Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
22. dec 2011

@janina82 JEEEEJ...super moja, gratulujem, akurat som sem nakukla, som rada, ze to bola rychlovka...a vsetko dopadlo podla predstav a epi zaucinkovala na 100 % a mohla si si to vychutnat. 😉 Najozaj neskutocne prekvapenie a najkrajsi Vianocny darcek aky si mozete zelat, nadhera 😵 😵 😵 Tesim sa na fotecky, tak sa zatial pekne opatrujte, zelam vela zdravicka, mliecka, pohodody a radosti. Nech sa vam splni vsetko po com tuzite a nech su tie VASE VIANOCE tie najkrajsie na svete... 😵 😵 😵 😵

zzuzana82
23. dec 2011

@janina82 gratulujem a prajem vela vela zdravicka a drobcek nech vam robi len radost 😉 Ozaj ste dostali ten najkrajsi vianocny darcek 😀

yanka86
23. dec 2011

@janina82 ahoj jani.tiez gratulujem🙂chcem sa spytat.epiduralku si si uz pytala pred tym,kedy si im povedala ze ju chces?

yanka86
23. dec 2011

babune🙂ak nekojite.ake mliecko kupujete tu v Uk?

smajka
23. dec 2011

@yanka86 - my frcime na aptamil. neviem preco, som si ista ze aj ostatne mliecka su rovnako dobre. len asi pre to ze je drahsie, tak 'dufam' ze lepsie !? 😀

hajatanufus
23. dec 2011

@janina82 ahojky srdecne gratulujeme a zelame vela zdravicka a mliecka a samozrejme krasne a pozehnane vianocne sviatky 🙂

hajatanufus
23. dec 2011

@alegro no je to trochu komplikovane... 🙂

hajatanufus
23. dec 2011

maminky prajeme vam krasne a pozehnane sviatky 🙂

alegro
23. dec 2011

Vsetkym prajem rozpravkove Vianoce..... 🙂

marulka83
25. dec 2011

@kvietocek7 dik za odpoved. Urcite poriesim 🙂

janina82
25. dec 2011

dakujeme dievcata za gratulacie. aj my vam prajeme STASTNE A VESELE!!!!!🙂
@yanka86 o epiduralke som im povedala hned na zaciatku. predtym ako mi ju dali som nevedela ze na kolko som otvorena..no a dali mi ju, potom ma hned checkli a uz som bola na 7. inak anesteziologicka fakt bola zlata, este na druhy den po porode ma bola pozriet🙂...a ty chces rodit s epiduralom tiez??? kedy mas termin?

yanka86
25. dec 2011

@janina82 ahoj Jani,ano chcela by som s epiduralkou,..tak im poviem pred...a zasivali ta?ci nebolo treba?

alegro
26. dec 2011

@yanka86 dovolim si napisat ti moju skusenost....ja som mala cele tehotenstvo,ako podla knizky.... 🙂 vsetci mi rozpravali,aky krasny a jednoduchy porod budem mat,okrem moja mamy....rodila som 19 hod.epiduralku mi nechcela dat,lebo"nebol dvovod"...🙂 a nakoniec,ked mi ju uz predsa dali,citila som uplne vsetko....neviem ci pri tebe bude partner,alebo nie....ja som bola z bolesti,tak mimo,ze polovicu si nepamatam aj preto som velmi vdacna mojmu partnerovi,ze tam bol,lebo inak si to neviem predstavit...🙂 takze ak tu epiduralku chces urcite o nu "bojuj"ale aj dost zavisi od toho na aku modwife natrafis.... 🙂

alegro
26. dec 2011

ako mam zistit,ze ci sa moj pas vybavuje,alebo nie???neda sa to niekde na nete,alebo......????vdaka

etuska
26. dec 2011

@janina82
este raz blahozelam k Tominkovi a uprimne zavidim porod 🙂 Ja tentokrat uvazujem ci trvat na Epi od zaciatku,lebo momentalne som uz druhy tyzden nachladena a viem ze tentokrat by som gas nezvladla.Pri Simonovi som mala gas cely cas-cca od 3-6:4) co je dlho ale mne celkom pomahal,aspon som mala spomalene reakcie a nejak som tu bolest vydrzala a to mal cez 4kg.

Dnes mi dost tvrdne brusko,ruky mam opuchnute uz druhy tyzden a dnes uz aj nohy,takze asi si dobalim pomaly tasku.

1lin1
26. dec 2011

ahojte baby viem ze ste to tu uz rozoberali ale nevie mi niektora poradit ako je to s kociarom ak letite ryanairom? je lepsie nechat ho na check in alebo ho brat az k lietadlu ..ake mate skusenosti ? dakujeeeeeeeeeeeem

kvietocek7
26. dec 2011

@etuska drzim ti palce, a k tej epiduralke -niekto to chvali do nebies, ja som ju mala lebo to vyzadovala situacia,ale to ma len utvrdilo v mojom postoji,zeby som si ju sama iba veeeeelice tazko zvolila,teda resp.nezvolila nikdy ako zmiernenie bolesti, lebo teraz dost casto citim bolest chrbta co predtym u mna absolutne nebolo.Velmi su citelne aj miesta kde bola aplikovana. Je to fakt na zvazenie, lebo aj potom postupne dlhsie odoznieva anesteza a ta mi dala poriadne zabrat na bolestiach hlavy a celkovych stavoch, brrr, never again. Hlavne ked to viem porovnat s prirodzenym porodom. Ono je to instantna pomoc ale podla mojho nazoru to moze mat dalekosiahle dosledky ktore sa mozu znenazdania ukazat az casom. Tak to iba na margo tej epi...
Zelam ti vsetko naj.... a uz mate aj meno??

etuska
27. dec 2011

@kvietocek7
ved ani ja nie som myslienkou na Epi nadsena/uvidime....Gas teraz urcite nie-mam nadchu ako svina-blbo sa mi dycha tak ci tak.
Posledne tyzdne som bola akosi naklonena myslienke ze to bude Maxim,ale nejako sme to konzultovali s MM a s dcerkou a asi dame predsa meno Jakub-este nie sme 100% rozhodnuti-alebo mozno obidve mena...
Miske sa paci ze ho moze volat "Baby Jake" podla tej rozpravky co teraz chodi na CBBies 🙂
ak by bolo dievcatko tak asi Kristinka

kvietocek7
27. dec 2011

@1lin1 podla toho co ti vyhovuje, ci mat baby pohodlne v kociku alebo si ho odnesies v nosicke - co je celkom idealne ak ides na letisko kde su same schody a ziaden vytah pre kocik to je napr Luton, hlavne ked ides z SK do UK je to o drzku same schody... ryanar mi raz poskodil buggy a to som tahala az k lietadlu a aj tak mi pri preprave dolamali koliesko, no ale vyreklamovala som to hned na letisku a dali mi celkom slusne many za to. Takze ti ho mozu i nemusia poskodit tak ci tak. Ale mensia pravdepodobnost ze nie ak si ho donesies az k lietadlu ty sama.

kvietocek7
27. dec 2011

@etuska 😀 no preeesne to iste mi na baby Jake zahlasila aj moja Evicka 😀 tiez som chcela Jakubka ale ked si predstavim schomoleninu anglictiny a sem tam aj polstiny a do toho by sme ho volali slovensky tak som musela upustit, lebo napr Evicku volame ako aj pisem a teraz si musi zvykat na anglicke co je Iva teda to ich E v inom vysloveni, no tak chuda tazko je to... Adamko uz lepsie, no a Patrick sme aj chceli predtym a to je take univerzalne aj tu aj u nas to nedochomolia a Patricka nedomylia. To iste je aj pre meno Maxim
A ako volaju Misku v skole? Kristinka sa mi tiez paci 🙂 ako sa teraz citis?

1lin1
27. dec 2011

@kvietocek7 ideme zo stansted ale budeme dvaja takze to nejak zvladneme.chcela som nechat kociar na check in-e a malu zobrat vo vajicku do lietadla ..tiez sa bojm aby nam kociar neznicili..konecne mame pas a je to prvy krat co budeme letiet s malou ..a tasku z kociara mozem mat so sebou a este aj prirucnu moju ? sorac za otazky ale asi uz mam cestovnu horucku :D

etuska
27. dec 2011

@kvietocek7
Misku volaju Miska(Mishka)-jednoducho ich to naucila-dokonca ani na vysvedcenie jej uz nepisu Michaela ale Miska 🙂)))

etuska
27. dec 2011

@kvietocek7
no cez den mi dost tvrdlo brusko a opuchali ruky,ale teraz je to celkom fajn.idem este dopisat ten projekt a potom spat.bru nocku

kvietocek7
27. dec 2011

@1lin1 ano mozes mat aj prirucnu,tu ku kociku uz budu asi ratat ako druhu (teda radsej si daj veci akoze do kosika(tie vyhodis len na check in) a potom si to pripadne prehodis do igelitky) dietatku sa rata kocik a s nim mozes zobrat aj vajicko teda kocik +car seat, bezne som tak nosila, dokonca som car seat nasackovala aj do buggy co vobec nebolo kompatibilne.Kosik v kociku som pouzivala tiez ked som uz nemala kde veci dat a dalsiu tasku by mi uz neakceptovali...

@etuska no tak sikulka, len mi mame velky problem lebo Evicka odkedy je v skolke este ani raz neprehovorila(iba raz potichucky vraj povedala snake 🙂) ) a je z toho big problem,hoci vsetci tam hovoria ze potrebuje cas ale na druhej strane z toho robia tazkost, dokonca chceli navrhnut v reporte o premiestnenie do inej nursery. No proooste, som z toho na nerv lebo ona aj vie anglicky jasne ze v plnej miere rozumie ale nechce rozpravat ☹ 🙄
tak ich ani nemoze naucit ze je Evicka ale ju volaju Iva 😖
tak good luck nech to cim skor zmaknes nech by ta babo nepredbehlo 😀 a potom nohy vzhuuuru 😉 aj v posteli si ich radsej vypodloz.... night night sak aj ja musim, lebo mi to zajtrajsok zuroci 😅

kvietocek7
27. dec 2011

@janina82 jaaajj zeby som nem zabudla, posielam veeelikanske gratulko a zelaaam nech mate velaaa zdravicka a ostatne pride potom 🙂 🙂 VITAJ medzi nami TOMINKO 🙂 🙂

kvietocek7
27. dec 2011

@etuska este som chcela, ze ak je to pre teba mozne, tak si urcite daj pozriet scanom ako mas babo ulozene, lebo mne do poslednej chvili tvrdili ''ze je dole hlavou'', (na ritusku povedali ze to je hlavicka a hlavickou bol praveze pod mojim srdcom) dokonca aj doktor v nemocke na check up co ma na moje prekvapenie prvi krat tu v UK pozeral zo spodu tvrdil, ze je babo ''still head high'' 4dni na to co mala byt vyvolavacka ina dr zistila ze Patrick bol breech,tak som skoncila namiesto ocakavaneho prirodzeneho porodu pod nozom ☹ no hotova sok terapia...preto sa malemu nejak nechcelo von a preto bol aj tolko prenasany az mal skoncit vyvolavackou... ale pozeram ze uz mate 37tt tak to uz pomaly aj mozte ist 🙂 aspon nebudete tazky, ako my, skoro som odpadla ked zahlasili ze ma 4.6kg a to uz tretie dieta o kilo tazsie ako druhe....

adina7
27. dec 2011

Ahoj baby. Nemate niektora skusenosti s cestovanim autom na svk pocas tehu? My mame naplanovane ist domov kvoli STK a emisnej kedze mam sk auto, len to budem akurat zacinat 6mesiac tehu a je to predsa dlha cesta. Co si o tom myslite? Boli ste niektora v takejto situacii? Dakujem 😉

etuska
27. dec 2011

@kvietocek7
tak to som fakt prekvapena ze ti polohu babatka zistili takto "odborne".Mne robili scan pri Simonovi v den terminu,kedze som vtedy odmietla vyvolavacku a tak som este prenasala 10 dni a aj tak som sa vyvolavacke nevyhla.Urcite o scan poziadam nakolko som naposledy mala v 20tt co sa mi zda straaaasne davno.

Naozaj mal Patrick porodnu vahu 4,6kg????/Nas Simon mal 4,1kg a mala som teda dost

yanka86
27. dec 2011

@alegro takze ti ju vlastne dali pozde?:(..joj chuda..ved so mnou ide priatel,..a som mu povedala ze nech im aj on povie ak bude vidiet ze nechcu dat..samozrejme ze rozumiem,ze ak je pozde ,alebo co..ale ak je dobry cas a zena si ju pyta tak preco nie,,doktori to necitia.ale maminka ano..takze moj priatel je plan B🙂.dakujem za podelenie sa o novu skusenost..kazdy pribeh urcite nieco poradi

zzuzana82
27. dec 2011

@yanka86 my papame cow and gate, to sme zacali davat aj v nemocnici, a pri tom sme zostali, v podstate to zlozenie je u vsetkych rovnake, babetko si moze aj samo vybrat, niektore Ti odmietne a ine nie, kamoska neda dopustit na to SMA a druha zase tvrdi ze SMa je hnusne , ona ma zase HIPP 😀 takze asi tak 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre