Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
11. jan 2012

@hajatanufus som tu riadne dlho nebola,ked uz maly ma 6tyzdnov. velka gratulka 😵 😵 😵

hajatanufus
12. jan 2012

@hrozienko11 dakujem ano vlastne zajtra uz ma 7 tyzdnov 🙂

radlinka
12. jan 2012

@alegro ahooj, no som sa zasmiala 😀 my to mame podobne, ale ja teraz malemu zhanam aspon dlhe piskoty, len neviem, ci ich v nasom slovenskom obchode maju. Musim im napisat, aby mi ich doniesli, lebo gulate mi este zostali, ale tie podlhovaste su na chrumkanie najlepsie.
Inak vy uz mozete aj fingers food...nejaku tu mrkvicku, karelab ci jablcko/hrusku na dlhe pasiky, ked uz tolko zubkov mate. 😉 Kludnej jej daj, nech si chrumka, aspon je to prijemne na tie dasienka.

alegro
12. jan 2012

@radlinka ahoj...aj ja som sa nasmiala 😀
no to je pravda,ze na take chrustanie ma dost zubkov,len pointa je ta,ze mala si odhyzne velky kus a potom ju musim dat rychlo dole hlavou,lebo sa zacne dusit....🙂)))
to mame v rodine,ze do roka sme boli iba kojeni.... 🙂
my tu mame tiez slovensky obchod,ale take palky....... ☹ a to si pritom co sa tyka jedla dost doprajeme a varim kazdy den,ale ceny tam ma nehorazne..... 😒

radlinka
12. jan 2012

@alegro no ved to, prave o to sa bojim aj ja, tak preto piskota je najlepsie riesenie, aspon sa to roztopi v puse, ked si hryzne velky kus. 😉 Ano, spominala si ze ste plne kojeni, co je fajn ze mate vela mliecka. Aj tu tie potraviny co dovezu a cerstvy chlieb su tiez nakladne. minimalne 100 % prirazka. Teraz zhanam Nestle kase, tak budem musiet este kuk v tychto obchodoch, lebo nam chuti len tato znacka a este sa da Aptamil kasa.

radlinka
12. jan 2012

Neviete ci da umele mlieko varit, ked chcem napr. urobit klasicku krupicu ? Lebo niektori tvrdia ze ano, niektori nie. Neskusali ste ? 🙂

cutce
12. jan 2012

@smajka no mam interview pristi stredu na gatwick check in o vikendech, tak snad to vyjde. Jinak vubec nevim, protoze se mi nevyplati dat malyho do jeslich, ty stoji £60 a to bych nikde nedostala aby mi jeste neco zustalo ☹
@hajatanufus joj uz 7 tydnu? toto leti 🙂

radlinka
12. jan 2012

@cutce ahooj, tak drzim palec, nech vam to vyjde...gratulka, vy ste ale narastli za ten rok. Kolko u vas stoji nursery ? 60/den ? 😕

lucustek
12. jan 2012

@radlinka ja som robila malemu krupicu z umeleho mlieka ked bol mensi a az potom nejak po roku a pol som mu zacala ju robit do obycajneho mlieka...takze kludne mozes 🙂

cutce
12. jan 2012

@radlinka no snad to vyjde, dekuju. U vas nursery stoji kolik? Childminder stoji £40 na 8 ci 9 hodin

radlinka
12. jan 2012

@cutce neni zac...drzim palec...u nas cca 33 zavisi od miesta. Ale nejde to cez 40 aspon dufam, ze sa ceny k tomuto roku uz nemenili. 😕 😕 😕 Chilminder 3-4£ / hodina. 😅

cutce
12. jan 2012

@radlinka odkud jsi? se tam prestehuju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , proto jsem se nemohla vratit do prace, protoze tady jsou strasne moc drahy 😠

alegro
12. jan 2012

@radlinka no my mame mlieka na rozdavanie.....mozem dat inzerat,ze budem kojit deti.... 😀
ella dokaze prespat aj celu noc,tak nechci vidiet moje pyzamo,ked ju rano idem kojit....keby som sa zohla bez podprsenky nad vanu,tak hadam ju aj naplnim 🙂
a polske obchody tam kde byvas nemate?videla som u nas v polskych obchodoch aj take kase,ako zhanas....
no dnes som jej kupila "na zubky"-bickiepegs a drzala ju to asi 5 min...samozrejme,ze si to dala dole z ruky,ani neviem ako.... 🙂

radlinka
13. jan 2012

@alegro 😀 😀 😀 jj nasla som Nestle ale len 1 druh nic viac, ostatne priamo polske 🙄 ... tie nechcem, maleho z toho boli brusko.

janina82
13. jan 2012

ahojte dievcata..chcem sa spytat..viem ze na sr predpisuju babatkam na kosti od 3 tyzdnov vitamin D jednu kvapku denne, nedavali ste nahodou aj vy tu babatkam, ci tu to nepredpisuju???..

alegro
13. jan 2012

@radlinka nic v zlom voci polskym vyrobkom,ale nie raz nam z nich bolo zle a to sme dopeli.....
ja som ti radila iba kvoli tomu,ze u nas maju plne regaly toho.....
mam ti poslat?

radlinka
13. jan 2012

@alegro vies co moja, ja som to tu nechcela napisat, ale uz som mala tiez nie jeden brucha bol z toho co oni vyprodukuju. Vyzera to ako nas slovensky obal, ta ista znacka pod polskou firmou, ale uz sa clovek neda oblafnut, ked mu je z toho nevolno. Preto som uz opatrna a obavam sa co i kasu kupit, ked viem ze je Nestle ale polske...Dakujem nemusim teda. Tak je to aj s kozmetikou a ostatnymi vyrobkami. 😒 Ked to nie je nase, ceske, nemecke, francuzske, tak to uz ani nekupim. Lebo fakt sa o kvalite neda ani pomysliet.
Ja som napr. z kozmetiky mala hodne hodne davno oblubeny Gliss Kur, ci uz sampon alebo balzam, pripadne specialnu kuru, kupila som si cely balicek a pozeram ze panecku, ved je to polske (nic proti tomu), keby bol z toho nejaky ten efekt ako kedysi, tak ani nepipnem, ale som to rovno vyhodila do kosa. Ved to uz nie je nemecky Swarzkopf ...bejvalo... 🙄 . O jedle a napojoch skoda reci, nad tym sa nepozastavujem. 😖 Nech mi ludia prepacia, ale ked mam dat zato par libier, tak chcem aby to aspon chutilo a nemusela som sa obavat ze sa urobi niekomu nevolno.

radlinka
13. jan 2012

@janina82 ahooj, ja davam D-cko ... vola sa to Vigantol. Da sa to kupit za nejake to euro v lekarni. Davam malemu 1-2 kvapky do mliecka denne. Najlepsie teraz v zime, ked je slniecka malo, tak som na odporucanie zvysila na 2 kvapky.
Inak som nasla D-cko aj od Slofakofarmy tusim (ako klasika vitamin D). Neviem, ci tu tu niekto odporuci tento vitamin, ale viem ze sa daju Ceckove, ani neviem ci je to na predpis od GP, alebo volne predajne. Ja si nosim z domu CEBION (to je C-ckovy), potom tento Vigantol (D-cko), a probiotika, pripadne aj homeopatika na rast zubkov a podobne. Inak kojene deti do pol roka na SK poberaju Kanavit (vitamin K). My sme prestali, lebo akonahle sme presli na umele mliecko, tak sa uz podavat nemusi (vtedy sa davkovanie uplne skonci). Ale pokial mamky koja do pol roka, tak davaju detickam tiez do mliecka. 😉

harvey
13. jan 2012

@radlinka Ahoj!kolko mesiacov/rokov ma tvoje babo?zaujimalo by ma len preco neurobis krupicovu kasu/puding z kravskeho plnotucneho mlieka? ja som obom malym davala kravske mlieko postupne od 6 mesiacov a varila kase tak a nikdy im nic nebolo.

alegro
13. jan 2012

@radlinka vies co?presne taky isty nazor mam aj ja....
su to pre mna vetesnici......
a moze sa tu kade kto urazit,ale dalsia skusenost-rodicia sa odstahovali zo zapadu na vychod..neuveritelne,ale stalo sa 😀 vacsina chodi na nakupy do polska aj volajakeho lacneho kuracieho masa...ok....kazdeho osobna vec,ale ak z 30 ludi o par dni na to 30 ludi hnackovalo,tak asi na tom nieco bude....
ja netvrdim,ze vsetko maju nekvalitne,ale zatial som bohuzial natrafila iba na nekvalitne..... 😒

radlinka
13. jan 2012

@harvey 7 dakujem, kravske mlieko necham az na neskor 😉

radlinka
13. jan 2012

@alegro no co uz moja, lacny vyrobok za dobru cenu, no nekup to 😀 dneska uz obchoduju vo velkom, ci uz ich kvalita zodpoveda aj cene, nech si kazdy posudi sam. 😕 😕

kvietocek7
13. jan 2012

@janina82 tu to podla vsetkeho nepredpisuju aj zo skusenosti viem, takze mame z svk z domu Vigantol -vitaminD
a davam 2kvapky Pondelok - piatok a vikend off

monikac
14. jan 2012

@radlinka @alegro cauky, rozpravate sa tu papani, ze sa bojite ze dietatko si odkse vela a sa dusi....neviem, ci poznate food feeder, kamoska to pouzivala pre maleho a velmi si to chvalila a ja som si to akurat pred par dnami kupila v Tescu.....je to ako sietka, do ktorej sa da napriklad jablcko,alebo hcjake jedlo a oni si tomozu chrumkat bez toho aby si odkuslo vela. Vyzera to takto a neni to ani drahe......a v Tescu to maju na special offer momentalne... 😉
http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/...

alegro
14. jan 2012

@monikac jeeej...vdaka...super..... 🙂 si mila 🙂
no ja s tym az taky problem nemam,lebo ked si odhryzne viac,tak hned sa zacne dusit-prevratim ju dole hlavou a samozrejme,ze jej to "vypadne"s tym,ze ani neplace 😀 ale moj manzelicek potom meni pol dna farbi..... 🙂
naposledy,ked robila kaskaderske kusky na 12-tich schodoch,tak som myselala,ze pojdem na pohotovost s nim 🙂

hajatanufus
14. jan 2012

@radlinka ahojky myslim ze dlhe piskoty kupis aj v tescu medzi potravinami na pecenie teda aspon minuly rok to tam este mali 🙂

zabatinko
14. jan 2012

Maminky viete mi poradit?Chystame sa do Uk zit natrvalo s malou,pretoze je chora a bolo nam doporucene more a vzdy ked ideme do uk,jej zdravotny stav je vynikajuci.No chcela som sa spytat,mozem poberat rodicovsky prispevok zo Svk a zit v Uk?nieko hovori ze ano,iny ze nie..A ak nie,naco by som mala narok v Uk?dakujem

kvietocek7
14. jan 2012

@zabatinko no poberat stale mozes na svk, ale relativne by si mohla ziadat aj tu kedze tu v UK budete byvat, ale to by ste na sk museli odhlasit.Urcite budete potrebovat slovensky rodny list aby bol prelozeny do angliny pretoze urady pri vybavovani to vyzaduju-originaly.

aliza
14. jan 2012

@zabatinko ahojcek, my uz sme si pisali, ze? 😉 tak este raz, nie nemozes poberat rodicovsky, ak sa prestahujes do UK. Uz tu jedna holka pisala, ze poberala a akonahle poziadala aj v UK, tak to poslali na Sk a odtial ju vyzvali, aby rodicovsky vratila aj spatne. Takze ja by som toto neriskovala. V UK mozes ako prve poziadat o Child Benefit, ale musis zrusit pridavok na dieta na SK, inak budes zase vracat, urady su prepojene. Na Child benefit sa caka niekolko mesiacov. Ostatne benefity zavisia od zarobku, takze ti takto dopredu nikto nepovie, na co budes mat narok. Ked tu budete, tak vas na uradoch nasmeruju a povedia vam, na co mate narok, my to tu nemame ako vediet, zial, nakolko neexistuju jednotne prispevky rovnake pre vsetkych, ako na SK.

kvietocek7
14. jan 2012

@zabatinko sorry nenapisala som presnejsie, myslela som rodinne pridavky co je vlastne v UK child benefit ako spomina aliza.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre