Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

petpop
1. dec 2011

@zzuzana82 Díky 🙂 To zní hned líp 129 než 123 😀 😀 Aspoň že už ten tax z toho neberou! A jo jo, child benefit má každý, je to nějak 23 týdně, se mi zdá. Jak dlouho už na něj čekáš? To se zařizuje teprve s birth certificate, takže není šance o to požádat ještě před porodem, co? ☹

zzuzana82
1. dec 2011

@petpop hned po porode v nemocnici dostanes ten balicek este bounty pack, cii aky a donesu T aj to tlacivo a vypisat to mozes hned tam a ,treba k tomu aj ang rodny list, ale to sa da vybavit rychlo, spravis si appoitment a je to, len to treba vybavit cim skor, tak Ti povedia, ze aby si dlho necakala 😉 , a aby si vlastne hned dostavala prasule, od podania ziadosti.vraj Ja uz ale cakam 7 mesiacov 🙄 , som tam minule volala, tak sa mi maju ozvat do 5 pracovnych dni co a ako,ale aspon priznala, ze pochybili oni ,tak cakam a cakam 😀

mona12071
1. dec 2011

@zzuzana82 ja som cakala asi 8 mesiacov a mne este pslali dodatocne papiere to bolo asi po mesiaci tak som im to vypisala a odkedy to dostali maju od zakona dane niakych 24 tyzdnov na spracovanie 😠

zzuzana82
1. dec 2011

@mona12071 mne ten papier ( asi myslis to , ze sme foreign) poslali hned behom tyzdna a ja som to obratom poslal naspat. Dnes mi akurat volali,aby mi povedali,ze ano, ze maju vsetky papiere a uz nic nepotrebuju navyse, a ze to bude spracovane behom 4-5tyzdnov 🙄 tak som sa spytala , ci dostanem peniaze od zaciatku alebo ako, tak ze ano, ze mi to vyplatia vsetko spatne od narodenia,tak zase len cakaaaam 😀

hajatanufus
1. dec 2011

@zvesela dakujem velmi pekne 🙂 myslim ze ten prispevok davaju na prve tri deti aj ja si to budem ziadat na sk 🙂

hajatanufus
1. dec 2011

@janina82 ahojky ziadost si vypytas v job centre a tam budes mat aj obalku so spatrnou adresou iba to vyplnis a das potvrdit mw a posles to tak do dvoch tyzdnov by ti mala prist odpoved 🙂

hajatanufus
1. dec 2011

@petpop hm v cr ti to asi nedaju no zial tam sa tiez zmenili zakony setria kde sa da slovaci su zatial stedrejsi no neviem dokedy lebo tiez nie su peniaze na vyplacanie vselijakych prispevkov pre rodiny s detmi ale hlavne ze na ich platy a odmeny peniaze byt musia 😠 mozno by bolo dobre keby ste pockali kym vam schvalia ten hausing benefit pripadne kym vam daju chb a child tax kredit a potom poziadat my sme hausing benefir dostali za dva tyzdne od podania ziadosti 🙂 v uk mozes ziadat do 3 mesiacov ak uz budete mat ine benefity tak vam to daju my uz narok nemame lebo sa zmenil zakon ze davaju na 1. dieta alebo na jedine do 16 rokov co my uz nesplname preto si budem ziadat na sk 🙂

petpop
2. dec 2011

@hajatanufus Od pondělí budu oficiálně na maternity leave. Zkusím si požádat o income support, zeptáme se i na working tax credit, a pak jdeme na ten housing benefit. Az budu chytřejší, zkusím pak ten maternity sure start.
Jsem fakt uprimne zvedava, co nam priznaji. Moje vydelky budou ted 129 tydne, ale pritel vydelava, ze jo...a mam strach aby nas neposlali "nekam"... Budeme platit 1000 jen za bydleni (2bed flat+all bills), a zustala by nam opravdu jen almuzna ☹

hajatanufus
2. dec 2011

@petpop budem vam drzat palce aby ste tie benefity dostali akurat ze na child tax credit sa berie prijem za predch danovy rok a z toho potom vychadzaju aj na dalsi rok moj mm zarobi 1000 libier a ja poberam matersku z CR toje 12000kc na mesiac 🙂 drzim palce nam working tax credit nedali mame child tax credit a ten hausing ben

petpop
2. dec 2011

@hajatanufus MM vydela taky kolem 1000-1200, ja mela normalne kolem 800-850. Ted budu mit 6 tydnu 90%platu a pak uz jen tech 129 tydne. (To mi vychazi na ceske koruny necelych 14500 kdyz pocitam po 28kc). Takze velky rozdil by mezi nami nemel byt...uvidime 🙂 Na ten housing spolehame, jinak budeme v "dupe" 😅
A z CR asi na zadne penize narok nemam, az mi tady skonci materska tech 9 mesicu, ze? Pojisteni tam neplatim,trvale bydliste tam mam, ale v UK jsem uz 3 roky.
A jinak, jak se mate, co malicky, vsechno v poradku? 🙂

miri_1
2. dec 2011

@hajatanufus ahoj pisete o housing benefite. co musim splnat aby som mala narok na housing benefit? dakujem

hajatanufus
2. dec 2011

@petpop nie z cr nebudes mat narok ja sice poberam matersku z cr ale ja tam mam stale trvaly pracovny pomer takze si tam platim aj vsetky odvody tak preto mi to dali ale musela som si to vydupat a rodicak tiez dufam ze ked mi skonci materska tak mi ten rodicak uz daju bez slova lebo minule som cakal tri mesiace koli birokracii lebo chceli potvrdenie tu z uk ze to tu nepoberam lenze tu rodicak ani neexistuje takze nan ani nemam narok a zo slovenska tiez nemam narok tak tam to ani neziadam 🙂 inak sa mame celkom dobre maly ma uz 1 tyzden papa kaka a spinka a v noci place ale snazim sa to nejako pretrpiet a potom uz to bude lepsie 🙂 a ty ako sa citis?

hajatanufus
2. dec 2011

@miri_1 ahoj neviem co presne treba splnat samozrejme ze sa beru do uvahy prijmy a vydavky v rodine vyska prenajmu pocet izieb v byte alebo v dome a pocet deti ak neni moc velky prijem do rodiny tak vam o urcite daju teda ak platite velky najom my platime za 2 bed 600 ale berie sa asi do uvahy aj oblast v ktorej byvate lebo keby sme byvali v londyne a platili len tolko tak by nam to asi tazko dali neviem kazdopadne treba skusit 🙂 drzim palce 🙂

petpop
2. dec 2011

@hajatanufus Joj, tak ty to mas dobre. Ono tech 12tisic tady sice neni moc,ale kdyz mas jistotu mit to na 2-3 roky (jestli ti potvrdi ten rodicak-urcite ano: ), je to super! Hlavne jistota nejakeho prijmu.
Ja jsem "teprve" 29 tyden, takze me to vsechno ceka, ...vim ze to bude záhul, ..ale uz se strasne tesim!! Na jednu stranu se snazim uzivat poslednich "volnych" dnu/tydnu, ale u me je tehotenstvi spis o nervech a strachu, jestli je vse v poradku, takze se tesim, az budu mit prcka v naruci 🙂
Muzu se zeptat? -pritele/manzela mas cecha/slovaka? Jsem jen zvedava, ze jste dali typicke anglicke jmeno (Matthew, jestli se nemylim? Nechce se mi procitat zpet diskuzi 🙂 My cekame chlapecka, bude nejspis Alex, snazili jsme se vybrat neco mezinarodniho 🙂 Pritel je polak. Tady planujem jeste par let zustat, ale pak se asi vracet natrvalo do Cech.

miri_1
3. dec 2011

@hajatanufus dakujem pekne, uz na tom pracujem, uvidime co vybavim 🙂

janina82
3. dec 2011

@zzuzana82 ahoj, si si ista ze ta materska je 129.55 tyzdenne?nie je to stale 128,73? lebo som to checkla na directgov.com a tam uvadzaju 128,73 ;) ..lebo aj moj zamestnavatel uvadza 128,73 tak chcem vediet, ze teda mozno sa nieco zmenilo odvtedy ako mi on poslal list🙂..viem ze je to rozdiel len necela libra ale aj tak ;)
@hajatanufus no super, tak skocim do job centra next week to uz zacinam matersku od stredy a vypytam si tu ziadost na sure maternity grant. dufam ze midwife mi to v pohode potvrdi.
a ako sa inak mate???joooj mne sa to uz tiez pomaly blizi..uz mam aj trosku strach z porodu..ale verim ze vsetko bude ok ;)..inak uz mam vsetko pre babo, uz len poperiem este nejake vecicky , ozaj a treba ich aj zehlit?
ozaj a ako zvladas este aj babulky popri tom, je to asi zaberak ze jo 😉 ..ale ak su 'velke sestry' iste ti budu pomahat🙂 ..sa tesia z malickeho ze jo 🙂

hajatanufus
3. dec 2011

@petpop ahoj manzel je slovak a vsetkym trom detom sme dali anglicke mena aj ked prva sa narodila este v cr 🙂 inak ano matersku budem mat do dvoch rokov teda rodicak lebo chcem tu zrychlenu na dva roky ale zial mame dlhy este z cr tak cela materska mi ide tam takze z toho nevidim ani korunu preto som rada ze mame tie benefity lebo inak by sme to vsetko nezvladali platit ked sme este nemali tie benefity a chb tak sme velakrat aj s malou hladovali cize jedli sme len omasloveny chleba cely den a k tomu vodu z vodovodu takze o to viac si to teraz vazime 🙂 musis si tehulkovanie uzivat kym sa da urcite je vsetko v poriadku ved chodis ku mw nie? teraz ti to uz ubehne rychlo a ani sa nenazdas a budes mat babatko v naruci 🙂

hajatanufus
3. dec 2011

@janina82 ano mw by ti to mala potvrdit bez problemov ja som si to este tiez nedala lebo som zabudla ale v stredu nas pride pozriet tak jej to spomeniem dufam ze zase nezabudnem 🙂 ja som vecicky aj zehlila myslim ze to aj treba aj to lepsie vizera neviem ci mas vsetky veci nove alebo mas aj nieco starsie od ruky ale odporucila by som ti vziat do nemocky nieco starsie lebo sa to hned aj zaspini kedze babtko bude este od mazu a krvi aj ked ho utru ale nieco aj ostane 🙂 este si to uzivaj za chvilu je to tu 🙂

petpop
3. dec 2011

@hajatanufus O to víc máš můj obdiv, že jste to zvládli, a jak sama říkáš, o to víc si teď vážíš, že je lépe 😉 Až budu něco víc vědět, na co nám teda přiznali nárok, dám vědět 🙂

hajatanufus
3. dec 2011

@petpop dakujem 🙂

zzuzana82
3. dec 2011

@janina82 ja dostavam od zaciatku 129 aj nejake drobne 😉

janina82
4. dec 2011

@zzuzana82 ok tak sa zajtra spytam zamestnavatela, dakujem 🙂

foxinecka
5. dec 2011

@hajatanufus gratulujem ku krasnemu syncekovi, je rozkosny🙂

hajatanufus
6. dec 2011

@foxinecka dakujem

etuska
7. dec 2011

@anrebcz
okrem tych cca 128 libier dostanes aj CHB 20libier tyzdenne.
A childcare je tu naozaj draha,ja platim cca polovicu prijmu opatrovatelke 😝 ale len preto lebo nastupujem na dalsiu matersku tak som jednoducho este chcela v praci potiahnut aby mi dali potom tych 9mesiacov matersku.

Po MD nastupim uz len na 3 mesiace-ktore mam v zmluve a koncim,lebo jednoducho platit dvom prckom childcare sa neoplati 😝
namiesto toho som si doplnila vzdelanie v inej oblasti ,takze po MD sa zaregistrujem ako self employed a dam sa na tlmocenie-co ma sice neuzivi ale aspon je to flexibilna praca,clovek pracuje vtedy ked ma kde dat deti a ked mu to casovo vyhovuje,tak pevne verim ze aspon aky taky prijem bude 😉
Pre zenu s malym dietatom sa naozaj viac oplati pracovat part-time 😉

anrebcz
9. dec 2011

@etuska A to dostane kazdy nebo jen kdyz splnis podminky (low income)? Me to totiz bude tak vychazet, ze vic jak pulku dam na skolku..... a dite ani poradne neuvidim, tato predstava me teda vubec netesi 😒

etuska
9. dec 2011

Child Benefit dostava kazdy-20libier tyzdenne.To ci ti preplatia childcare costs zalezi samozrejme od celkoveho prijmu rodiny.My sme to posielali este v septembri a stale cakame na rozhodnutie.Maximalne ti vraj childcare preplatia do vysky 70% tak som zvedava.mali by sa nam ozvat do 17.12 ,ak nie/tak im mam zavolat.

Skus zavolat na Tax Credits -budes potrebovat orientacne nahlasit prijem za minuly rok,predpokladany prijem na dalsi rok a naklady na childcare.
Ja platim childminderke 96libier tyzdenne( a to je tam syncek 24hod./tyzdenne)
Pozor-opatrovatelka musi byt registrovana.
tu je super stranka kde najdes childminderky aj v tvojom okoli
www.childcare.co.uk

anrebcz
9. dec 2011

@etuska dik za rady, ja jeste nejsem ani tehotna, tak se jen ptam, abych mela predstavu do ceho jdu( teda na kolik spadnu az nebudu vydelavat). Ten link si ulozim a az ten cas prijde tak ho vyuziju.dekuju

etuska
9. dec 2011

@anrebcz
😕 😕 😕 a ja som si myslela ze uz mas pomaly termin ked sa pytas 😀 😀 😀
no ak by som premyslala iba cez financie tak deti doteraz nemam 😀 😀 😀
nic neboj-tu v UK je to co sa tyka socialneho zabezpecenia rodin s detmi ovela lepsie ako v strednej Europe.Vsetko je ale otazka priorit 😉

janina82
11. dec 2011

ahojte dievcata..chcem sa spytat, raz ste sa tu rozpravali o probiotikach BIOGAIA pre babatko..ja som si ich dala doniest zo sr..a som si vsimla ze su pre babatka az od ukonceneho 3.mesiaca ☹ ...cize pred 3. mesiacom ste ich nepouzivali?alebo su nejake aj ine z tejto rady ktore sa mozu pred 3. mesiacom?? 😎
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre