Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
24. júl 2009

vendy - nechapu tu leteckou spolecnost, jako oni nevedi co je swine flu?? to snad ani neni mozne. Snad budete do nedele fit a uzijete si pekne dovolenou v CR.Drzim palecky

wild.horses - my letime domu taky za mesic a pul, uz se nemuzu dockat. Na konci srpna mi prileti jeste k tomu kamaradka z Karvine na 10 dni, tak bude veselo. Rikala, ze si prijede zahrat na au-pair, ne ze bych to potrebovala, stejne se od maleho nikam nehnu 😵

My jsme dneska meli sraz s holkama z antenatal classes, bylo nas asi 9 maminek s detma a 2 tatinkove. Jeden z nich byl muj Gavinecek, si nenecha nic ujit 😀 😀 . Nektera miminka byla nadherna, ale nektere silene pretloustla 😅 .Jsem byla jedina co kojim, vsechny jsou na UM. A jedna mamina dokonce rikala ze dava svemu mimi baby rice a to je mu teprve 7 tydnu. Nechapu 😅 🙄 mne to prijde strasne moc brzo

adoracion
25. júl 2009

ani vjednom mojom prispevku nebolo tvoje meno ale ak sa ta to dotklo tak prepac munu! nikto z nas to nema lahke vsetci sme tu osameli mame len muzov po niektore namaju ani to ale chceli sme babetko tak musime bojovat a zit len pre neho a dat mu vsetko mozne aj nemozne!
skyeurope dnes malo 5 hodin meskanie ked leteli moji rodicia domov... bleeeeee odporucala by som nimi nelietat uz!
dneska celkom pekne pocasie co ste porabiali?

hathor1231
25. júl 2009

babeny,
mali sme krasnu noc bez placu, len 3x na kojenie. rano sme boli na nakup v asde (a vlastne prvy krat vonku) a malej sa to pacilo, cely nakup prespala 😀 potom vyslo slniecko,tak mi spinkala 4 hodky v kociku na terase 😅 aj to som ju musela zobudit ja lebo ma zltacku,tak ju nemozem nechavat tak dlho bez papania... a to sa napapala a zase spinka 😅 dufam,ze v noci si to nenadbehne...
uz sa mi vezie z letiska babenka 😀 straaasne sa tesim 😀 uz som jej zaliala kavicku 😀
tak pekny den prajeme 😀

wild.horses
25. júl 2009

hathor... verim, ze mala bude coskoro bez teplot. Moze to byt aj z tej zltacky, teda aspon si myslim. Pisala si, ze ma aj hlieny v nosteky. Mini D trapil mucus tiez prve dva tyzdne. Vela kychal a tie prve dva tyzdne som vlastne ani nespala. Najradsej mal, ked sme s nim chodili hore dole po schodoch a skakali na fit lopte.

Ja som tiez vlastne na vsetko sama. PriatelDrobec, 4 psy, rozbiehajuci biznis a ta pristavba... no horor, je okolo toho strasne papaierovaciek. Stale rozmyslame okolo toho dokola, uz mam z toho zle sny.
Dnesok sme opat stravili v zahrade. Psy rochnili na slnku a my sme sadili co sa teraz este sadit da. Dnes som vytiahla bicykel snad po 100 rokoch 😀 same cierne musky mam este teraz po sebe 😀 😀 nabuduce beriem aj psa so sebou. Hmm, skoncim niekde v krikoch, hlavne pri 40 kg anguskovi nasom malinkom 😀
OK, mojich 10 minut na nete denne uplynuli, idem dokoncit moju vajickovu polievku. zelam vsetkym pekny zvysok vikendiku.s.

kvietocek7
25. júl 2009

ahooojteee tak nech nam to pocasie uz konecne vydrzi 😀 aj zajtra a potom co najdlhsieeee 😎 ved je letoooo a aj my si zasluzime uzivat si viac slniecka
este tie skyeurope no tie maju namale a take hodinove meskania su na dennom poriadku.Takze spolahlivost nulova 😝 clovek nikdy nevie-este som nepocula zeby v poslednom case leteli na cas.

a kde je mircek? viete nieco nove?

chcem sa Vas spytat ako dlho ste po porode zostali v nemocnici?

magisa
25. júl 2009

my jsme si taky dneska uzivali na zahrade na houpacce, konecne se to slunicko umoudrilo. Snad to vydrzi i zitra, mam nalozene masicko na BBQ

kvietocek - ja jsem po sekci zustala v nemocnici 3 dny, mohla jsem jit hned druhy den domu, ale ja jsem nechtela, me se tam celkem libilo, hlavne starostlivost midwife. A pak uz se mi styskalo po rodince, tak jsem se nechala pustit, ale hnedka druhy den za mnou prisla midwife zkontrolovat jestli je vsechno v poradku.

pastarela1
25. júl 2009

najde sa medzi vami tehulka z haslemere?

hathor1231
26. júl 2009

babeny, kuk...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

uz len dodavam,ze ked ma doviezli na poporodne, bolo 21hod a celu noc ma nechali trapit samu s malou. dockala som sa asi takej pomoci,ako skuste ju prebalit, nakrmit... no prosto som sa mala cas osprchovat a najest az ked prisiel drahy o jednej na navstevu. takto to bolo cely cas... boli vraj busy 😠 bola som rada,ze som odtial odisla 🙄 a povedala som si,ze tehu v anglii si uz druhykrat rozmyslim 😔 ale za taku krasnu dcerku to urcite stalo 😵 😵 😵

tak krasny anglicky den prajem 😝

wild.horses
26. júl 2009

to je smutne, ze si mala taku smolu na sestricky...
Ja si na starostlivost pocas a po porode absolutne nemozem stazovat. Aj ked sme boli s malym na operacii, velmi dobre o nas bolo postarane.

Zalezi to vsetko od nemocnice- mesta. Mozno v nemocnici o par mil dalej od tamtej by to bolo o inom 😖

NHS je podla mna jeden velky horor a jediny velky dovod, preco tu nechcem ostat navzdy.

Ozaj, ako ste na tom vy ostatne? Ako dlho tu ste a ako dlho este chcete ostat?
oke doke, bezim...

uankab
26. júl 2009

hathor, to som rada ze malinka papka a spinka, snad to nezakriknem 😉
porod sice nezavidim, ale tych 17min tlacenia veru hej... 🙂 nam na antenatal classes povedali, ze tlacenie trva priemerne 1.5hodiny, u niekoho aj 3...

nam sa to uz nejako krati... na jednej strane sa tesim, ale na druhej... no snad to bude ok.
vcera sme mali krasne pocasie, robili sme si BBQ na zahrade... dnes nam pre istotu zasa leje 😖

weru
26. júl 2009

Ahoj holky,

jdu vas pozdravit, doufam, ze jste zdrave a detem se dari.

Obcas tu kuknu, tak vim, ze tu nekdo zminoval Skyeurope. Ted jsem s nima letela do Bratislavy, meli jsme v patek letet ve 2030 z Lutonu a hadejte, kdy jsme leteli....ve 0220 v sobotu rano. Katastrofa. Pokud nemusite, nelette s nima, protoze je to nekonecne a nikdo vam nic nerekne.
Mam s nima letet v pondeli 3.8. zpatky, ale asi poletim s nekym jinym. Je to otravne pro dospeleho, co potom pro male deti.

Mejte hezky nedelni vecer.

hathor1231
26. júl 2009

uankab, bolo to rychlo kvoli tomu,ze mi davali brutus silne davky (maternica mi normalne tlacila na pluca a rebra,ze som si nemohla najst ziadnu polohu). takze som mala kontra neprirodzene silne a caste, preto to trvalo cele 5 hodin... naozajstne kontra a porod trvali spolu cez hodinku. ver mi,ze ten cas ti tak rychlo ujde,ze ani nebudes vediet 😉 bolo by to este rychlejsie,keby som neprotestovala,ze ``ja sa roztrham,nemozem tlacit`` 😀 prosto to bol nechutny pocit,ale ked som si pomyslela na drobca,tak to islo 😵

wild, stastie na doktorov mam ja cele tehu 😠 skoda,ze si to odniesla aj Nicole (myslim tym tie antibiotika). ta starostlivost bola o .... 😠 prosto nezajem 😠 😠 😠 praveze na tuto nemocku mi hovorili,ze su tam super a priatelsky 🙄 boli tam pravdaze aj normalne midwife,ale tie boli vacsinou busy...
profesional support na breastfeeding mi dala ta midwife,co meni postele a upratuje. nemala o tom ani sajnu 😠 prosto to prof.supp. nebolo a do karty mi napisali,ze som ho dostala 😠 ta krava malej skoro zlomila vaz,tak som jej povedala,ze ja to skusim radsej sama bez nej 🙄 o kojeni fakt nemala ani sajny,som sa jej pytala,ci ma deti,ze nie 🙄 co mi ona moze pomoct...
teraz ma napadlo wild, to ty mas akoze popritom vsem aj cas vyvarat a zehlit bavlnene plienky 😅 si blazen 😅 to musis lietat ako stihacka 😅 😅 😅 snad nie si ani clovek 😵 super,ze ti vse ide od ruky a mini d aj pejskovia su opatreni, o tebe a priatelovi pomlcim 😀
co sa tyka anglie, este uvidime, co zle sa mi tu stane 😉 zatim som len prisla,tak kam sa ponahlat... a co ty,ved mate domcek, projekty, nie?

uankab
26. júl 2009

hathor, pocula som veru, ze vyvolany porod nie je bohvieco a ze kontra su naozaj velmi silne a bolestive... ale si to super zvladla 🙂 .... dufam, ze ja budem mat vacsie stastie na midwife, zatial som tam bola 3x (antenatal classes a jeden appoitment) a boli neuveritelne mile... vemi podporuju breastfeeding, dostala som aj nejake dvd o tom, tak si ho musim pozriet...
no ale uvidime, ludia si tu nemocnicu velmi chvalia...
ako maminka? pomaha? 🙂 .... je to prve vnucatko u vas v rodine?

kvietocek7
26. júl 2009

ahojte babenky no to s tym breastfeedingom po porode tiez nemam naj skusenost hoci starostlivost v hospital bola dobra
ked citam teba hathor ze ta ti nestastnici nechali taky dlhy cas na vlastnu past tak mam dost... asi si mala stale stastie na busy people...
ale chcela som povedat ze este teraz si spominam ako to bolo s nami po porode s breastfeed a to uz tiez nedopustim aby sa to opakovalo -skusenost uci!
kedze sa nasa draha princeznicka narodila vecer pred 22.00 tak sme po prichode na izbu od unavy a velkej radosti zaspali (po cely cas bol pri mne manzelik aj na izbe-dostali sme izbu s pristelkou pre neho) takze ziadne prve slavnostne papanie sa nekonalo AZ na druhy den ked prisla midwife.Musela byt velmi nevzdelana 😠 lebo som bola v soku ze po dvoch pokusoch prilozenia k prsniku vybrala strickacku a kedze som si odstriekla trochu mliecka tak nase kojenie zacalo neslavne krmenim cez striekacku ☹ este mame aj foto...
A aky bol dopad?? kedze nasa malinka neprijmala ziadnu potravu tak ani neboli ani ziadne naznaky cikania.Doktory a midwife prichadzali s hrozou ze asi nema v poriadku ladvinky. no a to vsetko pre to zaciatocne kojenie.Postupne sa v izbe zastavovali rozne midwife so svojimi mudrymi radami -aspon sme si mohli vybrat 😀 -ale uz som zacala byt z toho poriadne nervozna ze sa stale nic nedeje a kojenie zlyhavalo. Tak prisli s tym ze musime skusit umele mlieko-tusim SMA, a to zbralo na tolko ze malinka vypucila zo seba fliacik cik-cik a konecne sme mohli ist domov.Nastastie. Aj doma sme si zacali uzivat nase nestastne zaciatky kojenia kym sme sa poriadne nevytrapili a zabehli do normalnych kolaji. Preto mi je blizke aj to cim si hathor prechadzala co si tu pisala.
Teraz viem,ze ziadne prve kojenie pri druhom babenku nenecham na nejake midwife a nebude az na druhy den a cez striekacku, ale cim skor sa bude dat.
Tak to je moja neblaha skusenost v skratke.
Ony tie midwife su mile ale asi je to fakt aj o stasti, ktora z tych milych bude pri vasom porode. Ja som tiez bola spokojna.
unakab - mas to tiez uz blizko -my cakame kazdym dnom... vcera sa u mna zastavili nejaky podozrivy poslickovia 😀 pichanie v podbrusku a tlaky v krizoch, tak som sa viac kamaratila s fit loptou (trochu som si pocvicila) a pochodila a pak to preslo.
Ale noci su tazsie mori ma nespavost a tolke polohovanie s tazkym telom.
Ako je to u teba so spankom?

newyorkgirl
26. júl 2009

ahojte babulky, len tak vas citam, lebo na nete nikde nikoho, my sme tiez v UK a rozmyslame nad druhym a ja ze rodit v UK aka pohodaaaa... ja som rodila na SK vyvolavanym, 23hodin porodnych bolesti a kontrakcii tak by som si to nerada zopaaakla veru...

uankab? tlacenie 1,5hodiny? normalne to netrva tak dlho podla mna iba ak je nejaky problem, ak si otvorena na 10cm ako ma byt 3-5krat zatlacis a je to tak do 5 minut... pozri si ordinaciu v ruzovej zahrade... a to dlhe tlacenie si myslim nie je dobre, znamena to ze sa cosi deje a mali by ist na cisarsky, ked som pocula od kamosky tuna story o vakuovej pumpe este tak som mala dost,myslela som ze to sa snad uz ani nepouziva a to rodila tuna pred rokom a pol 😒

newyorkgirl
26. júl 2009

ja som si na SK porod odtrpela, nic proti bolesti a podobne, hoci prilozili mi malu hned a vlastne bola so mnou potom stale na izbe, ale kym za 3 dni nastupi mliecko a v UK deticky aspon dokrmia alebo vy sami, lenze doma ich nechaju hladovat vyfasujete vodu s cukrom a davaj... tuna si fandim ze bude hadam aspon epidural a kojenie uz nejako zvladneme, ked 1x to mame nacvicene 😀 ale isto to nie je lahke tuna v anglicku s kojenim, ja co poznam aj baby slovenky co tu rodili vacsinou vsetko na UM, neviem ci tu nie je taka osveta alebo malo tie midwives pomahaju alebo co, ale ja by som to isto hned nevzdala... treba tie tazke zaciatky vydrzat no 😉

wild.horses
27. júl 2009

nuz, mam asi 10 minut, pokial mini D aj psy spia a pliennky su uz vyvesane 😀
Zhruba som si to tu precitala...
Moj porod som opisovala niekoko mesiacov dozadu. Voda mi praskla a prisli silne kontrakcie v sobotu vecer, boli cca kazdych 15 az 30 minut a vazne silne, nemohla som vobec spat. Rano sme bezali do nemocky a uz si ma tam nechali. Non stop bol maly monitorovany a bol uplne v pohode. Cely den sa mi snazili dat infuzku s vyvolavackou a po 12 pokusoch na mojich zilach, sa im to podarilo az o piatej poobede. Mala som len gas&air a pethidine. Nechcela som epi kvoli tomu, ze by som necitila kontrakcie. Maly bol vonku v nedelu o osmej na asi piate vytlacenie. Ta faza tlacenia trvala asi 5 minut a pre mna to bolo asi to najtazsie z celeho porodu.
Pri prirodzenom porode je ''otvaranie'' pomalsie. Ale u vyvolavaneho, to bola ina rychlovka. Este o siedmej som bola otvorena na 7 a o hodinu uz bol na svete 🙂
Maleho som si hned prilozila, trosku si pocuckal. No moc mi to kojenie neslo. Este kym ma zasivali mi jedna midwife pomohla, aby sa lepsie pricucol. Sama som si dala sprchu a v noci ma previezli aj s mini D na poporodne. Tam nas chodila sestricka kontrolovat kazde 2 hodiny. Snazila som sa kojit sama, ale bola som straasne unavena. Prvy den mi dost pomahali a maly sa nacuckaval celkom pekne. Trapil nas mucus. No zdalo sa, ze kojenie uz zvladam, tak sme na dalsi den vecer isli domkov. No a tu zacal boj. Zltacka, problemy s mucusom, co mu nedali poriadne spat a ani pit. Nechcel sa mi nacucnut, ked som ho prilozila, plakal na mne a ja s nim. Nikomu to nezelam zazit. Odsala som si mlieka a nakrmili z flase. Citila som sa hrozne. V mojich ociach som ako matka totalne zlyhala-nedokazala som nakrmit vlastne dieta. Teraz viem, ze to boli prehnane emocie.
Priatel mi s kojenim velmi pomahal a podporoval. Kazdy den k nam chodievala midwife, aj cez vikendy!!!Dala mi jej sukromne mobilne cislo, keby boli problemy... Nastastie, po asi tyzdni problemy s mucus ustupili a maly sa naucil poriadne pit- bradavku mal hlboko v ustach. Uz nepotreboval pomoc. Stratil 10% vahy a trvalo asi 3 tyzdne kym dobehol porodnu vahu a zacal priberat.
Neveite si predstavit ako strasne som sa v tom obdobi citila. Spavala som mozno 3 hodiny denne, skoro vobec som nejedla. Neskutocne ma bolela panva- mala som ju totiz rozidenu uz pred porodom, ledva som chodila. priatel cele dni v praci, este sa postarat nielen o maleho aj o seba a psy.

No musim povedat, ze som na seba hrda a naozaj obdivujem vsetky maminky, ktore si kojenie jednoducho vybojovali. Vzdy je jednoduchsia cesta vyvarit flasku a zarobit UM. Je to kazdeho volba, samozrejme. Na mna sa pozerala moja aj priatelova rodina ako na blazna, kedze len kojim. Maly mal vo svojom zivote cajik len asi 3 razy, lebo sme chceli vyskusat, ci vie pit z flasky a z lyzicky, lebo som musela ist na pol dna na skolenie. 🙂

No naozaj, na starostlivost od midwife sa nemozem stazovat. Ta moja pre nas spravila maximum co mohla.
Pridte rodit do Hullu 😀 Bala som sa tej nemocnice, lebo nemala najlepsiu reputaciu, ale napokon som naozaj uplne spokojna.

Ak sa rozhodnete kojit, tak proste kojte a tie midwife okolo jednoducho nejakym sposobom donutite aby vam pomohli. Nemocnica v hulle ma policy, ze nikdy nedaju dietatu flasku bez toho, ze by to matka nepodpisala. Ak prikrmuju, tak lyzickou...
ako som uz pisala... postcode lottery...

Dnes ideme na vazenie po dvoch tyzdnoch, som zvedava, kolko pribral. Vyzera, ze mu uz idu zuby. Stale si zuzle prsty, vyplazuje jazyk a olizuje spodnu peru, opicka jedna 😀

Bavlnene plienky nevyvaram ani nezehlim. Vela sa tym usetri peniazkov. Pouzivam ich z presvedcenia, ze tato planeta je uz zaserinkana dost a malemu paradne sedia, vobec sa v nich nezaparuje. pampers ma len na noc a ked ideme na dlhsie von. 😎 A je podareny s takou velkou mravcekovskou dupinkou 😀 😉

zelam pekny den. maly uz vystrkuje nozicky z kociara 😀
tak snad zase zajtra 😉

mircek
27. júl 2009

Ahojte babeni!!!!!!!!! Mam Lukaska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,3620g
Po porode som prisla domov este vo stvrtok, ale az teraz som sa dostala k pocitacu..

peppapig
27. júl 2009

Mircek, gratulujeme k Lukaskovi!!!! At jste zdravi a stastni kazdy den v roce xxxxx

hathor1231
27. júl 2009

mirecek, gratulujem 😵 vela zdravia,stastia,lasky a mliecka prajem 😵 😵 😵

pepp, letite dom alebo nie? 😕

to pocasie ale blbne,uz vyzeralo,ze bude pekne a zase prsi 😠 mama len vkuse: kedy bude pekne? chi,to prisla do zlej krajiny 😀 ale aj ja by som rada isla kocikovat 😔

babeny, ten porod je niekedy fakt brutus,ale ta odmena za to stoji urcite kazdej z nas 😵 a kym nam doki nepovie,ze uz dalsie radsej nie,tak to nebolo az take hrozne 😀 mne povedala, dovidenia o rok pri dalsom 😅

kvietocek7
27. júl 2009

mircek 🙂 jeeeeej ahoooojteee 🙂 SRDECNE BLAHOZELAMEEEE!!!! vitaj Lukasko 🙂
zelam vela zdravicka, stasticka nech sa Vam dari!
uz som bola zvedava co je s Vami. Som rada,ze vam vsetko dobre dopadlo.

mircek
27. júl 2009

babenky daaaaaakujeeeeem 😀 😀 😀

ja viem,ze mate aj zle skusenosti s porodom v anglicku,ale ja uz budem rodit iba TU 😀 😀 😀

ked zistim ako,uz aj dam foto....tam kde vy 😅 😅 😅

slovakia13
27. júl 2009

mirecek

tak super 😀 😀 😀 dalsia tehulka medzi maminkami 😉 az ste zdravi , ty aj Lukasko 😵

adoracion
28. júl 2009

vsetko najlepsie mirecek

uankab
28. júl 2009

mircek, blahozelam k Lukaskovi 😵 😵 😵

kvietocek, u mna to je so spankom tak vselijak... niekedy spim v pohode a niekedy nie a nie zaspat, hlavne malinka velmi vystraja medz 11-12 a vtedy je fakt nemozne zaspat !!! spim teraz na dvoch vankusoch, aby som mala hlavu trosku vyssie, mandle proti kyseline mam na nocnom stoliku a papam v noci ak ju citim...
no a kazdu chvilu idem na zachod, niekedy pomaly aj kazdych 5 minut 😅
drzim palce, tebe sa to uz veelmi krati 😵

co sa tyka kojenia, tak ja mam zatial pocit ze ta nemocnica kde idem rodit ho velmi podporuje... na antenatal classes sme sa tomu trosku venovali a dostali sme aj DVD preco kojit... nam hovorila, ze je dolezite aby bolo babo prilozene v prvych 2 hodinach po porode, vtedy to vraj ide najlahsie,.. samozrejme ze aj neskor sa da, ale uz su s tym vacsie problemy... ale tiez to nema byt uuplne hned po porode, pretoze babo sa najskor musi z porodu spamatat, treba mu dat nejaky cas, aspon par minut...

magisa
28. júl 2009

Mircek - jeeee , tak jsi to holka zvladla, no super. Prejeme vsechno jen nej tobe i Lukaskovi.

Kdyby jsi potrebovala jakoukoliv radu, tak se samozrejme ptej, holky konikovky rady poradi 😉

hathor1231
28. júl 2009

zuzi,ja som drobca prilozila ked bola na mojom brusku a skusali sme to uz vtedy 😉 staci povedat midwife 😉 pravdaze necakaj,ze bude sat hned na prvy pokus😀 ide len o stimulaciu...

magisa, knizka sa u nas neda kupit. vysla len v 2005 a vo vsetkych knihkupectvach boli pochvili vypredane. este skusim cez net, mozno maju nieco na sklade. segra mi ide dom,tak by mi ju mohla potom doniest...

my si s maminou uzivame 😀 uz mi ide aj kupanie odruky 😵 drobec papka pekne poctivo a je zo dna na den tazsia 😅 aspon mne sa zda...
zajtra mame midwife,tak som zvedava. ma prist skontrolovat pupika, uz nam odpadol...

peppapig
28. júl 2009

newyorkgirl, z vlastni zkusenosti prubehu tehotenstvi a porodu v UK (plus klaboseni s ostatnima UK zijicima) skoro vse o cem pises vidim prave naopak 😕

hathor, vidis to, ze uz jen happy times, jsem rada, ze se vam dari. Babicka at si uziva vnucky!!!! My domu zatim neletime, letenka propadla ☹ , ale kukam jake jsou ceny a mozna uvidime, ale uz jen tak na tyden ci dva, takze plan v cudu, ale nevadi.

Chripajzna uz je fuf, aspon doufam, M alergicka reakce uz je taky ok, ale zase se chuda snopli, uz fakt nevim z ceho.

hathor1231
28. júl 2009

pepp, tak to mate fakt smolu 😒 v lete je tazke najst na poslednu chvilu lacnu letenku 🙄 hlavne,nech sa rychlo uzdravite 😉 drzim palce. a to snoplenie je snad len taky dozvuk z chripky...
ja som normalne pocula,ze mas pri chripke ostat doma a ak sa ti to nezlepsi po tyzdni,az vtedy ist ku gp kvoli prasacinke 🙄 tak su to snad len dobiliny a nie dalsie super opatrenie mileho NHS... 🙄
aj ja som rada,ze nam to tak ide 😀 dneska sa pri kupeli pekne cely cas usmievala 😅 ani raz nezaplakala, bola ako baranok a uzivala si to 😀 este stale spinka,kupel jej urobil dobre. a ja sa tesim na noc, cely den mi prespala 😕 mama mi hovorila,ze ma riadnu silu v krku,na to,ze ma len dva tyzdne. prosto zo dna na den je silnejsia a silnejsia 😀 robi mi to radost 😵

ozaj, dneska sme ju boli zaregistrovat 😀 takze uz je oficialne na svete 😀 konecne nie je Baby Girl ale Nicole 😅
babeny, znami mi povedali,ze kvoli pasu si musim ist najprv pre nejake tlacivo a az potom do londyna 😕 to pocujem prvy krat. som myslela,ze s birth certif.do londyna a tam vsetky tlaciva dostaneme 😕

mihouk
28. júl 2009

Hathor, s birth certif., ak malu chces zaregistrovat, musis mat s apostile, co sa vybavuje v Milton Keynes, ak tam ides osobne mas to na pockanie, ak postou tak nejake tri tyzdne. Potom s tym ides na Sk ambasadu, kde ti malu zaregistruju a mozu jej vydat pas, co pravdepodobne trva nejakych 6 mesiacov, pohoda ak sa nechystas domov. Ak to chces urobit rychlejsie ( na co sa my tiez chystame ), tak na ambasade iba poziadas o vydanie cestovneho preukazu, co plati iba na jednu cestu na Slovensko a tam mozes malu zaregistrovat na matrike, odkial to posielaju na centralnu matriku do BA, co moze trvat, ale kde to netrva. No a potom sa z nej stava maly obcan a mas pravo poziadat o prispevok na dieta, co si myslim pomoze kazdemu. Inak kamoska mi poradila, ze ked si date ziadost o velky birth certif. tak sa oplati poziadat hned o niekolo, lebo niekde si vyzaduju orginaly.
Dufam, ze som ti aspon trosku pomohla. pekny den Mihouk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre