Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
18. okt 2012

@emily84 jinak jsem jeste chtela napsat, ze jakmile nekde pracujes urcitou dobu (myslim ze 6 mesicu), tak ti musi dat part time, pokud si o nej zazadas 😉

emily84
18. okt 2012

@cutce A neskusala si prispevok od statu? Vraj vedia preplatit do vysky 80% nakladov na nursery, no sama som to este neriesila, neviem co to obnasa.
Inak som sa pokusala volat na Tax office ohladom child tax benefits, no pol hodinu na telefone, kredit siel dolu a aj tak som sa nespojila s operatorom. Vraj je to jedina moznost ako ziskat application, iba po telefone. Mas s tym skusenost?

emily84
18. okt 2012

@cutce O part-time viem, len ci mi vyjdu v ustrety aby som mohla zacat a skoncit v roznych casoch (podla smien mojho partnera). No mala som dobre vztahy so sefom a s kolegami, tak snad to bude ok.

katkanova
18. okt 2012

@emily84 michele je chalan, je to talianske meno - chlap si postavil hlavu a prehlasoval ma - teraz ho maju za babu :D ja som s nim bola rok, a este 4 mesiace sme to riesili na striedacku s drahym a s jednou kamoskou co sa obetovala a strazila nam ho, ale uz som citila ze je cas navyknut ho jednak na kolektiv, jednak na angictinu - ale hlavne na to ze nie vsade bude milenym milacikom ktoremu urobia vsetko co mu na ociach vidia - ja ho (nie co sa materialnych veci tyka 🙂 rozmaznavam co to da, takze mysim ze pristupom angickych uciteiek bude dost zaskoceny 🙂 ale zda sa ze si zvyka fajn ... cenovo budu tie nursery asi viac menej vsade rovnako - mne to vychadza ze clovek s normalnym platom co da dieta do nursery da za nu polovicu platu :(

cutce
19. okt 2012

@emily84 tak o tom jsem se nepidila, ale pochybuju, ze nam neco proplati. Manzel ma sice celkem dobry plat, ale nikdo uz nebere v podvedomi, ze musime platit hypoteku a ucty 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 . No a celkem jsem rada, ze jsem doma. Treba ted jsem doma v CR u nasich a budu tu skoro cely mesic, takze jezdim kazdy 3-4 mesic domu a skoro na cely mesci. 😀 😀 😀 😀 😀 , no a ted jsem tehotna, takze tak 🙂

sidynka
19. okt 2012

@katkanova ahoj, já jsem s malým doma, do školky chodí ale i tak dva dny v týdnu na dopoledne..vychází nás to 120 liber měsíčně. Manžel naštěstí má dobrej plat, takže se do práce zatím nechystám, ale jinak je to mazec..ale od tří let pak je myslím 15 hodin hrazeno státem nebo podobně.

sidynka
19. okt 2012

@petulkak. ahoj, bydlím tady rok a teď sme se v rámci UK přestěhovali..začátky nejsou lehké, vše nové,ale kamarádky jsem si v bývalém bydlišti našla úžasné, angličanky..tady ;sme zatím v novím 3 týdny..kurzy, plavání a playgroup jsou skoro všude. škoda, že se stěhujete až do Cardiffu ☹

katkanova
20. okt 2012

a mozem sa opytat preco mala chodi do skolky ked nepracujes? kolko ma?

sidynka
20. okt 2012

@katkanova malej, mám Otakara a do školky chodí, protože tady nemáme žádné jiné hlídání a já potřebuju, aby byl někde zvyklej, chceme brzo druhé miminko a když budu chodit na kontroly, tak v době, kdy bude malej ve školce. Taky má hrozně rád ostatní děti a tam se vyřádí a naučí anglicky..má 19 měsíců.

slovakia13
24. okt 2012

@petulkak. ak by ste byvali priamo v Cardiffe ,tak by sme sa mohli stretnut 🙂 my sme 20min od cardiffu vlakom ,ale smer Swansea ,opacne ako planujete 🙂

hajatanufus
25. okt 2012

@monkka21 ahojky kde si sa nam stratila? ako sa mate? uz sa ti to krati uz to mas za mesiac 🙂 ako sa citis? a co bianka uz sa tesi na babatko?

monkka21
25. okt 2012

@hajatanufus ahoj.noo este skoro 2 mesiace.ale kludne moze aj o dva tyzdne skor.Bianka sa zatial tesi,len enviem si to predstavit ake to bude ked sa babo narodi,ze ci nebude ziarlit.a vy si ako zijete?

hajatanufus
25. okt 2012

@monkka21 jaaj sorry teraz som si uvedomila ze este dva mesiace ja uz prezivam maleho 1. rocik ktory ma o mesiac a to ma domylilo ze je uz 25 novembra ale nesedelo mi to ani nahodou kedze cutce je v 22 a ty si bola o 10 pred nou 😀 😀 😀 no my nasa lucinka je asi najziarlivejsie dieta na svete a neviem ci z toho niekedy vyrastie ☹ inak zacala som chodit na anglinu, a deti su teraz vsetky tri chore a vcera sme boli na vylet v cambridge lebo mm zacal studovat na open university a kedze nema orentacny zmysel tak som sla s nim aby to lahsie nasiel a aby nenastupil na zly vlak lebo sa nam to uz 2x stalo, ze sme sa odviezli vlakom co nikde nestal az do londyna 😝

monkka21
25. okt 2012

@hajatanufus hej ja az 21.12 mam termin.ale ja som tiez pomylena z casu 😀 to ta materska.no to je super ze si sa zacaa ucit anglictinu.aj ja budem musiet nieco poriesit veru,lebo tiez to nieje ziadna slava to moje speakovanie.no ved to aj ja sa bojim ze bia bude ziarlit lebo mam kamosku a ona ma maleho syna a ked som si ho zobrala na ruky tak strasne revi na nervy.ale inac brusko bozkava a hovori ze babo dada,zlata je to vsak uvidime.tka o chvilku mate oslavu.tka to rychle zbehlo,este len teraz sa ti narodil a uz bude mat rok.

hajatanufus
26. okt 2012

no veru to je pravda ako rychlo ten rok zbehol 🙂 neboj mozno na babo ziarlit nebude lebo to bude vase 🙂

pepa10
11. nov 2012

Ahojte maminy! Chcem sa opytat, ci tu nahodou nie su nejake maminky zo Stradford upon Avon a okolia...byvam nedaleko a rada by som spoznala niekoho lebo s dcerkou sa niekedy nudime same.

stardust
11. nov 2012

Baby, ake cislovanie zodpoveda velkosti oblecenia pre deti tak 104-116?

cutce
12. nov 2012

@stardust tady se cisluje podle veku 😉

kvietocek7
12. nov 2012

@stardust velkost ktoru pisese je vlastne podla vysky ktora zodpoveda veku, to moze byt tak 3-4roky, a UK to tiez maju len musis lepsie pozriet na stitok.Ale tu je zauzivane ako pise cutce ze velkosti su na obleceni znacene podla veku.

cutce
15. nov 2012

koukam, tady to nejak vazne 🙂

monkka21
15. nov 2012

@cutce mrtvo je tu 😀

cutce
15. nov 2012

@monkka21 vid, nejak nikdo nic nestiha 🙂. jak je ti?

monkka21
15. nov 2012

@cutce ale tak uz meliem z posledneho,na poslednej kontrole som mala vysoky tlak tak budem mat skor dalsiu kontrolu a ja si tiez dom meriam ale uz tych par tyzdnov dajako zvladnem.ale je to o drzku teda.a ty ako ?zvladas to zatial pri malom?

cutce
15. nov 2012

@monkka21 zatim to zvladam v pohode, teda vecer mi tvrdne bricho a celkem nekdy i boli, ale jinak v pohode. koukam, ze jsi 10 tydnu predemnou a moje kamaradka je 10 tydnu za mnou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monkka21
15. nov 2012

@cutce no ja uz ani nehovorim co vsetko ma boli 😀 aspon ze manzel mi pomoze s domacnostou a biankou.hej 10 tt 😀 ja dufam,ze mali sa skor vypyta,lebo uz mam dost veru.pozream ze nechcete vediet co cakate to ja by som nevydrzala.my budeme mat chlapceka 😀

cutce
15. nov 2012

@monkka21 parecek, to je parada. No uz jsem byla na 3 scanech a zatim se drzim, tak jeste zbyvaji 2 scany 😀 😀 😀 😀 😀 , ale koukam, zda to uvidim a to vis ze nic nepoznam 😀 😀 😀 😀 . no ja se snazim vecer taky jen lezet, za cely den toho mam dost.

cutce
15. nov 2012

@monkka21 a jmeno uz mate? mi nejak nevime ☹ , nam se zadny nelibi

monkka21
15. nov 2012

@cutce my mame pre chlapca od zaciatku bude Jakubko.a preco mas tolko scanov ak smiem vediet?ja som mala 3.

cutce
15. nov 2012

@monkka21 a anglicky je jak Jakub? Mam jich tolika protoze jsem tlusta 😀 😀 😀 😀 😀 , mam vysoke BMI, mela jsem jich mit 4, ale musela jsem jeste ted, protoze na 20tt scanu nemohla vsechno videt, protoze mimco nespolupracovalo. No ono nespolupracovalo ani naposled. taky rikala, ze je pekne tvrdohlavy, ze nema rado scan, a ze to napise do papiru, ze se tezko scanuje 😀 😀 😀 😀

monkka21
15. nov 2012

@cutce jacob 😀 ale to sa mi nepaci.ja mam tiez vysoke bmi ale mala som len navyse konzultacie scan som mala jeden navyse lebo bolo podozrenie ze mali ma problemi z oblickami.27ho mam dalsiu konzultaciu.aj na testoch na tehu cukrovku som bola ale tu nemam chvalabohu.inac ak by si chcela tak mame sukromku kde su tehule a nove mamicky.tam je zivo kazdy den sa vela toho popise.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre