Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
9. jan 2012

@alegro no Luton je na kocik zaberak(teda ak beries az k lietadlu),je tam tolko schodov,ze na to fakt treba silu a nerv 🙄 B'ham neviem

katkanova
9. jan 2012

@zzuzana82 aha, super, ja som vzdy myslela ze sa to posiela nejakej slovenskej institucii tu v uk - ale vlastne kedze posielam anglicky RL ani by to nedavalo moc zmysel. dakujem krasne za radu 😵

radlinka
9. jan 2012

@alegro kocik je free, odovzdavas ho na check in (ak ho nepotrebujes na prepravu dietata), alebo beries zo sebou pri lietadlo, kde ho musis zlozit. Inak neni zac 🙂

radlinka
9. jan 2012

@kvietocek7 @alegro no obe letiska su zaberaky, lebo na konci mas schody, ktore su len prisuvne, takze chod dole po takych schodoch, ked nemas pomoc (vytah po prekroceni gates neexistuje). Ja som na tie posledne schody dole tunelom pozabudla, inak by som asi kocik nechavala na check in. Dobre je mat so sebou nosic pre dieta, aspon mas volne ruky 😉
Mne sa ponukli pomoct dole tymi schodmi, tak som mala aspon niekoho zo spolucestujucich na pomoc, ale bolo to o 6.30 rano, tma, zima...nikto nikde. Nabuduce uz asi poletim z mensieho letiska, kde je staff napomocny a informuje. Lebo ak si ludia nepomozu navzajom, tak neviem...neviem...inak teraz som stretla naramne milych a dobrych ludi, personal bol lepsi v BA, uplne neskutocni tam boli vsetci, podrzali mi maleho (mohla som si odbehnut), dostali sme priority boarding, takze sme boli hned prvy v lietadle, pomohli s kocikom, proste super. Po prilete sem sme mali problem, lebo samozrejme vsetci z letiska zmizli na obed a nemal nam kto vylozit batozinu a dostat kociky a autosedacky z tunela von, takze sme sa natrapili, ked sa niekto odhodlal ist tam dole a vyhadzat nam to vsetko do haly. 😒 Ale inak vsetci ludia a hlavne cestujuci boli fakt super. Vzajomne sme si pomohli, nalozili deti, poskladali kociky, nalozili batoziny, takze tak to ma byt. 😉

cutce
10. jan 2012

ahojky
tak se hlasim zas po dlouhe dobe. Jak se tu mate?

janina82
10. jan 2012

@zzuzana82 ahooj chcem sa spytat..ja akurat vybavujem ten rodny list s appostile. uz som si vyplnila ten formular, zaplatila som to online ale este tam pisu na tej stranke ze si mam aj vytlacit potvrdenie z netu ze som to zaplatila..ja som to vsak nevytlacila, lebo tam beztak je len to referencne cislo ktore som napisala do toho formulara a teraz spatne sa to aj tak neda vytlacit..nevadi to teda ked len poslem formular vyplenny aj s tym referencnym cislom platby, kopiu birht certificatu a A4 obalku????????????????????ci im bude chybat to vytlacene potvrdenie o platbe????????????? dakujem
chcem to konecne dnes alebo zajtra poslat

klapinka
10. jan 2012

@janina82 ja by som na tvojom mieste vytlacila doklad o zaplateni..ved z uctu ti korunky odisli tak si vytlac to.. to im bude stacit.. radsej tak..akoby ti to mali poslat spat, a zaplatis postvove este raz.

zzuzana82
10. jan 2012

@janina82 ahoj, myslim ze ked tam das aspon to reference number tak by to malo stacit, vsak aj tak im tam musi ukazat niekde v databaze ,ze si to zaplatila,aspon podla mna 🙂 a nema sa tam posielat original? mne sa zda,ze original, kopiu az na ambasadu SK, na kopiu Ti asi apostilu nedaju 😉

klapinka
10. jan 2012

@janina82 @zzuzana82 ma pravdu ,original BC musis poslat

alegro
10. jan 2012

@radlinka dakovacka..... 🙂

alegro
10. jan 2012

@kvietocek7 dakujem 🙂

alegro
10. jan 2012

mamicky je to normalne,ze dieta teplotuje a asi aj hnackuje,ked mu rastu zubky????dakujeme..... 😒
niesu to jeho prve zubky....

hajatanufus
10. jan 2012

@alegro ahoj je to uplne normalne aj nasej idu stolicky a sme bez teploty ale je dost placliva a tiez ma castejsie stolicu a taku maksiu ale niektore deti maju aj hnacky 🙂

alegro
10. jan 2012

@hajatanufus vdaka....ona nieje placliva...skor by som povedala,ze je az velmi kludna na to,aka je "normalne"....a stolicu ma stale asi rovnaku,lebo je iba kojena...len teraz s tym rozdielom,ze je to castejsie a nie do nocnika,ale plienky....resp.vcera tomu bolo tak....dnes to bolo uz ok....dakujem 🙂

smajka
10. jan 2012

@alegro - moj starsi zubky zle znasal - kazdy jeden zub mal vysoke teploty, hnackoval. vacsinou to trvalo 2-3 dni. uff este teraz si to dobre pamatam - ten strach onho 😒 .
malicky teraz ma zajtra 9 mesiacov, diasenka ma navrete uz 2 mesiace, slinka, vsetko hryzie a zubky nikde 😀 . tak uvidime co nas caka..

smajka
10. jan 2012

@cutce - ahooj ako sa vam dari?? ake pokroky mate s davidkom?? ved zachvilku uz budes planovat b'day party 😉 😉

alegro
10. jan 2012

@smajka fuuha..... ☹
tak my sme dnes na tom ok....uz je vo svojej kozi,tak uvidime,ale dakujem.....vam nech sa to zlepsi....drzim palec.... 🙂

alegro
10. jan 2012

to mam z akeho dvovodu zablokovany album??????bohatstvo,tak profilovku mi prijalo na 120x-(a nakoniec tu,ktoru som dala asi ako druhu)este ani fotku dietata tam nemozem dat????asi tu uz dlho nepobudnem....

hajatanufus
10. jan 2012

@cutce ahojky ako sa mate co mate nove a maly ako uz beha? 🙂

hajatanufus
10. jan 2012

@alegro no vidis tak to ze je kludna to bolo asi z teploty ale nasa je uz velka ma uz 17 mesiacov len doteraz mala len tych 8 zubkov co jej vysli nejak na 7ci osem mesiacov a teraz jej idu vsetky stolicky naraz ale 3-ky sme nejak vynechali teda ocne zubky este nema kamoskin maly je o mesiac mladsi a pri kazdom zubku mal 40 horuckya to mu ako prve isli ocne zubky co je velmi nezvycajne
som rada ze jej je uz lepsie

alegro
10. jan 2012

@hajatanufus no elluska je ovela mladsia....ta ma zatial 4 zubky.....
ako sa vravi u kazdeho dietata to je asi individualne.... 🙂
aj svokor-lekar mi povedal,ze to bolo pravdepodobne z teploty..... ☹
dakujeme....a drzte sa tiez.... 🙂

hajatanufus
10. jan 2012

@janina82 ja ked som minuly rok vybavovala apostilu tak som najprv zaplatila a kedze som im hned neposlala aj rl tak mi peniaze vratili tak som na druhy krat uz aj poslala aj zaplatila naraz a doklad som neposielala ziaden lebo som nevedela ze aj to treba a o dva dni som mala rl spat aj s apostilou ja teraz tiez to budem vybavovat ale az vo stvrtok lebo cakam na peniazky a potom rychlo vsetko a este nemam ani doklad an zamietnutie sure grant lebo furt na to zabudam este to nemam potvrdene od mw tak to dam vsetko naraz potvrdit aj s tym ze som chodila na prehliadky a ze sa dietatko dozilo28 dni
inak ako sa mate? co malinky poslucha a pekne spinka? nas uz si konecne pomaly nasiel rezim sice dnes cez den toho vela nenaspal ale teraz uz spinka pocitam ze bude tak do 10-11 a potom asi bude chvilu hore a potom uz bude spinkat az do rana do 7.30 este nas dost casto trapi brusko ale dnes kakal 2x takze dufam ze bude pekne spinkat akurat ze nechce byt na chrbatiku len na brusku a monitor dychu mi nejak nefunguje

hajatanufus
10. jan 2012

@alegro neni zac aj vy sa drzte 🙂

alegro
10. jan 2012

@hajatanufus ale je.... 😉 a dakujeme 🙂

radlinka
10. jan 2012

@alegro fuuu ani nehovor moja, nam idu 4 naraz, ale drzime sa statocne klop...klop 🙂 ano, je to normalne vsetky tieto priznaky a neduhy...chudatka deticky. 😖

cutce
11. jan 2012

@smajka @hajatanufus ahoj holky, mame se celkem dobre az na penize 😖 , hledam si praci na vecer ci vikend. Davidek je zlaticko, jeste sam nechodi, ale nema k tomu daleko 🙂
a jak se mate vy?

smajka
11. jan 2012

@cutce - my tiez v poho, dnes ma drobec 9 mes a zacina kolenackovat - no ako sa tesim,aj sa netesim, ale hlavne viem ze si tym musime obaja prejst 😀. krasne fotecky smejko maly 😉 takze do prace?? ja som dostala ponuku minuly rok v oktobri, tak som to zobrala - part time na 3 rana a uz som aj skoncila. vobec som to nezvladla. moc mi chybal malicky, prisla som vystresovana, doma bordel a potom som to prenasala aj na deti, tak som to vzdala. urcite nepojdem aspon pokial pojde mladsi do skolky. a co by si tak chcela robit - aku pracu zhanas??

alegro
11. jan 2012

@radlinka no.....hned som si na teba spomenula...ako som uz pisala moje dieta je iba kojene,ale..... 😀 kupila som jej niejake bio keksiky,alebo co to je 🙂 drzim jej ich v ruke,ella si iba chrusta a normalne som citila v prste,ze mo nieco "rezonuje" 😀 otvorila som malej usta..pozeram..... 😀 ved ona ma dalsie styri zubky.... 😵
a mozem skonstatovat,ze bola faaaakt dobra po cely cas,ako ju trapli 🙂
drzte sa tiez.....🙂))

hrozienko11
11. jan 2012

ahojte. dlho som tu nebola. uz nestiham net poriadne,kedze okrem malej je aj praca. a nedavno sme sa stahovali. mala je hrozne nezbedna,uz tolko toho vie. zaostava urcite so zubkami a mozno tolko nekeca ako ine deticky,no vie si sama citat knihy a tak 🙂

inac,jedna nasa ucitelka hlada au-pair pre svoje dve ratoslesti. isleworth. ak by bol zaujem alebo o niekom spolahlivom viete,napiste mi do spravy 😉

hajatanufus
11. jan 2012

@cutce ahoj maly je nadherny a aky smejko 🙂 my sa mame v pohode strsie dve su nezbednice a lucinka ma o tyzden 3 rocky tak rozmyslam nad darcekom no a maly rastie ako z vody teda z mliecka uz spinka vacsinu noci bez prestavky tak dufam ze mu to aj zostane 🙂 zajtra mame prehliadku po 6 tyzdnoch a potom nas bude cakat prve ockovanie takze tak rychlo to leti 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre