Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janina82
15. jan 2012

@radlinka,kvietocek7 dakujem babulky , mam ten vigantol, uz som mu ho dala.
chcem sa spytat, neviem ci ma maly koliku alebo co to je. lebo som citala ze ked je kolika tak dietatko preplace aj niekolko hodin. on vsak neplace, teda place ale nie vkuse len tak obcas zaplace. inak sa akokeby puci. najma po krmeni. mi to pripada ani keby si chcel prdknut a nejde mu..ku tomu kaka aj prda, ale je pravda ze pomenej ako minule dni. obcas sa puci aj v spanku.rozmyslala som ci mu nieco nevadi co som zjedla. lebo mu davam moje mliecko ktore si odstriekavam. vcera sa mi takto pucil cely den, az vecer sa pekne vykaka, ale puci sa dalej, teda ako keby stale tlacil..tak neviem ci ma nahromadene prdiky a nedokaze si prdknut alebo co to je..poradte mi prosim co s tym..inak som rozmyslala ci mu mam dat probiotika infant dophilus, mam inak aj espumisam L ale neviem ci to mozu 3 tyzdnove babatka. myslite ze by som mu mala aj brusko masirovat tym kremom pupik, ci ako by som mu mala pomoct, lebo som z toho nestastna ked ho vidim ako sa trapi ☹ .ake mate vy skusenosti co je najlepsie dat 3 tyzdnovemu babatku???/dakujem za nazory 😉

hajatanufus
15. jan 2012

@janina82 ahoj neviem ci poradim ale myslim ze tie probiotika by mu pomohli a ja som davala malemu aj infacol aj ked neviem ci pomohol ale pisu tam ze je to aj na vetry a espumisan ma to iste zlozenie skus si najst na nete ze ci to mozu aj take male babatka ale myslim ze ano ale snad ti este nejake baby odpisu co maju viac skusenosti moj maly tiez vela plackal hlavne vecer a chodili sme koli tomu sat rano o treteja ja som plakala s nim co mi ho bolo luto ze neviem pomoct ale mne sa vzdy ukludni na prsku je to taka mala pijavicka 🙂

hajatanufus
15. jan 2012

@zabatinko Dobrý den,

Z relevantních skutečností jste uvedla, že žijete v Anglii s rodinou, Vy pracujete v ČR, zatímco otec dítěte v Anglii. Ptáte se na možnost rodinných dávek z ČR.

Obecně platí, že pro určení státu, ve kterém vzniká nárok na rodinné dávky u osob, na které se vztahují předpisy ES o koordinaci sociálního zabezpečení (nařízení 883/2004 (základní) a 988/2009 (prováděcí), je rozhodující v prvé řadě místo výkonu zaměstnání (závislé činnosti, samostatné výdělečné činnosti, včetně situací, které jsou těmto činnostem postaveny na roveň).

Pokud daná osoba nevykonává výdělečnou činnost, je příslušným stát, ze kterého je jí vyplácen důchod (starobní, invalidní, pozůstalostní).

Jestliže osoba nevykonává výdělečnou činnost ani nepobírá důchod, pak je rozhodujícím místo bydliště (ve smyslu střediska zájmů rodiny).

Jestliže otec a matka pracují-každý v jiné zemi-EU pak rozhoduje bydliště dětí , proto je primárně odpovědná k výplatě rodinných dávek Velká Británie, a ČR by měla teoreticky vyplácet doplatek, pokud jsou u nás dávky vyšší než ve Velké Británii. O podrobnostech možného vyplácení doplatku se informujte na úřadě,který Vám vyplácení dávek pozastavil.

S pozdravem JUDr. Weberová

hajatanufus
15. jan 2012

@zabatinko to iste by malo platit aj na sk kedze zakony su rovnake v eu a na sk a cr je vela rovnakych zakonov ale blizsie info ti daju na prisl.urade odkial beries rodicovsky prispevok tu v uk rodicovsky prispevok neexistuje drzim palce

zzuzana82
15. jan 2012

@zabatinko ahoj, pokial ja viem tak to funguje ako Ti napisala aliza, ja som sa o tom bola informovat priamo u nas na Svk a tiez mi tak bolo povedane, ked odidem do Uk stracam narok na rodicovsky prispevok u nas, tu v Uk si mozes zaziadat o child benefit a ine. Najlepsie bude, ked sa sama pojdes informovat u Vas v meste na urade, 😉Vela ludi by sa spolieha na to, ze svk urady su pozadu,alebo ze anglicke sa o to nebudeu zaujimat, ale by sa divili ako to je vsetko uz prepojene, na Tvojom mieste by som neriskovala, poznam par ludi, ktorym aj po niekolkych mesiacoch prislo vyrozumenie, ze maju vracat peniaze, ci uz sa vracali z uk na sk alebo naopak, a o tie opletacky to fakt nestoji 😉

emily84
15. jan 2012

ahojte, pokial bude mat nase babo (ktore sa ma narodit v juni) britske obcianstvo (na com pracujeme), treba prihlasovat dieta i na slovensku?

kvietocek7
15. jan 2012

@janina82 ahoj moja, no po mojich skusenostiach s babatkami s chlapcami ti poviem rovno, ani infacol ani emspumisan(iba1x zabral)urcite si zaobstaraj COLIEF ten zaberie aj na najhorsiu koliku pod nebom. Ja som si uzila s kolikami a to nam velice a ako jedine pomohlo.Probiotika ktore spominas urcite moze aj novorodeniatko. Tiez som davala tak ze som dala prasok na bradavku a malinky si scuckal aj s materskym mlieckom.Teda nevien ci kojite.Takisto mu pomoze aj masaz s Pupikom co spominas.
Dolezite je pri takych malinkych babatkach aby si dobre odgrgli,takze tiez sme nosili - pestovali kym si neodgrgol a spokojne zaspinkal.Tu si mozes pozriet na link ako spravne nechat novorodeniatko odgrdnut
http://www.zlatemoravce.info/2012/01/zabijacka-...

kvietocek7
15. jan 2012

@emily84 urcite netreba a ci ho prihlasite je len na vas, prihlasene bude ked na trvaly pobyt ziska aj slovensky rodny list 🙂

andy1909
15. jan 2012

@janina82 ja som bola teraz doma u pediatricky a ta mi predpisala Dcko, takze som jej ho zacala davat az od troch mesiacov, keby v uk bolo viac slnka tak by som to nejak neriesila ale radsej jej ho davam

andy1909
15. jan 2012

@radlinka ja som rodila v uk a nam dali Kcko hned po porode injekcne, takze uz ho viac brat nemusime, na svk sa vacsinou berie v kvapkach

kvietocek7
15. jan 2012

@janina82 juuuujj sorryyy zle sa mi skopirovala ta spominana web tu je ta spravna
http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

andy1909
15. jan 2012

@janina82 Jani, my sme skusali vsetko mozne, ono to zrejme tie tri mesiace s kolikami sa musia len prezit, ja som skusala aj infacol, aj probiotika, aj calm baby, aj hocico ine, aj masirovala brusko, cvicila s nozkami a to je dookola ten isty kolotoc, niekedy to moze byt z nieco co zjes, inokedy z toho ze babo sa pri papani nahlta vela vzduchu, takzo povedat co pomoze vam, mozes len skusat, mozno najdes nieco co pomoze a mozno nie a ani sa nenazdas prejdu tri mesiace a koliky prejdu. Velmi dobre je colief ako pisala tusim @kvietocek7 ale u nas to bolo nie velmi prakticke kedze som len kojila a to sa dava pri kazdom papani tak ze sa to rozrieti s mlieckom.

kvietocek7
15. jan 2012

@andy1909 colief nam stacil 1x za den 🙂 co bolo absolutne super

andy1909
15. jan 2012

Joj baby, nam sa pomaly ale isto krati dovca na svk, za ten mesiac a pol som si uz veru zvykla, ze sa mi nikam ani nechce, bude mi chybat rodinka 🙂. Mala rastie ako z vody a uz si ju veru riadne uzivame, uz to nieje len to babo, ktore cumi do blba ale uz si vsetko vsima, chyta, otaca sa o sto sest, rozprava, rehoce sa, no sa s nej vytesujeme.

andy1909
15. jan 2012

@kvietocek7 mne v lekarni povedali ze to mam davat pred kazdym krmenim tak som zacala a po jednom dni som to vzdala, tym ze mne neslo moc odsavat, mala to potom nechcela vypit, tak sme lyzickovali, ona to obcas vyplula potvorka ale tak uz mame kolikove obdobie za sebou, uz prdka jak stary chlap a nema problem a ja jem jedno cez druhe 🙂

hajatanufus
15. jan 2012

@zabatinko ahoj tak som sa pytala mm a povedal ze sa roky co si tu bola predtym nerataju

kvietocek7
15. jan 2012

@andy1909 🙂 no to je tak ako pises,ze povedia ale ja som si to odsledovala tak nam uuuplne stacilo 1x za den pred papanim, ono je to tym ako babatko na to zareaguje -nam sa prdiky pustili hned takze som uz nedavala lebo aj maly bol spokojny.Neskor tiez ked som cez den videla jeho spokojnost a prdkal tiez som nedavala iba ked sa zacinal pucit uz som bola v pozore a radsej som mu dala.

hajatanufus
15. jan 2012

@kvietocek7 som sa cudovala ze co to za video si dala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
15. jan 2012

@kvietocek7 diky za tip som to vyskusala a maly si grgol ako chlap v krcme po pive 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
15. jan 2012

@hajatanufus to hejjj 😀 😀 😀 😀 asi pracujem rychlejsie ako pocitac 😀 😀 , to odporucal jeden neonatalog dr co pracuje s babatkami na kosickej klinike a fakt super 😉

hajatanufus
15. jan 2012

@kvietocek7 este raz diky teraz maly grga jak srek 😀 😀

radlinka
15. jan 2012

@andy1909 hej viem, kazdy musi do knihy napisat ako chce aplikovat K-cko. Ja som napisala, ale nic z toho 🙂 tak sme dostali doma Kanavit.

baramborka
15. jan 2012

ahojte ja len taku perličku pridam 🙂 moja sestrička rodila v Anglicku , a bola na rajskom plyne ktory jej ako tak pomahal od bolesti ale zaroven ju utlmoval a bola po nom dost ako opita 😀

tak ale myslim, že sa nestažovala a na druhy den po porode sla hned domov .. 🙂
KAžDEJ JEDNEJ PRAJEM ŠTASTNY POROD MIMO DOMOVA 🙂

radlinka
15. jan 2012

@janina82 ahooj, jasne skus ten infant dophillus, je super, a tiez pupikovy krem na masaze, mal by zabrat. Treba skusat, lebo kazdemu babatku nieco ine sadne. Kludne mozes zacat podavat probiotika, su od narodenia. 😉
My sme od 1.tyzdna zaradili aj detsky cajik, tak nam dost pomohol a vsetko z bruska sa uvolnilo. Ale zase ked som maleho krmila, tak som mu davala vela prestavok, nadvihla som ho zakazdym, aby sa uvolnil vzduch a opat sme zase pokracovali, takto som opakovala viackrat az kym sa nenapapal. Bolo to urcite narocne, ale nehltal aspon ako divy a mal pauzu na oddych. Inak by sme mali same koliky. Treba vystihnut aj kedy ma babo taketo problemy, ci viac rano, alebo vecer a podla toho sa aj zariadit, ak kojis tak si musis davat pozor na vsetko. Sice niekto moze zjest aj 'klince' a niekto musi byt zase velmi opatrny so stravou. Napr. ani ryza sa neodporuca, lebo zapeka. Takze je to na zvazenie. Drzim palce xxx 😉

zuzka_skolkarka
16. jan 2012

@mackomucko uuuuuuuuuuplne suhlasim so vsetkym co si pisala...ved tehotna zena nie je chora 🙂 len potrebuje porodit prirodzene 🙂 a hlavne bez stresu

janina82
17. jan 2012

@radlinka tak probiotika uz podavame. vcera sme kupili aj ten cajik od 1.tyzdna HIP a chcem sa spytat s akou vodou ho mam robit, lebo som bola v obchode a tu nic take ako Lucku nemaju. a v slovenskom obchode tu pri nas tiez nemaju Lucku 😒 . nemozem mu prevarit Evian????
inak maly mi teraz nejak vracka po papani, alebo sa mu vysoti nazad trochu mliecka,niekedy aj 2 hodky po papkani. citala som o refluxe ,ze sa to stava ked zvierac mu nefunguje poriadne. chudacik ako sa pri tom tvari ked sa mu to vrati do pusinky, aj je taky nekludny. asi ma pocity ani keby ho palila zaha, tym ze to mliecko je zo zaludka. tak som rozmyslala ze by som mu dala trosku vody na lyzicky aby si aspon zapil ked sa tak tvari, urcite mu to musi vadit. tak myslis ze mu mozem prevarit ten Evian a dat iba trosku, na lyzicku?

radlinka
17. jan 2012

@janina82 ahooj, jasne ze mozes, chudatko tak sa trapite s refluxom, ano zvykne aj palit zaha a mliecko sa naspat vracia do zaludka. Nie je to velmi prijemne, prejde cez to vela babatiek, tak isto ako koliky a pod. Super, ze ste kupili probiotika, na reflux by sa vam zisiel gastrotuss, niektorym babatkam velmi pohama, ale neviem ci ho tu dostat. My sme sa nastastie tymto nezaoberali vdaka Bohu.
Ale inak kludne davaj Evian prevareny, je to asi najlepsie co tu mozno dostat, niektore balene vody su zlozenim podobne. No nie je to Lucka ani Drobcek kojenecka, ale je to super voda, moja oblubena. My mame dost nekvalitu vodu, ja osobne pijem len balenu, pripadne prevarenu. 😉
A ty ho kojis, alebo ste na umelom mliecku (uz som zabudla ci ano). Nech sa vam dari a coskoro sa toho zbavite. Drzim palec x

zzuzana82
17. jan 2012

@janina82 ahoj, evian urcite mozes davat, i ked my sme od zaciatku davali prevarenu cistu vodu 😉 My sme mali tiez reflux, kedze nam to zistili este v nemocnici dostali sme na to domperidone a ten nam pomahal, ako aj maly stale spaval na zvysenej sikmej podlozke, co myslim tiez pomohlo ,aby sa mu mliecko nedostavalo naspat 😉

hrozienko11
18. jan 2012

@janina82 my sme davali do autosedacky,no nepomahalo. preto som skoncili na umelom,lebo moje letelo prudom 😔 vraj pol hodiny po krmeni do zvysenej polohy a nasa aj po hodine vygrcala vsetko,takze na noc zasadne len umele,ved strach,ze sa mi zadusi bol obrovsky. ale zaujimave bolo,ze z umeleho jej nic nebolo. a nebolo to ani 'stay down' mlieko ako to oni maju oznacene. a kedze umele chutilo a priberala,nik to neriesil 🙄

radlinka
18. jan 2012

@janina82

Mala by si ho nosit v zvislej polohe, podlozit matrac v postielke, aby mal hlavicku vyssie a spat jednoznacne na boku (asi najlepsie), potom ho nebude tlacit brusko a zmierni sa to. Tiez su dobre rozne formy sedacky, aj autosedacka lebo dieta je viacmenej vo zvislej polohe.

Tento clanok je vyborny : http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2328/po...

Tu su priznaky:
Dieťa často trpí štikútkou
- Počas jedenia vypína chrbátik, odtíska sa od prsníka
- Často grcká po jedle, niekedy aj medzi jedlom, často aj 1-2 hodiny po jedle
- Pri ťažších formách refluxu neprospieva, slabo priberá
- Plače kedykoľvek, ale najčastejšie však počas jedla a po jedle
- Dožaduje sa častého kŕmenia, ale papá len krátko
- Po jedle býva mrzuté
- Plače, ako keby bolo hladné, ale piť odmieta
- Spí veľmi krátko, medzitým veľa plače
- Zo spánku sa budí s krikom, pričom sa skrúca od bolesti
- Ma zachrípnutý hlas
- Ma kyslý zápach z úst

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre