Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

zmrzka1
8. máj 2009

wildhorses-- ja ho budem davat nadalej lebo vraj az na 3. den zacina posobit naplno ,ale ja ho nedavam pred kazdym krmenim iba raz-dva krat do dna a to v noci alebo vecer,moja znama mi hovorila ,ze davala pred jkazdym krmenim a malej to urobilo horsie a helth visitorka mi zase povedala ,ze na niektore deti to vobec nezabera a ak zabere mozem byt len rada tak uvidim ,ale teraz mala lepsie grga ked sa naje pred tym sa jej nedalo...

peppapig -- ty byvas v london>? ja mozno by som sa este na london bridge vybrala ,ale metrom sa bojim s malou ja by som sa na eskalator s kociarom bala ist a my mame tazky kociar ja neviem ci by som ho vobec zdvihla 🙂 a este ani zdvihat nemozem....

eviska83
8. máj 2009

Ahojte
ja len na skok.potrebujem radu.neviete ci sa tu da kupit satka na nosenie deti? ako sa to moze povedat ang?My mame jedno nositko este po Andrejovi ale chcela by som vyskusat aj satku
My sme teraz dost busy ,chceme sa stahovat tak hladame nieco vhodne 😎
deticky rastu ,pred 2 dnami tu bola HV -Adamko ma 4560g a Evicka 4250g.Kojime ale raz denne (vecer) musime dokrmit. 😒 😒
nestiham Vas ani citat ☹ ☹
tak vam vsetkym zelam krasny den 🙂 🙂

munu
8. máj 2009

ahojte... som vytocena doslova z toho anglicka 😠 som 9 tyzdnov po porode a dole ma stale bolia tie stehy, co su vnutri... tak som sla k GP, prezrela ma a skonstatovala, ze mam to tam tmavo-cervene a ze to nieje nic vazne, ani to nevyzera nejak zle, ale musim ist do nemocnice na vysetrenie, aby mi dali spravne lieky na rychle zahojenie...a ze ona ma objedna... tak ja, ze vporiadku... dneska mi prisla pozvanka na vysetrenie, no ale ked som videla ten datum, tak som mala sto vhuti vstrelit naspat k GP a povedat jej svoje... dneska je prosim pekne 8.5. a oni mi dali appoitment na 24.6.
no povedzte, ci su oni normalni... ja zkratka nemam slov...ja niekedy by som najradsej zbalila veci a vypadla z tejto krajiny spat domov...toto by doma nedovolili... nechat zenu po porode tak dlho cakat za posr.... vysetrenim... sorry za vyraz! 😠

adoracion
8. máj 2009

munu chod opat k gp povymyslaj ze krvacas ze ta to boli a samozrejme ze mas teplotu atd. alebo chod na emergency !!!!!!

kvietocek7
8. máj 2009

munu adoration ma pravdu chod zas a zas k GP a otravuj hoci si navymyslas lebo zo skusenosti mojej kamostky tu v UK ta nechcem strasit ale jej tam dole po porode ked ju zasivali nechali poriadny kus gazy.Tiez zacala mat vselijake pocity a tazkosti -zacerenanie a nehojenie sa. A ked ti poviem, ze jej na to dali ATB-tak ich nastastie vybrala a to ju snad v tomto pripade zachranilo-lebo az nejaka ina dr u GP ked ju konecne prezrela (uracilo sa jej narozdiel od predoslej) tak prisla na to ze jej zo spodu trcal kusok latky a to bola gaza.No a ked to tahala von tak nemohli uverit vlastnym ociam lebo to bol poriadny asi 10cm pas.GP sa jej len ospravedlnovala(ved co ine aj mohla).Nikto si ani len nechce predstavit co ta uz pomaly rozpadajuca sa gaza mohla kamoske urobit. Aj to najhorsie... Len sa nedaj a hlavne necakaj na tie ich slavne oneskorene appoitmenty.

magisa
9. máj 2009

kvietocek 7- tak mi uplne naskocila husi kuze z tveho prispevku 😨 To je ale mazec 😒

munu - ja byt tebou tak taky na nic necekam a sla bych tam znovu nebo bych si nasla jinaci GP, prece nebudes cekat na vysetreni dalsich 6 tydnu 😠 😠 😠

eviska- tak maly hezky pribiraji, to je dobre 😵 my s Williamkem jeste porad nejsme zpatky na porodni vaze.
Mne se zda ze jsem videla satky na deti v John Lewis, ale fakicky si nejsem ted jista 😅 A nezkousela jsi se mrknout na ebay???

magisa
9. máj 2009

eviska- mas IP 😵

peppapig
9. máj 2009

Caute babky, tak jak se vede, u nas nic noveho, jen, ze M me vcera pekne vystrasila, po playgroud jsme se ocitly v shoppingu a tak jsem huntila za letnima satama a malou to samozrejme nudilo k silenstvi, tak jsem ji vypustila z kocaru a za minutu M nikde, no mela jsem pekne nahnano, ale nasla jsem ji jak si 'vybira' podprdu v M&S, deti deti 😨

munu...jak radi holky, udelej si app u gp a musis si ten stav pekne pribarvit jinak oni se nepohnou. Rekni, ze nemuzes sedet, ze mas pachnouci vytok jako po porodu, teplota, boleni pri moceni atd. Ja vim ti gp jsou na nic, ja jsem si taky uz parkrat povymyslela aby me nekam poslali. Jinak ja tomu nechapu, ze konecne se clovek potesi,z e ho poslou k odbornikovi a pak to datum je desne. Ja jsem na gyndu taky cekala 3 mesice, ale vse bylo ok. Ja mam ted operaci na zuby v pondeli a pred dvema tydny me chtela objednant na august, tak jsem uplne zalapala po dechu a pani se me pta, proc jedete na dovolenou, tak jsem si vymyslela ze jedu na 3 mesice od mid May a kuk app na operaci za 2 tydny 😠 Drzim ti pesti at te vezmou driv a at to neni nic vazneho!!!!

kvieticek...tak story s tvoji kamoskou je nechutna, to je hrozne, ze takovy lide vubec existuji v nhs 😠 😠 😲 hnus

eviska...zase jsem kukla na tvoje hrdlicky, aaaaaaaaahhhhhhh jsou uzasni!! Ja jsem mela s na malou satek. Je jich velke mnozstvi, co se da objednat po nete. Ja mela closer http://www.boohoobaby.co.uk/prod_show.asp?id=698 ale na nete se da fakt najit spousta jinych a mozna i lepsich ci levnejsich. Dej si do google BABY SLING, BABY CARRIER, BABY CLOSER CARRIER a uvidis. Jinak obchody, ktere prodavaji slings je John Lewis, nektere ma i Mothercare a BabiesR Us, Blooming Marvellous atd.

peppapig
9. máj 2009

nasla jsem i foto, kdyz byla M vetsi, asi 8 mesicu, tak se kukni eviska 😉 http://www.facebook.com/photo.php?pid=297752&l=...

munu
9. máj 2009

dakujem vam za rady.. ja to aj spravim, v pondelok sa idem zase objednat k GP co najskor.. to nieje normalne, co si oni dovoluju ti hlupi doktori tu...uz som aj s mamou kecala o tom, tak mi povedala, ze sa poradi s doktorkou na slovensku a pripadne mi posle nejake lieky postou.. no ale ja neviem... to je strasne drze proste od tich anglickych doktorov...

kvietocek - ze gazu?????? 😲 😲 😲 😕 typicke pre anglicanov 😠 vsetko len odflaknut, taki su lenivi 😠

peppapig
9. máj 2009

munu...no to je ten stupid nhs system, tak bojuj!!!
Jak se vede matkovi?? Pridej nove foto 🙂

lena13
9. máj 2009

munu ja js si taky navymyslela co vsechno je male ,aby mi ji vzaly na emergency appoitment a hele ono to fungovala a dostala jsem dokonce fakt dobreho i kdyz inda dr...ale jak malou vysetril jsem hledela jak pako a taky rikal dobre,ze jste prisly tak brzy mohla mit zapal plic nebo chycene prudusky(proto jsem taky sla,toz jsem rekla,ze ma teploty vysoke a oni hned mi daly appoit.)...drzim pesti at nemas nejake vazne problemy...

magisa
9. máj 2009

dodala jsem nove fotecky do albicka, tak kdo se chce mrknout 😉

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

lena13
9. máj 2009

magisa maly je zlatoucky 😵

saza007
9. máj 2009

no podla mojho nazoru rasa alebo narodnost lekarov s ich pristupom vobec nesuvisi 😕

zmrzka1
9. máj 2009

ahojte babiky-- jaj my behame ako s nasolenymi s malou-dneska sme boli na baby fair-kupili sme malej dalsiu vybrujucu stolicku a bola som prekvapena co vsetko sa tam da kupit za lacnejsie a neaka cast ide na charitu pre deti-very clever!!! www.nct-online.org www.nctpregnancyandbabycare.com www.nctms.co.uk pozrite si robia baby fairs vsade tu v gb a aj programy pre tehulky a matky s detmi ,myslim si ,ze to je super....

eviska-- na 100% som videla tie satky v TK-maxe a boli samozrejma lacnejsie ako v obchode ak mate v meste tk-max skoc sa pozret...

zmrzka1
9. máj 2009

magisa -- malicky je zlatucky...

saza007
9. máj 2009

magisa, maly je naaadherny. 🙂 😵

lena13
9. máj 2009

saza007 ja js s nim mela problemy a hodne velke kdyz js byla tehu,ale k detem pristup ma moc pekny,je pry nejlepsi z jejich "tymu"

peppapig
9. máj 2009

saza..souhlasim s tebou 😵

lena...hele, ze ty mas neco proti Indum haha, delam si legraci. Co jsi s nim mela za zlou zkusenost nebo jich bylo vic tech mudru??

magisa...Wilinek je uzasny, hlavne ta jedna fotka jak dela obliceje 😀 Jinak mas super kvalitni fotky, co mas za fotak, ja se chystam kupovat a tak nabiram info od lidi se zkusenosti, diky predem 🙂

lena13
9. máj 2009

vendul kdyz js byla tehotna tak js porad omdlivala a bylo mi tak spatne ,ze js nemohla treba vstat ani z postele,mela js hrozne bolesti v podbrisku...musela js brzy skoncit kvuli tomu v praci a on mi rekl,ze si vymyslim 😖 kdyz js to pak rikala midwife tak byla v soku,ze me neposlal do nemocnice ,taky js potom mela kvuli tomu hrozne problemy v tehu nebo jak js mela ty bolesti tak js trochu ve vnitr krvacela a mala to polkla a mela to ve stevech takze js musela na plod,vodu ....a cekat co bude,nastesti to dobre dopadla,ale jemu nemuzu prijit na jmeno....ale rikam nemuzu si stezovat na to jak se choval k male........vendul nemam nic proti indum,jen bych si prala trosku vic ohledu kdyz je mi spatne a ne,ze si vymyslim...vis jak to myslim..

peppapig
9. máj 2009

Lena...tak to je hrozne, jeste, ze to dobre dopadlo a mala se mela k svetu. Ja fakt nevim, cim oni se ti gp ridi, rozumem, znalostma nebo to maji v popisu prace se na par pacientu vykaslat aby to stat moc nestalo, ja nevim bohuzel nepracuji v nhs abych do toho videla, ale snazim se o praci v nhs admin, tak mozna to jednou pochopim 🙄 Ja taky nemuzu pochopit, ze se ke me nekdy gp chova jak hypochondrovi a nepravem. Kdyz jsem posledniho gp videla prvne, mela jsem problem s nohou a on se me jako prvni otazku k problemu zeptal odkud jsem 😨 No proste debil a pak mi neochotne hodil recept, uz jsem k nemu nesla!

lena13
9. máj 2009

no tj ,ale debil......ja mam problemy s kyclemi a bojim se tam jit...
co tj za praci vendul ,co tam budes delat?

saza007
10. máj 2009

lenka = fakt stastie, ze to vsetko dobre dopadlo.
Myslim, ze za stav zdravotnictva nemo0zu GP, ale celkovo vedenie NHS - GPs a aj nemocnice musia splnat nejake kvoty, a tak to potom vyzera. NHS ma malo financnych prostriedkov a su maximalne vytazeni. Skoro ma porazilo, ked vlada nedavno oznamila novy rozpocet - NHS nedostane viac money, naopak, budu musiet utahovat opasky - uz fakt neviem, ze na com....

Inak jeden z mojich oblubenych lekarov v nasej surgery je z Bagdadu. Anglictina sice nic moc, ale dohovorili sme sa. Bola som u neho s ekzemom na rukach, pytal sa ma, co som na to brala na Slovensku (zabrala mi doma jedna mast tak som chcela taku istu)
a ked som si nemohla spomenut, tak mi ukazoval v knihach rozne masticky, a nakoniec sme nasli (volalo sa to takisto v UK ako na Slovensku 😀 ) Aj ked nakoniec mi dal aj tak inu, lebo ta sa mu zdala prilis silna. 😀 😀

lena13
10. máj 2009

saza tak to mas dobry,ja js mela taky ekzem na rukach a me pomohl e45 krem a fakt je dobry...byla jsem i u cinana,ale tahle mast me jedina pomohla takze ekzem uz nemam 😵

peppapig
10. máj 2009

caute...lenka no chtela bych dostat praci v nhs admin accountancy, ale zatim me bez vetsi experience nechtej, ale jednou se tam dostanu, velmi dobre placena mista 😉

lena13
10. máj 2009

tak to drzim pesti 😉

peppapig
10. máj 2009

doufam, ze mi to do roka vyjde 😎

adoracion
10. máj 2009

vsetko najlepsie k dnu matiek mamicky aj skoro mamicky!!!!!!!!!!!

peppapig
10. máj 2009

Taky prejem krasny zbytek Svatku Matek 🙂 trosku me to doslo az dneska, tak mamince moji mile jsem jen zavolala ☹ Jak se vsimchni mame?? Evis...uz jsi nasla nejakou tu satku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre