Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
5. máj 2009

caute maminy, jak se mate? Tak me napada holky, proc jsme stale v 'porodech' kuk do skupinky 'snazilky....v Anglii (a jinem zahranici) 🙂

Zrrzka vy jste teda busy 🙂 super. Ja jsem s maliu vyrazila ven 2.den po porodu a zustalo me to vyletovani do dneska. Moc me to mrzi, ze mala porad grcka, mojeho bratra syn mel reflux docela dlouho a je to o nervy to prevlikani, plus ty mlecne grcky hrozne smrdi, ale snad tonebude trvat dlouho. Treba si o tom neco precist 😉

kvietocek, ja jsem se o odber pup krve vubec nezajimala, skoro nikde jsem na to pri cteni nenarazila a midwife me to ani nezminila. Myslim, ze je to cenove okolo 500liber, urcite se to vyplati, hlavne pokud je v rodine nejaka dedici se choroba (nebo moznost teto choroby atd). U pristiho mimi o tom urcite budeme premyslet.

eviska, ty tvoje dvojcatka jsou nadherne, jak se tulinkujou v postylce, fakt uzasne. Vypadate velmi spokojene, ale tebe neni na fotkach videt ty ty ty 🙂

zmrzka1
5. máj 2009

peppapig-- no praveze neako viac krvacam a midwife hovorila,ze to je preto ,ze neoddychujem a vraj som asi zabudla ,ze som nedavno porodila babo 😅
ale ja sa teraz citim plana energie tak robim vsetko ca sa da nie ako ked som bola tehotna to som ani dychat nechcela aka som bola stale unavena,teraz to dohanam a veru relaxovat sa mi nechce...
inak ako som pisala midwife si mysli ,ze mala grcka lebo jedava viac ako je treba ,tak som jej dnes kupila dudliky ,ale nechce ich ☹ a kupila som aj infacol-na vetry uvidime ci to pomoze...

dnes veru von nepojdeme koli pocasiu 🙄
a ja by som tak rada vyrazila niekam na prechadzku 😕

peppapig
5. máj 2009

Jaj sorry uplne jsem preskocila jak pises o dudliku. Ja myslim, ze si ho vezme, M to taky trosku trvalo nez zacala byt s dudu kamaradka, ted se ho nemuzu zbavit. Teda, ale musim rict, ze tvoje midwife je snad prvni co doporucuje dat diteti dudku, tady se to v uk hrozne odsuzuje, ja zastavam nazor, ze lepsi dudu nez palec v puse do 5ti let, to je desne.

Hele, ale relaxuj nebo pak na tebe prijde takova unava, ze z toho spadnes. Ale ja byla stejna jako ty, ted uz me ta energie pri M obcas chybi.

I u nas je dneska posmourno a zima, tak delam chicken roast yum yum

magisa
6. máj 2009

ajoj maminy,

tak jsem vas docetla 😉
pisu jen jednou rukou, a tou druhou podepiram malemu hlavicku pri kojeni 😀 si dava pekne do nosu 😝
Uz nam to jde o hodne lip, bradavky zahojene a prsa nemam tak tvrde jako na zacatku 🙂
Dneska jsme udelali appointment na register office, tak ve ctvrtek jdem udelat malemu rodny list 😵

A taky jsme konecne nasli moc hezky baracek to rent...takze tento mesic se stehujeme..huraaa
je tam velka zahrada, klidne prostredi dobre situovane, velke 2 pokoje+jidelna+obyvak+kuchyn a venku je takova pristavba...super ulozne misto..jsem moc rada,uz jsem zacala stresovat,ze do konce mesice nic nenajdeme

zmrzka- ty jsi dablik, mela by jsi trosku odpocivat, at te ta unava z niceho nic neprekvapi 😉 My jsme byli na prochazce zatim jen 2 x, mne jeste porad poboliva jizva po CR, tak se nechci moc namahat /ale doma uz funguju na 95 procent/
Dudlik jeste nedavame,midwife mi ho nedoporucovala kvuli kojeni, pry nejdrive od 4 tydne...tak si maly hold musi jeste pockat 😵 😵

vendy- chicken roast bych si taky dala..mnamka 😝
Uz jsi byla na tom vylete v LND??nebo se teprve chystas??

eviska- jeee takovy dva maly koblizci...k sezrani...mocka hezke deticky 😵 😵 😵
Jak pokracujes v kojeni???Porad jsi v kontaktu s Annag???

magisa
6. máj 2009

a opet jsme vzhuru na kojeni 😝 maly je upircatko, porad by jen sal a sal 😀 😀 😀

domi123
6. máj 2009

magisa - ahoj gratulujeme ti k malemu.

magisa
6. máj 2009

domi- 😵

peppapig
6. máj 2009

Magis tak ty uz jsi kojici profesional, super, ze vam to tak jde!!! Jinak gratuluju, ze jste nasli fajn domek. Me tak zacina chybet zahrada, ale tady se nic pekneho nenajde, ale zase si rikam, ze se v tomhle meste stejne nechceme vazat, tak uvidime do roka. Ja jsem neodola a male jsem na narozky koupila piskoviste, ma ho na balkone a je spokojena, ale asistence je nutna.

Chicken roast byl lovely, akorat M se celou veceri cpala jen yorkshire puddings 😠 Londyn setkani uz jsem poslala zpravy pres facebook, zatim odpovedelo asi 5 maminek, nektere uz znam, tak se moc tesim, musime vybrat park a datum 🙂 Jinak pokud jsou i tady maminky Londyn a okoli, tak kuknete do group na fb CZECH AND SLOVAKIAN MUMMY'S CLUB, jste vitane.

Jaj magis az ted jsem si vsimla v kolik hodin ty pises prispevky, wow to my mame pulnoc haha

A jak se maji ostatni, je tu nejak mrtvo, munu, lucia...

magisa
6. máj 2009

tak jsme preci jenom dneska vyrazili na malou prochazku, venku je sice skarede, ale neprsi....Malutky pekne hajal v kocarku a jen co jsme dorazili domu se zacal hlasit o sve krmenicko...a ted opet pekne haja v moses basket..andilek
Tak ja mam zatim cas udelat rajskou omacku s testovinou..mnamka

pancake
6. máj 2009

ahoj
tak ja vas sporadicky citam a vidim ze vam chyba luciauk, tak kde si lucia? dufam ze je vsetko ok. 😉
ozvi sa nam. 🙂

zmrzka1
6. máj 2009

ahojte--tak mi teraz pre zmenu bojujeme s kolikou ☹
stale nieco asi ma trafi....
,ale aj pozitiva mame dnes tu bola helth visitorka a pekne pribera malicka tak je dobre za dva tyzdne pribrala okolo pol kila 🙂 dobre mamickino mliecko-buduje svaly 😉

peppapig --- aj ja by som sla na stretko ,ale neviem ci by som sa stihla vychystat a tym metrom sa trepat s kociarom to by som si dala na krky 😝 ...

nella1
7. máj 2009

ahojte zienky 😎 chcem vas poprosit ktore ste uz vo vyssom stadiu tt a ste v UK ake prve vysetrenie ma cakaju v uk a ich nazvy in english aby som potom vedela o co sa vobec bude jednat. dakujem. zatial idem prvy krat k GP dnes aby mi potvrdili tehotenstvo. chceli by sme ostat s baby ak bude vsetko v poriadku v uk do 5 teho mesiaca a potom uz odletiet nastlo domov. mozte mi napisat vase skusenosti? dakujem 🙂

saza007
7. máj 2009

Ahoj Nella,

Gratulujem k tehotenstvu, nech sa vam dari.
no dnes ked ides k GP, tak ten t ta pravdepodobne len objedna k midwife na prvu konzultaciu, ktora je okolo 10-12 tyzdna. Mal by stebou vypisat nejake papiere, opyta sa ta par otazociek o zdravotnom stave, poslednej menstruacii atd... a tym to konci, tehotenstvo ti s najvacsou pravdepodobnostou potvrdzovat nebude. (teda aspon v mojom pripade to tak bolo) Mne potom prisiel asi o dva tyzdne list od midwife, ze ju GP upozornil na moje tehu a ze mi spravila appointment na prvy scan v 12tt a den po scane som isla za nou do poradne. Okolo toho 12-16 tyzdna ti budu brat krv (mne ju brali v nemocnici tesne pred scanom) kde zistuju riziko downovho syndromu a este nejake ine komplikacie. Na druhy den mi midwife tiez brala krv na kvny obraz a zistenie protilatok na rubeolu a tiez krvnu skupinu. Okolo 20-23 tyzdna budes mat druhy scan a potom uz asi pojdes domov. Ziadne vnutorne gynekologicke vysetrenia sa tu nerobia, len v pripade, ze by si mala komplikacie. K midwife do poradne budes chodit priblizne kazdych 4-6 tyzdnov na zaciatku tehu, od 5 mesiaca sa chodi castejsie a ku koncu este viac. To je asi vsetko, ak som nieco vynechala, tak ma baby urcite doplnia. 😀

nella1
7. máj 2009

dakujem ti saza za odozvu 🙂 aspon mam troska prehlad ako to bude prebiehat, ty planujes rodit tu v uk?

peppapig
7. máj 2009

Caute baby,

saza...ty si to tak krasne pamatujes, ja co jsem porodila malou si nepamatuju ani jak se jmenuju hahaha. Nella vitej, klidne se ptej my jsme vsechny moc pratelske a mile 🙂

zmrzka...tak ted kolika, neboj bude lip a lip. Hele ja jsem vubec netusila, ze zijete v Londonu, jinak bych te uz uhanela driv. Teda musis prijit!! Ja chci malou Kristi videt a ponosit!!!! Pridej se do te fb skupinky a napis kdy a kde by to bylo pro vas nej a proste se vsechny dobereme konecnemu datu dnu a mistu, fakt vas rada uvidim.

peppapig
7. máj 2009

zmrzka jak se jmenujes jmenem?

bobikyveta
7. máj 2009

ahoj holky sorry že otravuju tady já totiž bydlím v Irsku ale nevíte náhodou jak oni říkají poslíčkům v těhotenství? Minule mi to midwife říkala ale jak jsem vyšla z ordinace tak mám okno jak blázen a emám se koho zeptat. Díky moc Yveta

peppapig
7. máj 2009

bobi...ja ani nevim co jsou poslicci cesky, pak uz me napadaji jen Braxton Hicks contractions, ale nejsem si jista, zda myslis tohle.

bobikyveta
7. máj 2009

jo díky moc to je přesně ono díky díky
😀

nella1
7. máj 2009

ahojte 🙂 takze uz som bola na GP mila doktorka bola, u mna len je take zvlastne ze ti nevezmu ani krv alebo moc aby ti potvrdili tehu.. co ked to je plany poplach 😅 😀 a midwife ze sa mi ma ozvat okolo 8 tt. tak dufam ze budeme v poriadku dovtedy. ono ja este stale nemozem tomu uverit ze so tehu. s manzelom sme sa bali ze nam to bude dlho trvat a ono sa to zamiesilo akosi hned 🙂

saza007
7. máj 2009

Nella,

ano rodit budem v UK. Mna to tiez najprv prekvapilo, ze mi nebrala GP krv ani nic ine, ale ma tu ine dievcata ubezpecili, ze je to uplne v norme. Ak by sa ti vsak dlhsie neozyvali, tak im potom pre istotu zavolaj do surgery, lebo obcas zabudnu. Ona ti potom midwife da taku pregnancy book, kde je vela informacii o tom, co ta caka, ako sa babo vyvija atd... Inak ja som tiez panikarila, ci si to tehotenstvo nedomyslam, ale asi po 5 pozitiv testoch som sa ukludnila. Dufam, ze si prve tyzdne zatial uzivas, no a ak by si mala nedajboze nejake problemy tak sup hned do nemocnice.

peppapig 😀 - ja si to pamatam len preto, ze to je v podstate este cerstve, ty uz mas velku bambulku, takze to ta ospravedlnuje 😀 Ale aj mne obcas pamat vynecha, hlavne ked pocuvam stylom 'jednym uchom dnu, druhym von'

peppapig
7. máj 2009

bobi...nemas, zac jsem rada,z e jeste neco v te sve pameti mam haha.

saza...ja jsem si nevsimla, ze cekas miminko, tak to je jasny, ze to mas tehulko v cerstve pameti 🙂 aby ne.

nella...gp, midwife by timela potvrdit tehotenstvi testem, tedy z moci, aspon u me to tak bylo, prisla jsem na to, ze jsem tehu v 7tydnu, na pres tyden nasledovala kontrola a dostala jsem pregnancy slozku. Myslela jsem, ze si ji necham, ale po porodu se to samozrejme nekde zaklada. Ale krev ti budou brat pozdeji neboj. Preji hodne stesticka v prvni trimesteru 🙂

nella1
7. máj 2009

dakujem zienky 🙂 este ze vas tu mam! velmi mi to pomoze. byvalo aj vam nejako velmi moc zle na zaciatku? ja som zatial oky ale netusim co bude o tyzden 😅

magisa
8. máj 2009

ahoj baby 😵

tak uz to vypada, ze na konika mam nejvice casu pri kojeni v noci 😀

zmrzka1
8. máj 2009

peppapig-- ja nie som z londyna-ja byvam v tonbridge,ale vlakom je to nie az tak daleko asi 40-50 minut a london bridge je tak 3 zastavky od nas... sem-tam som sa vybrala do londyna no ,ale teraz aj s malou to uz nebude tak jednoduche ☹
ano kolika ,ale kupila som ifacol tak hadam pomaha,ale aspom v noci prespi po 3 hodinky tak v pohode celkom

nella--mne bolo do 12tt v pohode a potom som vracala denne a nie rano ,ale v noci ked som si lahla uz som aj utekala... 😝 inak moje tehu bolo hroza stale mi bolo nieco

magisa-- ja sim byvala na nete cele dni a teraz nemam casu na nic sem -tam odbehnem a niekedy sa mi podari az v noci 😵

wild.horses
8. máj 2009

zmrzka... kolko dni budes davat ten infacol? dokym nebude ok alebo len nejake 3 dni? ja ho zajtra, t.j. na 3. den vysadim a skusime bez.
ako je to s kocikmi a eskalatormi v londynskom metre?

peppapig
8. máj 2009

Caute vy busy breast-feeders 😀 Aspon, ze pri tom kojeni toho kone stihate haha

zmrzka...done 😉 Jinak mas to teda bliz nez ja 🙂 Fakt budu rada, kdyz se pridas! A ostatni, kdo by mel zajem.

wild...na eskalatorech v metru v pohode, je dovoleno, ale muzeto byt trosku stres diky kravatakum. Nevim jak vy, ale ja ma lehky kocar a malou vynesu do jakychkoliv schodu. wild prisla by ji taky???

wild.horses
8. máj 2009

hmm, keby to nebolo 3 hodiny vlakom od nas, tak jasnacka, ale takto nie. Na ten kocik som sa pytala kvoli tomu, ze ideme tento mesiac na ambasadu. Mame pomerne tazky kocik, byvame na dedine a v terene je skvely...
no, bezim, maly si kopka, ale uz sa vie otocit o 180 stupnov 😀

peppapig
8. máj 2009

wild...ja jsem netusila, ze jsi tak daleko, pri te otazce me napadlo, ze jsi nekde okolo 🙂 Tak uz vis, ze v metre v pohode i s tezky kocarem neboj. S ambasadou vas uprimne lituju

jarka.sivokova
8. máj 2009

AHOJ MIMA JA SOM V ANGLICKU RODILA 2 KRAT NA JEDNEJ STRANE JE TO LEPSIE A NA 2 DRUHEJ BLBOSTTU RODIS SAMA LEN 2 SESRTICKY PRI TEBE A AZ KED SI OTVORENA NA 10 PRSTOV RODIS AKO KEBY SI RODILA DOMAKED ESTE NIECO POTREBUJES NAPIS

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre