Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
13. júl 2009

peppapig
no ved prave! 😠
Ono to je divne.Celi cas som chodila poctivo do prace az do 36 tyzdna.Este aj prehliadky som absolvovala mimo pracovnu dobu.A teraz pol dna vynacham a oni mi skrz to zoberu 20 libier?

peppapig
13. júl 2009

A vycetla jsi neco?

mircek
13. júl 2009

Az po 10-tej pride moja laska domov,tak mi povie blizsie co a ako.On sa totiz isiel za mna bit do offisu. 😉
Uz keby to totiz tak aj bolo..tak ja som este po 36 tyzdni mala 4 tyzdne dovolenky a dovolenka je tiez pracovna doba....Potom si to skusim zistit cez tie prava zamestnavatela.

adoracion
13. júl 2009

urcite sa to nepocita s posledneho tyzdna je to podla zakonov nie podla zmluvy len teraz sa celkom nepametam ale tusim posledny mesiac alebo dve mesiace.. inak ty ako team leader mas okolo 200 libier tyzdenne ved u nas ma team leader okolo 400 to v akej tovarni alebo kde pracujes neuraz sa... ☹ nerozumiem tomu ved si spocitaj posledny mesiac vyplaty a videl 4 a co ti vijde.. ako team leader 200 libier...?? sak tolko maju agenturny zamestnanci...
bejkam veru trva to strastne dlho ten pas a vsetko okolo toho 4 mesiace presne daju si nacas ale aj tak s takym malym nedobre cestovat nepridu rodicia?? na kojenie si zvykaj bude to nadherne prve tyzdne su velmi tazke moja hani uz teraz objavila konecne kde su cicusky staci ze vyhrniem tricko a uz je namne heh peknucke..

mircek
13. júl 2009

adoracion
ja viem,ze tu maju team leadri ine platy.. 😒
pracovala som v pracovni SUNLIGHT.Ludia,ktory nastupili pred nami maju omnoho lukratyvnejsie kontrakty a mi,co sme tu 2 roky mame minimalku a ja AKOZE o 0,30 viac 😎
Zda sa to malo,ale zijeme v malom mestecku na severe pri skotskych hraniciach a tu je byvanie a zivot velmi lacny.Nechcem citovat poliakov,lebo oni vecsinov hovoria,ze kolko usetria,ale fakt si dovolim ABSOLUTNE VSETKO a este posielame peniazky domov na prerabku domu na SK.
Takze nia som urazena.Ja som momentalne stastna a vadi mi tento problem s tou materskou,lebo ak raz na daco mam narok,nech ma nezlostia..

peppapig
13. júl 2009

Adoracin, pokud se v mircek situaci opravdu potvrdi, ze se jim pocita materska z posledniho odpracovaneho tydne, tak potom to jde od smlouvy, ktera je v souladu se zakonem. Nebo se pletu?

peppapig
13. júl 2009

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits... Tak mi to nedalo a kukla jsem to na nete, dokonce je to opravdu prumer za 8 tydnu.

mircek
13. júl 2009

Moj drahy je tu a je to tak,ze materska prvich 6 tyzdnov je 90% z priemeru poslednych 8 tyzdnov a zvysne 33 weeks je £123,06.
Vlastne je to i na tej adrese od teba peppapig.

Este by som chcela napisat moje doterajsie skusenosti s Anglickom

Prepacte za pravopis,ja len pisem a pisem...to preto,ze uz iba cakam,kedy odtecem 🙂

Takze vysetrenia mi robili mile porodne midwives,scan,info,krv,moc...vsetko ako by to malo byt.Po druhom scane ma doma navstivila zlata Fiona(midwives) a ponukla mi moznosti,kde mozem chodit na vysetrenia.Boli to 3 detske centra a ja som si vybrala to,co bolo blizko mojmu bydlisku.
Prvy krat ma po centre npovodila a ukazala mi rozne miestnosti pre mamicky s rozdielnym vekom babatka.Boli perfektne vybavene,dokonca jedno vyzeralo ako vnutro kozmickej lode,tma a hviezdicky....pekne.Az do minuleho tyzna som tam pravidelne kazde 2 a ku koncu kazdy tyzden chodila na bezne kontroli.Fiona mi automaticky poskytovala papiere a info o tom,co prave bolo pre mna aktualne.
Na vysetrenie som cakala v miestnosti s mamickami,ktore prisli zvazit babatka.Pokial sa mamicka venovala malemu,pracovnik detskeho centra sa hral s ostatnymi detmi .Ja a moj drahy sme to sledovali s nadsenim a zvedavostou,bolo to take rodinne a mi sme okukovali babatka a pomali vstrebali do seba miminkovsku atmosferu.
Teraz CAKAM a CAKAM a modlim sa,aby aj moj porod prebiehal tak pokojne a krasne ako cele toto obdobie.

Tak,to bolo daco pre tie,co su este menej skusene ako ja 🙂

adoracion
14. júl 2009

aha ak si ty stastna a spokojna tak potom je vsetko ok... ale aj tak by som si spocitala vyplatu za posledne osem tyzdne a videlila to tak to co ti tam vyjde tych 90 percent by to malo byt ono samozrejme tie 4 tyzdne su ta dovolenka a 4 tyzdne odpracovane...
neboj vsetko bude v poho dnes zajtra to nateba pride a sup o par hodin babetko s tebou a bude vela vela radosti ale i starosti 🙂

magisa
14. júl 2009

ahoj holky,

jsem mela busy vikend, tak nebyl cas na konika

V nedeli nam konecne vyslo pocasicko, takze party se vydarila 😵 , 15 lidi na zahrade, BBQ, mochito,hudba, super naladicka 😉 , tancovali jsme do pulnoci. Williamek byl hodnoucke baby, na kazdeho se usmival a broukal si.
Vcera jsem jeste varila obed pro Gav's family a delala zelatinovy zakusek, ktery jim moooc chutnal /protoze uz nezbyl/
Dneska uklizim, varim, peru a planuju si odpoledne alspon na chvili zdrimnout s malym, protoze unava se na me zacina projevovat kruhy pod ocima. Od patku jsem naspala max. 20 hod. ☹

Ja jsem prvnich /myslim ze 6 tydnu/ materske dostavala od zamestnavatele nejakych 198 liber a ted uz dostavam jen 118 liber + child tax credit + working tax credit

Vendy - pokud byste chteli, tak bychom se mohli nejak domluvit a treba se na Durdle Door potkat. urco tam chci jet znova, kdyz nam to pocasi ted nepralo. My muzeme kazdou nedeli a pondeli, to ma muj day off. Bylo by to super,ne??Mohli bychom si tam neco ugrilovat, jeste porad mam v aute instantni BBQ, ktere jsme v sobotu nemohli pouzit

mona12071
14. júl 2009

ahojte holky mozem sa k vam pridat ja som v uk hm skoda este sa len snazime o miminko a stale neuspesne ale dufame 🙂

magisa
14. júl 2009

ahoj mona, jasne ze se muzes pridat
co znamena tvuj nick????
ja jsem taky totiz Mona 😝

eviska83
14. júl 2009

ahojte,nestiham citat- uz sa pomaly pripravujem na stahovanie
len som pridala par novych fotiek - https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mircek
14. júl 2009

ahojte,
ja este cakaaaaaaam 🙂
ked mali hokejista pride,bude mat asi 5kg 😀

adoracion
14. júl 2009

nesranduj pet kil 🙂 uz sa narodili aj osem kilovy ..

slovakia13
14. júl 2009

ahoj baby ja sa tiez pridam,nezartujte ja mam vybavycku max do 5kg 😀 😀 😀

magisa
14. júl 2009

kde se toula Hathor??? jsem zvedava na miminkooooo

Zmrzka a Majka se tu uz taky dlouho neukazaly, snad jsou v poradku

u nas se hajinka uz 2 hodky, a ja misto vareni sedim na netu 😅 😅 kdyby me tak muzik videl, tak me pozene. Ale co do pul devate mam cas, nez se vrati z prace, tak snad neco ukuchtim

slovakia13, mircek - vitam vas babenky u nas v diskuzi

mircek
14. júl 2009

diki za privitanie 🙂
noo,mozno iba 4,9 kg 😀
baby aj vam tak strasne chutilo kysle mlieko so zemiakmi?Ja sa toho neviem dojest...dokonca uz aj drahemu to zachutilo 😀 😀

magisa
14. júl 2009

si pamatuju ze jsem ho taky porad pila, ale ja kysle mliko muzu porad, jen si ho musim trosku posolit 😉

a taky jsem mela mandarinkove, kiwi, jogurtove obdobi, ale vzdy neco jen chvilku nez jsem se toho objedla a pak mi zachutnalo neco jineho..

janauk
14. júl 2009

Ahoj holky,
prominte ze Vam sem tak skacu ale neda mi to. Tech 90% se ze zakona nepocita z poslednich odpracovanych tydnu ale myslim ze to berou prumer z dubna a kvetna(tedy zacatek danoveho roku) aby zamestnavatele prave nemohli delat nejake skopicarny!

slovakia13
14. júl 2009

baby tak ja som prave dojedla cibulu s octom 😀 😀 😀

magisa
14. júl 2009

ahoj Jani, rada te tu vidim 😉

slovakia - tu cibuli si jeste uzij, jestli budes kojit, tak ji dlouho jist nebudes 😝 , zpusobuje koliku u miminek

adoracion
14. júl 2009

urcite sa to nepocita zo zaciatku danoveho roku ved co ak niekto pracuje akurat tych 7 mesiacov az osem co treba aby vam vyplacali matersku a co ak sa zamestnal v juli a porodil a odisiel na matersku v marci tak.. co potom? hm skade to mas?
dievcence vy mate teda chute ja ked som bola tehotna nic mi nechutilo normalne som nemohla nic poriadne jest a musela kurca som priam neznasala teraz ho opat milujem 🙂 teraz mi chuti ovela viac este ze kojim tak som nepribrala skoro vobec 😉

mircek
14. júl 2009

no ja byvam pri ihrisku a najradsej by som ho premenila na jahodovy raj a chodila sa tam kazdu pol hodinku napast 😀
to s tou cibulou,klobaskou,kyslou kapustou...raz sa moj syn dozvie,akom som musela trpiet 😀 😀

na tej stranke od peppapig je pisane,ze poslednych 8 tyzdnov.

domi123
14. júl 2009

ahoj baby dakujem pekne za radi,
my sm euz prestahovani a zabyvani vyse mesiaca takze uz zacinam nakupovat uz mame postielku a nejake veci a uz sa neviem dockat kedy kupime kocik.
este raz dakujem a prajem vam pekny zvysok dna a este krajsi den zajtra.

uankab
14. júl 2009

ahojte,
mircek to je divne ze este nemas datum induction.. kedy ides najblizsie k midwife? obvykle to byva EDD plus 10 dni... ja som mala dnes app. v nemocnici a uz mi ho vyratali (odporucili mi plus 12 dni) a zarezervovali v systeme na 5.septembra... musim povedat ze bola strasne zlata, venovala sa mi asi vyse hodiny... urcite to prediskutuj na najblizsom stretnuti, ved zasa nemozes cakat do nekonecna...
co sa tyka tej maternity leave, u nas mzdarka zadala udaje priamo do systemu a vyratalo jej to na kolko mam narok (netusim za ake obdobie to bralo)... mimochodom, ved ked idete na akekolvek vysetrenie tykajuce sa tehu, tak podla prava vas zamestnavatel musi uvolnit a rata sa to ako odpracovana doba.... tak nechapem, preco ti to chcu o to kratit..

vcera vecer sme boli na antinatal classes a tiez sme sa dozvedeli kopec dolezitych info, vo stvrtok ideme na session ohladom water birth...
inak sme dnes cely den behali po obchodoch a poradilo sa nam kupit lampy 🙂 ... tak sa tesime, snad to zachvilku dobojujeme...

lucyta123456
14. júl 2009

ahojte.ja by som sa chcela opytat dievcat ktore rodili v anglicku ze co vlastne tie midwife rozpravali ked uz ste boli v porodnej sale a ze ako to je potom ako porodite male myslim s placentou a jake ockovanie mi treba potvrdit...
a este by som chcela ako potom prebieha s peniazkami a s dolezitymi papiermi ohladom dietatka...velmi by som to potrebovala,cim skor lebo 2 augusta mam termin a straaasne sa bojim...a tu v Skotsku mi nema kto poradit.dakujem vopred

janauk
15. júl 2009

Adoracion, nechci se s tebou prit. Me toto rekl nas accountant ze pokud zamestnavatel nestanovi ve smlouve jinak, tak se to pocita jako prumer dvou mesicu ze zacatku danoveho roku. Tak jsem jen chtela dat mou trosku do mlyna.

janauk
15. júl 2009

Je to gulas, ale na netu je toto:
How your average weeking earnings are calculated
To qualify for SMP your average weekly earnings must be at least £95 a week, this is called the lower earnings limit (LEL).

To calculate your average weekly earnings your employer will average your gross earnings over a period of at least eight weeks up to and including the last payday before the end of your qualifying week. The qualifying week is the 15th week before the week your baby is due. This period may vary depending on how often you are paid – weekly, monthly or other intervals.

For working out SMP purposes, ‘pay’ means gross pay that is due to you before any deductions. Your employer will take into account your gross pay that you received in the set period, as long as it counts for National Insurance (NI) contributions (or would count if you earned enough or were old enough to pay NI contributions).

If you get sick pay, overtime payments, bonus payments, arrears of pay or holiday pay this is all included to work out your SMP, if you actually get them in your set period. It is when you get paid the money that counts, not when it was actually earned.

If you get a pay rise
If your employer awards a pay rise which is effective at any time from the start of the set period used to work out your SMP and the end of your maternity leave, your employer must work out your SMP again and pay you any balance due to you.

Takze pak by to odpovidalo tem poslednim 8 tydnum 😒

peppapig
15. júl 2009

janauk, ja mam gulas ve vse techto vecech. Vzdy si myslim, ze uz jsem teda nasla odpoved a pak zase nekdo prijde s necim o cem nemam ani poneti grrrrrrr. Pokud znova otehotnim na vsechny tyhle formality se zase pta a pidit se po odpovedich pac z prvniho tehu uz si nepamatuji nic a navic se to porad meni 😎
ja bychtake rekla, ze je treba si precist smlouvu se zamestnavatelem a veskere vyhlasky ve firme a pak treba se neceho dozadovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre