Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janinek
10. apr 2012

@pacica To je nejak pozde, u nas je povinyn scan do konce 14tt, nerekla ti to blbe? A hlavne na scan te posle nemocnice, ne GP, GP te jen do te nemocnice referuje a pak ti oni daji termin na scan. A predtim se mas videt s midwife jednou.

marcelka2980
10. apr 2012

@kvietocek7 no ano byvat s rodinou a starat sa o ludi je lepsie platene,ale ja mam manzela a to by sa moc nedalo,no snad sa budem vediet dohodnut s babkinou dcerou,mame to komplikovane,lebo maleho kojim a on bez prsnika nevie zaspinkat,vyhovovalo by mi pracovat tak 5 hodin denne,no snad sa to nejako poriesi,ale dakujem este raz🙂

marcelka2980
10. apr 2012

@monikac ahoj ako sa mas?dakujem za odpoved,,no viem,ze childminder su ine ako nany,nany sa maju lepsie 😨 ,zial nie vyhodne pre nas ixix,nepoznam nejaku lacnu childminder,ale snad sa to nejako poriesi,musi mi vyjst moja zamestnavatelkyna v ustrety,dobre by mi padlo pracovat tak 5 hodin denne,okrem vikendov,no neviem ci to bude mozne,,maly je namna dost naviazany,nevie zaspat bez cicika,no snad sa to poriesi,,sa opakujem,,veru mas pravdu je fakt uzasne,ze existuje skyp a co malinka pocuva,my tiez mame obdobie,kedy maly chce vsetko zakazane xi,neviem si predstavit ist do prace ked je taky maly,,,pojdem sa informovat na cancil co mi povediaa co vsetko uz papa malinka a ako zadocek?pekny vecer🙂

cutce
11. apr 2012

@marcelka2980 pokud pracujes u zamestnavatele dele jak 6 mesicu a mas dite mladsi 16 let, tak zamestnavatel nemuze rict nic na to, ze chces pracovat part time. 😉

svetllana
11. apr 2012

@pacica Si myslim, ze sa niekde stalo nedorozumenie. 16 tt urcite nie, prvy ultrazvuk je tu v 10 tyzdni..ja som bola vzdy v 10-tom a aj ostatne baby, co poznam..takze blbost, ze cakat do 16-teho. Vtedy sa usg ani nerobi..

monkka21
11. apr 2012

@pacica ahoj.to bude urcite omyl.prvy scan musis mat do 13.tt podla toho sa aj vyratava presnejsi tyzden tehotenstva.urcite kontaktuj midwife alebo GP

saza007
11. apr 2012

@pacica to je rozhodne neskoro, v jednotlivych oblastiach maju rozne pravidla ale ten vyvinovy scan sa musi urobit najneskor do 14tt. Zavolaj GP alebo do nemocnice, urcite to bude nejaky omyl.

pacica
11. apr 2012

@kaciatko215 dakujem.zajtra si idem booknut svoju midwife 🙂

radlinka
11. apr 2012

@monikac ahooj, samozrejme ze len nase ovocie. Kde si nato prisla ze davam len zeleninu ? :D davam aj maso, ale presnejsie sa drzim toho, kedy mozem ake maso davat. Mal uz vsetky druhy masa okrem ryby. Sladkovodne ryby su odporucana po roku, morske az po par rokoch. No neviem, kazdy si moze rozhodnut sam. Tu su ryby geneticky modifikovane, takze fakt uz ani nie je z coho vyberat. Nedrz sa anglickych receptur ale slovenskych. Som ti uz minule poslala link, kde je vsetko dobre rozpisane o prikrmoch. My prikrmujeme od 4. mesiaca a mame za sebou vsetko, samozrejme mu nemienim cpat produkty na rozkach HW pripadne nejakej receptury, oni maju v tom sami chaos a nevedia co detom zaradit do stravy.
Ziadne jahody, orechy, huby, ryby, pripadne tropicke ovocie nedavaj a ani krav. mlieko nemiesaj do jedla este, mate nato daleko casu toto vsetko vyskusat. Ved len teraz ste zacali prikrmovat a uz vyskusala snad vsetko, ani si nezvykla poriadne na urcitu cast prikrmov, treba postupne aby sa nevytvorila alergia, pripadne vyrazka na kozi ci hnackovanie, to je priznak ze telicko takuto potravu zle prijalo. Ale tazko radit, lebo kazdy dava dietatu to, co uzna zavhodne. Ak nieco, tak mi pisni 😉

www.kojeni.net
Toto nie je stranka len o kojeni, ale treba si tam nalistovat prikrmy (kde-co v ktory mesiac, stiahnut do PC a prestudovat). Su tam aj recepty na pripravu. 😉 http://www.kojeni.net/recepty/index.php

marcelka2980
11. apr 2012

@cutce dakujem 🙂 snad sa nejako so zamestnavatelkynou budeme vediet dohodnut,no ja by som s malym chcela ostat este doma,nemam nikoho kto by sa o nho postaral a do skolky ho dat zatial nechcem,kojim a nursery su dost drahe,zijeme s mesiaca na mesiac,byvanie je v uk strasne drahe,neviem uvazujeme aj o odchode na sk,,,tak uvidime,myslim,ze podmienky pre rodinu su asi idealnejsie doma,mame 7 izbovy dom a tu v uk,platime skoro 1000libier co je dost,,,pekny vecer🙂

cutce
11. apr 2012

@marcelka2980 £1000??? Ty blaho no tak to je strasny, to z jednoho platu nevyjdete. ja jsem ted na pracaku, tak uvidime co potom 😒

marcelka2980
11. apr 2012

@cutce no veru,skoro 1000,byvame blizko pri wimbledone,worcester park a vlastne aj tam som mala pracu,tak a mat svoje byvanie v uk,hm,na depozit nemame,preto uvazujeme o navrate som tu uz skoro 8 rok,,v podstate z domu uz 14 rokov,mam strach ako to bude,ale ved da sa aj uskromnit a uz niesme dvaja,mame synceka,tak musime mysliet co je najlepsie pre neho,,ved uvidime,,a co ty kde byvas,dokedy ostavas doma?

cutce
11. apr 2012

@marcelka2980 no ja zustanu doma jeste nejakych 6 let, protoze chceme druhy. Budu se snazit najit nejaky par time na vecery ci vikendy, snad se mi neco povede najit. No neni to jednoduchy jak si kazdy mysli

marcelka2980
11. apr 2012

urcite aj mi by sme chceli este jedno,maly ma 7 mesiacov a tyzden,nechceli by sme dlho odkladat ixix,no ale to v uk by sme to uz neviem ako zatiahli,,no je to tazke,ale pokial mame dobrych muzickou je to lahsie,no nie,,s laskou si chlieb nekupime,ale bez lasky zivot je pusty,,verim,ze sa to nejako poriesi,,ak by sme mali svoje byvanie v uk,mozno by sa to dalo,ale manzela to velmi taha domov,,uz to tu nieje take ako kedysi,,mladym bezdetnym sa zije dobre,ale akonahle pride rodinka je to uz o inom,hodnoty sa zmenia,,

cutce
11. apr 2012

@marcelka2980 to mas pravdu, ale v dnesni dobe to bez penez nejde a mi se celkem hadali kvuli penezum. Dneska uz se nic nepestuje, vsechno se musi kupovat 😒

janina82
12. apr 2012

ahojte dievcata, neviete mi prosim poradit nejaky dobry sprej, kvapky do nosteka pre maleho. Mali sme Mar sprej zo SR ale ten sa nam uz minul, tak som chcela nieco take tu v uk ale v lekarni mi povedali ze sprej z morskej vody je tu len pre dospelych. este mam detsky nasivin zo sr, ale to nechcem moc pouzivat beztak sa to moze len 5-7 dni. Ten Mar sa mi zdal dobry. videla som aj nejake saline drops v bootsi ale chcela som sa este vas spytat ci mi neviete nejaky odporucit co je dobry, co mate skusenosti. Maly ma totiz v noci dost upchaty nostek, cez den je ok ale v noci sa mu dost upchava. dakujem za rady.

majus10
12. apr 2012

@janina82 ahoj, my používame ten saline nasal spray z bootsu, dobrý je 🙂

monikac
12. apr 2012

@radlinka cauky, no som ja len, ze si pisala, ze treba pockat s masom...tak preto som sa cudovala.. 🙂 🙂 🙂 no my uz prikrmujeme 2 mesiace, zacali sme v 5 mesiacoch a vela toho teda nevyskusala, lebo ja som prvy mesiac skusala aj zo 3 dni urcitu zeleninu tu istu aby som videla, ako bude reagovat jej brusko a celkovo ona na to....a zatial nemala na nic prave reakciu, jedinne co nemusi je banan, ten ju zapeka a j tak ho nejak nema rada, tak jej ho nedavam este....ale z masa sme skusili len kurca, beef a rybu mala pstruha ten je jemny a po nom tiez nemala reakciu,ale neviem ci tu ritku nemala s cucoriedok som jej trosku zamiesala do ovocia...no neviem..uz ma ritku v poho, tan na dalsi tyzden jej dam trosku cucoriedok a uvidim.... Inac dakujem za tu stranku vyzera fajne pojdem ju studovat 😉
Este som sa ta chcela spytat ty si letela sama s malym?A ked ano, tak bol to slavny Ryanair? Mas ten isty kocik co aj ja...brala si ho k lietadlu az a tam skladala? alebo ako si to poriesila?

monikac
12. apr 2012

@janina82 mojej malej velmi zabrali Calpol saline nasal spray.... 😉

kvietocek7
12. apr 2012

@janina82 ahoj, mne sa podarilo kupit tie nosne spreje z morskou vodou kupit na pocudovanie u poliakov, ale viem ze jeden druh predavaju aj v boots ale kuk sem na web STERIMAR aj pre baby

http://www.amazon.co.uk/CHURCH-DWIGHT-UK-LTD-ST...

NOVINKA PRE MAMINKY CESTOVATELKY europska unia zavadza pravidlo
1osoba 1 pas po 26.june 2012 teda aj novorodenec! pas do 5r 8eur,uz nebude stacit zapis v pase rodica

@monikac tu je este taka velmi dobra pomocka pri priprave prikrmov aj vari na pare aj v zapati zmixuje
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003MAJ5OC/r...

janina82
13. apr 2012

ahojte dievcata, dakujem za rady ;)
inak ked sa tu bavite o prikrmoch tak sa chcem spytat ze kedy treba zacat prikrmovat , viem ze je to inak u kojenych a inak u deticiek na UM. My sme na UM.
A este jedna otazocka, tie ktore lietate Ryanairom ako mliecko berete do lietadla detickam ktore su na UM, su povolene tie ready made milk v tych malych kartonoch (200ml) alebo musim mu zarobit do flasky a kolko max mozem zarobit?dakujem

janina82
13. apr 2012

@kvietocek7 ahoooj, ten sterimar som videla v bootsi ale len pre dospelych. nemali tam tento detsky...no ved uz si pockam na zasielku zo sr 🙂

liave
13. apr 2012

@kvietocek akoze ked mam obe deti napisane v pase a letim 28.6 domov tak ma nepustia ci co????teraz si ma riadne nastrasila :( to akoze co ma znamenat???? normalka ze volam v pondelok na ambasadu a opytam sa ako si to predstavuju?to teraz co mam bezat do londyna a vybavovat detom cestovne preukazy?????to je nonsens toto!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

kvietocek7
13. apr 2012

@liave no to si urcite zavolaj,ja som si davala maleho zapisat na ambasade pred 2mi mesiacmi a uz vtedy mi hovorili,ze bude potrebne pre neho urobit pas. Ale zapisali ho. Domov ta pustia, to by som sa neobavala. Skor ked pojdete spat. Dovtedy si date detickam urobit pas doma na svk 🙂

liave
13. apr 2012

@kvietocek kokos ale toto uz je moc...normalne mi tlak stupol!!!my mame staele nejake sracky s prepacenim co sa tyka vybavovania papierov pre deti ...a ta slovenska ambasada ved to je jedna velka hamba!!!!uz som si slubila ze sa nebudem rozulovat nad nimi ale oni su fakt pod uroven!!!ked si predstavim ze sa tam mam trepat!my sme este aj daleko od tial stoji to kpu prachov a casu???ani nehovorim kua to ako my ine nemame na robote len tajtrlikovat pred budovou a riesit tie ich debiliny?a este su taky mili ze ostne v zadku si prijemnejsie! 😠 😠 😠 😠 grrrr to sa oplati pred spanim sa takto vytcit!!!

radlinka
13. apr 2012

@kvietocek7 mne hovorili uz minuly rok ze sa od 2012 budu menit zakony a do pasu sa dat zapisovat nebude. Bohuzial teda....uz bude tomu rok, co som vybavovala malemu pas. Ja si dam o par eur viac, nech mam svaty pokoj a nemusim dokazovat ci to ZAPISANE DIETA V MOJOM PASE je pravoplatne mojim synom ako si to vyzaduju napr. Dover - Calais alebo v Nemecku. Niektori uz vtedy neakceptovali, ked dieta nemalo vlastny pas. To aby si clovek nosil stale rodne listy so sebou na potvrdenie. 🙄

radlinka
13. apr 2012

@janina82 ahoj, mozete zacat prikrmovat od ukonceneho 4.mesiaca, ak vidis ze mu UM nestaci. Mlieko si nosim so sebou v malych davkovacoch na letisko aj do lietadla a vzdy si vypytam horucu vodu do flase a necham vychladnut, neskor zarobim. Niekedy beriem aj cistu vodu vo flaske na pitie a v druhej mam zarobene teple mlieko. Kludne si mozes zobrat aj READY MILK, podla toho ako to vam vyhovuje a co ma rad. 😉 No problem 😉

pacica
14. apr 2012

dievcata prosim vas,mozete mi poradit?som 6 tt tehotenstva a moju pracu o tyzden mozno aj skor zatvoria a budu prepustat vsetkych zamestnancov,cize pridem o robotu.chcem sa spytat co mam dalej robit?chcem si skusit najst pracu,ale bojim sa ze to bude tazke,pretoze neviem anglicky,nemam vodicak a to ze som tehotna bude tiez problem.rozmyslam vseliak,pretoze vtejto robote mam vyborny prijem z coho by sa mi aj dobra materska vypocitala.no nie materska ,ale proste prispevok,len neviem ci si ho mam teraz vybavit,alebo ako to chodi?viete mi poradit?ako to spravit tak,aby som nahrabala co najviac benefitov a bola spokojna?dakujem pekne za kazdu radu

janina82
14. apr 2012

BABY NESTRESUJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TU TO MATE, TREBA LEN PORIADNE CITAT NA NETE!!!;)
Nariadenie o normách pre bezpečnostné znaky a biometriu v pasoch a cestovných dokladoch zaväzuje členské štáty vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne doklady. Ukončí sa tak doterajšia prax - možnosť zápisu detí do piateho roku veku do cestovného pasu rodiča. Ako však upozornila hovorkyňa Zastúpenia Európskej Komisie v SR Ingrid Ludviková, znenie nariadenia pamätá na už vydané pasy a cestovné doklady, ktoré budú aj naďalej platné.
Nariadenie sa teda bude vzťahovať iba na novovydávané doklady. Preto, pokiaľ bude dieťa zapísané v cestovnom pase rodiča do 25. júna, bude môcť naďalej cestovať spolu s rodičom na tento doklad až do skončenia platnosti dokladu, alebo do dosiahnutia piateho roku veku dieťaťa.

kvietocek7
14. apr 2012

@janina82 jani,sak nikto nestresuje - to bola iba informacia s cim bude treba ratat. Lenze by maminky neboli zaskocene ked by im niekto uz rovno na letisku robil problemy, lebo jedno sa povie a druhe robi.Tak len tolko...
@liave no vidis,ony uradnici si stale nieco vymyslia zeby sa nenudili a ludi tahali po papierovackach. Co narobime, taka je doba 😖

Ta info bola tiez odvysielana na markize tusim vo stvrtok.Ak vam ide archiv kuknite.

@radlinka v Manduke fajne,vzdy na kratke trasy spojene s vybavovanim a ked ma akysi deficit nosenia sa 😅 len skoda ze to nejak nedomysleli face forward.

@pacica no dost komplikovane - urcite zajdi pre info do job centra,lebo na matersku musis mat odpracovanych tusim 26tyzdnov. Tiez je nejaka linka kde ak su tehotne diskriminovane tak tiez vedia poradi ak by ta zamestnavatel ako tehotnu nechcel zamestnat alebo by mal vyhrady. Alebo ak mas problem s anglinou aj poliaci mavaju taketo office kde vedia poradit. Good luck

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre