Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

pitipitipa
1. júl 2012

@hajatanufus klobuk dole? Preco...sak aj vy mate tri deticky a dost rychlo po sebe 😀 je to sranda, ze? 😀

kvietocek7
1. júl 2012

@pitipitipa ahoj, no citam tu tvoj entuziazmus 😀 nech ti dllllhoooo vydrzi 🙂 drzim palce nech zvladnes cele tehu ok a hlavne bez problemov. Predsa je to zataz starat sa o krasne twins a este aj praca a do toho brusko pred sebou - to je uz vykon 😅
A deticky vam prespia celu noc? uz aj samostatne chodia?

@cutce aj tebe gratulujem k tehu nech sa vsetko v dobrom posuva do dobreho konca 🙂 doma si aspon oddychnes a naberies sil 🙂

@janinek drzim palce k porodu 🙂 uz sa ti to krati 🙂

cimage
1. júl 2012

@slavka1212 Ahoj my sme akurat v procese vybavovania slovenskeho rodneho listu. Najskor potrebujes anglicky rodny list, dlhsiu verziu aj s udajmi o rodicoch. Posles ho do Milton Keynes koli apostile. Na ambasadskej stranke som si nasla link, tam za tu apostilu aj zaplatis. Cela ta apostila trva cca 4-7dni a stoji 30£+postovne. Rodny list s apostilou musis dat uradne prelozit. Nam znami poradili,ze je lacnejsie si to dat prelozit na SVK,tak sme
to poslali domov a tam uz mame jednu babu co nam pred tym prekladala dokumenty. A ked to bude prelozene, tak to zoberies na specialnu matriku,alebo ambasadu. My sme isli na ambasadu,nech sa s
tym rodnym nieco deje kym pojdeme domov. Na ambasade,vyplnis form, to ti daju aj priamo tam. My sme vyplnali este jeden form, ze chceme aby nam poslali slovensky rodny list na matriku v rodnom meste. Potrebujes vase pasy, rodne listy, sobasny list a kopie zo vsetkych dokumentov. Je toho dost,ale da sa to zvladnut.

janinek
2. júl 2012

@hajatanufus Diky, ale to byla @slavka1212 🙂

@kvietocek7 @cutce Diky, jj, uz se to velmi krati. Je mi dobre, jsem rada, ze tu nemame ta vedra, co v CR.

cutce
2. júl 2012

tak holky loucim se, zitra vyrazi smer CECHY 😀 😀 😀 😀

janinek
2. júl 2012

@cutce Moc si to uzijte, drzim palce na utz a nepadni tam vedrem 🙂

cutce
2. júl 2012

@janinek dekuju, jsem nejaka nervozni, musim zacit pakovat 🙂

hajatanufus
2. júl 2012

@janinek sorry som zle klikla odpovedz
@slavka1212 precitaj si moj prispevok @janinek to bolo pre teba ale uz ti odpisala aj @cimage
@pitipitipa no ved ano ale dvojicky su urcite narocnejsie aj ked kazde dieta je ine moja lucy je taka ze vyzaduje pozornost a rachel je samostatmejsia ale tiez ich beriem skoro ako twins 😀 😀 😀 sem tam ich aj rovnako obliekam 😀 ale je to naozaj sranda u nas je len to blbe ze nemame auto ulahcilo by mi to zivot 😀

janinek
2. júl 2012

@hajatanufus Ja nejdriv myslela, ze uz jsi jasnovidka a vis neco, co my ne. Slibili nam totiz holcicku 🙂

janinek
2. júl 2012

@cutce No, mohla bys s balenim lehce zacit, kdyz jedete zitra :0

cutce
2. júl 2012

@janinek ja pujdu balit az za chvili az prijde manza, tak bude hlidat a ja v klidu balit 😀

hajatanufus
3. júl 2012

@janinek 😀 😀 😀 tak vies aj to sa stava ale dufam ze vam sa to nestane a ze uz coskoro budete mat dievcatko doma 🙂 drzim palceky to bude prve babo ?
moja znama pred par dnami porodila tu v uk v 29 tyzdni chlapceka mal len 1,67 kg si to ani neviem predstavit musi byt v nemocnici a ona je doma musi to byt pre nu velmi tazke ,mala termin az 13.9. ☹

hajatanufus
3. júl 2012

@janinek na sk maju az 36 st som tiez rada ze tu tak nie je aj ked aspon o nieco teplejsie a slnecnejsie by teda mohlo byt uz ma toto pocasie nebavi a tiez som nastvana ze nemame auto lebo uz nevladzem tlacit tandem ☹

janinek
3. júl 2012

@hajatanufus Jj, prvni 🙂

Chudak znama, to se ji spustil porod sam nebo mela nejake problemy a museli akutne? Musi to fakt byt tezke ted pro ni desne. Jak je na tom chlapecek?

Pocasi je ted blaznive fakt. A v kocarku mas Matthewa a Rachel? Lucinka tapka vedle?

hajatanufus
3. júl 2012

@janinek praskla jej voda tak sla do nemocky a po tyzdni dostala kontrakcie tak aj porodila ale su v poriadku zatial viac neviem ja som ju bola pozriet v nemocke minuly tyzden vo stvrtok a akurat mala tie kontrakcie tak som na nu myslela ze to asi nie su poslickovia ale asi normalne a veru aj boli potom rano okolo 4 sa maly narodil
ano matthew a rachelka su v kociku sem tam aj rachel vyberiem len ona ide strasne pomaly a svojim smerom tak je to o hubu 😀 a lucinka mi vela krat place ze ju bolia nozky a chce hopat ☹ a ked este nalozim nakup tak nevladzem tlacit a ledva fucim ☹
veru pocasie je na houby ani von ani nic a to som sa tesila na leto pod oknom mame ihrisko 😠 a ty ako sa citis/ este ziadne priznaky poslickovia a tak?

cutce
5. júl 2012

Ahojky
Tak hlásím ze jsme doma 🙂. Cesta v poho 😉

slniecko77
5. júl 2012

@cutce jeeeej ahoj 🙂
..som tu uz dlho nebola a co nevidim..! 😵 cakate druhe babo..srdecne gratulujem 😵 ako sa citis? na ako dlho zostavate v Cechach?

cutce
5. júl 2012

@slniecko77 ahojky no to jsi tu pekne dlouho nebyla 🙂. Jak se mate? Včera jsem přijela a vracím se 7.8. 🙂)). No cítím se jinak tak si myslíme ze to bude holcicka. Mám žaludek na vode a nemusím čokoládu 🙂. Cesta celkem náročná byla jsem víc unavená tak jsem musela stavet na slofika 🙂.

slniecko77
5. júl 2012

@cutce drzim paste, aby to s tou holcickou vyslo 😵
..pekne na dlho zostavas doma, ja som tiez bola s malym na 6 tyzdnov, bolo super..snad sa este do konca roka podari..lebo chceme ist na dovolenku k moru - teplemu 😀
..ty momentalne nepracujes? Mam pocit, ze si chvilu robila v nejakom pube
..my sa mame fajn, maly robi pokroky, ma uz 14 zubov..selma mala, akurat som sa rozhodla, ze sa ho pokusim odplienkovat tak uvidim ci budeme uspesni
..domov ste sli autom ci lietadlom?

cutce
5. júl 2012

@slniecko77 no jsem nezamestnana, ale ted chodím pracovat znova do hospody ale jen v sobotu. Ja si nemůžu dovolit jestle ☹. Proto jsem chtěla druhy abych se pak mohla co nejdriv vrátit dl práce az oba budou chodit do skoly 🙂
Jinak ja chci taky odplinkovat Davidka, snad se nám to povede 🙂

Jinak jsme jeli autem a prespali jsme ve Frankfurtu 🙂. Potřebuju tady auto 🙂

slniecko77
5. júl 2012

..predpokladam, ze ste sli s manzelom, auto sa doma vzdy zide, aj ja som potrebovala..clovek je viac independent
..ja tiez nepracujem momentalne,a le druhe dietatko by sme chceli az neskor..cca buduci rok

janinek
5. júl 2012

@cutce Vitej doma. Cos uz mela dobreho?

cutce
5. júl 2012

@slniecko77 nene jela jsem sama s Davidkem 😉
@janinek mela uz jsem hovezi na cesneku a 2 misi 🙂 jo a cerstvy rohliky k snidani 🙂))

slniecko77
5. júl 2012

@cutce fuuu tak to klobuk dole taku dlhu cestu 🙂

janinek
5. júl 2012

@cutce Tak prubezne informuj o jidelnicku. Mnam rohlicek. Nebo housticka. A Misa!

cutce
5. júl 2012

@janinek jasne ze budu 🙂

slavka1212
6. júl 2012

@cimage velmi pekne dakujem ....este by som sa chcela spytat ze ci nahodou nevies ako si mam vybavit porodne ...

cutce
7. júl 2012

@janinek tak včera rostena, dnes bramboracku a fleky s okurkovym salátem a zítra rizky z krkovicky (moje nejoblíbenější maso)🙂

cimage
7. júl 2012

@slavka1212 Tu sa to vola Sure start maternity grant a je to do 500£(neviem podla coho urcia vysku), stiahnes si form z netu, vyplnis, das podpisat midwife a posles. Da sa to vybavit aj pred porodom. Tusim do 2tyzdnov ti dojde rozhodnutie. Ak nemas ziadne benefity,alebo tvoj partner,tak vam to zamietnu,ale to nevadi,lebo si mozes poziadat na SVK a tam potrebujes ten papier,ze ti to zamietli. My sa to teraz v lete pokusime vybavit, snad nam nieco na tom SVK priznaju. Tiez tam treba peciatky, ze sa dieta dozilo 28dni a ze si chodila na kontroly pocas tehotenstva. Snad nic ine potrebovat nebudu. Stale nahaname nejake peciatky, apostily, uz ma to nebavi 😒, uz aby bolo po papierovackach.

poleva85
7. júl 2012

Ja som na vybavenie svk príspevkov potrebovala len tie formuláre potvrdené a čestné prehlásenie o tom, že mi v UK nebolo nič vyplatené. A peniažky som mala do troch dní na účte. Je to viac peňazí ako tu v UK. Tých papierovačiek okolo drobcov je naozaj veľa :( Aj tie pasy teraz ako vymysleli, v apríli nám na ambasáde povedali, že stačí zapísanie do pasu rodičov a už v júni to nebola pravda a museli sme na SVK vybaviť pas!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre