Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
18. júl 2009

mircek drzim ti palce!!! nech to uz mate skoro za sebou 🙂 tiez by som rada vedela ako vedia povedat kolko vazi dietatko v brusku - z coho to zistuju?
uz si sa rozhodla akym sposobom chces rodit (prirodzene alebo cisarsky rez)?

mircek
18. júl 2009

diki baby,ste zlate 😉

kvietocek
cim je to blizsie,tym viac rozmyslam nad cisarskym.ale chcem to az ako poslednu alternativu,lebo chcem byt rychlo fit pre babetko.

peppapig
19. júl 2009

mircek, taky ti drzime pesticky at se porod pekne rozbehne 🙂

peppapig
19. júl 2009

Holky, ja normalne premyslim, ze na letisti si dame s Micinkou rousku pres pusu. Myslite, ze je to OTT? 🙄

peppapig
19. júl 2009

Magiso, urcite se domluvime, uz ted se na vas tesim. Nedele bych rekla bude nejlepsi, to miva M off pres den, ale lehce se domluvi i na veceru. Jeee to bude super!

Jeste jsem se te chtela zeptat, jak jsi psala o navstevach doktoru v CR. Ja jsem myslela, ze si vyridim tu EU modrou karticku, pac kamaradka mi rikala, ze nikdy nic na Slovensku neplati, ale kdyz jsem sla do hloubky, tak jsem se docetla, ze se to vztahuje jen na emergency situace a ne domluvene prohlidky. To same mi rekla nase rodinna zubarka a kozni v Ostrave. Uz dlouho jsem u dr doma nebyla (krome zubare, tam platim podle toho co me dela, ale minule si moji prohlidku napsala na segru, how nice haha), jen se pamatuji asi pred 3mi roky jsem za zuby, gyndu, kozni, vyplazla asi 3000kc. Nevim, jak to bude ted, planuji zubare a pediatricku (ale ta je znama, to uz mam domluvene, ze mam prijit, ze bude rada, ze nas uvidi, zna me i segru od mimca a s mamkou chodila na zakladku 🙂 . Tak jsem se te prave chtela zeptat, co to mas za formular, ze mas bezplatnou peci. Tady nebo v CR ti to vydali?? napis podrobnosti please, klidne i do IP. Jo jeste jsem byla jednou na pohotovosti, to me stalo 100kc. Jen podotykam, ze v CR si zadne zdravotni pojisteni neplatim.

magisa
19. júl 2009

vendy - ja se taky nemuzu dockat, uz at jste z CR zpatky 😉

ja mam vyrizenou tu modrou karticku uz daaavno, delala jsem to pres net, ale jak pises je to jen na emergency situace a to jeste zalezi co definuji jako emergency 😠 😠 jinac se musi platit
a ohledne toho formulare E106 ti napisu do IP 😉

a tu rousku si radeji na letisti dejte, ja bych nic neriskovala, rekni Micince, ze si zahrajete nejakou hru, at ji nepripadne divne proc vy ty rousky mate a ostatni ne...rekni ji ze si treba hrajete na doktory 😀 😀

peppapig
19. júl 2009

Reknu ji, ze si hrajeme na Michaela Jacksona 😀 (bless him). Vsak napis az budes mit cas, nespecha!

magisa
19. júl 2009

vendy - to je lepsi 😀 😀 na MJ hi,hi
napisu pozdeji, snazim se venovat drahemu 😉 kdyz uz ma day off

domi123
19. júl 2009

ahoj vsetky maminy a tehulky.

ako sa dnes mate?dufam ze vase babatka vas pocuvaju a su dobre aj v bruskach.
maminy ktore cestujete domov na SR or CZ ako riesite let z babom,plati sa za kociar?????
pozerala som letenky a je to nefer voci detom ze za seba zaplatim 3£ a za babo 20£ a to este babo sedi na mojich nohach.

babeny kedy treba vybavovat benefity - child tax credit a ten child benefits?
vybavolal niekto tych 25000sk na slovensku?????ako to funguje a co ktomu treba

dakujem pekny tyzden

peppapig
19. júl 2009

Holky akorat jsem cetla, ze nejvetsi riziko re: praseci chripka, jsou tehulky a detatka (je to pochopitelne, ale v UK se to samozrejme musi dat do novin lol). Tak si na sebe vsechny davejte pozor!!!!!!!!!!!!!!!!!! A slovakia, tu rousku na pusu klidne davej, jak uz jsem psala driv, ja ji budu mit na letisti a s Micinkou si budeme hrat na krale popu 😉

domi123, my jsme tax credits a child benefit vyrizovali az po narozeni mimca. Myslim, ze jedine o co muzes pozadat driv je ten Surestart Maternity Grant, ale take zalezi na prijmu rodiny. Urcite vsechno stihnes, ono jim to stejne trva dost dlouho a navic ti to 100x poslou zpet nebo po telefonu, za nepresnosti ci chyby atd. A ted mi jeste rekni s jakou spolecnosti litas domu pac ja jsem ted za letenky pro me a M (podotykam pouze jednosmerna do Brna) vyplazla 130liber a pak prebukovani dalsich £80. Za kocar se neplati (je to prave v te cene za infant cca £20, aspon to je moje teorie).

magisa
19. júl 2009

domi123 - ja bych taky chtela vedet s kym litas??? Ja vetsinou s easyjetem Bristol - Krakow a letime na zacatku zari, a to mam uz letenky koupene asi 2 mesice a platila jsem za dve osoby + infant v obou smerech 200 £

newyorkgirl
19. júl 2009

neviem ci domi nepise o skyeurope, som pocula tiez cosi nove ze za babo sa plati.... ja lietam ryan air zrusili nam East Midlands tak idem na zac.septembra s malou z birminghamu a letenka nas stala 5 na hlavu dokopy 20 oba lety 😀 lenze sme si posuvali este datum vcera tak dalsia 10tka, ale tak je to lacnejsie nez vlak lokalny doma alebo bus 😀

slovakia13
19. júl 2009

zajtra idem kupit to rusko do lekarne,ale najradsej by som bola, keby nas zajtra vsetkych poslali z prace domov-pre istotu

peppapig
inak super napad s tym kralom popu 😉

az sa nam vsetky choroby vyhybaju

mircek
19. júl 2009

peppapig
😀 😀 😀 Michael Jackson 😀

ja som citala,ze ak chcete dat dieta do detskej sedacky,plati sa za neho ako za dospeleho,lebo sedacka zabera jedno miesto.inac sa dieta dava na kolena,alebo sa drzi na rukach a tam je to spoplatnene uz podla osobytnej tarifi kazdej spolocnosti.ja lietam skyeurope.

majte sa zatial super,opatrujte sa pred prasacou!!!!potom sa vam ozvem,ako som dopadla ☹ 😢 🙄

eviska83
20. júl 2009

mircek- nie vsetky letecke spolocnosti umoznuju mat dieta v autosedacke.
My ideme teraz domov easy jetom Belfast -krakow a platili sme 230£ -2dospely,1 dieta+2 infanty. v oboch smeroch.
baby ktore lietate so skyeurope- nebojite sa ?Ja by som s nimi nesla ani keby mi letenku dali zadara.
Skoro kazdy ich let ma meskanie- vcera to bolo napr.8 hod.Ja na nich nenam dobreho slova- bez nasho vedomia si stiahli 2X za letenky a doteraz(bolo to v aprili) sa snimi natahujeme- uz sme na tie peniaze zabudli 😠 😠 😠
Bratislavsky sud uz povolil restruktualizaciu tak vsetci veritelia si mozu nahlasit pohladavky- ale vraj ak to nieje aspon 200€ tak to nema zmysel. 😠 😠 😠

uankab
20. júl 2009

ahojte, slovakia verim, ze to nemas swine flu , ale len nachladnutie... ja sa toho tiez obavam, ale co mam robit, v podstate je to akykolvek iny druh chripky 😖
co sa tyka tej detskej sedacky, tak pokial viem nie vsetky spolocnosti to umoznuju, sedacka musi byt na to tiez certifikovana a vo vacsine pripadov babo sedi na kolenach a kociarik je zahrnuty v cene letenky.. mna by len zaujimalo, ci niekto cestoval aj s vanickou, alebo to musi byt len sportiak...
a so skyeurope by som letenky uz nekupovala, zial uz dlho lietat nebudu 😖

adoracion
20. júl 2009

nol velmi na vyber nemame ked letime napriklad do kosic tak leti tam zatial len skyeurope a s malym dietatom predsa nebudem letiet cez krakov ci bratislavu ☹

hathor1231
20. júl 2009

sakra,sa mi to vymazalo... 🙄
tak znova:

hallo babeny 😀
slovakia,drzim palce. ved to svinstvo je vsade okolo... ja som bola tiez nachladnuta a ked som volala dokimu,povedali,ze to swine flu nie je lebo nemam horucky (mala som len teplotu). volala som lebo priatel ma v praci kolegov so SF a teda bol s nimi v kontakte...
vcera pri krmeni mlej povedal: ``len cuckaj, maminkine mliecko,nech si zdravucka. ale aj tak ti to je na pred lebo pri tych zmutovanych virusoch nema ani materske mlieko sancu`` 😀 vtipalek...

babeny,scem radu 😲 midwife mi zakazala malej davat viacej ako 90ml. mala vycuca tych 80-85ml. ked jej dam sunar,tak je to o.k,ale pri materskom potrebuje niekedy viacej a to jej dam az po hodinke 30ml. niekedy sa z toho prosto nenapapa a kuka tym hladnym pohladom 😒 davali ste drobcom kolko si pytali alebo len urcitu davku a dost? som z toho jelen,midwife moc neverim...

ozaj,slovakia, zajednaj si niekoho,kdo ti pomoze. po mojej skusenosti z midwife ti to odporucam. den potom,ako sme prisli z nemocky prisla a zdrzala fakt brutus kratko- npisala klamstva,co vse skontrolovala a ked som ju poprosila,ci mi pomoze malu okupat tak reakcia asi taka: a to vam v nemocnicy neukazali?! vravim,ze mi ju tam okupali len raz a chcem aby niekdo bol pri mne a kontroloval,ci to robim spravne. vraj su busy a uz musi ist,lebo maju vela novorodencov 🙄 😠 tak som chcela,ze nech ta,co pride o dva dni mi pomoze, nech si najde viac casu a ona,ze nemaju cas... este sme si dali poziadavku,aby prisla po 13hod a na druhy den ti zvoni o 12hod 🙄 zobrala malej krv a padala prec,vraj busy busy 😠 tak som zavolala kamoske,nech mi malu okupe a dneska to idem skusit ja. znova jej zavolam a nech ma kontroluje,ci to robim spravne... dalsiu app s midwife mame az o 4 dni 🙄 takze ak sa ti mala narodi v busy termin,mozno dopadnes ako ja... velmi sa nespoliehaj na vetu- midwife vam vsetko ukaze...

ozi, prisli mi dneska HPG peniazky😀

hathor1231
20. júl 2009

ozik, mate skusenosti s Inflacolom? mne ho odporucila midwife. mala tlaci ako o dusu a niekedy jej to prosto nejde a placka a placka 😔 nemate nejaky babsky recept,ako to zazehnat bez liecikov 🤐

peppapig
20. júl 2009

eviska, tak to jste letenky pekne koupily 🙂 Me uz se dost dlouho nepodarila dobra cena za letenky a to nekupuju na posledni chvili. Nejhorsi je podle me ryanair, tam se pomalu priplaci i za wc 😠 , ale do Brna jinak nikdo nelita. Se skyeurope uz bych vyskrtla ze seznamu spolecnosti pac dlouho uz litat nebudou, byly toho plne zpravy, nekdo dokonce nechali pasazery, no money in there 😒

uankab, jasne, ze muzes mit jakykoliv kocar, jen se te zeptaji, zda ma pri slozeni jen jednu ci dve...casti a daji dostatecny pocet listku a sama si to na kocar i vanicku nalepis.

tak ja frcim do mesta na kafe, do lekarny pro rousky a na skok kuknu sale v nexte 🙂 Mejte se maminky i tehulky krasne

hathor1231
20. júl 2009

hodila som nejake foto...

hathor1231
20. júl 2009

newyorkgirl, mne pride mamina 25teho s ryanairom a vcera nam poslali mail,ze sa musi online chcecknut a potvrdenie si zobrat na letisko inak ju nezoberu... tak si to radsej skontroluj,neviem kedy letite a ci to potrebujete aj vy...

eviska83
20. júl 2009

Adoracion- nam skyeurope velmi vyhovovali pretoze lietali do popradu,ale ja by som teraz neriskovala- ist s detmi a na letisku mi povedia- bohuzial my neletime,alebo sorry budeme meskat 8 hod????Takze letime do krakowa je to sice potom dlhsia cesta,ale co uz 😖
Hathor- skus cvicit nozickami,masirovat brusko- v smere hod.ruciciek(nemas neaky kremik na to urceny?) ked uz je naozaj zle dost pomaha rektalna rurka- ale nedoporucuje sa pouzivat velmi casto.Je aj dobre dat teply obklad na brusko.Ozaj ak kojis je dobre vypit denne 1 salku fenikloveho caju-nam to velmi pomahalo.A davat si pozor co jes.S tou midwife si ma dojala- nasa by u nas chcela byt aj 3 hod.a vykecavala.asi fakt zalezi ci su busy 😒
Peppapig- my sme ale kupovali letenky uz v aprili na september tak preto celkom dobra cena 😝 😝

kvietocek7
20. júl 2009

hathor - no tak z tvoja opisana skusenost je asi ukazkova anglickou vynimocnostou 😠 naozaj vsetky prvorodicky nemaju vela stastia popri takychto busy midwifes. Ja by som zavolala niekam do toho ich centra a jasne povedala nech neposielaju ku mne ziadnu busy midwife, je to jednoducho useless!!! Preco nie? ved potrebujes poradit a nie niekto kto ti pride urobit domov iba prievan. Preco sa nepostazovat?!
no a z mojej skusenosti a tiez z odporucani by som pri tychto zaciatkoch pri kojeni radsej nemixovala aj umelu stravu teda sunar a materske mliecko. Mozno aj preto ma Nicole trosku tazkost s bruskom... Inac pozri si niekde na nete co je dobre pre teba jest aby sa ti tvorilo dobre mliecko a v poho zasyti aj malinku. Okrem pevnej stravy je velmi dobre a osvedcene vtacie mlieko alebo ked tak na rychlo aj custoard z nejakeho marketu.
Tiez ako pise adoration cvicit a masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek od pupocku.
No a pred casom tu maminky mali podobny problemik tak sa spominal aj osvedceny kremik PUPIK. Je fakt dobry pri natierani a masazi bruska. Nech ti ho mamka prinesie -pises ze ma prist....
Nicole je naozaj roztomile babenko 🙂 zelam jej vela zdravicka a vam radosti.
Ked sa ti bude dat napis aky bol porod. Pis si to vo worde alebo si to ukladaj inac ta asi trafi ked sa ti to bude stale mazat 😠

hathor1231
20. júl 2009

eviska, a ako ten teply obklad? ako ho nahriat,aky horuci a tak 😕 po lopate 😕
prdkave nepapame a ten fenikel som raz skusala,asi zacneme znova.
taku midwife mat 😵

kvietocek7
20. júl 2009

hathor -sorry myslela som evisku

magisa
20. júl 2009

hathor- takovou midwife bych poslala asi do prde.... 😠 , ja si na svoji nemuzu stezovat, vzdycky vypila kavicku a pokecaly jsme spolu, poradila se vsim co jsem potrebovala. Jen health visitorka me najedovala, kdyz se mi snazila vnutit umele mlicko namisto kojeni... 😠

Nicole je fajnacka, takove vlasate mimi jako byl nas Williamek, bohuzel jemu uz vlasky o hodne zridly a zesvetlaly

Ja maleho prikrmuju tak jednou denne, pouzivam aptamil uz udelane mlicko, ktere se prodava v takovych malych krabickach jako fruka a piju hodne kojici a detske cajiky a zadne problemy s kolikou nemame.

hathor1231
20. júl 2009

babeny, to je brutus pocit. ked tak placka, citim sa ako najhorsia matka na svete a niekedy ma napadne,ze by som ani mimi mat nemala... 😔 nie je nic horsie,ako neskusena mamicka bez niekoho,kto poradi...
drobec mala problem s kolikov uz v nemocke. akurat som si uvarila feniklovy cajik,tak vypijem a potom si odsajem. dufam,ze to pomoze... akurat beham na nete a hladam,co teda s tym mlieckom urobit,nech ju to viac nakrmi 😒
ja chcem tiez uplne vysadit dokrmovacky,tak musime nieco najst,nech sa to upravi...
to mliecko musim pozriet. len neviem,ako prejst zo sma na to aptamil.
co sa tyka doktorov,ja mam prosto stastie 😒 ved potom napisem aky bol porod a cas v nemocke 😔

slovakia13
20. júl 2009

hathor
teraz si ma naplasila ja tu budem na vsetko uplne sama,moju situaciu poznas 😝 .......
no a este ak dostanem ,ten byt v case porodu,vobec si to neviem predstavit 😨 ....stahovanie ,babo ,papierovacky-nech uz je takto o rok

slovakia13
20. júl 2009

mala je krasnucka 😵 😵 😵 😵 aj ja uz chcem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre