Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

peppapig
16. máj 2009

caute holky, konecne dneska krasny den po dlouhe dobe, tak jsme se jeli vyradit na farmu, M dala hug and kiss snad kazdemu zvireti a stromu 😀 a pak smrdela jak kuzle.

Tak prejeme pekne stehovani magise. Jinak s Wiliken u prsu to nebude asi kazda sranda, mozna by se ti hodila koupit nejaka ta sling co chtela i eviska, pak se malej muze zakousnout kdy jen bude chtit 😝

uankab...vitej v nasi diskuzi 🙂 Gratuluji ke krasne rostoucimu miminku 🙂 Ja jsem zila v Cambridge a do Norwich jsme jezdivali na nakupy a na parties k cechum 😀 ale to uz je pekne davno. Kam na jih se stehujete? My jsme v Southampton

domi vubec nejsi otravna, ba naopak, jak o tom mluvime, fakt me zase chyta si poridit dalsi mi (jinak rozhodovani je stale in progress). Vysledky se za chvilinku dozvis, ja jsem byla docela netrpeliva, ale pravdepodobnost na ds byla ok, tak drzi palce i vam. Ty pohyby uz by jsi asi mohla citit, ja to nedokazu vysvetlit, ale je to ten nej pocit na svete, jak butterflies, vsak uvidis.

domi123
16. máj 2009

uankab - jasne ze sa mozes pridat.
dakujem za info a ja asi dostanem tie papiere az okolo 28tyzdna lebo dalsi appoitment z midwife mam ale uz 24.6 to budem zhruba v 23.
my sme z londyna priamo.a kam presne sa budete stahovat???
momentalne som na tom asi ako ty o 3tyzdne sa budeme stahohat z nasho domu o par ulic dalej tak dufam ze ostavam este v tom okruhu pod co patrim

domi123
16. máj 2009

peppapig - ahoj som rada ze niesom otravna,lebo uz sama o sebe si to myslim.naozaj som rada ze na tomto portale su ochotne maminy co poradia neskusenym tehulam.
ja uz sa velmi tesim na maleho.
vy ste kedy kupovali vybavicku a kociarik???
nieje velmi skoro si len tak nieco zas za cas kupit???

uankab
16. máj 2009

domi, ja som inak citila pohyby uz koncom 18tt... midwife mi tiez povedala, ze to budu take vlnky a trepot motylov a podobne a ja som hned pocitila kopancek 🙂 .. nejako som tu prvu fazu vynechala, je to kraaasny pocit, manzelik tomu nechcel verit.. ked som bola koncom 19tt, tak ich uz citil aj on ked si prilozil ruku na brusku.. a teraz ma tak kopka, ze je to az unavne a hlavne tlaci do rebier, co je strasne bolestive 😖
my sa stahujeme k Gatwicku, mestecko sa nazyva Horsham... to mate dobre ze idete len o ulicu, u nas to bude cca 300 km a ja budem uz pomaly v 30tt... trosku sa toho obavam, nebude to veru sranda...

peppapig
16. máj 2009

caute,

domi...ja jsem nakupovala prubezne a pak skoro kazdy den kdyz jsem odesla na maternity leave. Kocarek jsme meli z Mammas&Papas, postylku z Mothercare a vlastne vsechny ty prvni vecicky a potrebnosti byly z Mothercare i carseat.

uanka...my jsme se z cambridge do Sotonu stehovali, kdyz jsem byla v 35 tydnu, takze don't worry, jen to vybalovani mi zabralo vecnost. Horsham! Lucky you! velmi pekne a velmi posh mestecko 🙂

zmrzka1
16. máj 2009

ahojte--moja malicka dneska spinka skoro cely den som zvedava co bude v noci ,ale vcera plakala cely den tak asi od unavy spinka dnes a zajtra mozno zase bude vystrajat,jaj ,ale ked spi len ju chodim bozkavat aka je sladka 🙂

domi ja som kupovala vela veci on-line je vacsi vyber ako v obchodoch,kociar sme mali second-hand od znamej vo velmi dobrom stave mamas&papas lebo vraj su to najlepsie kociky a nieco na spanie mame len z asdy,ale poviem pravdu vela mame od dizajnerov oblecenie a ja osobne pouzivam najradsej lacne z asdy lebo su velmi jednoduche na prezliekanie lebo sa daju uplne cele porozopinat a nie je vela roboty prezliet babatko a nemusis prevliekat cez hlavu lebo moja mala ta neznasa ked jej cez hlavu...inak na zaciatok veru nepotrebujes vela ja som nakupila nad hlavu a ani neviem ci to vsetko vobec vynosi 😒 najviac vyuzijes all-in-one teda dupacky bavlnene su pohodlne a babo aj tak stale grcka alebo pretecie plienka takze stale prezliekas... najlepsie pokupit ked vies ci bude dievca alebo chlapec aby si vedela ci modre alebo ruzove...ja som najskor kupovala unisex lebo som nevedela vydrzat a potom som lutovala ,ze mohla som pockat a potom aj tak som nakupila kopec a neviem naco....

,ale som sa rozbrblala--sorry

kvietocek7
17. máj 2009

ahoj domi
tie vysledky krvi tvz triple testy na DS to je asi fakt rozne kde ako.Mne to prislo postou - no ale tento krat som si uzila.Prve baby vsetko ok ale teraz pri druhom ani nevravim. Napisali a potom som iba telefonovala s nejakou zenskou co to ma na starost, ale poviem ti ze na velky vyber mi nedali hoci su aj ine moznosti... No ale to je ina story.... a mozno ti zavolaju.
Inac tiez sa pripajam k zmrzke ze on-line je fakt dobre kupovat. Ak si das trosku namahy a posurfujes tak aj cenove rozdiely uvidis-aspon take ako je postielka, kocik a pod. Ja mam dobru skusenost aj s delivery. Osobne si myslim,ze mother care je niekedy draha oproti tomu co sa da kupit na nete. A kedy nakupovat? Ja som citala ze naj je sest - osem tyzdnov pred terminom ale myslim, ze je to individualne.
O ten grant 190 lib som si tiez naposledy ziadala ked sme boli v nemocnici u midwife, ale application mozes ziadat iba od midwife or dr az po 25tt. Tiez iba doplnis nejake detaily a posles si to 🙂

kvietocek7
17. máj 2009

domi -tie vysledky mi vysli low risk na DS. Neskor mi povedali ze to je predsa high risk ☹ tak som z toho mala poriadne stresy.To som chcela len na upresnenie.Ty sa neplas urcite bude vsetko ok 😉

pandula
17. máj 2009

ahojte kocky, pridam sa k vam na odporucenie ! zijem v uk, priamo v londyne uz 5 rokov a teraz cakame s priatelom babetko a veeeeeelmi sa tesime. bude to moj prvy porod tu aj celkovo. tak som zvedava ako to teda bude.

😉

skusene mozte poradit? ;O)

domi123
17. máj 2009

baby - dakujem pekne za vase rady velmi ste mi pomohli.
tak budem cakat ze co sa bude diat.bola som v piatok na scan a brali mi aj krv tak som zvedava kedy dojdu vysledky.
verim a modlim sa za to aby bolo vsetko v poraidku.
urcite kazda ma pochybnosti ked jej robia DS test tak ma urcite chapete.

uankab
17. máj 2009

peppapig, tiez som pocula ze je to druhe najlepsie mestecko na zivot v UK, tak uvidime... zatial sa mi velmi pacilo ked sme tam boli, urcitym sposobom mi velmi pripomina Norwich... inak naozaj, keby sme sa nemuseli stahovat, tak zostaneme tu, tu sa nam naozaj veelmi paci... mam rada mestecka dychajuce historiou 🙂
domi, ja som prve vecicky malickej kupila az po 13tt, a vacsinou som kupovala vo vypredajoch.. neviem ci poznate blooming marvellous, ale vypredavali ten obchod a maju naozaj kraaasne oblecenie aj tehu, tak tam som pravidelne chodila a ked sa mi nieco pacilo, tak sme kupili... mamas and papas je tiez moj oblubeny obchod a tiez sa nam tam podarilo kupit zopar veciciek za babku... viac sme zacali kupovat az ked sme vedeli, ze to bude dievcatko... po manzelovej sestre sme tiez zdedili nejake veci, tak sme naozaj kupili len to co sa nam vyslovene pacilo... teraz uz mame viac menej vsetko co sa tyka oblecenia, postielku a kociarik mame vybraty ale kupime to az po prestahovani...
inak sa neda podla mna povedat ze kedy zacat nakupovat, je to individualne... ja viem ze po prestahovani nebudem mat vela casu, budeme musiet zariadovat domcek (je totiz komplet nezariadeny), vybalovat sa, manzelik bude chodit do roboty, tak toho budeme mat dost... plus este bude treba vsetky tie veciciky oprat, myslim ze toho bude az az, nemala by som cas chodit po nakupoch...
inak mate niektora z vas skusenosti s nemocnicou v Brightone, Redhille alebo v tom okoli? netusim, kde mam ist rodit, mam na vyber so 6 😖

majka88
18. máj 2009

ahojte maminky ako sa mate? my sme akosi nestihali...boli sme zly ale uz je to v poriadku...rastieme ako z vody mame uz 5,28 kg....pozajtra ideme na kontrolu a buduci tyzden na druhu injekciu......

a vase deticky ako?

munu co noveho....ale to tvoje babatko tiez krasne pribera....

adoracion ako sa ma hani? a co mate noveho???

mame par novych fotiek na mama a ja.sk uzivatel 19usko....mame ich pripravenych aj viac ale akosi nestihame...alebo na

http://www.facebook.com/album.php?aid=2012884&i...

Boli sme na ambsade vybavit rodny list vsetko prebiehalo ok takze uz len cakat....

peppapig
18. máj 2009

Domi, vse bude urcite v poradku, neboj 😉

pandula, vitej!!!

uankab, Horsham, bylo opravdu vyhlasene v top 5 nej mist na zivot v UK. Loni vyhralo Edinburgh. urcite se vam bude libit. Drzim pesti pri stehovani a zarizovani a nakupovani vecicek pro mimi. A nezapomen, kdyz to vyperes, musis vse zehlit 😀 Ja si pamatuju, ze jsem si vse zehlila v sede a funela jak masinka 😅
M&P jsem taky milovala, skoda, ze tam maji obleceni jen do roka. U nas je jejich obchod na takovem miste, ze kdez jedeme do shoppingu vzdy koukam do vyloh na nove kocarky a je jich fakt spousta.

majka, kukla jsem fotky, mala je velmi cute a moc se ti podoba (aspon si myslim)
🙂

majka88
18. máj 2009

peppapig dakujeme za pochvalu ale si prva ktora povedala ze sa podoba na mna 😉 tak si ma veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi potesila 🙂 🙂

domi123
18. máj 2009

ahoj maminy a tehulky.
moja dnesna otazka sa tyka skor mamin,chcem sa opytat ako je to zo sesto nedelami.to ako ze budem krvacat az 6tyzdnou???
dakujem z rady.

uankab - mas vlastne pravdu ved ty si uz dost v pokrocilom stadiu tehotenstva a vobec ti nezavidim tvoje starosti.
my sa tiez ideme stahovat ale je to v pohode je to len studio flat a je ciastocne zariadeny takze len vybalovacky.
uz som zacala kukat aj ja na veci na ebay a mam uz aj kocik vybrati ale tiez cakam kym sa prestahujeme a bude uz miesto pre prcka.
dakujem za rady

peppapig
18. máj 2009

majka rado se stalo, fakt se ti podoba, aspon z fotek co jsem si kukla 😵

antoniab
18. máj 2009

ahoj baby mozem sa opytat kedy vam robili 1. utz v anglicku 😝

saza007
19. máj 2009

antonia - mne ho robili v 12 tyzdni, vacsinou sa robieva okolo 11-14 tt. Stava sa, ze aj neskor. 🙂

peppapig
19. máj 2009

Caute, ja jsem mela scan ve 12tt a druhy ve 20tt, ze zacatku jsem se divila, proc jen dva, ale pak jsem zjistila, ze je to uplne v pohode, pri zdravem tehotenstvi neni treba vic a uz vubec ne prohlidky jak v cechach, hruza.

munu
19. máj 2009

antonia, aj mne ho robili v 12.tyzdni... ale robievaju aj v 11.tyzdni niekomu...ja sa teda pamatam, ako mi midwife povedala, ze ked som v 12.tyzdni, ze to je uz najvyssi cas urobit prvy ultrazvuk...

majka dakujeme 😀 aj vasa princeznicka je velmi krasna a fajne rastie 😉 ako sa mate inac?

peppapig, tak kedy bude to druhe babo? 😅 😉

munu
19. máj 2009

zienky kuknite 8 novych foto!!!!!!!!!!!! 😀

munu
19. máj 2009

oprava - 10 novych fotiek 😀 😀 😀

antoniab
19. máj 2009

az tak neskoro 😅 tak to ste ma nepotesili no co 😝 chcela by som vediet ci je vsetko vporiadku ☹ asi by mi system na slovensku vyhovoval viac

munu
19. máj 2009

antonia, aj ja som bola taka ako ty.. a vlastne cele tehotenstvo mi vadilo, ze tu v anglicku robia sono len 2x... je to ako peppapig pisala.. druhe sono bude v 20.tyzdni a odvtedy uvidis babatko az ked sa narodi.. samozrejme, ak vsetko pojde hladko... ja som v tehu dokonca spadla a na sono ma neposlali, len popocuvali srdiecko a z toho usudili, ze je vsetko v najlepsom poriadku, no nastastie mali pravdu.. ale aj tak anglicania su flakaci, vsetko odflakuju.. takze ak ti to nevyhovuje tu a mas tu moznost ist na slovensko a tam sa pripravovat na porod aj rodit, tak to zmen a chod tam... vazne ti hovorim.. mna odflakuju doteraz a mam problemy po porode... ak si precitas historiu, co som pisala pred asi dvoma strankami dozadu, tak uvidis...

dadush
19. máj 2009

ahojte, chcem sa vas spytat ze na ten d.s. vam v ktorom tyzdni brali krv??

munu
19. máj 2009

dadush, mne brali v 16.tyzdni.. a maximalne sa to berie do 20.tyzdna...
ale v tom 16tom beru obvykle...

peppapig
19. máj 2009

antonia...ono to neni pozde, driv je tam tezke vubec neco videt a navic do toho 12tt se muze ledaco nedej boze stat. Oni vi proc to delaji az ve 12tt. Ja vim, ze se s munulkou neshodnem, ale ja myslim, ze u nas to fakt prehani, porad aby ses prepala do poradny na priblble prohlidky, kde te berou jako nemocnou ne tehotnou. samozrejme pokud je tehu rizikovejsi, staraji se o tebe vic atd. Drzim ti palecky, at je vse ok a at ti to do scanu utece rychlo!!!

dadush, sorry vubec si nepamatuju

munu, teda to je malej smisek, ja si pamatuju, ze M se poprve usmala az po mesici, tak jsme to hnedka odblejskli. No ale matko se smeje porad sikulka

saza007
19. máj 2009

Antonia, neboj, ani sa nenazdas a bude cas na prvy ultrazvuk. mne to bolo tiez najprv divne, ze ho nerobia skor. Ale tu je to standard. Tiez nesuhlasim s nazorom, ze lekari su tu flakaci - aj ked tak ako hocikde vo svete narazis na dobrych lekarov a aj na takych so shitty pristupom... 😕
Mne osobne vyhovuje, ze pokial nie je treba, tak sa vo mne nik nevrta - bola som prekvapena, ked mi v nemocnici na druhom ultrazvuku povedali, ze ak chcem, tak mi mozu skontrolovat aj krcok vnutornym ultrazvukom. Vraj to v nasej nemocnici teraz robievaju, ale povinne to nie.
Ak by si mala nejake problemy (napr krvacanie alebo veeelmi silne bolesti) tak samozrejme utekaj hned do nemocnice, nech ta skontroluju. Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo.

dadush - mne ten krvny test robili v 12 tyzdni. vysledky mi vtedy dali hned.

Munu - Matko je kraasny.A ako sa nadherne smejka.
🙂

antoniab
19. máj 2009

dakujem baby no ide oto ze sme sa o babo snazili dlho {ako prekoho} ale hlavne keby to tu neodflakli tak uz to mohlo byt mam problemi so stitnou zlazou a od oktorbra kedy som tu bola na krv a upozornila nato mi tak akurat oznamili ze vysledky su zle a poslali domov papier ze to poslali na konzultaciu a do dnesnej doby s tim nic neurobili 😠 kedze som po babatku tuzila tak som to vzala do vlastnich ruk a nechala sa pri najblisej navsteve doma vysetrit na svk kde som dostala upravenu davku liekov a nasledne kontrolu v marci po dobrich vysledka sa nam zadarilo endokrinolozka ma upozornila ze hned ked budem tehu mam prist ale nemozem kazdu chvilu lietat domov 😅 tak som zasla tu a oni sa zas nikam neponahlaju tak som troska navazkach citim sa v poriadku tak nepanikarim ale pri prvom pichnuti bezim na pohotovost
to co popisujete je standart u rizikovich je to asi ine nie 😒 mam este slabsiu maternicu a ine vecicky tak ze rodit by som chcela doma starostlivost budem kombinovat
a vezmu mi tu krv gp mi dal vsetky papiere a knizky a k midwife mam priniest moc co vam robili na prvom vysetreni mozno som otravna ale mozete mi ten postup tu trocha opisat 😔
dakujem

saza007
19. máj 2009

antonia - na prvej konzultacii u midwife sa ta bude pytat na tvoju medical history - ci mas/alebo v rodine mate cukrovku, stitnu zlazu, problemy zenskeho charakteru - takze tu jej pekne povedz o stitnej zlaze a aj o maternici, prines si zo sebou lieky, ktore na to mas, aby si to ona mohla poznacit. Mne brala aj krv, na komplet krvny obraz a vylucenie infekcnych ochoreni ako napr hepatitida atd.
Trosku to aj prifarbi, povedz midwife, ze ti dr na sk povedala, ze v pripade tehotenstva by ta mali kvoli stitnej zlaze viac kontrolovat.. atd.
😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre