Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

marisa116
22. júl 2009

mima3114 ahoj ja som rodila v anglicku ale neviem presne co bi si take chcela vediet o ten porod je uplne odlisny ked rodis doma na sk alebo tu v gb uplne

wild.horses
22. júl 2009

mila munu,

keby si citala, co som napisala az dokonca, tak by si vedela, ze nikoho nasilim do nicoho nenutim, ze kazdy mame moznost volby a nikym neopovrhujem.
Mali sme reflux, mali sme koliky a mali sme aj mnohe ine problemy, ktore nas vsak neodradili. Aj ja som tvrdohlava a idem si za tym, co si myslim, ze je prirodzene spravne a nevolim cestu lahsieho odporu. Je to moja volba.
Koniec diskusie z mojej strany.

Tak mi aspon mozes teda vysvetlit, co je to slabe mlieko. Prosim ta.

hathor1231
22. júl 2009

hallo babeny 🙂
tak sme mali midwife,prisla sice az o pol siedmej a keby som akurat nekojila,tak uz volam do centra,co mi to sem posielaju,ked ani nepomozu a dokanca ani len nepridu?
prisla strasne zlata midwife,tak som rada a cely hnev na tie predosle dve presiel. pokecali sme a aj sa nasmiali. bolo vidiet,ze je busy,ale ked som sa jej nieco spytala,tak poradila a aj nas obe poriadne skontrolovala. dneska malu odvazila a pribrala nam 140g 😵 som rada,bala som sa,ze schudne ako niektore babuska...
cely den sa snazime kojit. je na cicikoch kazdu hodku a ja sa citim taka vycucana 😅 predsa je to rozdiel, si odsat a snazit sa nakrmit takeho hladosa bez sunaru... kazdopadne nam pekne kaka, uz 6x. sice takmer nespinka,ale ved je to len prvy den a musime to skusit 😉 koliky sme sa velmi nezbavili, akurat mala zacina vyuzivat,ze si ju zoberiem na ruky a ked zaspi a dam ju do basketu,tak sa zobudi a chce ist na ruky 😒 nechcem ju na to moc zvykat,ved potom nebudem moc nic urobit...
a dalsi uspech, vcerajsi kupanie sme zvladli a zachvilku sa chystame na dalsie 😵
krasa,ako to dokaze povzbudit 😵 😵 😵
tak krasne snicky prajeme 😵

peppapig
22. júl 2009

Holky, neprudte se kojenim, kdo koji at koji, kdo nekoji at nekoji. Je 21. stoleti, tak o co jde 😉

Ja a Micinka mame swine flu ☹ a uz se lecime 🙂

Tak se tehulky a maminky opatrujte!! Porad doufam, ze nebudu muset po druhe menit plan a poletime do CR.

peppapig
22. júl 2009

hathor, vidis, ze jsi super mama, well done you!!!! Jsem moc rada, ze se vam dari a ze zacinas mit usmev na tvari, jen tak dale 🙂 🙂 Neuvazovala jsi nad koupi satku, mala se ti tam i vyspinka, ty si udelas co potrebujes a pri tom muzes i kojit, deti to velmi uklidnuje a z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz zacnes nosit od novorozeneckeho veku i tvoje telo si na mensi a stupnujici se zatez rychle zvykne 🙂 Ber to jen jako dobry typ.

hathor1231
22. júl 2009

jejda,akutat citam,co sa tu deje...
no jo,zalezi to na kazdom... a co sa tyka bradaviek, aj v nemocke mi hovorili,ze vpadnute bradavky su pre deticky tazsie na cuckanie a mojej to ide lepsie,ked si najprv odsajem... ale ved to chce len cas...

pepp, tak to je smola 😒 hlavne,ze vam to zistili a mala je uz dost silnucka,aby to zvladla 😉 tak sa nam liecte a hlavne to neroznasajte dalej 😀 😉

hathor1231
22. júl 2009

pepp,dik 😀
ja sa hned citim menej znicena 😅
akurat mi dneska sestra kupila. nie je to ta klasika satka,ale nieco ako sedacka. babeno sedka vpredu na hrudniku.
ty si tvoju M tiez nosila 😕 a spinkala ti pekne v noci v postielke 😕 tohoto sa ja bojim,ze ak si zvykne spat pri mne,tak potom v postielke nevydrzi. neviem,nemam s tym skusenosti...

kvietocek7
22. júl 2009

peppapig to vazne mate tu swinsku chripku? to mi je fakt luto... neviem na co tito brit este cakaju,ze nedaju do obehu vakcinu skor ako nezomrie neviem kolko ludi. Dnes som pocula v spravach, ze dalsia slovenka sa vratila odtialto z UK a priniesla si zo sebou aj tu svinacinu 😠
len sa drzte a skoro sa uzdravte!

hathor - super! super! myslela som na teba - som rada,ze nakoniec ta hrozna predchadzajuca midwife sa uz neukazala a mas dobru skusenost s tou dnesnou 🙂 vies to sa asi vela neda ocakavat lebo potom sa fakt dost sklames 😒 ale vidis postupom casu sa zabehate a bude to vsetko denna rutina 😉 a na tu koliku ako som ti spominala, je fakt dobry krem PUPIK daj si ho priniest

adoracion
22. júl 2009

hathor vidis vravela som ze to pojde treba len trosku casu o mesiac dva bude vsetko malina, nechcem tu zase sa hadat ale s tym kojenim ma wild horse pravdu len malinke percento zien nekoji pretoze nemoze minule ma rozhadzala kamoska ked mi pri sestmesacnej povedala ze nekoji lebo ju bolia cicky ... aj moja vracala aj plakala aj visela na cicke nonstop ale nevzdala som sa a teraz som hrda ze ju kojim ked je uz trosku starsia vyhrnem tricko a sama si cicusky najde hehe take zlate takze je to aj trosku o povahe a vytrvalosti asi to neni moj problem ale je to smutne ze mnohe mamicky su tak lenive ze az !! nikoho som tym nemyslela ...je to len moj nazor
pepa drzte sa nech to rychlo prejde !

hathor1231
23. júl 2009

adoracion,
ja som strasne chcela kojit,aj som to nevzdavala ani v nemocke,aj ked zo mna nic nevyslo a bradavky som mala cele dokusane a krvave. ani preto som nenechala mliecko len tak odist a snazila som sa ho zachranit odsavanim a `trapila` som ich aj ked mala papala prevazne sunar. neodradilo ma ani to,ze mi hovorili,ze mam pekny dekolt, postavu a dost,co mi ju porod pokazil (sice uz teraz vyzeram ako predtym,este trosku huspeninky na brusku,ale ani nevidno,ze som pred 11dnami rodila 😀),tak nech aspon prsia zachranim 🙄 vraj v 21 rocna si ma este uzivat krasnu postavu a nie ju nicit kojenim 🙄 som pozerala,ked mi radili,az si dam pichnut injekciu na stopnutie laktacie 🙄 no prosto blbe holky...
mna najprv stopol doki v nemocke,ze mala nemoze cakat na mliecko 😒 a neskor mi priatel vycital,ze mala grcka a ma koliky z mojho mliecka. konecne pochopil o com su koliky a preco grcka. praveze teraz uz negrcka,pekne pomalicky papka a potom zaspinka. odgrgne alebo grcne si len po flaske lebo pije hltavo...
snad uz bude pekne a skusim ju zobrat na terasu v kociku,ak sa jej to bude pacit,tak sa pojdeme prejst 😀

kvietok, uz som mamine volala,nech mi ho kupi lebo som sa rozpravala s midwife a ta mi hovorila,ze ta grippe water je az od mesiaca,takze sa nemoze davat takemu drobcovi. vraj je dobra ale na jej telicko je to privela...

tak bezim pozriet,co robi,akosi je podivne ticho 😕

adoracion
23. júl 2009

joj vobec som nepochopila teraz ci este kojis alebo uz nie... ale tie krvave bradavky a bolestive ma skoro kazda prvy tyzden prve dva tyzdne ja som kricala doslova kricala od bolesti ked sa mala prisala ale aj na to su predsa kremy azz pekne papas a vyhybas sa niektorym veciam potravinam koliky z tvojho mliecka urcite mat nebude .. koliky proste su niektore deticky maju niektore nemaju aj s vracanim a refluxom je to podobne ... no pisala som to uz proste vyssie je to len o vytrvalosti to kojenie a nie o tom ze dakto si povie mam slabe mliecko moje mliecko je jak voda...
inak dnes je nadherne konecne mohlo by sa trfosku aj tu objavit leto aspon na mesiac zasluzili by sme si aj my no nie

magisa
23. júl 2009

vendy - jejda jakto ze vas ta svinucha chripka dostala???A co na to GP?? holky drzim vam palecky at se brzo uzdraavite

adoracion - souhlasim s tebou, jsem taky hrda na to, ze kojim i kdyz sem tam musim prikrmovat. Mlicka mam pomene, ale porad se nevzdavam a prikladam maleho casteji, odstrikavam uz jsem i brala homeopatika na podporu laktace.
Myslim ze kojeni je nejkrasnejsi vec, kdyz se ten maly clovicek prisaje a kuka na vas, se vznasim v oblacich. Urco se upevnuje pouto mezi baby and mummy. Ja budu urco kojit tak dlouho co to pujde.

Neodsuzuju zadnou maminku, ktera dava prednost UM at uz z jakehokoliv duvodu. Kazda se muze rozhodnout pro to co chce a co ji vyhovuje

Hathor - ja mam moc peknou knizku Nejstastnejsi miminko v okoli od Harvey Karp. Je tam moc dobre popsane, proc mivaji deti koliky, jak jim zabranit, proc je tak ucinne zavinovani miminka a proc maji radi zvuk, kteremu se rika bily sum, nebo -li zvuk vysavace, fenu, digestore....taky tam pise, ze do 4 mesice miminka ho nemuzes rozmazlit tim, ze ho nosis, houpes, nebo k nemu priskocis hned jak zaplace. Je to tam rozumne zduvodnene. Takze si malou Nicol uzivej, mazli se s ni jak hrdlo raci, ani se nenazdas a bude z ni velka slecna. Ten cas letiiiii

hathor1231
23. júl 2009

boli sme na 10min na teraske, len zacalo prsat ☹ taaak by som ju chcela ist pokocikovat ☹ bola vonku dve minutky a zaspinkala 😀 este doteraz je v kociku a ja ju nohou hupem 😀
dufam,ze uz sa konecne pocasie umudri a bude pekne... aj ja si stem uzit kocikovanieee 😎

adoracion,a ty ju len kojis,uz je dost velka. ci jej davas aj decku stravu a parkrat denne kojis? uz musi mat aj zubky,to ta nekuse?
nemyslim,ze to mal niekdo lahke,tie zaciatky su tazke nielen kvoli kojeniu,ale aj kym nejdes co na tvoje babo plati a tak... ved sa cely zivot ucime 😉 a kazdy uspech vycari krajsi den 😀
uz by sa mi mala zobudit na mlieculko...

baby,co ste vynechali pri kojeni? viem,ze to musim sledovat na babusovi,ci sa jej to paci,ci sa nevyhadze atd. mna prekvapilo,ked som citala o rajcinach,paprike a uhorkach 😕 kavu,cokoladu,strukoviny,jahody a pod. alergeny chapem,ale rajcinky 🙄 to som mavala vzdy na ranajky. uz som ich aj papala a mala ich podla mna zvladla... tak jedine skusat a skusat... vraj je dobre kazdy den pridat nieco z toho a sledovat,ci to babo zvladne alebo nie...

hathor1231
23. júl 2009

magisa, presne to mi chyba, knizocka. musim mamine povedat,nech mi nieco donesie.
mala som 900 stranovu `bibliu` pre tehotne. strasne mi to pomohlo a urcite musim nieco poriesit aj o babuskach... uz som to sice mala mat precitane,ale ved nikdy nie je neskoro... skusim pozriet na nete,ci sa da na slovensku kupit...
s tym nosenim si ma potesila. nechcela by som z nej mat dieta,co sa drzi len pri mamine a k ostatnym (znamim a rodine) ani za svet... ale zase ani dovercive dieta nie je nic extra,ale na to mame este kopec casu 😉

magisa
23. júl 2009

hathor- ja jim uplne vsechno a jak jsem psala nekolikrat nevime co to kolika je 😵 😵 trosku omezuju cibuli, cesnek, fazole a zeli, ale sem tam si dopreju i to. neumim si predstavit anglickou snidani bez fazol 😀

ta knizka je super, jeste ji nemam doctenou celou, ted ji predcitam kazdy vecer malemu misto pohadek 😀 😀

slovakia13
23. júl 2009

peppapig
.....tak az sa rychlo uzdravite a ste v poriadku!!!!!!!!

domi123
23. júl 2009

ahoj babenky.

pripajam sa k hathor1231 knizka je velmi dobra vec.aj ked si myslime ze to zvladneme ja uz tu svoju citam ai 5krat aby som vsetko pochopila.ja to mam rozdelene na tri diely prvy je tyzden po tyzdny potom nasleduje starostlivost o novorodenca a potom mesiac po mesiaci az do jedneho roka.je to super ale si musim zohnat aj inu abby som vedela porovnat.

maminy chcem sa opytat ma niekto skusenost z pupocnikovou krvou tu v UK?ako ste to vyriesily?????

munu
23. júl 2009

wild horses, keby si aj ty citala do konca, tak by si zistila, ze uz som vysvetlila, ake mlieko som mala ja a preto som si myslela, ze je slabe pre Matka...
adoracion, som cakala, ze sa ozves.. no neva...zrejme si len cakala, kedy sa do mna zase budes moct zavrtat...

akoze nevidim to inac, len vy co kojite ste najmudrejsie a najsikovnejsie!!! Tak si to uzivajte a tymto koncim na tejto teme.... nemam viac s vami premudrymi o com tocit...

majte sa super

wild.horses
23. júl 2009

trosku detinske, nemyslis???? 🙄 Whatever!!!
Mne tiez netecie slahackova smotana 😀 a sme tu.

Mate niekto skusenosti s kozmetikou Oilatum (dufam, ze som to dobre napisala)? Dnes sme vybehli do mothercare a kupili smart nappy, lebo tie nase uz boli male. Drobec akosi rychlo preskocil z velkosti S na L
🙂 Pouzivate niekto bavlnene plienocky?

vdaka

magisa
23. júl 2009

wildhorses - ja pouzivam jednorazovky, bavlnene jen na misto bryndacku

adoracion
24. júl 2009

munu dont panic JE TO TVOJA VEC ak je dieta stastne a zdravucke vsetko je ok ! uzastnou a perfektnou mamou sme aj ked nekojime sak clovek je mamou cely zivot ak ma dietatko a nie len v case kojenia. heathor jasne ze jej davam aj prikrmi uz spapa vsetko je velka papacka proste spapa co jej das aj co jej nedas aj to spapa 🙂 ale aj napriek tomu ju stale kojim hlavne aby mala tekutiny .. este keby tak konecne prespala celu noc stale sa budime tri styri krat...

hathor1231
24. júl 2009

jejda. babeny 😲 s cecikami,ci bez nich 24hod sa o tych drobcov starame, sme pri nich,ked nas potrebuju, vynosili sme ich a porodili. a este mame peknych par rockov starostlivosti v nedohladne... to nas robi maminkami 😀 ved kazdej z nas este aj teraz chyba mamina a to nas uz nekoji😅

vidis,wild. ja pouzivam huggies,su super,len sa chcem spytat na pampersky. ja som mala vzorku a ked som to rozbalila,dal mi facku zavan chemie 😖 tak neviem,ci to bolo tou vzorkou alebo su fakt take `toxicke` 😅 nepodrazdi to prdelku?

adoracion, to je super. dufam,ze aj mne to tak pojde. cim dlhsie,tym lepsie 😀 len kym si nezacne pytat- mama daj cicik 😀 😀 😀

boli sme u gp. drobec je od porodu soplava a nedalo mi to. dal nam kvapky do nosa. ked som volala,hned nas strasili zo swine flu 😠 ja som tiez akasi prechladnuta,ale vraj nemam nad 37,tak som o.k...
len ma nastvali v lekarni. na recepte nosal drops a na nalepke z kvapiek eye drops 😠 flasticka od nosal drobs... mohli by si davat trochen pozor 😠 😠 😠
a mali sme aj health visitorku. moc sme toho nestihli kvoli tomu app,ale bola zlata...

pekny den vsem...

slovakia13
24. júl 2009

ahoooooj baby
tak odsavacku uz mam vyriesenu ,ale teraz neviem aky kocik...... 😝 dievcata oplati sa mi kocik s vanickou,alebo ste hned mali bez vanicky a drobca ste supli iba do autosedacky?pozeram a neviem aky 😝

inak aj u vas je take beznadejne pocasie?cely den sa iba napchavam sprostostami 😝

hathor
zavidim ,ale v dobrom ,ze ty uz mas malinku pri sebe 😉

uankab
24. júl 2009

ahojte, ja dnes zacinam posledny mesiac... uz sa tesim na babatko 😵 😵 😵 ... snad to nejako zvladneme, v poslednom case sa vela nenaspim, malicka strasne kopka v noci, na chrbte spat nemozem a na boku tiez nie, lebo kopka... 😖

slovakia, urcite treba kocik aj s vanickou... sice pocula som v obchode, ako jedna predavacka povedala ze vanicka je hlupost ak sa kociarik da dat to vodorovnej polohy, ale nikdy ho do takej polohy nedas a chuda babo potom trpi a nelezi na rovnom... a autosedacka je dobra vec, ale urcite nie na cely den !!!

hathor, drzkaj sa, mamina ti uz zajtra pride, tak pomoze... ja by som tiez chcela kojit, dufam, ze to nejako zvladneme...

munu
24. júl 2009

adoracion este jedna vec.. ja som patrila k tomu malemu percentu zien, co nekojili, lebo nemohli.. kojila som 6 tyzdnov a celych 6 tyzdnov som sa trapila, nic viac.. a maly keby nemal umele mliecko, tak mi chudne a chudne pod ocami.. co chcem ublizit vlastnemu babatku? to by som musela byt chora na hlavu, aby som ho nadalej takto trapila...ja som ho prikladala casto,,, to, ze som to tu nepisala, neznamena, ze som to nerobila!!! odsudzujte si ma ako chcete, viete o mne tak velky prd.. asi tak ako ja o vas.. taky je zivot.. mne sa mlieko netvorilo viac, praveze som mala stale menej a menej.. a to aj napriek castemu prikladaniu, ci pitu nealka piva, melty kavy a podobne veci na podporu tvorby.. nic mi nepomahalo... ja som chcela kojit, ale ked raz nemam dostatok, tak nebudem trapit seba aj maleho a urobim ako uznam za vhodne.. aj som si poplakala preto, ze stracam mliecko a bolo mi strasne tazko... nemala som tu ani maminu, ani svokru, aby mi pomohli s babatkom... ani sestru, nikoho....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bola som sama na vsetko od maleho narodenia.. muz nemal dokonca ani volno z prace, musel stale chodit, lebo v tom case nastupil do noveho zamestnania, kedze z povodnej prace prepustali... takze bolesti, nebolesti po porode, na vsetko som bola sama ako palec.... to, ze som sa nestazovala, neznamenalo, ze som sa necitili osamela a nestastna, z toho, ze mi kojenie nejde, pretoze mliecko sa nevytvara dostatok!!!!!! nie kazda je ta stastna mamicka, ze jej tu pride mamicka na mesiac, alebo svokra alebo tu ma hocikoho, kto jej pomoze...

peppapig
24. júl 2009

Maminy nehadejte se kvuli kojeni, sakrys. Kojeni je krasna vec, ale kdyz nejde tak nejde, svet se nezbori, miminko bude happy i pri formulce. Neni treba se odsuzovat navzajem. Ja jen neuznavam maminky, ktere kojeni ani nezkusi, ale to neni priklad ani jedne z nas v teto diskuzi 🙂 Nekdy si rikam jake to asi je kojit 2lete batole aaach, bohuzel tak daleko jsme se s M nedopracovali 😒

Jinak me uz zacina sibat, uz jsme 3.den zavrene doma 😠 😠 😠 Plus me vytocili ryanair pac mame v nedeli letet domu. Porad se snazim najit ty spravne info o nasi swine flu, ale pokazde ctu neco jineho, tak stale nemam obrazek po kolika dnech od nakazy cestovat atd atd a na cust. service ryanair se me pani zeptala, co je to swine flu, dokonce i ceske strane pres telefon, nastala velka odmlka, kdyz jsem rekla, ze mame praseci chripku. Tak mi prijde, ze lide jsou ignoranti.

peppapig
24. júl 2009

munulinku a ty nikam nechod, zadne 'majte sa super' neprimam jasny 😉 Jak se mate a co Matko, videla jsem nove fotky, vypadate krasne stastne 🙂

wild.horses
24. júl 2009

ako vam tu swine flu diagnostikovali? je to len cez telefon alebo aj odoberali krv a podobne?
zelam skore uzdravenie.

letime domov o mesiac a pol, pomaly zacinam ratat dni. Po roku a pol uvidim rodicov, uz sa tesim 🙂

Kocik s vanickou urcite treba. Najlepsie s vacsou vanickou, kedze babatko tam par mesiacov pobudne.

Maly mi prekaka a precika huggies aj pampers, ale pampersky mu sedeli lepsie, hlavne velkost 3 a teraz co nosi 4. Konecne som nasla klasicke-bavlnene plienocky, ktore neprekona 😀

U nas bolo doobeda slniecko, tak sme s mini D robili v zahradke(teda ja som robila, on sa hral v kociari 🙂 ), poobede klasicky prsalo. Bude mi aj luto za tymto letom, zatial sa mi celkom paci 🙂

peppapig
24. júl 2009

wild...jeste pred 14 dny provadeli testy na swine flu (stery z ust), ale uz to nedelaji, protoze pocet nakazenych vzrusta takmer denne. V noci me bylo zle, M mela rano horecku, ale rikala jsem si, ze to bude ok, pak se mi pritizilo dychani a do toho mi kamoska (se kterou jsme byly v pondeli vecer) zavolala, ze maji swine flu a leky. Tak jsem hnedka volala surgery, pak hodiny cekala na call back, ve 4pm jsem mluvila pres telefon s nasim gp, ptal se na vsechny symptomy u toho si prosel nasi history a v 5pm vzal muzik jen malou do surgery na prohlidku a dostaly jsme tamiflu na 5 dni uzivat. Kdybych mela jen teplotu, tak bych lek ani nezacala brat, ale ja jsem alergik, tak jsem to projistotu uzila, male bych ho dala za kazdych podminek.

hathor1231
24. júl 2009

pepp, na mna sa dneska doki pozrel (aj na malu) a povedal, ze swine flu to nebude, vraj mame len 37stupnove teplotky... drzte sa a liecte 😉 s tym letom to mas blbe,mohli by sa aspon vyjadrit,ci mozete alebo nie...

drahy mi prisiel o pol siestej z prace a tak som mu odovzdala nasu ratolest a bezala spat 😀 normalne som chytala mikrospanok pri kojeni 😅 som ja ale hrozna macocha 🙄 ale ked cely den nespinkala ☹ uz som bola znicena,konecne zaspinkala,tak snad prespi aj noc,ked den sme si uzili...

wild, tak to mas riadneho chlapa 😀 malej sa uz tiez podarilo prekakat plienocku 😅 drahy mal fliacik na nohaviciach...

munu, viem,ake to je byt bez podpory 😒 drahy tiez chodi do prace a je to o to tazsie. mne nastastie pride mamina... hlavne,ze je drobec zdravy a ste stastni 😉 urcite by si tu chybala,tak ziadne opustanie temy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre