Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
4. jún 2012

@elixia dakujem za podporu v poslednych dnoch som trochu viac rozrusena lebo jedna maminka z nasej sukromky ma vazne choreho synceka tak som to tu ani necitala a uplne som prehliadla ze mi niekto odpisal takze sa ospravedlnujem ☹ a co sa tyka pracky ako som uz spomenula vyssie uz sa zlepsujem v angline lebo som sa pohadala s landlordom povedla som mu ze si platim za to aby vsetko fungovalo a ze ked to neda do poriadku ze si kupime novu pracku a ze mu dame mensi najom tak sa mu to nepacilo lebo zevraj pracka nie je stara ze funguje a ze potrebuje vymenit len jednu suciastku ale mna s tym nastval ze cakam tyzden a to este deti mali nejaky crevny virus a hnackovali a ja som zacala maleho latkovat tak som mala vac pradla a povedala som mu ze nemozem uz cakat ze mam male deti a on ze donesie zatial inu pracku a ze tuto opravi a potom ju donesie spat tak som mu povedala ze chcem novu pracku a to sa mu zase nepacilo tak zacal ze to je jeho pracka a jeho byt a on je landlord a este nieco o satisfakcii ale to som mu uz nerozumela tak som mu povedala ze pojdem na urad poziadat o pomoc a ze sa mozme odstahovat prec na to este nieco povedal ze donesie novu pracku len ja som nevedela ze ako to mysli ani kedy a este nieco ze ja som pretazila motor lebo som davala naraz prat vela veci a ja donho ze to nie je pravda ale to som mu uz nevedela akosi vysvetlit nato odisiel a za 15 minut bol spat aj s novou prackou tak som na seba hrda ze som si to vydobila 🙂 inak kebyze mam na novu kauciu tak idem z tohto bytu prec lebo je strasne vlhky steny nam plesneju a deti su potom chore a vsetko sa tu zacina kazit 😝 ale zatial tu musime vydrzat 😝 a keby nie tej ani z home start tak neviem co by som robila s tym pradlom ona mi zobrala vsetko oprat k sebe domov 🙂

cutce
5. jún 2012

@elixia ahojky, tak to vubec nevim jak to je, ale me rikali, kdyz jsem si brala Andyho, ze po 2 letech manzelstvi musim slozit zkousky, setlment statment (neco takoveho) a pak po roce ci dvou letech si muzu zazadat o britske obcanstvi. a to tu uz zijem 10 let.

elixia
5. jún 2012

@cutce ja chcem iba pre maleho pas,mna zatial obcianstvo pre mna az tak netrapi...zatial som sa k nicomu nedopatrala,len som sa preklikavala z 1 stranky na druhu,z druhej na tretiu a z tretej na prvu...jak u blbych 😀 😀
Tak asi zajdeme na postu,posleme to a uvidime...ja som sa len chcela vyhnut tomu,aby sme sa dvakrat trepali do Londyna,stalo by ma to dva dni dovolenky,ktoru mi aj tak dat nechcu...

@hajatanufus ahoj moja,my sa mame tak v ramci moznosti fajn 🙂 malo sem uz chodim,kedze full time pracujem,nemam velmi cas.My sme sa tiez pred vianocami prestahovali hlavne kvoli tomu,ze polovica toho bytu bola nenormalne vlhka,vsetko plesnelo...ale zistili sme,ze sme sa dostali z dazda pod odkvap,tu je to to iste ☹ teraz je to ok,ale v zime katastrofa,takze zostaneme max.do oktobra-novembra a musime nieco poriesit, Cez okna tu fuci,zaplatili sme nehorazny ucet za teplo,ktore vyfucalo cez okna, toho odstranovaca plesni co som sa nakupovala...skoda reci.Nebola to dobra volba,bohuzial.
Ako to zvladas s detickami? Daju zabrat,co?

hajatanufus
5. jún 2012

@elixia ja som este ten pohlcovac vlhkosti nekupovala a okna mame plastove my sme uplne na prizemi tak si steny asi tahaju vsetku vlhkost ☹ och to ma mrzi ze ste sa dostali este do horsieho ☹ s detickami sa to da niekdey je to tazsie a niekedy v pohode horsie je ked idem s nimi sama do mesta lebo lucy nevladze az tak vela chodit a pre mna je aj tandem tazky ked je tam maly aj rachel tak rozmyslam ako by som si pomohla a ked este nalozim pod kocik nakup tak sa ledva pohnem 😖

anrebcz
6. jún 2012

@cutce pokud jsi tu uz 10let tak jsi si o to obcanstvi mohla uz davno pozadat (i kdybys nebyla vdana za obcana UK). Ja jsem na tom stejne, jen se mi nechce delat ten test, je to fakt pakarna 🙂
Decka budou mit UK obcanstvi/pas automaticky a ja ho na nic nepotrebuju.

cutce
6. jún 2012

@anrebcz me je to celkem jedno 😉 , no prave se mi nechce delat ten test 😉 a nejak nechci byt anglicanka, jsem ceska tak taky chci zustat ceskou 🙂

janinek
6. jún 2012

@anrebcz @cutce Ten test je naprosto nemozny, Znama Americanka s ena nej chystala a na nejake party jsme meli vzorky otazek, no na to bych se jim vybodla. My jsme oba Cesi, takze dokud nebdue povolene dvoji obcanstvi, tak o tom ani nebudeme uvazovat, i kdyz pro malou by se hodilo, ze jde ten pas hned, takhle netusim, kdy s ni dojedu do CR.

cutce
6. jún 2012

@janinek ono je povolene dvoji obcanstvi, vim ze Davidek muze byt anglican i cech najednou 😉

janinek
6. jún 2012

@cutce Ale ty mas mzue Anglicana, ne?

cutce
6. jún 2012

@janinek jj mam?

janinek
6. jún 2012

@cutce No, tak proto to je. Kdyz jsme oba Cesi, tak nase dite muze mit jen jedno obcanstvi.

cutce
6. jún 2012

@janinek jo? to jsem nevedela

janinek
7. jún 2012

@cutce Pokud se ted cerstve neco nezmenilo, tak prave je to takhle. A to my bychom fakt nechteli, aby nase dite melo jine obcanstvi nez my. Jinak by to bylo tak snadne s tim UK pasem vse.

lu2112
8. jún 2012

Ahojte chcem sa spitat na co vsetko mate narok ked ste na materskej ake benefity ci nieco od statu dakujem 🙂

cutce
8. jún 2012

@lu2112 ahojky, mas narok na materskou, ktera se vypocitava prvnich 6 tydnu mas 90% platu a mak £120 tydne a budes dostavat child benefit, o ktery si musis zazadat 😉. jinak vuuubec nic 😠

lu2112
10. jún 2012

@cutce dakujem a child benefit vychadzaju asi kolko?? viem ze je to slabe stim som pocitala len sa chcem pripravit na vsetko lebo som nevedela na co mame narok 😒 dakujem este raz

radusiq
10. jún 2012

@lu2112 donesiem ti tu knizocku co som dostala v nemocnici, tam je vsetko rozpisane - a je toho veru dost co existuje, akurat ze ako "nesocky" na nic okrem toho ako pise @cutce narok nemame. Akurat ten benefit tusim stupol na £135

foxinecka
10. jún 2012

@cutce Anglicankou sa stat bohuzial nemozes, len nadobudnut britske obcianstvo.A v podstate mas pravdu, mas cesku narodnost, ake vyhody plynu z tej britskej?Myslim, ze od kedy sme v EU, tak v podstate sme sa zrovnopravnili...

janinek
10. jún 2012

@foxinecka Ale muze. Muze ziskat britsky pas a muze se hlasit k britske, anglicke narodnosti. Narodnost si urcujes sama, ale nema zadny pravni vyznam, jen to obcanstvi. Klidne se muzes hlasit k narodnosti Trinidad a Tobago, ale je to legalne naprosto nepouzitelny udaj.

@lu2112 Child benefit hlavne od 2013 nebude pro vsechny, tak si to zjisti podle vasich prijmu, byly s tim hrozne cachry. A je to nejak dvacka tydne, tak se moc netes.

cutce
10. jún 2012

@lu2112 @radusiq bohuzel child benefit je pouze £82 MESICNE.
@janinek jinak podle me by mel dostavat child benefit kazdy kdo ma dite bez ohlednu na nejake podminky, je to jako v cechach priplatek na dite

janinek
10. jún 2012

@cutce Takze na prvni dite to je pod tu dvacku tydne nejak, vid?

Ja ted nevim uz zase, jak je tam ta hranice, ale je fakt, ze asi pro nektere rodiny je tech 80 mesicne kapka v mori, tak kdyby to nejak pomohlo statu, proc ne. ALe to prvni omezeni, s kterym prisli, postihovalo rodiny, pro ktere tech 80 mesicne je dulezite, asi ne zivotne, ale proste s tou pitomou materskou se pak hodi kazda libra.

Je fakt, ze ja bych klidne CB ozelela vymenou za vyraznou ulevu na danich pro manzela nebo tak neco 🙂

cutce
10. jún 2012

@janinek ted jsem te nejak nepochopila 😅

Jinak manza zkousel working tax credit, ale nemame narok, jelikoz vydelava vic jak £26000, no ale co me sere nejvic, ze se nikdo nepta kolik davame za ucty 😠 😠 😠 😠

janinek
10. jún 2012

@cutce To neva 🙂

No hele, oni by ti rekli, ze se ve vydajich mate uskrovnit a bylo by 🙂

No nevim, musim rict, ze se mi tenhle system moc nelibi, ta kratka materska a pak vlastne vydelavat na skolku. A kdyz uz se rozhodnes byt doma zadarmo, tak vlastne prijdes o praci :(

Mimochodem, zarizovala sis cesky rodny list pres ambasadu? Nebo nekdo jiny? Jak dlouho to trvalo? Maji napsano tri mesice, tak jestli to je fakt ty tri nebo nedejboze driv.

cutce
11. jún 2012

@janinek popravde, vydaje za ucty se nejak uskromnit neda 😠 , mi si ani nedovolime jit ven na nejakou veceri, ci jit do hospody na pivo 🙄 . ona by mozna prace byla nekde v hospode, ale ja jezdim domu kazdy 3-4 mesic a jsem doma celych 4 tydny, takze tak 😀

jinak jsem slysela ze to trva kolem 3 mesicu,

janinek
11. jún 2012

@cutce No je to tezke tady s tou kratkou materskou. Ono v CR moje kamaradky take maji problemy s hlidanim, ze treba babicky pracuji nebo jsou daleko, ale zase proste maji ten rodicak 2-4 roky, tak to je jine proste. A hlavne jista prace.

Jak to zvladas sama s Davidkem na letisti? Odkud letas? Mi kdyz se ted vraceli, tak na Stanstedu se to tak divne obchazelo a prislo mi, ze tam nebyly vsude vytahy ci eskalatory, nejak to tam predelavali. Ale zase jsem po nich vylozene nekoukala. Jen jsem videla, ze kocarky tahali vsichni po tech obych schodech.

S tim RL me to neprekvapuje.

cutce
11. jún 2012

@janinek ja jezdim domu jedine autem, je to pro me pohodlnejsi a vezmu si vse co potrebuju, takze v tom ti neporadim 😉

janinek
11. jún 2012

@cutce A to jezdis sama nebo jedete s manzelem? A odkdy takhle jezdite? Manzel takhle chce jet autem, my jsme jezdivali spolu kvuli psovi na dva tydny vzdy, ale nevim, odkdy tak mame jet. I kdyz mala bude v cervenci, v zime odmitam, tak by to nebylo driv jak v dubnu kvetnu a to ji bude 10M ci vice, to bude uz sedet, tak asi pak spis jen zalezi na tom, jak bude zvladat auto.

Tak to me zajimaji zkusenosti vase, jak dlouho vam to trva a co maly po ceste, prespavat enekde v Nemecku nebo jedete rovnou?

cutce
11. jún 2012

@janinek jezdim vetsinou sama, poprve jsme jeli kdyz mu byli 3 mesice, ale meli jsme korbicku, ktera funguje jako autosedacka, takze lezel, ted uz je mu 15 mesicu, takze ma normalni sedacku. Vzdy vyjedu brzy rano, stiham ferry v 7.20 a prespavame v hotelu http://www.booking.com/hotel/de/parkhotel-roder... vecere stoji kolem 17 eur a mam to bez snidane, protoze vyjizdime brzy rano a nebudu davat £12 za snidani, to se pak nekde stavim a dam si parek s rohlikem za £6 😉 a domu k ceskym Budejovicim (jih) dojedu kolem 14:00 😉

janinek
18. jún 2012

@cutce To te moc obdivuji, ze jezdis sama, ja bych si netroufla. pro me je ta cesta traumatizujici i tak. Diky za tip na hotel, ulozim si. Ta snidane mi take prijde zbytecna. Vzdyt to je jak druha noc skoro 🙂

My asi pojedeme az na tom jare, take jde o ten pas, ze 🙂 I kdyz na ambasade mam schuzku na konci cervence kvuli RL, ten je pry do tri mesicu a pas pry pak je spis za mesic rikala pani, ale to vychazi blbe, protoze ja nechci jet v zime kvuli snehu. Zazili jsme predloni tu hroznou kalamitu. Vyjeli jsme z Londyna v sedm rano a do Prahy dojeli v pet rano. V Nemecku by7la ta priserna vanice, takze same kolony ci objizdky. A pak jsme pokazde chytli pluh a plouzili se tricitkou. Ale je fakt, ze s mimcem bychom asi proste to zapichli v hotelu. Akorat my jezdime se psem i, tak si budu msuet dopredu najit hotely, kde je berou, kdyby neco. Ten tvuj tam ma, ze na pozadani berou, tak snad by to slo 🙂

cutce
19. jún 2012

@janinek me to vubec nevadi, ja rizeni miluju a na nemecky dalnici je to jiny nez tady. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre