Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
21. jan 2012

@hajatanufus jee tak opozdene Lucince vse nejlepsi k jejim 3 narozeninam 😀

hajatanufus
21. jan 2012

@cutce dakujeme 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
21. jan 2012

ahojte dievcata viem ze stale otravujem ale trapim sa koli tomu monitoru chcela by som sa opytat ze ake mate vy a ci ste spokojne a ci mate len na baterky alebo aj naadapter diky moc

cutce
21. jan 2012

@hajatanufus mi mame tomme tippe, desku uz nepouzivame, pouzivala jsem do 6 mesicu a jen proto, ze on ma cot/bed a hrozne po ni cestoval a to ta jedna deska uz nezachytila 😉

hajatanufus
21. jan 2012

@cutce dakujem no on zatial spi v moses bascet postielku teda cot bed mame uz kupenu ale musi ist na reklamaciu lebo je poskozena a ja ten monitor potrebujem vlastne koli tomu ze spinka na brusku ale asi to necham tak asi sa to neoplati myslim ze len angel care ma dve dosky ale ten s adapterom je dasi dost drahy este to hledam na nete

monikac
21. jan 2012

cauky babule, tie co ste uz cesovali s deturencami, ako to blo na letisku. mohli ste zobrat uz zarobene mliecko vo flasi?pustili vas ces security tak? alebo ste si na druhej srane v restike popytali prevarenu vodu? ale potom bolo mlieko moc horuce. mala akurat bude papat ked budeme vzlietat z UK, tak umele mliecko musim mat pripravene. 😒

andrealisy
21. jan 2012

@monikac mozes mat zarobene ale musis ho ochutnat pri kontrole.

monikac
21. jan 2012

@andrealisy daujem za odpoved..super to som rada...a mozem mat aj 2 flase zarobene nevies?

andrealisy
21. jan 2012

@monikac pre babo mozes mat neobmedzene mnozstvo mlieka, caju jedla co len chces, len to musis vsetko ochutnat. 😉

monikac
21. jan 2012

@andrealisy super dakujem moc... 😉

andrealisy
21. jan 2012

@monikac 🙂

kvietocek7
21. jan 2012

@katkanova no ti poviem,ze som si pozrela video ale pokial by som sa do toho zamotala tak to teda... aj to dieta je nadmieru pokojne... ja som koli tomu nemala satku pri prvom baby, ale ked som bola donutena teiz koli refluxu a kolike pri druhom baby tak som hrladala patrala po satkach a nastastie sa mi podarilo najst very praktikus satku kuk sem

https://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4

to je video. Hodim na seba a nemusim sa omotavat hlavne nie vonku.

kvietocek7
21. jan 2012

@monikac naber si kolko chces toho praskoveho mlieka,ved ked prejdes cez check in tak v niektorej z cafe si pripadne vypytas za par centov horucu vodu a zarobis kolko ti bude treba. Mam s tym skusenost, je to easy, nemusis sa stresovat kolko prenesies.

monikac
21. jan 2012

@kvietocek7 cauky no ja viem ze v cafe daju horucu vodu,ale to bude vriaca a musi vychladnut a mala akurat bude mat cas papania ako prejdeme cez brany... 😒 zarobim si flasu doma a dam do tasky kde bude teple to mlieko a ked ma pusitia tak pustia a ked nie tak spravim tak ako hovoris ty... 😉

katkanova
22. jan 2012

@kvietocek7 mmmm toto som predtym nevidela 🙂 ja som to so satkou najskor natrenovala na plysakovi, a potom uz to slo - ale je pravda ze zamotat sa do toho niekde vonku je niekedy fuska :D a tie pohlady okoloiducich ...:D

katkanova
22. jan 2012

@monikac ... z vcerajsieho prechodu kontrolami na birminghame - mala som zvarenu vodu v termoske. povedali ze v ziadnom pripade to nemozem previest - ked som sa ohradila ze posledne som prenasala vodu v detskej flaske a nebol problem - oni na to ze v detskej flaske mozem... tak som sa opytala ze aka je v tom logika - ziadna, pred nimi som si vodu preliala z termosky do flasticky a za rohom naspat do termosky ... kocurkovo 🙂 - potom som kupila flasku evianu v duty free a zmiesala studenu s teplou vodou a tak zarabala mliecko ;) ale ak mas zarobene mliecko rovno, to staci dat do termoobalu a pred nimi ak ochutnas mozes v poho preniest

kvietocek7
22. jan 2012

@katkanova a este stale sa nosite v satke alebo uvazujes o nejakom nosici? Kolko vazi malinka? lebo my sme tazsi a tazsi tak pozeram nejake baby carrier 🙂

cutce
22. jan 2012

@monikac zalezi na koho narazis, ja mela vodu v termosce a nic nerikali. Co muzes udelat a ja pouzivam je koupit normalni vodu ve flasce, myslim, ze jsou dobry.
a ja jsem i mela uz pripraveny mlicka v tech krabickach, tak na to jsem mela pripraveny prazdny flasky, protoze 50% z nich musis ochutnat, tak zbytek sel do flasky.
Na jidlo se nikdo neptal.
V cechach nekotrolovali vuuuubec nic
ale prrprav se na to, ze pokud letis do Prahy, tak ti kocarek daji az na bezicim pasu s kufrem, takze Thaliu budes muset nest prez cely letiste, passport control az k batozinam a kocarky prisly jako posledni az za kuframa (coz me totalne nastvali), kdyby tam se mnou nebyl manzel, tak bych to nezvladla sama s Davidkem, ktery mel 10kg

1lin1
22. jan 2012

@monikac ahoj tak uz sa vam to krati co ? ja uz mam teraz cestovnu horcku 🙂 ak budes mat potom doma cas tak napis prosim aka bola cesta

katkanova
22. jan 2012

@kvietocek7 syncek ma 8 kg a zatial sa to da - kupila som aj nosic, ale asi nie dobry - chicco - lebo z neho bolel chrbat neskutocne - takze zatial v satke - vaha je v tom fantasticky rozlozena, neviem si predstavit nosic v kt by bola lepsie - a ked este priberie bude musiet zacat cupitat a koniec noseniu :D

kvietocek7
22. jan 2012

@katkanova no ved to,ze aj moj ma uz uctyhodnych 8.50kg a to ma len 4mesiace tak uz pokukujem po nejakom nosici hoci doma mam dva ale su tak na dva prd 😖 lebo je tam tolko zapinania,ze zbohom rodina. Kym sa do toho navleciem tak bude cely spoteny od tolkeho placu. Tak pozeram nieco ako su ergo alebo tie manduky len ma trochu odradza,ze nemaju moznost tvarou od seba.No a aj cena nie je zanedbatelna. Inac su na to dobre rewiev.
Tie chicco som citala,ze eeee 😝 tak to ani nepozeram ked aj vidim,ze na nozky je tam 15cm roznozie pre babo co je tiez nic moc okrem toho co spominas ze aj vaha nie je rozlozena
.Jaaajj keby ten moj maly chcel byt v kociary tak to mam vyriesene ale takto si uzivam hamby a trapasy ked sme vonku reve place no hotovy disaster 🙄 🙄 uz som dnes aj skusala buggy,ze trochu vyvyseny aby mal priestor na sledovanie okolia ale nic nepomohlo 🙄 iba satka pomaha

kvietocek7
22. jan 2012

@cutce paaani ved to uz budete mat za chvilu first birthday 🙂 a ako sa vam dari?

hajatanufus
22. jan 2012

@monikac ahoj ja by som ti poradila radsej hotove v krabicke preliat do flasky az na letisku to ti skor vydrzi a mozu ti to zohriat v mikrovlnke alebo vsi vypytas teda teplu vodu do nejakeho hrnceka a tak si to ohrejes ze tam ponoris flasku ale mliecko budes mat cerstve lebo rozrobene mliecko do 2 hod musis spotrebovat teda neviem aku dlhu cestu mate na letisko 🙂

smajka
22. jan 2012

@monikac - monika ahoj. ja som si brala na letisko tie ready made a len som si v cofee shope vypytala varenu vodu v salke, naliala mlieko do flasky a ohriala v tej vode. poslala si cez teahouse - vsetko ok s nimi??

kvietocek7
22. jan 2012

no nechem byt silly, ale na tom letisku su fakt od veci,tolko stresu tam clovek zazije 😠 esteze nekontroluju to materske mlieko 😀 😀 lebo to v takychto situaciach riesi vec 🙂

radlinka
22. jan 2012

@smajka monikina malinka ma specialne mlieko, asi ready made som taku formulu nevidela, tak musi brat vodu a prasok, pripadne alternativne vypytat. Dufam, ze su uz stastne doma. 🙂

radlinka
22. jan 2012

@kvietocek7 no ani nehovor, lebo ked som napr. letela z turecka, tam nikoho nezaujimalo, ze si beriem cele 2 litre vody vo flaske, kludne povedal v pohode, to neni nas problem, nech si to riesia inde. Tak nas kludne pustil, takze je to striktne hlavne v tejto krajine a uz im zacina z toho pekne hrabat. 🙄

kvietocek7
22. jan 2012

@radlinka pouzivas pre maleho nosic? ozaj a kolko to ma mesiacov? nemas to v profile tak preto sa pytam

radlinka
22. jan 2012

@kvietocek7 praveze hladam teraz, lebo jeden surne potrebujeme...neviem ci zoberiem ten Bjorn alebo Manducu hmmm...my potrebujeme aj na hory .. 😅 .. a vies ze mam uvedene v profile, len tento blby system to nikdy neukazuje 🙄 ...ani ked na mna kliknes ti to neukaze ? 😕 😕 😕

eva_londyn
22. jan 2012

ahoj holky, obcas vam sem nakouknu, protoze probirate pro me aktualni veci...tak se oficialne hlasim, at nejsem jako spion🙂 Bydlime ve Watfordu (nick mam jeste z dob kdy jsme bydleli v londyne) a mame 4 mesicniho Maxe Milana 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre