Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

yanka86
29. mar 2012

no asi to nie je k teme,,ale nie je tu nejaka maminka z Burnley>?🙂)chodime kocikovat ..tak hladam spolocnost🙂)

monikac
1. apr 2012

mamicky , ktore vybavovali slovensky rodny list,viete mi poradit, ake papiere budem k tomu potrebovat? mala ma britske obcianstvo a chcem jej dat vybavit aj slovenske..... za par tyzdnov ideme na SK, tak by som to chcela vybavit.vopred dakujem... 🙂

herbik3
2. apr 2012

@monikac no tak ako ja som este nevybavovala ale tak uz asi za mesiac budem musiet ked sa malicka narodi a viem o tom to ze k anglickemu rodnemu listu potrebujes apostile ktore stoji 65 libier tento apostilovany rodny list odniest na ambasadu tam ti ho prelozia ( rodne listy prekladaju, sobasne nie ... to len tak pridavam informaciu ) za prelozenia a zapisanie do slovenskej matriky zaplatis 60 libier a potom cakas 4 mesiace na to kym zapisu malu do matriky potom uz je myslim oficialne zapisana aj na slovensku teda ja som sa informovala na ambasade a tak mi to vsetko povedali a volala som tam asi 3 krat behom 5 mesiacov 😀 neviem ci som pomohla len pisem co viem mna to caka ked sa mala narodi len ja jej nebudem davat britske tak neviem ci v tom je potom nejaky iny postup pri vybavovani kazdopadne by som ti radila zavolat si na ambasadu a aspon 2 krat bo stane sa ze jedna osoba povie to a druha nieco ine ... 🙂 vela stastia

monikac
2. apr 2012

@herbik3 dakujem za info... 😉 ja mam uz rodny list prelozeny do SK, to som si dala robit ked som bola na SK s malou, o apostile viem to idem poslat na buduci tyzden a potom ked pridem na SK koncom mesiaca, tak zanesiem rodny list k prekladatelke este a ona mi prelozi aj tu apostilu....len som nevedela, ci potrebujem aj ine doklady k tomu. To myslis, ze bude trvat az 4 mesiace aj ked to zanesiem osobne na SK matriku?

herbik3
2. apr 2012

@monikac myslim ze tam este bude treba rodne listy rodicov alebo nejako takto teda to my budeme musiet dolozit. No tak ked to osobne na sk matriku odnesies snad to bude trvat menej lebo cez ambasadu vsetko trva omnoho dlhsie tak myslim ze sa ti to podari skor vybavit osobne na sk. inac je super ze si si to dala na sk prelozit lebo je to o polovicku lacnejsie. 🙂 och joooj tie papierovacky papierovacky 😀

marcelka2980
2. apr 2012

@monikac ahoj moj maly ma 7.4.7 mesiacov,papa masko papkal uz 3x kuracie a chutilo mu,iba ho rozmixujem s mrkvickou a zemiacikom,pripadne trosku zried z prevarenou vodickou,alebo s dojceneckou vodickou🙂

monikac
2. apr 2012

@herbik3 aha super, no zoberiem so sebou vsetky papiere co mame a uvidim co budu potrebovat presne... 🙂 ja si vzdy davam vsetko na SK prelozit, mam tam super prekladatelku ktoru pouzivam uz vela rokov...tu nemam ani sajnu co to veru stoji...inac vidim, ze ty to mas uz za par a budete mat dievcatko.... 🙂 super, urcite sa nemozes dockat... 🙂 uz mas vsetko nachystane?

monikac
2. apr 2012

@marcelka2980 ahoj dakujem, aj mala ma uz skoro 7 mesiacov a uz som jej dala kurca,beef a uz mala aj rybu a zatial jej vsetko velmi chuti, az na spenat ten nejako moc nemusi.... 😒 uz mu davas aj ryzu a cestovinu rozmixovanu?

marcelka2980
3. apr 2012

ahoj,no tak to uz pekne papate?a beef ako prijala?rozmixovala si ho spolu so zeleninkou a aky typ rybky si davala?No uz rozmyslam nad nejakou bezvajecnou cestovinou a ryzou,ale este som sa neodhodlala,urcite uz mozu,len neviem aky druh ryze,,no urcite budem mixovat,len ci mu to bude chutit ixix,inak kedy sa ti narodila mala?pekny den Marcela a kde byvas?si v uk?

herbik3
3. apr 2012

@monikac ja som si tu davala prekladat sobasny list a stoji to 60 libier ak to chces do tyzdna ak do 48 hodin tak 100 libier a na sk by ma to vyslo 30 a mala by som na druhi den 🙂 teda aspon tam odkial ja pochadzam tak by ma to takto stalo ale tak co uz nechcem riskovat posielat papiere az na sk a teraz sa nechystame na sk ... skor do porodnice 😀 no caka nas uz ako ratam 12 dni podla datumu ale tak to sa neda povedat s istotou. Bozinku neviem sa dockat nasej malickej ved asi ako kazda mama co lubi svoje dietatko 🙂

olivka16
3. apr 2012

ahojte, som tu nova, poradite mi kde si mozem stiahnut formular na ziadost o porodne? a co vsetko k tomu potrebujem, dakujem 🙂

klapinka
3. apr 2012

@olivka16 kde chces ziadat na slovensku ci tu v UK?

monikac
3. apr 2012

@herbik3 tak to ina palka za ten preklad tu...ja som sobasny list a rodne listy dala prekladat doma za 25eur za 1 stranu, tak to uplne v pohodicke.ani ja by som veru doklady neposielala postou,ale ja som bola lucky, lebo vzdy som mala cas ist na SK s tym...🙂 tak ti verim, ze sa na malu nemozes dockat, ja som sa citila takisto... 😉 je to najkrajsi pocit ked uvidis malinku prvy krat 😵 vychutnaj si to

olivka16
3. apr 2012

@klapinka na slovensku, niekde som citala ze tu nic nedostanem ak nie som socialny pripad.

klapinka
3. apr 2012

@olivka16 nemam osobne skusenosti, ale ak ziadas aj o obcianstvo UK tak tusim stacia vypisane papiere a doklad ze poberaz benefit, co teda asi kazda dostavame child benefit. Jasne ze este podmienka k udeleniu obcianstva, platenie dani neviem kolko rokov aspon u jedneho rodica.

inka viec pre slovenke urady- tuto
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/sta...
vsetky tlaciva podla potreby
http://www.employment.gov.sk/ziadosti-a-potvrde...

Cosa tyka prekladu, my sme iba overovali-prelozili sme si sami a na ambasade v Londyne nam to overili za par korun (tusim okolo 5£/ strana nepamatam presne) a hned

herbik3
4. apr 2012

@monikac neskutocne sa tesim dokonca sa ani porodu nebojim 🙂 spolieham sa ze vsetka bolest ma prejde ked mi malicku daju uz len ratam dni od dnes nam ostava uz len 11 teda teoreticky 🙂 a ocinko jej kazdy vecer dohovara zeby sa uz zacala vyberat uz jej stanovil aj den a cas lebo ze sa jej nevieme uz dockat 😀 😀 ale nejako ho ignoruje drobec nas 😀
@klapinka inac vau nevedela som ze sa to da aj takou cestou ze si to sami prelozit a na ambasade len overit ale som ja truuuuuba ze som sa to skor nedozvedela alebo ze ma to nenapadlo opytat sa ... no pre buducnost budem vediet. 🙂
@olivka16 ja som tiez citala hlavne aj na forach ze tu nic nedostanem ak nie som na benefitoch a dokonca ked som bola aj v job centre pre formu ... sure start maternity ..... tak sa ma tiez pytali ci poberam nejake benefity ze to bude treba. tak este mi dali rovno formu aj na ten child benefit tak a ako pise klapinka myslim ze na to mame kazda narok akurat ze sa s tym treba poponahlat ... este viem ale to len z citania od inych mamiciek ze ak ti to tu zamietnu tak poziadas na slovensku ak si obcan sk mali by ti to uznat tam ale treba potvrdenie o zamietnuti odtialto ale to asi vies. Ja len tolko lebo tiez sa o to teraz pokusime tak som zvedava ci to schvalia alebo zamietnu tiez nemam ziaden benefit ani manzel akurat to skusim cez ten child benefit ale nedavam si velku sancu no ale uvidime 🙂

klapinka
4. apr 2012

@herbik3 mala bude mat anglicke obcianstvo? neviem ale nieje to podmienka, ci staci narodenie v krajine?

monikac
4. apr 2012

@marcelka2980 cauky 🙂 ano myuz dost papame....ale dnes som jej prvy krat dala ryzu zo zeleninou aj som to cele rozmixovala a vsetko to vyvratila... ☹ nejako jej to nesadlo....neviem preco, vsak ryza neni moc tazka. inac beef jej velmi chuti, aj kurca, beef som robila zo zemiakom, sladkym zemiakom a mrkvou a som to rozmixovala, ja si navarim, tak na 6 porcii a zamrazujem si to a potom to len vecer pred vytiahnem a dam rozmrazit. tak isto robim aj fruit pure. Ja inac varim z knihy od Annabek Karmel -Weaning, su tam super recepty a velmi lahucke 😉 aj na maso aj na ovocie.A rybu papala sea bass, prvy krat jej moc nechutila ale vcera ju zbastila vsetku...🙂 Rybu som urobila na pare a zmixovala so spenatom a zemiakom a bolo to celkom chutne.Mala bude mat skoro 7 mesiacov a tvoj maly? byvam v Scotland a ty?

monikac
4. apr 2012

@olivka16 tu nedostanes porodne, len ak si socialny priprad a musis o to ziadat do 3 mesiacov. oni ti to povedia podla tvojho NI ci mas narok...ja som to ziadala tu, lebo som na SK musela preukazat, ze tu mi porodne zamietli dat v UK.....tak som musela vypisat formu na Sure Start Maternity Grant, poslala som to a do tyzdna prisla odpoved, ze nemam na to narok a to som potom dolozila k ziadosti o porodne na SK. Tu dostanes len okolo £540 tusim.... neviem presne, tak na SK sa ti to aj tak oplati viac 😉 tam dostanes viac 😉

monikac
4. apr 2012

@olivka16 este tie papiere co si budes davat potvrdzovat koli tomu podnemu na SK, tak si ich daj potvrdit u MW, lebo niektori GP ti to spravia za poplatok a MW daju podpis aj peciatku zdarma a na pockanie.. 😉

janawi
4. apr 2012

@mackomucko Vasa odpoved ma logiku.Tehotenstvo sa tu pomaly berie ako choroba.Mnohe vysetrenia o nicom,len nahanaju depku.Proste mnohokrat by som to nazvala aj pod nazvom Biznis.Viete co myslim.To je skutocne tak.Kedze som od porodnickeho fachu a citam tu mnohe pripomienky a odpovede,informovanost nasich maminiek je skutocne mnohokrat uboha.Nehovorim,ze suhlasim so vsetkym,ale vo vela veciach mate pravdu.Trebars take episiotomia,nastrih sa robi skoro u vsetkych a mnohokrat len pre financny elekt.Aby bol ten porod o nieco vzrusujucejsi,ale je to take surove a bezcitne.Iste su situacie ,ked je to dolezite a nutne,ale to je podla mna asi tych 15 perc..Nie je to smutne ten biznis???

marcelka2980
4. apr 2012

@monikac Ahoj,no ja byvam blizko pri wimbledone,mestecko sa vola worcester park,momentalne som doma od konca januara a uz sa tesim spat,chyba mi maznel a ty ako zvyknes casto chodit domov?dakujem za typ,urcite si tu knihu pozriem,my mame rezim podla Giny Ford,nie vsetko nasledujeme,ale velmi mi to pomohlo,maly je uz o 19.00 v posteli a spinka🙂mam cas na ine veci,,vidis ja som rybku este nedavala,jemu velmi chuti bananik,,tak sa opatrujte a prajem krasny den🙂

monikac
4. apr 2012

@marcelka2980 jee.... tak tebe je super, ze od janara doma, my sme boli vsetci aj s MM doma v january na 5 tyzdnov a teraz koncom aprila idem len sama s malou, tak to bude zaujimava cesta.. 😅 ako si to zvladla cestovat s malym, bolo to v poho?letela si Ryanair? Brala si aj kocar, lebo ja som v january nebrala,ale teraz budem musiet, tak snad budem moct ist az k lietadlu a tam ho zlozit...O tej knihe od Giny Ford som pocula, kolegyna podla nej postupovala, zevraj je dobra,ale ja som nejako nasadila svoj rezim a zatial nam to funguje, tiez je mala o 7 v posteli,ale v noci sa mi stale este 2x zobudza na mliecko..... 🙄 tvoj maly spinka uz celu noc az do rana?

olivka16
4. apr 2012

dakujem vam kocky za rady 🙂

marcelka2980
4. apr 2012

no poviem ti,ze leteli sme Ryanerom,no chvalabohu cesta bola o.k. uz sme si s manzelom vraveli,ze to bude posledny let,no ja budem musiet priletiet s malym uz sama,on totizto hned po 2 tyzdnoch letel spat do uk,,,ano brala som kociar a manzel mi ho zlozil pri lietadle,tak som zvedava ako to zvladnem teraz sama ☹ ,maly mal 4 a pol mesiaca a teraz ked budeme odchadzat bude mat skoro 7 a pol je uz valky huncut🙂bala som sa ako to zvladne v january,ale bol zlaty,davala som ho na prsnik,dudky a flasu nema rad,len cicik,,zaspava chvalabohu lepsie,od mala je dost zaplakany,ma to po manzelovi asi,on ked bol maly za 15 mesiacov bol uplakany,jeho mamina vtedy schudla 15 kg xiix,no tiez sa mi v noci este budi asi 2x,no jasne na cicik,spime spolu na posteli a ked sa zobudi je ako prisavka 🙂 ,,a co malinka ti je aka,planujete ostat v uk?

1lin1
4. apr 2012

baby vratit sa do prace po materskej alebo nie ? ako to ide riesit vy ?

olivka16
4. apr 2012

@1lin1 mna sice materska este len caka, ale ked sa vratim spat do prace tak urcite iba na polovicny uvazok..

1lin1
4. apr 2012

@olivka16 aj ja len part time ale boss dnes zmenil moje hodiny a nebudem mat ani len 16 hodin !!a ked som sa ozvala ze toto sa nerobi tak povedal ze to bude problem tak uvidime

lu2112
5. apr 2012

@1lin1 a co mas na zmluve ak sa smiem spitat??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre