Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
20. júl 2009

slovakia,drzim palce 😔
ja sa tak strasne tesim na maminu... naozaj sa radsej nespoliehaj. radsej nech ti niekdo pride pomoct,ked si uvedomis,ze potrebujes pomoct,uz moze byt neskoro a nikdo ti z oblakov za hodinku nespadne 😒 a to hlavne,ak budes mat taku ochotnu midwife...
my bojujeme s kolikami a keby si pocula ten plac,tak by si sa rozplakala aj ty... momentalne spinka a aj pozeram na nete nieco na zazehnanie koliky... uz sa tesim ked pride drahy z prace,podpora je to naj...

slovakia13
20. júl 2009

vcera som mala max.zly den ......az teraz mi dochadza ako trasne mi chyba mama 😢 vcera som volala segre iba tak jak sa jej dari v tehu -bola tak strasne nervna.......radsej som zlozila a to ona ma milujuceho partnera ,ukazkove tehu atd normalne som si poplakala,bolo mi to luto. 😝
ale potom zacala mala santit v brusku a som si povedala ,ze koli nej sa nesmiem poddavat takymto melancholickym naladam 😉
ja len dufam ,ze ked poodim ma nechyti nejaka ta poporodna depka.........inak drzim paste aby koliky prestali

kvietocek7
20. júl 2009

hathor - neboj vsetko bude O.K len sa pomalicky dostanete do zabehnutych kolaji, chce to cas. ja som si tiez musela poradit sama zhladavanim info - najviac cez net.a skusenou mamickou sa stanes casom teda nikto sa nou nenarodil... a pozor na poporodnu depku dostavi sa ani nebudes vediet ako
😠 mrcha jedna
S tym jedlom sa mi to podarilo najst v skratke .. Je celkom fajn jedna slov web -on-line poradi Dr. z kosickej neoantalog nemocky.
Pise na str 68 o jedle
Zvysit prijem tekutin, skuste aspon 3 litre denne, konzumujte viac bielkovin, privarky, polievky, vyhybajte sa korenenim jedlam a udenym produktom, nič sa nestane ak si date občas pohar tmaveho piva
😕
http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=faq&i...
ak mas cas docitas sa aj o inych problemoch pripadne skus napisat.

eviska83
20. júl 2009

hathor- koliky su fakt hnusne a urcite sa citis hrozne- ten obklad (len nahriat plienku napr.na radiatore) a prilozit na brusko.Aku ma stolicu a ako casto?Skus sa pozriet do temy dakujeme annag- su tam skvele rady a mozes tam napisat otazku ohladom kojenia- nam VEEEELMI POMOHLA.Je to naozaj neuveritelna zena.
casom budes vediet kedy teda od ktorej sa koliky zacnu a budes moct nieco vymysliet- ist na prechadzku aby to prespala a pod.Ale ako vravim annag je expert ta ti urcite poradi.
Ozaj Nicole je naaaadherne mimco 😀 😀 😀
slovakia- nepodliehaj depresiam- teraz musis byt silna,ved za chvilu budes mamina- co moze byt krajsie????
Neviem preco ale ja som vzdy ked som bola tehu(2x) bola max. kludna ,ja som sa do toho ale nenutila -proste mna nic nerozhadzalo- a ja tomu aj pripisujem ze mam velmi kludne deticky-mozno blbost ale ja tomu verim 🙂

hathor1231
20. júl 2009

evis,
kakava mi vacsinou po papani alebo po druhom papani. vacsinou ju nakrmim a ona sa mi pocika aj pokaka. naposledy mi kakala o 3rano 😒 mava normalene hnackove hnede hovienka...
pytala som sa znamej a hovorila,ze to nie je take akutne. vraj jej mam skusit dat prevarenu vodicku cez flasku nejakych 20ml. tak asi to vyskusam. snad sa jej nic nestane... este mi poradila jeden sposob ale to sa bojim... mamina mi pisala masirovat brusko a robit lietadlielka...
vcera sa nam stalo podobne. mala koliky a nekakala mi asi 7hodin. davala som jej ten inflacol a zrejme,ked jej ho stravilo pustila taku supu,ze jej to az z plienky vytekalo...
momentalne sa napapala a len tak lezka a skusa tlacit ☹ chudatko moje... je taka unavena,ze uz ani neplacka 😔 uz som si aj poplakala,ked som ju tak videla 😔

slovakia13
20. júl 2009

hathor
tohto sa strasne bojim ,ze mi bude plakat a ja nebudem vediet co ☹ ,mamina ti uz pride a poradi 🙂
potom ked budete v poriadku s papanim a kakanim ,daj info o porode......
drzim palce malej aj tebe ,aby ste boli ok!!!!!!

uankab
20. júl 2009

vymazalo sa mi to... 😠

hathor, drzim palce aby ste to s kolikami zvladli a malicku nebolelo brusko.... a Nicole je kraaasnucka 😵 😵 😵 .... ani nevies ako ti zavidim ze uz mas po tom, .... nam tiez pride mamina pomoct az v septembri, uvidime kedy sa nase sidielko narodi a ako to bude...

skus si precitat tuto nieco o jedle, je tam aj pisane co podporuje tvorbu mliecka..
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=390784

drzkaj sa, ked budes mat cas, tak sa ozvi a neboj, mamina ti uz pride o par dni a pomoze ti... verim, ze vsetko bude ok, papa

adoracion
20. júl 2009

dievcata nerobte paniku hlavne vela spinkat muzi trosku mozu postrazit baby ved je aj ich... a papat a vela pit mliecko sa bude tvorit nechcem robit mudru ale ziadne tekutiny a dokrmovanie kazi to kojenie...musite kojit co najcastejsie hoc aj kazde dve hodiny !!!

peppapig
20. júl 2009

Hathor, mas nadhernou malou bambulku, moc se vam povedla 🙂 . vsechno zvladnes, nic se neboj, kazda jsme si tim prosla 😉

Jak pise adoracion, snaz se kojit jak jen muzes, i po hodinach i po dvou, mala ma teprve tyden, za par dni, tydnu se obe dostanete do pekne rutiny a vse bude o moc snadnejsi. Pokud chces plne kojit, nedokrmuj formulkou a nezvysuj davky, spis snizuj a koj koj koj. Pokud chces, aby mala mela i formulku pak nezalezi na znacce, vsechny jsou v podstate stejne, i moje uzasna bajecna midwife Lita me rekla, ze je to jedno (ja jsem dokrmovala zlutym SMI, pak by jsi mela podavat i prevarenou vodu a ridit se davkovani podle letaku ci obalu).

Neboj se malou koupat, neni v tom zadna veda, pokud mas strach kup si patricnou podlozku do vany/vanicky pro mimco (je velky vyber, kazde mamince vyhovuje neco jineho) a tatinek at ti drzi rucnik a pomaha. Za par dni v tom budes mit cvik, ze si na zacatky ani nevzpomenes. Navic malou nemusi koupat casto, nekdo koupe kazdy den (ja) nekdo 2x za tyden (ostatni dny jen otira jemnou zinkou). Priklanim se k holkam, Pupik krem v tube je moc dobry a pekne vonavy.

Az nacerpas vic sil, zkus si zjistit, zda nejsou v okoli vaseho bydliste nejake baby groups a baby masaz. Moc me mrzi, ze mas spatnou zkusenost s midwife, ja mela super zenskou, ktera byla busy, ale ibyla tak busy, ze si umela u kazde podicky pekne pokecat, poradit a vypit zeleny caj (velmi rada na ni vzpominam a mala M mozna taky, kdo vi 🙂 ). Drzte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!

munu
21. júl 2009

ahojte 🙂

kuk nove fotocky 😉

peppapig
21. júl 2009

munu, moc pekne fotecky, maly je sweet!!! Nemuzu uverit, ze uz ma 4 mesice, no fakt nemuzu uverit, tak to hrooozne leti 😒

hathor1231
21. júl 2009

ahojte,
tak mi konecne zaspinkala- napapana a vykakana 😵 noc sme mali kludnu,aj pekne kakala,ale teraz jej to zase neslo 6hodin a bola nervozna,len tlacila a plackala ☹ inflacol som jej uz nedavala, zacala mi z neho grckat 😖
ja by som tiez radsej to moje mliecko,ale priatel jej vzdy dava sunar. vraj jej je z mojho zle 😔 to usudzuje kvoli tomu,ze ked jej dame 90ml mojho,tak si niekedy grcne. ja si myslim,ze je to preto,ze je rozdiel 90ml poriadneho mliecka a 90ml prasku s vodou...
vcera sme sa pohadali lebo mi vycital,ze s malou nic nerobim ked ma koliky a beham po nete 😔 normalne ma to rozplakalo a potom si uvedomil,ze nic ine mi ani neostava,ako hladat rady na nete a celu noc bol ako baranok... sme z toho obaja nervozni, je to dost namahave 😒 uz aby som tu mala maminu 😵
ked sa zobudi,tak ju trochu potrapim s ceckom 😉 ak bude vyhladovana,snad ju to presvedci neprotestovat... budeme si musiet poradit aj bez tich extra pracovniciek z breastfeeding support... zajtra nam ma prist midwife,takze som nachystana,ze ak urobi nieco podobne ako za posledne dve navstevy,tak jej normalne poviem,ze sa budem stazovat.... ak to aj nepomoze,aspon si ulavim 😉
dneska sa chystame na premieru v kupani,drzte nam palce...
ked v sobotu pride mamina, zo mna uz bude `dokonala mamina` 😵 😀
idem podojit mliekarne...

slovakia13
21. júl 2009

hathor
mala ta hned chytila?alebo sa musis odsavat?kdesi som citala ,ze ak chcem aby mi mala chytila bradavku mam pouzivat specialne tvarovace bradaviek 😝 co sa mi moc nepaci 😒 neviem posudit ci tie moje su ok 😒
uvidis cim dalej bude viac a viac takych noci ako bola minula

baby,v novembri vas budem ja bombardovat podobnymi problemami 😉 😀 😀 😀

hathor1231
21. júl 2009

slovakia,poslem ti fotku tych mojich s nadpisom- nevhodne na kojenie 😀
mam ich este makke, vraj sa to casom upravi. ja si odsavam. ked ju chcem potrapit,tak si trochu odsajem,tym mam bradavku vacsiu a prilozim si malu. bradavky nemam male,ale stuple nam zrovna desat cm nestoja...
ja akurat pumpujem,je to nuda... malinka ece kraaasne spinka 😵

slovakia13
21. júl 2009

tak to aby som zacala s nejakymi special.cvikmi na bradavky 😀

slovakia13
21. júl 2009

odsavacka sa oplati.....rieila som minule v boots ci kupit,alebo nie a ktoru 😨

hathor1231
21. júl 2009

prve kojenie- tvoju bradavku ohryza mala korytnacka 😀 to bol moj pocit 😀
ja pouzivam tommee tippee odsavacku a sedi mi perfektne 😉 neboli to a ani nie je neprijemne...
kup si korytnacku 😀 😀 😀

slovakia13
21. júl 2009

lebo ja mam naozaj mini prsia a odsavacku budem asi urcite potrebovat si myslim 🙂
diiik za radu 😉 uz mam nejjake veci od tommee tippee-az dva cumle 😀 😀 😀

hathor1231
21. júl 2009

neboj,ja som isla spat s C a vstala som s D 😀 😀 😀
ale auuu,ani som dychat nemohla 😨
s tou odsavackou je to hop alebo trop,ja so si vybrala tuto lebo vyzerala,ze sa najlepsie prisposobi...

slovakia13
21. júl 2009

ja som vtedy stala asi 30min pri evant a pri tejto tommee 😀 potom som to vzdala ,lebo predavacka uz na mna podozrievavo pozerala 🙂 akoze prsia mi rastu rovno s bruskom na co som pysna 😵 dufam ,ze take zostanu aj po porode 😀 😀 😀
idem sa hodit do sprchy a chystat do prace dnes na nocne maju prist top managery,mozno sa objavi aj otec malej a to budepresne 2 mesiace co som ho videla naposledy ,tak mam trosku stres 😝

peppapig
21. júl 2009

Holky teda vy jen o kozach, hahah 🙂 To je fajn hathor, ze ti jde odsavani od ruky, me to vubec neslo 😢 Se mi zda, ze uz se vse lepsi, no ne? slovakia, ja jsem trosku nechapala, kdyz jsi psala, ze si to nedovedes predstavit, ze budes na mimi sama, ted uz chapu, je mi to lito, ale vsechno zle je na neco dobre 😉 Urcite to zvladnes!! Kukla jsem ti brisko, moooc pekne 🙂

U nas cely den jen prsi a prsi, cele dopoledne jsem s M skakala v kaluzich a ted uz 2 hodiny chrni, to zas bude noc, ach jo 😉

slovakia13
21. júl 2009

aj tu u nas vo walese,ale aspon sa super spi 😉

magisa
21. júl 2009

Cafte maminy a cekatelky na miminka

tak vidim, ze se tu porad resi kojeni, je to ale umeni co??? Ja s nim taky porad bojuju, ale nevzdavam se

Na koliku zadnou radu nemam, my nevime co to je a to mi nejaka dobra duse rikala, ze chlapecci na ni trpi vice nez holcicky at se na to pripravim

Dneska poprve mi kamaradka hlidala Wiliamka na 2 hodiny, normalne jsem se nasilne musela jit nekam projit, protoze ona ho chtela hlidat / ma 10-ti letou holcicku a z naseho Wilika je uplne na mekko/. Moc jsem nechtela maleho opoustet, ale pak jsem si to nechala rozlezet v hlave, ze treba jednou budu potrebovat pohlidat a ona pak nebude chtit s tim, ze kdyz chtela ona , tak jsem ji to nedovolila. Stejne jsem ji za ty 2 hodky volala min. 3 x jestli je vsechno v poradku. Maleho jsem pred odchodem nakojila, takze ji celou tu dobu co jsem byla na prochazce prospal, zlate, hodnoucke miminko

Zitra mame ockovani ve 12 tydnech, tak snad to zvladneme, minule jsem to oplakala vice nez Wilik.

No maly uz hajinka, tatka taky, vstava ve 4 rano do prace, uz jenom ja tady strasim ,tak jdu za myma klukama, potrebuju prituleni.

Vsem preju good nite 😵

peppapig
22. júl 2009

Caute babule,

magiso, ta tvoje kamaradka je asi pekne broody co?! Vidis prezila jsi to 🙂 Je fajn, ze mas okolo sebe kamosku, na kterou se da 100% spolehnout atd. Diky za IP, odepisu pozdeji, pac valcime s M se snidani ☹

Holky me uz je od noci nejak divne, nemam teplotu ani me nic neboli, jen hrozny kasel a rymu, M to same, je trosku teplejsi nez obvykle ale horecka zatim neni, furt chodi a rika, ze ma ouch atd, je takova bez zivota. Ja se asi zblaznim, jak mame svine flu a vubec ze v nedeli mame letet domu. Na navstevu u GP to zatim nevidim.

peppapig
22. júl 2009

Tak akorat me volala kamaradka u ktere jsme byly v pondeli, ze mala ma vsechny priznaky praseci chripky i jeji muz, a vcera vsichni dostali tamiflu medicinu. Tak jsem hned volala do nasi (vlastne spolecne pac oni maji stejneho dr), rekla nase priznaky i to situaci nasich znamych a recepcni mi rika, ze je okolo hodne colds atd, ze to nemusi byt ta debilni prasecinice. Grrrrrrrrrrrrrrrr, ted mam cekat na call od GP (kterej je vul, nemam ho rada, nikdy mi nevyhovel v nicem a recepty mi nepodava do ruky, ale haze mi je po stole), tak jsem zvedava, co s nama bude. A pry nemam nikam jezdit, no krava. Sorry, ale musela jsem se vypsat.

magisa
22. júl 2009

Vendy - jejda, urco budete v poradku, ta swine flu nam dava poradne zabrat. ja se taky bojim, ale snazim si to nepripoustet, ze se muze neco stat...

Chtela jsem se te zeptat jak mluvis s malou???Jen anglicky nebo i cesky??
Jak jsem si cetla diskuze o vicejazycnych deti, tak vsude je napsano, ze bych mela s ditetem mluvit vyhradne cesky a otec anglicky. Jenomze kdyz jsem s malym doma sama tak v poho s nim mluvim jenom cesky /no nekdy i slovensky 😅 /ale jak je doma i Gav tak na maleho mluvim anglicky, protoze mi je lito ze ten muj nerozumi vsemu co malemu rikam...co s tim???

wild.horses
22. júl 2009

no to bol dnes zase den!!! vybrali sme sa s mini D na agricultural show, ali sme sa tam stretnut aj s kolegami. Samozrejme, ze som zle odbocila, to snad len ja viem zabludit aj s navigackou 😀 no ale ked som sa tam konecne dopracovala, rada aut cakajucich na parkovanie niekolko mil dlha... maly neznasa, ked sa auto nehybe. 20 minut sme stali na jednom mieste, tak zacal revat. Nechcem ho nechavat plakat, aj kvoli tej operacii nie, tak sme to pekne zvrtli a sup sup domov. Teraz spinka, dobry to chlapcek 🙂

s kojenim sme sa natrapili aj my. Tvar a velkost prs nema na kojenie vplyv a ani ''male'' bradavky. hmm, viem, o com hovorim. Trva mozno dlhsie, kym si dieta osvoji tu spravnu techniku. No my sme to nevzdali a vyhradne kojime... maly posledny mesiac pribera cca 300 gramov tyzdenne. Netreba hladat vyhovorky preco nekojit (''slabe'' mlieko-doteraz presne neviem, co to presne znamena, vracanie, caste kojenie, atd atd), ale miesto toho zatnut zuby a proste KOJIT. Aj ked uplne chapem, preco mnohe zeny nekoja... je to jednoduchsia cesta... a kazdeho moznost volby...

munu
22. júl 2009

wild horses, mas pravdu s tym kojenim.. ale ja ako nekojacia mamicka, ti budem protirecit trochu mozno v tom, ze je kopa zien, ktore nemaju na vyber, len prejst na umele mliecko... netreba nas nekojacie zase obvinovat.. co sa tyka slabeho mlieka, tak to som tu pisala ja, ked sa mi maly narodil.. od jeho narodenia som nemala mlieko ako by malo spravne byt... proste moje mlieko nebolo kvalitne a bolo trochu priehladne.. som si ista, ze take mlieko nema byt...tak akoze prepac, ale preto,ze ty kojis, nemusis zhadzovat nas nekojacie... MAMICKOU NIESME LEN CEZ PRSIA.. asi tak

munu
22. júl 2009

vies chcela som tym len povedat, ze ak ty mas vsetko bezproblemove a tvoje babatko nema reflux a nevracia, alebo mas super mliecko a mas ho dost, alebo si si presla tym castym kojenim a teraz je uz dobre... preto nepochopis mamicky, ktore nemozu kojit z urcitych dovodov...

ja neviem ako vy, ale som tvrdohlava mozno, ale neznasam ked ma niekto tlaci do nejakych veci,, teda ak mi niekto povie, ze zatni zuby a koj, tak ja spravim presny opak.. to bol len uvedeny priklad.. prosim nechytajte ma za slova... dakujem..

loki01
22. júl 2009

Ahoj holky, jste nektere ze severu?West Yorkshire?my jsme dneska byli na velkem utz a vsehno v poho..huraaa. Takze uz se pomalu zacinam pripravovat az maly vyskoci. Jake byly ty predporodni kurzy holky? Co tam delate? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre