc nejake nase udaje a povedala ze do 2 tyz by sme mali mat peniazky a ked nie tak ze zase mame prist a presne tak aj bolo o dva tyzdne sme mali peniaze na ucte a dali nam to spatne od podania ziadosti teda vo vasom pripade by to malo byt od narodenia lebo my sme si ziadali na starsiu dcerku trochu neskorsie lebo ona sa narodila v cr a mm cakal na mna kym ja pridem do uk a to uz mala 9 mesiacov

hajatanufus
28. nov 2011

@petpop dakujem ozaj a o to porodne tu mozes ziadat uz 11 tyz pred narodenim dietatka co vlaste budes mat za chvilu a pozor v cr tiez davaju len na prve babatko ale pozeraju na prijem rodiny tak si radsej zisti ako to je este v pl

andy1909
28. nov 2011

@zzuzana82 Na child benefit cakas 7 mesiacov? To je divne, ja som to poslala hned ked sa mala narodila a o 6 tyzdnov som mala uz peniaze na ucte aj ked v liste pisli, ze to moze trvat az neviem kolko tyzdnov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre