Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
18. jan 2012

@hrozienko11 z nas tiez lietalo na metre,reflux je fakt potvora, ale s dojcenim sme neprestali,prave naopak sa to casom upravilo.Umele mlieko je hustejsie tak asi preto,ale ked sa babo pri dojceni napije zadneho mliecka viac ako predneho tak je uplne zbytocne to riesit umelym. Doteraz maleho drzim zeby si spravne odgrgol ale hlavne netreba vela s babom narabat.Velmi pomaha kresielko - bouncer namiesto autosedacky

etuska
18. jan 2012

@kvietocek7
@hrozienko11
nas Simon mal reflux vlastne az do 6.mes. kedy som zacala prikrmovat a bolo to tiez dost blbe-proste to z neho hned vyletelo,dokonca som potom citala ze nemam ani dvihat na odgrgnutie

hrozienko11
18. jan 2012

@kvietocek7 @etuska ste zlate. skoda,ze som nemala ziadnu pomoc na zaciatku. mala celkom papala ale dost mi bradavky znicila,takze som musela odsavat a az potom sa to zhorsilo,no aj napriek tomu,ze som mala midwife pravidelne na navsteve,nic neurobili. keby bola stale ta ista,tak sa da riadit,ale bolo ich niekolko,takze kazda iny nazor a postup. ale nevadi,prezili sme a uz pekne prikrmujem. nastastie ani chora nebola,zatial len raz,klop,klop

hajatanufus
19. jan 2012

AHOJTE DIEVCATA akurat idem vyplnat tie tlaciva na porodne z sk a chcela vy som sa opytat ohladne toho potvrdenia od gp tam sa pytaju na adresu trvaleho bydliska dietata vy ste co davali mozem dat anglicku adresu? lebo deti nie su prihlasene na tp na sk diky a este jedna otazka zase v tom anglickom tlacive sa pytaju kolko mame deti tak som tam vypisala lucy aj rachel a dalsi otazka je ze ci nam bol vyplateny grant sure na toto dieta /deti myslia tym nove baby alebo tie starsie lebo som si neni ista a nechcem zaskrtnut blbost dakujem za vase rady 🙂

zzuzana82
19. jan 2012

@hajatanufus ahoj, ten SSMG asi na konkretne dieta, aspon myslim, teda na Matthewa ci si dostala a k tomu trvalemu, hmm no pokial ja viem ak chces to porodne dieta musi mat trvaly pobyt na SK..... 😉

hajatanufus
19. jan 2012

@zzuzana82 dakujem no v podmienkach je napisane ze trvaly pobyt musi mat ziadatel na sk a nie dieta lebo ten by som vybavila az z sk rodnym listom a to by som uz nestihala a dakujem za pomoc 🙂

zzuzana82
19. jan 2012

@hajatanufus 😉 moze byt, viem ze tam nieco bolo s tym trvalym, ze musi byt na sk 🙂 a Ty nejdes vybavovat pre maleho slovensky rodny ci az potom ?

hajatanufus
19. jan 2012

@zzuzana82 idem to vybavovat teda segra mi to bude vybavovat ale nie koli tp ten nechcem ale len koli pasu teda neskor bude pas a le hlavne to potrebujem koli rodicovskemu z ciech lebo ja mam v cr stale trvaly pracovny pomer atym padom mam na neho pravo a oni chcu na urade slovensky rodny list tak koli tomu ale inak by som ho ani nepotrebovala len mam problem ze mi neodisla platba na apostilu z uctu a teda este tu apostilu nemam musim pockat do zajtra na vyplatu a znova to zaplatit nechapem vsak peniaze tam boli a hned som to platila aj poslala v jeden den a prisiel mi papier ze to nebolo zaplatene ze mam vyplnit nejaky form a poslat spat ale ja to radsej zaplatim cez net dufam ze tentoraz uspesne a ak nie tak potom im poslem ten vyplneny form ja som bola v tom ze uz je to davno zaplatene a dnes som pozrela na ucet a uz su vsetky platby vidiet co bolo od vtedy platene a apostila tam nie je 😠 a dnes idem ku gp na kontrolu po 6 tyz lebo minuly tyz som zmeskala app tak ma prebookovali na dnes ale idem sama lebo mm je po nocnej a vonku je hrozne pocasie taka cernava ze koniec tak dufam ze nezmokneme a lucy ma dnes narodeniny tak potom jej urobime oslavu uz sa na to tesim

aliza
19. jan 2012

@hajatanufus trvale bydlisko dietata je podla trvaleho bydliska matky. Ak ty nemas trvale bydlisko v UK, nemaju ho ani tvoje deti, takze musis uviest adresu tvojho trvaleho bydliska.

janina82
19. jan 2012

@radlinka
@kvietocek7
@zzuzana82
ahoj, malickemu odstriekavam moje mliecko a to mu davam, lebo mam problem s bradavkami..
dnes sme akurat boli u GP a ten mi povedal ze maly moze mat reflux a zaroven koliku...predpisal mu gaviscon infant a vravel ze na koliku mu mam davat infacol. ja som mu vsak kupila tie kvapky Colief ako ste viacere pisali ze su dobre. ako mu ich mam davat??? pred papkanim???lebo ten gaviscon infant sa dava po jedeni..tak nechcem davat naraz obidve..tak asi pri jednom krmeni dam pred colief a na dalsom po ten gaviscon infant, vdaka ktoremu sa neutralizuje obsah zaludka a nemala by ho palit zaha a vychadzat mu hore..
ja si myslim ze maly ma silent reflux, lebo on nevygrckava moc. on skor po jedeni sa mu obsah vracia do pusiny a potom to on prehlta..a je z toho nepokojny. obcas sa aj zakucka..inak vsetko som mu uz polohovala ..aj v kociku je vyvyseny, aj v postielke , aj prebalovaci pultik. po napapani ho nosime este 20 min v vzpriamenej polohe, tak mu je najlepsie, ale hlavne vecer ako ho dame do postielky tak po chvili je nervozny a zacne sa mu vracat zo zaludka do pusiny a kope nozkami, vystiera ich , kruti sa..GP povedal ze to su priznaky aj koliky. tak ja neviem teda ci je to aj reflux aj kolika...vy mate ake skusenosti???

kvietocek7
19. jan 2012

@janina82 ahoj moja, osobne by som dala iba ten colief a malinkeho co najmenej polohuj po papani.Teda aby to v nom nehrkalo -napapane mliecko. Kamoska co mala tiez chlapceka a mali dost silny reflux tak im predpisali tiez ten gaviscon,ale vobec nezaberal. Ono v skutku je to individualne, ale ked si zoberies tak gaviscon nezahustuje iba neutralizuje.Takze moze iba viac grgat a tiez aj zvratit podla toho ako to prijme jeho brusko. Preto asi naj je skusit tie kvapky colief ony tiez maju funkciu podobnu gavisconu a colief popritom este aj upravuje travenie, co je pre dietatko lepsie. Infacol tiez upravuje travenie preto ho gp doporucil, ale po mojich skusenostiach je dost slaby aj na tichy reflux spojeny s kolikou.
To mi mal Adamko,a poviem bola to fuska. Uspavala som ho v satke lebo ruky uz nestacili. Pomohlo a postupne sa to vytratilo. Pred spankom sme ho nosili s manzelom na striedacku aj 2h kym sa mu to v brusku upokojilo a trochu stravilo.
Ak kopka a stahuje nozicky tak to je kolika.
A uz si skusala ten colief? ako zabral malinkemu?(colief skus iba raz pred papanim,ak zaberie tak ti staci 1-2x denne,nemusis pred kazdym papanim)
urcite skus len jedno a postupne uvidis, ktore lepsie zaberie ak colief tak uz nemas co riesit. Ak budes vidiet ze nezabera skus aj po papani dat ten gaviscon. Ale osobne ten gaviscon - je nic moc. Ak sa ti da tak sa poobzeraj po nejakej bud satke alebo nosic pre baby - to je jedna z pomocok proti refluxu. Postupne ako bude rast bude to ustupovat.
S potravinami -ja ked som zjedla viac mliecnych vyrobkov napr vacsie balenie jogurtu tak som postrehla,ze malinky viac grckal, a zas ked som jedla viac cestovin spagety a pod tak mal aj pokojnejsie brusko. Asi som mala intoleranciu laktozy,ale opat postupne sa to upravilo a vobec sme nemuseli spekulovat nad umelym mliekom.
Ak mas bolave bradavky -tak to ich skus len osetrovat a mat v suchu co najviac.Ja mam za sebou tri zaciatky dojcenia,ale vzdy boli bolestive kym si moji drobci a prsniky na seba zvykli. Trvalo to dlhsie. Takze neboj,je to aj o voli. Ja som velmi chcela a presli sme tym a oplatilo sa 🙂 🙂

kvietocek7
19. jan 2012

@hajatanufus aliza ma pravdu aj dieta ak pre neho ziadas musi mat trvaly pobyt na sk 🙂 teda nielen ziadatel
tak na zaklade toho ony opravnuju vyplacanie toho prispevku.

janina82
19. jan 2012

@kvietocek7 ahoj,dakujem velmi pekne za rady. ten colief som mu uz skusila dat a mam pocit ze zabral. uvidime este vecer, dam mu ho znovu. zatial mu ten graviscon nedam. On vlastne negrcka vkuse , jemu sa iba obcas vyvrati, take hrudky mliecka, nemyslim ze ma silny reflux, lebo to by grckal stale. jemu sa len vrati do ustociek a potom to prehltne ,cim ho vlastne aj drazdi ta kyselina preto som myslela ze vlastne ked ten graviscon neutralizuje len kyselinu tak ze by to mohlo byt ok. lebo on nepotrebuje nieco co mu zatazi zaludocek aby negrckal. ale nejdem mu ho dat este. skusim len ten colief. a chcela som sa spytat pri kolike teda ako si pisala ze kopka nozkami a kruti sa, nemusi teda velmi silno plakat???preto som si ja myslela ze ho len drazdi ta kyselina a to ze sa mu to vracia do pusiny ked teda neplakal...
inak to s tymi potravinami idem skusit, lebo presne ako pises, ze ked si zjedla viac mliecnych vyrobkov ze maly viac grckal. to iste asi aj u naseho sa prejavuje, lebo ja zjem dost jogurtov jem tie male activie-jahodove,vaniklkove a za den zjem aj 3 tak to moze vadit malemu. skusim ich nejest teraz.
baby satku mam, zacnem ju uz pouzivat, len tusim tam ho nemozem polohovat v nej zvislo aby bol.
a mozem mu zaroven davat aj tie probiotika infant dophilus alebo iba tie kvapky???

hajatanufus
19. jan 2012

@kvietocek7 dakujem tak tam napisem moju adresu len so nevedela ako to beru ked uz zijeme tu lebo podla zakona eu za za trvaly pobyt povazuje krajina v kt. zije clovek nepretrzite 1 rok teda 365 dni ale neberie sa to ako trvaly pobyt ako mame my na sk ale neviem ako to napisat proste nepretrzity pobyt tak este raz diky pomohli ste mi vdaka
@aliza dakujem pomohla si mi 🙂

kvietocek7
19. jan 2012

@janina82 to po tej kolike moze aj nemusi silno plakat.Asi treba rozlisit ci ide vo chvili o koliku ci o reflux-teda ze ho pripadne pali zaha no ak ho to mori naraz tak place silno az srdcervuci plac.Ja som probiotika s tym colief obmienala,ale to neuskodi ak odstupom casu pocas dna sa poda aj aj.Inac aj cokolada moze dost vadit babatku v materskom mlieku -teda ak si na nej pochutnas viac ako by trebalo 🙂

aliza
19. jan 2012

@hajatanufus nemas zac, snad som ti poradila dobre 😒, aspon ja som to takto uviedla pri synovi a vsetko bolo OK.

kvietocek7
19. jan 2012

@hajatanufus na sk mas trvaly pobyt kym sa osobne neodhlasis pretoze tu je to take kocovnicke,ludia sa vela stahuju.Ja sama neviem kde by som tu nahlasovala trvaly pobyt,myslim,ze zavazne je ked asi sa plati council tax inac netusim 😖

Prave davaju v spravach,ze briti maju 8,4%nezamestnanost,ze nadejne su olympijske hry ma to tu prilakat az 8mil turistov. Tak to len tak naokraj...

hajatanufus
20. jan 2012

@kvietocek7 to s tyn trv pobytom mas pravdu no podla zakona vraj ak clovek zije mimo uzemia sk dlhsie ako neviem kolko mesiacov tak by mu mali zrusit sk trvaly pobyt moja svokra cchcela mojmu mm zrusit tp a povedali jej ze az ked bude mat doklad o tom ze ma inde tp bola s tyn aj u pravnika a aj tak si na urade hudu svoje a este zan plati aj smetie a niet tej sily aby ho odhlasila 😠
@aliza dakujem tak aj ja to tak spravim lebo nase urady su blbe v cr som koli rodicaku musela dat cestne prehlasennie o ppobyute a napisala som ze zijeme v uk a nemaju s tym problem nastastie u nas na upsvr ta teta co ma na starosti eu je dobre informovana a velmi zlata a uz vela krat mi dobre poradila a dala mi info aby mi to segra mohla vybavit aj bez splnomocnenia len som jej nechala moj op aj tak mi je tu na figu 😠

hajatanufus
20. jan 2012

inak baby zase sa na vas obraciam s prosbou o rady nakupili sme na kiddicare nejake veci konkretne 2 postielky koj.flasky ohrievac jedla a kolotoc nad postielku a kolotoc akosi nefunguje a tiez jedna postielka je o.k. a druha ma zlomenu jednu lamelu tak sme ju naspat zabalili a chceme to reklamovat neviete mi poradit ako to mam urobit a ako im poslat postielku spat na reklamaciu dakujem vopred za vase rady 🙂

saza007
20. jan 2012

@hajatanufus najlepsie je zavolat/poslat email na customer services, ak je postielka poskodena, tak by ju mali vyzdvihnut. Mozno budu chciet fotky, ako je to zlomene. A nevyhadzuj original balenie/krabicu.

Official: Do I have to pay for the return of damaged/faulty items?

Firstly, if you are reading this topic I am sorry to hear that your product has become damaged/faulty. Any product within our warranty that has a fault of a manufacturing nature, we would not expect you to have to pay for the return. I can assure you we sell the highest quality products and we take all matters of this nature seriously.

We want to help you ASAP but we will need to gather some more information. Please can you email us at broken@kiddicare.com with your name and order number. Please include a photo of the damaged/faulty area as this will help us determine the best course of action as we may be able to rectify the issue without a collection.

hajatanufus
20. jan 2012

@saza007 dakujem si velmi zlata poviem mm a potom im napiseme este raz diky 🙂 krabicu som nevyhodila uz som poucena lebo zial ani monitor dychu ktory sme kupili na amazone na vianoce nefunguje je tam asi zly kontakt vydrzi to jednu noc a potom sa to same vypne a to su tam uz tretie baterky ale asi to nebudem moct reklamovat lebo sme vyhodili krabicu tak uz teraz pre istotu nic nevyhadzujem a aj ten kolotoc co som teraz kupila nefubguje tak som uz z toho nestastna a tiez tam mam uz druhe uplne nove baterky a nic eni nehra ani sa nekruti no nechapem ako je to mozne ☹

cutce
20. jan 2012

ahojky
@hajatanufus ohledne rodicaku z CR, ja si myslim, ze na nej nemas narok, ikdyz mas pobyt v CR ci SR. Zalezi kde plati zivitel pojisteni, coz je manzel a jelikoz pracuje tady v Uk tak odvadi pojisteni a tim padem ty nemas narok. ja bych si toto poradne overila. Oni to zrusili v kvetnu 2010. Ale zjisti si to radeji 😉

kvietocek7
20. jan 2012

@janina82 este som ti chcela ze od my od newborn pouzivame taketo kresielko. Na ilustraciu len web ale inac cena co tam je je zavratna ja som to kupila okolo 39 lib.
http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-T4146-Newb...
tie bauncery co su kovove ramy, sa postupne tym, ze dietatko rastie a pribera prehynaju a casom su nepouzitelne.
~Je polohovatelne, pouzivame ho stale, to k tomu aby bolo babo vyvysene koli refluxu.
Ako sa mavate? este mate bolesti bruska ci uz ustupilo?

katkanova
20. jan 2012

@janina82 nas chlapcek mal reflux a predpisali mu gaviscon, neviem cim to bolo - mozno zatazenym zaludkom - ale zvracal z neho este viac. nepotesim ta, ale nepomohlo nam na to absolutne nic, sleduj ci nebude mat ekzemy - ak ano moze to byt spojene s alergoiou na kravske mlieko a trosiiiicku pomoze ak obmedzis mliecne vyrobky. cim ta ale potesim, je ze zavedenie prikrmov - vcasne - uz od 4 mesiaca nam problem vyriesilo, tuha strava lepsie v zaludku drzi a je po zvracani. este k tomu noseniu v satke - maleho som nosila od narodenia zvislo - ak mu dobre zafxujes hlavku a das nozky na siroko, nemoze byt problem podla mna - nosila som ho v tomto uvaze, ale s hlavkou samozrejme vnutri

https://www.youtube.com/watch?v=j79KdFAq77o


mozno najdes aj video ako presne tam ulozit novorodenca, ale je to takmer o tom istom.
prajem pevne nervy a nech to prejde co najskor ;)

mamculka
20. jan 2012

Ahojte nenajde sa tu nahodou Mamicka z Tunbridge wells? Bola by som velmi rada,ozvite sa 🙂)

hajatanufus
20. jan 2012

@cutce ja viem ale ja mam v cr pracovny pomer a kedze tady takova davka neni tak nan mam narok z cr ja som si to minuly rok vybavovala a dali mi to a teraz to budem znova vybavovat oni si to aj tak budu overovat na sk aj v uk pisala som koli tomu novemu zakonu aj na ministerstvo a povedali mi to iste ze sice by som to mala dostavat z uk a cr doplati ale kedze tu to neni tam mi to cr plati v plnej vyske 🙂 inak vcera som na teba myslela vsetko najlepsie k narodeninam 🙂 🙂 🙂

cutce
21. jan 2012

@hajatanufus aha, tak to je super 😀 😀 😀 😀 😀 . Dekuju 🤐

cutce
21. jan 2012

@mamculka ahojky, ja b ydlim celkem kousek od TW 🙂mam to asi 15 minut autem 🙂

hajatanufus
21. jan 2012

@cutce neni zac ja si to pamatuji koli lucinke 🙂 mate to v jeden den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre