Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
17. jún 2009

ahoj etnicka 🙂 , tak Zoranko je kus chlapa, nas Wilik bude mit 8 tydnu a jeste ani nema 5 kg 😅

Dneska jdeme na stredisko za HV, tak budeme maleho vazit a merit, doufam ze neroste jen do vysky ale i do sirky 😀 , kazdy tyden povyrostl o 2 cm ale na vaze jen malicko...

Holky jake ockovani uz mate za sebou???Maly nemel jeste ani jedno, pry az v 8 tydnech

zmrzka1
17. jún 2009

ahojte magisa--my mame jedno ockovanie ,ale to preto lebo moj priatel pracuje ako psicholog v drogovo-alkoholovej oblasti takze my sme dostali injekciu prv inak davaju az v 8 tyzdni my mame ,,prvu,, v pondelok lebo nemali termin trento tyzden...

stale bojujeme s kolikou ,ale uz nie denne 🙂

wild.horses
18. jún 2009

nas bol tiez ockovany v 8 tyzdni. dalsia je v jeho 12 a potom 16 tyzdni. tbc neviem- stale cakame, ale nic sa nedeje, neozyvaju sa.

eviska83
18. jún 2009

Ahojte
Nasi boli tiez ockovani v 8 t a bez komplikacii( hned sme davali obklady)
Na tbc nas ockovali este v nemocnici na 4den,ale ja som si o to ziadala este pocas tehotenstva.
Zmrzka- ake druhe ockovanie na tbc?????? 😲

eviska83
18. jún 2009

idem sa este chvalit- dnes nam prisli peniazky na ucet porodne+ prispevky na ktore mame narok.Celkom slusna palka(1800 eur) 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
18. jún 2009

ahojte
mozno je to tu niekde pisane ale spytam sa ci mi viete povedat aky je rozdiel medzi maternity leave a maternity allowance a kedy sa o ktory ziada. Diky moc

adoracion
19. jún 2009

kvietok maternity leave je vlastne materska dovolenka ty mams asi namysli maternity pay to znamena ze ti plati zamestnanec ak si unho pred odchodom na matersku dovolenku odpracovala 26 tyzdnov musi to byt fulltime tusim! a co sa tyka maternity allowance nato mas narok ak si nesplnila tu prvu podmienku ale mas nieco odpracovane skus pozret na stranke DWP alebo zavolat na cislo maternity allowance line.
inak druhe ockovanie na TBC sa robi len v pripade zeby prve nebolo uspesne ale nemam pocit ze sa to nejak kontroluje aspon moja hani uz ma 9 mesiacov a nikto to nekontroloval sice ani neviem kedy ked po checingu sesttyzdnovom je najblizsi az v roku!
eviska nadherne peniaze len az zmenis na libri pojde to dole ☹ ale aj tak sa zidu a na dvojicky urcite! deticky vam pekne rastu su nadherne tak len tak dalej!

magisa
19. jún 2009

adoracion - a ja jsem myslela, ze jsem tu moji GP preslechla, kdyz rikala, ze uvidi maleho az za rok. To si delaji z nas prdel,ne???Kurna v cechach maji miminka pekne pod kontrolou, nema se nic prehanet, ale toto..vzdyt prvni rok zivota je u miminek nejdulezitejsi...prochazi takovym vyvojem..Samozrejme ze kdyby bylo neco spatne, tak to zacnou resit az s krizkem po funusu...nemam na ne slov 😠

hathor1231
19. jún 2009

ahojte babeny,
ja mam este 6t cas, ale uz sa pomali balim do nemocnice. dajte nejake info,na co si mam davat pozor alebo aby ma nezaskocilo 😕 kazda rada dobra 😀 😀 😀 kedy vas osobne pustili z nemocnice?
ja som pred dvoma dnami riesila otzku,aky je rozdiel medzi maternity pad a normalnou 😨 asi sa to len tak vola,co? v kazdom pripade mam z oboch druhov 😵 nejake skusenosti? 😀
a to myslia vazne s tou kontrolou az po roku 😨

adoracion
19. jún 2009

hathor ja som prisla do nemocnice o tretej rano malicka sa narodil o deviatej a vecer o deviatej sme uz boli doma v nasich postelach🙂 takze spolu nejakych 15 hodin🙂

magisa
19. jún 2009

hathor - ja jsem byla v nemocnici 3 dny a pripadala jsem si tam jako inventar 😀 ,nejdele na pokoji ze vsech. Ale nestezovala jsem si, naopak jsem byla mile prekvapena, jak hezky semnou zachazeli a na jejich peci.
Coz se uz neda rict o peci ted..GP o nicem a sestitydenni prohlidka o nicem...A ja je uz nezajimam vubec 😠

A to mi pripomina, jak jsi na tom Munu???Porad te boli spodek??Uz se ti na to nekdo podival???

munu
21. jún 2009

magiska - v stredu idem na vypalovanie... ☹ tak snad uz budem zdrava aj ja po tomto zakroku 😎 drz palce

eviska83
21. jún 2009

hathor- ja som bola v nem. 5 dni ale len preto ze dvojicky a nemali plno.
munu- drzime palce
nove fotky:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

munu
21. jún 2009

eviska - dakujem 😉 dufam, ze to prebehne rychlo a bezbolestne

peppapig
21. jún 2009

dusanka, drzim ti ve stredu pesti, at vse dobre dopadne 🙂 🙂 , budem na tebe myslet!

eviska, teda dvojicky nejak rychle rostou co?! 🙂 jsou uzasni i starsi bratricek. cece jen tebe na fotkach neni videt 😝

Preju pekny vecer Father's day, doufam, ze jste si dnesek uzili spolu s tatinkama 🙂 xx

dadkka
21. jún 2009

ahojte!ja som tu nova,velmi ma zaujali vase temy a tak by som sa rada zapjila do diskusie aj ja.som v 37tt bude to moje prve babo takze hrozne sa tesim ale zaroven mam aj strach.budem rodit v Halifaxe v Calderdale and Huddersfield hospital a chcela by som sa spitat ci tam nahodou z vas uz niekto rodil a ake mate skusenosti s touto nemocnicou. 🙂

peppapig
21. jún 2009

dadkka, vitej na koniku 🙂 Bohuzel neporadim, ja jsem rodila v Southamptone. Preji ti krasne tehulkovani, ikdyz uz brzy bude miminko s vama. Jak se tesis, mas vse ready?? 🙂

magisa
21. jún 2009

munu - na jake vypalovani jdes???Co ti vlastne zjistili, ze te to porad boli, co je spatne???Kazdopadne drzim palecky

peppapig - ja jsem memu koupila pranicko a maly darecek k father's day..byl mile prekvapen a vecer nasledovala spolecna vana se svickama, takze si myslim, ze byl spokojeny maximalne 😝
Mimochodem jak se ti zahojila pusina po tom vytahovani tech zubaku moudrosti???

dadkka - vitame te u nas v diskuzi, jen se zapoj k nam.
Presne vim jak se citis, ja se taky tesila a zarovne bala, clovek nevi co ho presne ceka, ale jedna vec je jista, porod jsme vsechny prezily a ted se tesime z miminek v naruci 😵

peppapig
22. jún 2009

magisa, co nemuzes spat haha 🙂
Nas taky dostal prani, Mia mu nakreslila 🙂 a byli jsme se vyradit v Paultons Park, bylo super a Mia se objimala s Georgem z Peppa Pig. Hmmm vana se svickama, lovely (to u nas nebylo ani nepamatuju, cas koupit svicky lol)

Zuby uplne v pohode, trosku me to plnulo asi tyden po op, infekce zadna, stehy se vytratily. Akorat me ted poboliva sedmicka, mam pocit, ze mi pri tom 'drilu' na sale odletel kousek plomby, ale uz si zajdu v cr v juli.

adoracion
22. jún 2009

mate tu vanu velku nezeby sme boli nejaky tlusty ale neni velmi pohodlne byt tam dvaja sice asi treba mysliet na romantiku a potlacit sa 🙂
dadka vitaj ak mas otazky pytaj sa..

dadkka
22. jún 2009

dakujm za mile privitanie 🙂 myslim ze do porodnice som uz ready,ale aj tak stale rozmyslam ako to vsetko zvladnem.Bola som u midwife a nechala som si predpisat aj epiduralku sama neviem ci som dobre urobila no vela som pocula ze vraj to dobre tlmi bolest.Mali ste to niektora?

munu
22. jún 2009

peppapig dakujem mockrat za podporu 🙂

magiska - mam to tam vnutri zle pozrastane po zasiti, nieje to zrastene do hladka, ale je to tam hrbolate a toto ma tak tahavo boli... preto musim ist do nemocky, aby mi tie kusy masa co trcia z jazvy vypalili prec... aby to bolo hladke

hathor1231
22. jún 2009

munu, ako tak citam,som aj zabudla,co som sa chcela spytat 😕 drzim ti teda palce 😒

babeny, mate skusenosti s malinovym cajom? je to: Raspberry Leaf Tea??? kde sa tu da kupit? nie som si uplne ista... prajem pekny den 😀

munu
22. jún 2009

baby, ja mam strasnu smolu.. toto mi neuverite... ja cakam 6 tyzdnov(som objednana) na to vypalovanie do nemocky, tuto stredu uz by som mala ist poobede o 15.30 a ja som dneska dostala kramy mne je z toho vsetkeho normalne nanic...

munu
22. jún 2009

☹ co mam teraz robit?

peppapig
22. jún 2009

Jaj munu ☹ Hnedka tam zitra rano zavolej a uvidis co reknou, nejsem doktor vubec nedokazu rict, zda te vezmou ci posunou termin. Drzim palce, aby te vzali i tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magisa
22. jún 2009

munu - tak to je neprijemne, ale snad bude vsechno nakonec v poradku

vendy - no na nakreslene pranicko si bude muset nas tatinek jeste nejake mesice pockat hi,hi

dadkka - ja jsem mela EPI a byla jsem spokojena, jen s odstupem casu si rikam, ze jsem byla hloupa, ze jsem si o ni nerekla hned a trapila se v kontra dost dlouho..Po zavedeni EPI jsem se smala na kazdeho v salu, necitila jsem nic, jen tlaky na spodek

hathor - ja jsem caj s maliniku zacala pit az kolem 36 tt, nechala jsem si ho poslat z CR. A kdyz mi dosel, tak jsem si ho dokoupila v lekarne..Musim rict, ze mi ten cajik chutnal

a kde se toula Majka se Sarah??Jsem je tu nevidela ani nepamatuju

ivanka821
22. jún 2009

magisa.
vsimla som si ze si v UK a ze si rodila cisarskym?
Mna to caka v piatok. Bolo to v pohode? Strasne sa bojim

dadkka
23. jún 2009

magisa-dik za povzbudenie,tak teraz mi uz len ostava cakat kedy to na mna pride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre