Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
13. máj 2009

hej, dufam, ze pomozu tie tabletky zo SVK

adoracion
13. máj 2009

zmrzka child tax kredit ti zobrali pretoze tam je podmienka ze musis pracovat !! tusim 16 hod a viac tyzdenne a ak dobre chapem nepracujes! neviem teda ako ste onho mali poziadane ale az zijes s priatelom ci manzelom ktory pracuje tak by ste ho dostat mali len treba nahlasit ze on pracuje a ty nie jeden z vas dvoch pracovat musi.. a samozrejme v zavislosti od prijmov za minule danove obdobie , ak si o to mala poziadane osobitne ako single tak nato narok nemas...
nesuvisi to s child creditom ten dostanete na zaklade prijmov opat spolocnych kedze zijete v jednej domacnosti
inak to vsetko by ti mali poradit na citizen adviece burau alebo pytaj sa mna ...
dalej sa niekto vyssie pytal ak si na materskej ... mas pravo na maternity pay ak si bola zamestnana 26 tyzdnov pred odchodom na matersku alebo maternity allowance ale tam neviem ake su pravidla...
dalej child tax kredit a child tax benefit ....po narodeni babatka + maternity sure start to vsetko zavisi od prijmov
a samozrejme housing benefit a cancel tax benefit ale to v zavislosti od mesta a byvania ale skus sa na to opytat v council office!
a plus dalsie benefity ktore su ale tie su uz viac urcene pre skor anglicanov ale vyskusat treba opytaj sa na JOB CENTRE ....
vsetko zavisi od prijmov domacnosti ak zijete spolu nemozte to zatajit a stale treba ziadat spolu

co sa tyka toho lietania kojila som ju sedela som sama trosku som sa prikrila ale co uz bola hladna 🙂)
v Sky europe autosedacku nemozes sedi na tebe priputana specialnym pasom a plati sa 25 libier na babetko inak pohoda kocik ti zoberu k lietadlu ulozia ho tam potom ta s nim pockaju , kvoli uskam by so sa nebala hlavne ciapocka a ten cumlik abo dudlikovat cici alebo aspon pit s flase !

munu dufam ze to bude ok !

peppa aj moj manzel je z azie z iraku a je vsetko v pohode 🙂 je strastne ako maju niektory divne nazory na ludi z azie a to ani ziadneho este nevideli dokonca len poculi zopar pribehov a videli film bez dcery neodidem a uz su dokonale informovany a maju nahadzanych vsetkych v jednom vreci no parada !

peppapig
13. máj 2009

ador...no rekla jsi to presne 😠 jen je to hrozna skoda, takhle odsoudit ruzne kultury. Ja jsem nevedela, ze tvuj muz je z Iraku, ale kdyz jsem kukla na vasi krasnou hani, hnedka jsem si rikala, ze je krasne mixed 🙂

adkami
13. máj 2009

ahoj mamky...tak maly spinka uz asi tak hodinku...jaaaaaj idu nam tie zubky tak mame to my dni ale vam poviem...inak tie info o tie benefity sa zisli dakujem za nich...
peppa tak malinka je krasna..tak pocarovna....u nas na svk sa to tak hovori...ale kraaaaaaaaaasna...fakt!!a nemam velmi pocit ze je az tak veeeeelmi na manzela..skor taka pomiesana mi pride... 😉
a ak sa mozem zapojit do tych kultur...tak to je myslim si individualne...ja som tiez pocula veeeeeeeela pripadov o indoch..ale tiez poznam ludi aj kamosku mam co ma inda a je neskutocne stastna a spokojna...podla mna ti indovia zijuci v europe uz su trosku scivilizovanejsi...takze je to ine...aj ked poznala som aj inda ktory sa takto bral ze mu zenu vybrali rodicia..ale bol to zlaty clovek a uz si zije po svojom a povedal ze by to uz nikdy nedopustil aby jeho deti take nieco zazili...takze tak nejako...inak pocko dnes onicom..aj uvas prasi??tu strasne zima.... 😠

nella1
13. máj 2009

zienky 😎 nepoznate niekoho s touto skusenostou? zhanam prave nejake info..... viem ze budem mat narok ak bude vsetko ok s baby aj z uk na maternity pay od zamestnavatela (ale este neviem ci to vydrzime do vtedy tu ostat s baby), ale rodit by so chcela na sk a aj poberat matersku. len prave neviem este ako to bude, ze ako by to bolo pre nas najlepsie...ci mam sa rozhodnut poberat matersku z uk na sk a teoreticky ostat poistena v uk a s tym E112 odist na SK, aby som bola osetrena na sk a potom po vyprsani materskej ukoncit pomer v uk,.... alebo skusit poberat matersku z uk s tym ze na sk sa zahlasim do zdr.poistovne, a vlastne poberat matersku budem z DNP z SK, netusim ci to bude mozne a ci oni si budu mat kde zistit ze poberam matersku aj z uk aj sk..

nella1
13. máj 2009

al. kaslat na to a poberat matersku len z sk, kde si bobrovolne platim DNP a vsetko poodhlasovat v uk, dakujem 😉 . lebo napr. na sk som zahlasena ako dobrovolne nezamestnana a nevedia ze som zila a pracovala v uk.

wild.horses
14. máj 2009

no... vcera som mala narodky, nasi dvaja havkaci, co boli chori sa uzdravili, podarilo sa nam vyriesit problem, co sa tahal este spred vianoc, malemu sa ulavilo od koliky, dokonca aj madagaskar 2 sa mi podarilo rano konecne kuknut po dlhej dobe 😀
uz som myslela, ze ''bude uz len lepsie''
no a o piatej vecer sa malemu objavil pruh, tak sme prasili ku gp pre appointment na dnes a moj najstarsie, milovany pes vecer plakal od bolesti. ma cely nos napuchnuty... asi ju nieco raflo. tak teraz tu lezime vsetci v posteli a cakame do osmej, prezlecieme, nakrmime a ideme na ten appointment.
mimochodom, nas lekar je ind a je velmi mily, aj ked casto si musim diagnozu urcit sama a minule sa ma tak nesmelo spytal, ci chcem atb, ze ak sa rozhodnem ze hej, tak on mi ich rad predpise 😖 😀

kvietocek7
14. máj 2009

wild.horse 🙂 HAPPY BIRTHDAY 🙂 a vsetko naj a dobre k tomu 🙂

no to s tymi lekarmi je fakt funny 😀 ak povies ze ci to ci ono a ony nie su si po vacsine isty tak s radostou suhlasia a tak predpisu aj atb. No a potom to tak vsetko vyzera ako sa aj hovori 'lekar liec sam seba' 😀
vela stastia aby ti povedali spravnu diagnozu 😉

wild.horses
14. máj 2009

diagnoza je jasna, bohuzial, ma pruh. snad nas posle do nemocnice a snad to bude dostatocne rychlo!

peppapig
14. máj 2009

adkami...teda to jsi mi udelala radost 🙂 ja vedela, ze se podoba i na me. M je samozrejme tmavsi, mama mi rikala, ze jak jsem byla v jejim veku, byla jsem jak cigane opalena, tak jsem byla pry stejna jak M. Skoda, ze me to opaleni nezustalo dodneska, opalim se tak leda na ruzovou a s temi blond vlasy se fakt moc nepodobame na prvni pohled 😀 Doufam, ze vase zoubkovani neni tak hrozne ☹ a je zase lip!

nella...sorry ale vubec netusim odpoved na tvoje dotazy, uz jsem psala mam v tom sama zmatek. Mela jsem kolegyni (nerada na ni vzpominam, hloupa zavistiva vypocitava husa), vim, ze kdyz jsem odesla na maternity leave tady v UK, ona otehotnela, makala az nemohla chodit, pak sla na maternity, ale stehovali se do CR a vim, ze spolecnost ji UK materskou do cr platili, dal ale nevim. Kukni na holky v paragrafech, tam se hodne dozvis!

Wild...happy birthday yesterday!!! je mi moc lito, ze ma maly trable, ale muzu se zeptat co je to pruh, ja to snad jeste neslysela. Je to herpes? Good luck pri app, at vse dobre dopadne 😔

adoracion
14. máj 2009

nella v prvom rade sa rozhodni co chces 🙂 ak budes pracovat tu a vznikne ti narok na matersku poberaj ju odtial mozes byt kde chces je to tvoja vec mozes byt aj na slovensku , urcite ju nemozes poberat v dvoch krajinach to nepojde...respektive pojde ale ked ti nato prijdu .... ak si na slovensku poistena netreba ti ten formular musia ta osetrit zadarmo .. ale zda sa mi hlupe platit aj tu aj tam lebo platis to aj tu kedze si zamestnana

zmrzka1
14. máj 2009

ahojte -- dufam ,ze som sa ty opisom o indoch nikoho nedotkla osobne iba som sa pytala ,ci to je tak aj v skutocnosti alebo ci niekto kto ma takehoto partnera citi rozdiely vo vstahu ,ja poznam inda a ten sa zenil ako som opysala cez agenturu asi na tretie stretnutie vybrali manzelku a brali sa bez toho aby sa osobne poznali a dalsieho poznam je z Bangladeze a tomu vybrali manzelku rodicia a ten chudak ani domov nechcel ist lebo nevedel ci ho uz chcu ozenit alebo co sa deje a on tu zije dost dlho a ma restauraciu ,rad chodi po cluboch tak si myslim ,ze nadseny zo zenby nie je 😖 ... inak samozrejma ,ze mozu byt aj dvaja z rovnakej kultury a nepasuju si ako ja nakoniec som skoncila na rozvodovom 🙂 ,ale to je dlhy pribeh a teraz som stastna tu kde som...
viem ,ze zdravotnictvo tu je nic moc ,ale ake mate skusenosti s dentistami ja mam appoitment na pondelok a bojim sa velmi lebo ja nenavidim zubarov a neviem ci to mam odhlasit a dat si termin o mesiac neskor 😖

peppapig
14. máj 2009

zmrzka...to vis, ze ses nedotkla, aspon ne me 🙂 v pohode!! ja jsem taky znala kluka, co tady v uk pracoval a chodil po klubech, byl jak z retezu a pak na nej doslo, otec rekl, ze stacilo, mlady letel domu a tam ho hnedka ozenili, pak zase priletel do UK vydelavat penize pro rodinu 😅

K zubarum jen to, nhs zubar (levnejsi ci hrazeny pres tax credits) je naprosto na nic a private je fajn, jen dost drahe. tak se babo rozhoduj.

wild.horses
14. máj 2009

pruh=hernia

munu
14. máj 2009

ZMRZKA neodhlasuj sa od zubara, to nema cenu, raz tam aj tak musis ist...

no a k mojmu stavu len tolko, ze dneska som bola u tej GP tak mi povedala, ze skorsi appointment asi nedostanem, lebo to bol najskorsi co sim mohla dostat... a minule mi brala stery na testy, ci tam nemam infekciu, tak vysledky boli vsetko v norme, teda ziadnu infekciu tam nemam a vraj ja mam tam hrbolatu jazvu... teda sa mi to nezrastlo pekne do hladka, ale je to hrbolate a preto mi vraj nedala na to ziadne lieky a do nemocnice to mam ist vypalit... zevraj v zriedkavych pripadoch to robia operacne...minule mi povedala, ze to mam cervene... tak ja si myslim, ze to moze byt aj trosku zapalene... preto to idem riesit asi tak, zeskusim ci sa to nejako nevyhladi, akoze nerozchodi pravidelnym sexom a tiez mi uz dneska poslala mamca postou lieky Gynoflor na zapal, tak ich vyskusam brat... co vy na to? mam to skusit podla vas? sex vraj mozem mat, zevraj tym nic neposkodim, len ma to moze pobolievat...

nella1
14. máj 2009

jasne zienky vdaka za nazor v pohode 🙂 , my to spravime hlavne tak aby dobre bolo, na sk nie som poistena v zdravotnej, lebo sa to ani nesmie byt v 2 statoch poistena. len DNP si platim na matersku. len sme s manzelom rozmyslali ako by sa to dalo spravit a vyuzit aj uk system ale obavam sa ze do toho siesteho mesiaca by som tu s bruskom ani nevydrzala nakolko mam fyzicky narocnu pracu.pekny dnik 🙂 😉

adoracion
14. máj 2009

no zapalene to asi nebude myslim si ze urcite by si mala teploty, ja by som tiez skusila ten sex mozno vyjde hehe
rok po porodu mame zubara zadarmo no nie?? ale ktory je zadarmo ten nhs ci sukromny ci obaja????

na ludoch z azie som prisla nato ze maju vselijake zvyky a kultury ale urcite aspon neslopu tolko ako velka vacsina europanov unich je alkohol nieco tabu jasne ze neplati pre vsetkykch!

magisa
14. máj 2009

munu - Za zkousku nic nedas 😉 ja uz bych taky rada sexovala, ale jizva me porad boli ☹ a do konce sestinedeli mi zbyvaji jeste 3 tydny..to uz nejak preckam 😀 😀

Ja jsem zila 2 roky v Recku a reknu vam tam ti chlapi maji zenusky pekne vycvicene..../samozrejme ze ne vsichni/ Zila jsem s rekem a jeho rodinou, zamilovana, ruzove bryle na ocich, nevidela jsem doprava ani doleva...Porad jsem jen pracovala a ten muj se po nocich flakal jak se jen dalo...Jsem rada, ze jsem se tam nevdala a nasla v sobe silu od neho odejit...

Jinac se mame s Wilikem dobre, krmime pres den co 2 hod. /takze vlastne skoro nic jineho ani nedelam nez to ze je maly na prsu 😅 😀/ to nam doporucila HV kvuli tomu, ze jeste porad nejsme na porodni vaze...zitra prijde o5 na kontrolu a vazeni, tak doufam, ze uz jsme neco pribrali 😵

peppapig
14. máj 2009

wild...tak to je kyla cesky, chudacek malej, uz nevim jak se to lesi, ale nase mala neter to mela jako novorozene a vse ok. Drzim pesti!!!

munu...jsem rada, ze te gp nejak zvlast neodbyla. Taky si myslim, ze to asi zapalene nemas, kdyz vysledky steru jsou ok, ja bych ty tabletky asi nebrala. Pokud te trosku upokojim, i ja mela trosku trable po porode dole, sex byl docela dlouho nepohodlny, asi jsem se bala, byla jsem sita a porad jsem dole mela takovy stahujici tahavy pocit, po vysetreni na gynde mi rekli, ze vse je ok, nekomu zabere az 2 roky po porodu se dostat do 'dobre' formy.

magis...tak rikas, ze Reky nebrat! 😀 Ja teda reky vubec neznam, v Recku jsem byla jednou na dovci s nasima a vubec se me tam nelibilo 🤐 Ale miluju houmous yummy

munu
14. máj 2009

dakujem vam za rady... 🙂 tak ja to skusim liecit a do tej nemocnice pojdem potom... aspon budem vediet presne, ci sa to lepsi, alebo co dalej... a este neviem ci som to pisala,ze GP mi povedala, ze skusi pre mna vybavit skorsi appointment, ale ze mi to neslubuje.. lebo to nieje emergency case... tak drzte palce, aby som sa tam dostala skor... ved este chcem mat dalsie babo neskor, tak sa musim dat do poriadku... pekny dnik vam zajtra (ak by som tu nahodou nebola) 😉

kvietocek7
14. máj 2009

munu chcela som ti este zo skusenosti povedat,ze ak tam dole s tym mas stale problem skus si to oplachovat ci umyvat v repiku. No pokial ho mas po ruke ak nie tak daj vediet poslem 😉

kvietocek7
14. máj 2009

munu -pritrafil sa skriatok -myslela som nemas tak daj vediet 😉

munu
15. máj 2009

dakujem kvietocek 🙂 myslim, ze ho mam, lebo ja mam kadejake bylinky doma...

domi123
15. máj 2009

ahoj maminy a tehulky.
tak my mame za sebou prve fotenie.
vsetko je v normale tak ako ma byt.maly rastie a krasne mi dnes zakyval.

uz mame aj dalsi termin na scan o tri tyzdne tak uz sa teraz tesime.
chcem sa opytat ze brali my krv na d.syndrom.pise to na papiery od lekara ze mi to pride domov do 7 dni je to pravda ale to vlastne zostane v nemocnici a ked pojdem najblizsie tak mi to daju????
dik za info a pekny den vsetkym maminam a tehulkam

peppapig
15. máj 2009

domi gratulujem k super scanu, je to krasne videt miminko co?!

ja si pamatuju, ze vysledky krve atd na ds mi prisli dopisem domu, ale nevim jak dlouho to trvalo

saza007
15. máj 2009

Caf domi,

😵 😵 tak to je super! Gratulujem!

magisa
15. máj 2009

domi- mne vysledky sdelila midwife telefonicky...neni tomu tak davno tak to mam v zive pameti..ale myslim si, ze vsude to bude jinaci, tak jako se vsim .Ja mela prvni scan presne ve 12 tydnu a ten druhy ve 20 tydnu 🙂

domi123
16. máj 2009

ahoj babenka.

dakujem za info.budem cakat co bude ale dakujem.

uz asi som otravna ale aky je to pocit citit pohyby?????
obcas mam pocit ze nieco citim ale neviem ci je to male alebo len nieco si namyskam.

magisa - pyatala si si ten grant 190£?????aky dlhy cas to trva kym pride rozhodnutie a treba mi niejake papier od midwife????dakujem

saza007 - kedy dame rande?????

uankab
16. máj 2009

ahoj domi, super ze vsetko ide v poriadku... a dufam, ze sa mozem k vam tiez pridat 🙂
mne vysledky z d. syndromu prisli domov okamzite, v stredu vecer mi brali krv a v sobotu rano som mala vysledky v poste, som nechapala... 🙂
kazdpadne ak sa im nebude nieco pozdavat, tak sa ti urcite do tyzdna ozvu, inak je vsetko v poriadku
na ten grat mas narok az ked si v 25tt, dostanes papier od midwife.. ja som u nej bola v 24tt a hovorila mi ze ked pridem najblizsie tak mi ho da, pripadne v 29tt mam glukozove testy v nemocnici, tak si ho tam mozem vypytat.. ma na to narok kazda tehotna zena...
ja som mala doteraz 3scany, jeden kvoli krvacaniu v 8tt, druhy standardny v 12tt a posledny som mala v 21tt a tvaria sa ze ich viac uz nebude...
kde ste inak? my sme v Norwichi, ale o tri tyzdne sa stahujeme na juh, takze musim menit vsetkych doktorov, co ma sice netesi, ale co uz.. 😖

magisa
16. máj 2009

domi- ten grant health in pregnancy £190 uz mam na ucte asi mesic...vyplnovala mi ten formular midwife, nekdy kolem 27 tt a ja si tam doplnila jen par udaju 😉

uankab- vitame te v nasi diskuzi 😉

Tak mi jsme byli dneska v agenture podepsat contract na barak a prevzit si klice..takze 2day se zaciname pomalu presouvat a ja budu pomahat asi s malym u prsu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre