Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

aliza
1. mar 2012

@monikac ahoj, ja myslim, ze jeden prikrm za den staci a ja by som zostala len pri tej zelenine, kedze ti papa len 3 lyzicky, tak treba pockat, kym sa pekne rozpapa a az ked ti bude pekne papat, tak skus pomaly ovocie. ovocie je sladke a niektore deti potom zacnu uplne odmietat zeleninove prikrmy. A ona ti sama spapa len tie 3 lyzicky? viac nechce? ja by som mliecko nedavala (neviem, ci kojis alebo nie, ak davas UM, tak by som ho po obede nedavala), mala si moze zvyknut a namiesto obedu ti neskor bude pytat mlieko...ono deturence radi vymyslaju 😉. Ponukni vodu z poharika a nic viac jej nedavaj, mlieko daj az neskor, o taku hodinku? aby sa naucila, ze obed je o jedle, nie o mlieku

mamculka
2. mar 2012

Ahojte baby prosim Vas ma niektora z vas skusenosti s kocikom "CITY DRIVER" 3in1 nasla som ho na Ebay-i.bola by som rada ak by ste mi napisali vase postrehy.vdakaa 🙂 a pekny vecer.

kvietocek7
2. mar 2012

@mamculka posli link kde to kukneme mozno je podobny inym co pozname

mamculka
3. mar 2012

@kvietocek7 http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-TRAVELSYSTEM-CITY... ma to az 38 variacii farieb. vyzera celkom fajn.a aj cena je prijatelna. no neviem aka bude kvalita.

andy1909
7. mar 2012

@monikac ja som tiez zacala pred tyzdnom a pol a zatial sme papali mrkvu, zemiak, sladky zemiak a zajtra ideme na cuketu 🙂, ja zatial davam malej len na obed jedlo a spapa len malicko, ale podstatne viac ako prve dni, ja ju kojim tak jej dam za obedom este trosku cucnut ale ked zavediem aj proteiny a bude pekne papat tak prestanem v case obeda kojit ale dam jej vodicku 🙂, od soboty by som chcela zacat davat aj vecer zmiesanu baby rice s ovocim alebo zeleninkou aby to bolo lahsie na vecer. a okolo 7 mesiaca planujem dat aj ranajky a to bud weetabix alebo poridge a zmiesam s mlieckom a pridam ovocie. Kedy sa tvoja mala narodila? Tusim ste len par dni starsi ako my 🙂

monikac
13. mar 2012

@andy1909 ahoj, dakujem za radu....mala ma 6 mesiacov, tak asi podobne ako vy 🙂 no uz som zacala malej miesat zeleninku a na dalsi tyzden by som dala uz aj kuracie masko napriklad zo zemiakom, len neviem ako mam to maso zmixovat. Od vcera jej uz davam aj pordige na ranajky a potom popludni jej davam aj ovocie, ale som myslela, ze banan jej bude velmi chutit lebo je sladky,ale prave naopak, moc jej nejako nebralo....

monikac
13. mar 2012

Odkedy ste davali detom jogurt? a aky len biely alebo ovocny? alebo zmiesat do neho ovocie? 🙂

kattus78
13. mar 2012

Ahojte baby,

Ste tu niektora z okolia Harold Wood alebo Romford?

🙂

klapinka
13. mar 2012

@monikac tusim od 9 mesiaca som zacala davat, kupovala som aj stale kupujem tie malicke od petits filous, ovocne sme mali od zaciatku...

monikac
13. mar 2012

@klapinka dik za radu... 😉

herbik3
15. mar 2012

ahojte. Musim povedat ze teraz neprikladam tento komentar k teme len chcem povedat ze je skvele ze sa da takto v dnesnej dobe diskutovat s ludmi a hlavne ak maju spolocnu temu. Tato stranka a hlavne ludia ktory tu pisu skusenosti zo zivota velmi pomozu. Teda aspon mne. My na nase babatko si este 5 tyzdnov musime pockat. Bozinku tolko som uz vydrzala no teraz to uz je neskutocne ako sa jej neviem dockat keby som mohla rodim uz zajtra 😀 ale tak radsej sa neponahlam nech si este v brusku pohovie. Chcela by som sa vas este opytat mile zienky daju sa tu v anglicku niekde kupit ortopedicke nohavicky? Nevidela som ich nikde len tie moderne plienky co sa daju prat a su straaaaaaaaaaasne drahe. ako na svojej malickej setrit nechcem len to nie je prave to co hladam chcela by som tie ortopedicke a neviem ci si ich radsej objednat zo slovenska alebo sa daju kupit aj tu v UK. Dakujem krasne za odpoved a tejto stranke ostanem verna aj nadalej. Je tu vela uzitocnych rad od vas mamicky 🙂 🙂 🙂

herbik3
16. mar 2012

Este len tak ma napada ak naaaahodou nieste niektora z okolia Slough, Hayes, Hounslow?

andy1909
17. mar 2012

@herbik3 ja som mala ortopedicke nohavicky zo svk a ked mam pravdu povedat ani raz som ich nepouzila. Neviem ci sa tu daju kupit lebo to je taka ceska a slovenska vec, tu sa to nepouziva.

klapinka
17. mar 2012

@herbik3 neviem ci kupis aj tu.. skor nie ako hej.. ale jedna moznost este je, ze kupis jednu dve plienky .. latkove momentalne som videla v tescu maju akciu 1 za 7£ tusim a budes davat na pampersu....inak asi ortopedicke skor zo svk by som doniesla. zelam aby posldne tyzdne zbehli ako voda, uzcivaj si este klud a vylozene nohy 🙂

alegro
18. mar 2012

ahojte kocky.....aky mate nazor,alebo skusenost?chudne sa po druhom dietati rychlejsie,ako po prvom?alebo je to iba individualne......dakujem 🙂

monikac
18. mar 2012

@herbik3 ahoj, tu ortopeicke veru nenajdes...aj ja som hladala,ale z SK som si doviezla,ale nakoniec som ich ano nepouzila len jedny,ale mam ich na predaj ak mas zaujem...kedze mala rastie ako z vody a ja nejdem drzat ziadne veci.... 😉

herbik3
19. mar 2012

@monikac
@andy1909
@klapinka Dakujem Vam velmi pekne za odpovede potvrdili ste mi co som si myslela. No mozno ich ani ja nevyuzijem sak uvidim zatial mam v plane vyuzivat vsetko mozne ale ako nahle sa mi babo narodi asi to bude ine 😀 uz som si tie ortopedicke plienocky dala poslat zo slovenska takze dakujem @monikac si zlata zatial nebudem potrebovat ale ak nieco tak by som sa ti ozvala ak by si ich este mala. @klapinka dakujem a uzivam zatial xixi hlavu mam v papierovackach co neznasam ale tak pokial mam este cas tak treba vybavit co sa da 🙂 a hlavne mam rozkukane serialy teraz tak od rana do vecera kukam aspon sa anglicky zlepsi 🙂

andy1909
19. mar 2012

@alegro ja mam sice len jedno ale myslim, ze po druhom sa prave chudne tazsie ako po prvom 😉

herbik3
20. mar 2012

Prepacte asi davam vela hlupich otazok ale tak najlepsie sa to dozvediet priamo od ludi co to uz prezili v najblizsiej dobe. Neviete mi niektora poradit ake ockovania novorodeniatok sa tu v UK robia? 🙂 🙂 🙂

lillah
20. mar 2012

@herbik3
1) hned po narodeni vitamin K (iba so sulhasom matky)
2) asi den-dva po narodeni TBC ale nie vsetky nemocnice to robia
3) 8 tyzdnov = zaskrt, tetanus, cierny kasel, detska obrna, pneumokoky, hip (to neviem co je)
4) 12t. = zakrt, tetanus, cierny kasel, detska obrna, meningitida typu C
5) 16t. = zaskrt, tetanus, cierny kasel, detska obrna, hib, meningitida C a pneumokoky
6) 12 mesiacov = Hib a Meningitida C
7) 13 mesiacov = MMR (osypky, mums, rubeola)
8) 3 roky = zaskrt, tetanus, cierny kasel, detska obrna
dufam, ze som na nic nezabudla 😉

alegro
20. mar 2012

@andy1909 myslis? 🙂 tak to risknem.... 😀

herbik3
21. mar 2012

@lillah dakujem krasne. pekne si to zrozumitelne rozpisala idem si o tych ockovaniach prestudovat nieco 🙂 este raz dakujem
🙂 🙂

herbik3
21. mar 2012

@alegro ja sice este len cakam prve ale aj ked sa urcite tazsie po druhom chudne tak to nie je az taky problem ak mas pevnu volu a zamas na tom tak sa ti postavicka vrati 🙂 vela stastia 🙂

hajatanufus
23. mar 2012

@herbik3 ahojky dlhsie som tu nebola a natrafila som na tvoj prispevok ak by si chcela mohla by som ti tie ortopedicke nohavicky poslat su skoro nove a teraz pri malom som ich ani nepouzila a uz asi nepouzijem lebo uz bude mat 4 mesiaciky a zoparkrat ich mala prostredna dcerka ale fakt len zoparkrat tak ak by si chcela nechcem za nich nic rada pomozem ak mozem 🙂

hajatanufus
23. mar 2012

@herbik3 sorry uz som si precitala aj dalsie prispevky takze uz to nepotrebujes sorry 🙂

pepa10
24. mar 2012

Ahojte! Vedeli by ste mi prosim poradit,nejak to nemozem nikde najst. Ako je to so zapisom s koncovkou -ová v anglickom rodnom liste? Cakame dievcatko a neviem si predstavit,ze by mala priezvisko bez koncovky -ová. Nikde som totiž nenašla,ci to zapisu do anglickeho rodneho listu ako -ova alebo ová.Dakujem za radu. Chodim sem casto,studirujem vsetky maminy,ale neprispievam vela. Zostava nam uz cca mesiac a buduci tyzden sa este aj stahujeme,tak len dohovaram malej,nech sa neponahla este 🙂

uankab
25. mar 2012

@pepa10 , zapisu ti ova, dokonca aj diaktritiku 🙂 ... tak sa neboj a uzivaj si posledne kopanceky pred porodom 🙂

pepa10
25. mar 2012

@uankab Dakujem za odpoved,super. Uz teraz sa " tesim" na papierovacky

alegro
26. mar 2012

@herbik3 pekne si to opisala.....
nemala som probem schudnut po prvom a vsetko je tak,ako ma byt 🙂 ,tak budem verit,ze tolko stastie ma caka aj po druhom..... 😀
tebe prajem nech ti vsetko krasne dopadne....🙂

yanka86
29. mar 2012

@herbik3 daju sa kupit v Bootsi..tam je aj lekaren a staci sa spytat v lekarni a oni Ti poradia🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre