Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
27. aug 2012

@monkka21 co to znamena dilatacia obliceje? Jinak ja mam taky vysoke mbi, chteli to konzultovat, tak jsem jima volala, ze nemam zajem 😀 😀 😀 😀 , na cukrovce jsem byla i pri prvnim tehotenstvi. Ja nevim, ze to tak resi, jo sice jsem silnejsi, ale nejsem vylozene tlusta 😠

monkka21
27. aug 2012

@cutce dilatacia obliciek,po vasom asi ledviny 😀 a znamena to ze ma v jednej alebo oboch ledvinach dierku a cim je dierka vacsia tym je to horsi stupen dilatacie..uz sa chapeme?no ja som bola na tej konzultacii a nic mi nepovedla apreco som tam,len spravila rutinu kontrolu a ze sa uvidime v 36tt,no ale kvoli malemu tam idem aj v 33tt.

cutce
27. aug 2012

@monkka21 aha, uz chapu 😉 ,tak hlavni je, ze se na to prislo a vedi co s tim 😉

monkka21
27. aug 2012

@cutce no hej ,este je tu nadej ze sa to nezhorsi ale to uvidime az v tom 32tt na scane.ak to bude menej ako 8mm tak je to v poriadku a nebudu muset mu davat atb po porode.ale strasne som sa bala ked mi to povedali.

cutce
27. aug 2012

@monkka21 no to je jasny, to bych se bala i ja, a hlavne, nejak mu nemuzes pomoct protoze je uvnitr 😒

monkka21
27. aug 2012

@cutce no ved prave .prve dni boli otrasne ale potom som si povedlaa ved ja s tim teraz aj tak nic nespravim a musim len cakat,ale som sa dozvedela,ze to nieje nic vazne a stava sa to dost bezne,tak uz som kludna.len dufam,ze sa male narodi pre terminom aspon par dni,lebo nechcem stravit Vianoce v nemocnici.ty mas teraz termin ako som ja mala pri Bianke,na marec.

cutce
27. aug 2012

@monkka21 no budete mit krasny darecek pod stromecek 🙂

katkanova
27. aug 2012

@cutce jej, no kiezby to bolo dopadlo ako u vas 🙂 blahozelam a tisko zavidim 🙂 napokon sa cteny pan menzes dostavil lezerne o 2 tyzdne neskor, takze asi az priste 🙂

cutce
11. sep 2012

ahojky, tak jak se tady mate? 😀

hajatanufus
1. okt 2012

@cutce ahoj nejak to tu vazne ze? ako sa mate? a co malinke uz viete co to bude? 🙂

petulkak.
2. okt 2012

Ahojky holky v prosinci se stehuji do Anglie oblast Cardiff, Newport, presne jeste nevime podle prace, ale urcite se chceme usadit pobliz babicky, ktera bydli v Ebbw Vale. Jak se Vam zije v Anglii? Ja mam hrozny strach, mame chlapecka 15 mesicu druhe miminko v planu, jestli to vyjde tak pristi rok. Chtela jsem se zeptat jsou v Anglii taky kurzy plavani s detmi a nejake cviceni, aby jsme se dostali do kolektivu. Diky moc za zkusenosti. 🙂

cutce
2. okt 2012

@hajatanufus ahojky, hrozne to tu vazne 😀 😀 😀 . Mi si to nenechame tentokrat rict, bude to prekvapko nakonec 🙂. jinak se mame celkem dobre. Za 2 tydny jedu domu na 3.5 tydne tak uz se tesim,.
A co ty jak zvladas 3? 😀
@petulkak. ahojky, vitej. Neboj bude to v pohode. Kurzy plavani tu jsou a pro deti akce taky 😉

petulkak.
2. okt 2012

Ahoj, dekuji za uklidneni 🙂 a jak to zvladate bez kamaradek z Ceska? Ja jsem ted 4 x do tydne nekde venku s kamaradkama, plavani, cviceni, montessori centrum. Jsou nejake stranky kde se muzes seznamit s ceskymi a slovenskymi maminkami krome modreho konika? Mejte se, my jdeme uz ven a gratuluji vsem tehulkam 🙂

monkka21
2. okt 2012

@petulkak. ahoj.ja zijem v newporte 😀 mam 18 mesacnu dcerku a v decembri cakame druhe babo.co sa tyka plavania tak to ti neviem povedat ale urcite tu nieoc bude

munu
5. okt 2012

PROSIM SURNE O POMOC..potrebujem si vybavit 2 listy tu v anglicku.. prvy, ze sa moje babatko dozilo neviem kolko dni a druhy list, ze som chodila na pravidelne kontroly od prveho mesiaca tehotenstva.. prosim ak mate niekto zostilizovane gramaticky spravne tieto dva listy, mohli by ste mi ich poslat do IP, alebo mi hodte link cez zavinac prosim, kde si to mozem pozriet.. dakujem krasne zatial

monkka21
5. okt 2012

@munu mozem ti ho poslat do mailu.posli mi v IP tvoj mail 🙂

kvietocek7
5. okt 2012

@petulkak. ahoj, no strach z noveho ma asi kazdy... pre deticky je tu dost moznosti aj plavecke kurzy, staci ak najdes nejaky Leasure centre kde maju aj bazen a budu ti vediet povedat ci ony alebo niekde pobliz su kurzy plavania pre deticky. Dalsou noznostou su aj playgroups v roznych children centrach takze ked sa vydas do ulic v centre si pytaj program-rozvrh jednotlivych dni kedy co orgnizuju. Tam sa urcite spoznas s roznymi maminkami 🙂 tak good luck a vela odvahy ,ze sa stahujes do uk 🙂

munu
6. okt 2012

PROSIM SURNE O POMOC..potrebujem si vybavit 2 listy tu v anglicku.. prvy, ze sa moje babatko dozilo neviem kolko dni a druhy list, ze som chodila na pravidelne kontroly od prveho mesiaca tehotenstva.. prosim ak mate niekto zostilizovane gramaticky spravne tieto dva listy, mohli by ste mi ich poslat do IP, alebo mi hodte link cez zavinac prosim, kde si to mozem pozriet.. ale potrebujem to v podobe listov, nie ako formular.. ak niekto mate priklad takehoto listu v pc, prosim ozvite sa mi cez IP alebo zavinac a ja vam poslem moj email..dakujem krasne zatial

hajatanufus
6. okt 2012

@cutce no ale uz sa to rozhybalo 😀 😀 😀 takze prekvapko? 😀 no da sa niekedy mi lezu na nervy ale vacsinou sa to da len lucy a rachel sa natahuju o hracky 😠

hajatanufus
6. okt 2012

@munu ahojky posli mi do ip mailovu adresu a ja ti to preposlem mam to od dievcat z tejto temy 🙂

hajatanufus
6. okt 2012

@munu sorry ja to mam tiez len ako formulare a preco potrebujes vo forme listu ved to davas na sk nie?

cutce
7. okt 2012

@hajatanufus no me staci ten jeden a nekdy toho mam teda az po krk 😠 , tak to jsem zvedava jak budu zvladat to druhe 😀 😀 😀

monkka21
7. okt 2012

@cutce ja mam presne take iste pocity,niekdy ma to az k slzam dotlaci ked premyslam,ze ako zvladnem dve 😢

cutce
7. okt 2012

@monkka21 vis co, ted uz se neda nic delat, zvladnout to budeme muset 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
7. okt 2012

@monkka21
@cutce ale nebojte sa da sa to zvladnut urcite budete mat to druhe babo ako nasa rachel uplne nenarocne teda prve mesiace boli o hubu ale to len koli tomu ze ona chcela spinkat na brusku a ja som to nevedela ale ked som na to prisla, tak pekne spinkala a druhy problem bol ze nevedela spinkat v kociku ale na to som tiez casom prisla a spinkavala mi v postielke aj 3-4 hodky v kuse a ako rastla bola velmi nenarocne babo dokonca ked sme boli na sk u nasich tak vacsinou sedavala v autosedacke lebo este nevedela chodit a u nasich to nebolo moc bezpecne ju davat lozit na zem a ona si kludne sedela a nevadilo jej to 🙂 zato maly je dost narocny nevydrzi dlho na jednom mieste a rachelka teraz vsetko opakuje po lucinke tak je to narocnejsie ale zvladnut sa to urcite da 🙂

monkka21
7. okt 2012

@cutce
@hajatanufus veru nic nam ine nezostava,len hlavne nech su zdrave a nech uz mam maleho pri sebe.aj bianak je neanrocne dieta,len v poslednom case je sa na vsetko jeduje ked sa jej nepaci,ale to je zase tim vekom

cutce
7. okt 2012

tak nas Davidek narocny je, proto doufam, ze to druhe bude opacne a bude hodne 😀 😀 😀 😀

katkanova
15. okt 2012

Ahojte maminy, zaujimalo by ma ako su na tom ine rodiny nez my – komu sa chce, napiste mi prosim ci ste doma s detmi alebo pracujete – to kolko ich mate a v akom veku aj tak vidno 🙂 Do akeho veku ste boli doma kym ste zacali pracovat? Ked som si preratala kolko stoji nursery zistila som ze pri 2 detoch sa to oplati asi len nadpriemerne zarabajucim ist do prace. Pracujem len 2 dni v tyzdni, maly byval zatial s tatom – chcela som ho dat do nursery ale nakolko sa mu tam vobec nepaci, je mi luto vyhodit 300 libier mesacne za to aby tam trpel – a to su to len 2 dni! Co robia mamy s 2 detmi – ved to vychadza na 1300 linbier za skolku a to neratam dopravu tam... viem ze neskor maju narok na 2 neplatene dni, ale aj tak ... ako riesite/riesili ste tuto dilemu vy?

emily84
15. okt 2012

@katkanova
Ahoj, no tak moja Emily ma 4 mesiace, matersku mam 9 mesiacov (mozno plus 3 neplatene, no uvidime podla peniazkov), takze mi to vychadza ze pojdem spat ked bude mat malicka 8 mesiacov. Neviem si to velmi predstavit, ved bude este taka malicka, no uvidime. Samozrejme by som chcela doma zostat co najdlhsie.
Tiez by sme to chceli riesit s ockom na striedacku, ked ja budem v praci, on bude doma a naopak. Dufam, ze mi v praci vyhoveju s flexibilnym pracovnym casom.
No i napriek tomu som chcela dat Emily do nursery, nie na cely cas, i ked len na par hodin tyzdenne, mozno jeden den - aby bola aj medzi inymi detmi, nechodime velmi nikam s nou. Hned blizko nasho domu je jedna, ktora vyzera velmi dobre, no neviem ako su na tom cenovo. No ja pokial viem, tak si od statu vies pytat prispevok na nursery, myslim ze je to az do vysky 80% nakladov.
A ty si bola kolko doma s Michele? Inak krasne meno... 🙂

cutce
18. okt 2012

@katkanova @emily84 tak ja jsem doma, s penezma je to na dve veci, ale co uz. Ted chodime kazdy mesic vic a vic do minusu ☹ , ale nemam na to, abych davala 60 liber za nursery 😠 😠 😠 😠 😠 . Zadna pomoc od vlady jako doma v CR, kde si kazda stezuje 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre