Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
31. júl 2009

ahojte kocky,... hlasim sa z domu - day off v praci 🙂
dnes mi je nejako divno,.... aj na grcku, hlava boli, pospala 2 hodky s malou cez obed.... (a to mi dotez vobec nic nebolo)
snad sa to upravi a bude lepsie zajtra
inak mam strasne vlasy ako som tehotna - kazdy den si ich mozem umyvat - inak som ako diva svina 😝
slovakia - take stavy "nikto ma nemam rad" - mam aj ja raz za 100 rokov,....presne ako vravis, ked nemam co robi, preto sa snazim stale niekde lietat. hlavu hore,....ved je vonku tak krasne (teda u nas v kente :-0))
co planujete na vikend?

hathor1231
31. júl 2009

babeny...
ja uz fakt neviem,ci plakat, zasmiat sa alebo neveriacky krutit hlavou a ist dalej...
pamatate sa na moje super midwife a support s kupanim? povedali,ze mi pride pomoct nejaka z family support alebo nieco take... dneska mi prisiel dopis a skoro som na rit spadlaaaa 😠
ze vraj mi pridu pomoct.... 6teho!!! teda si asi myslia,ze mala sa nekupala od 13teho do 6teho 😠 😠 😠 fakt super pomoc!!! ma na... ako nikdo... asi im tam zavolam,ze ich nepotrebujeme. ved naco aj... 😠 😠 😠

mihouk
31. júl 2009

Kvietocek, citim sa zvlastne, hlavne vcera, lebo som robila drahemu oslavu narodenin a vesala som baloniky a tak a ked bolo vsetko nachystane, tak som si nevedela najst polohu a stale som pobehovala, az som skoncila na kolenach opreta o gauc a aj to len na minutku. A dnes sa maly velmi nehybe, skusala som ho aj nastvat so zmrzlinou co mi poradila midwife, ale velmi nepomohlo, je hrozne lenivy a brucho je este viac dole ako normalne, mam bolest hlavy a jemne krce, tak uvidim ako to vypali. Midwife mam v pondelok a ten sweep mi hovorila, ze mi tam daju nejaky hormonalny gel ci co, trochu mi to tam natiahnu a ked je porod na spadnutie, tak by to malo veci urychlit, ak nie tak 10.8. mam app. do nemocnice na vyvolanie, ale dufam ze dovtedy uz to bubeme mat za sebou. Mam pocit ze sa velmi pozorujem..

Nas bude chalanisko a bude to Maxim na 100%, na ultrazvuku sa hrozne predvadzal a ten pipik sa nedal prehliadnut, dufam ze z neho nevyrastie nejaky stripter...

Ozaj ako reaguje okolie, mne uz idu dost na nervy, cela rodina a kamarati kazdy den na telefone, ze ci uz, dost ma to otravuje, viem ze sme od nich daleko, ale toto uz prehanaju. Ako si na tom ty???

A to ze si na 1cm, znamena ze sa ti to uz zacina???

mihouk
31. júl 2009

hathor, tu tie deticky velmi neumyvaju, nam na hodine hovorili ze raz za tyzden to staci, lebo sa aj tak nemaju kde zaspinit a ze len tak poutierat s vlhkym uteracikom staci, no hnusne co? Ked som este robila au-pair, tak tiez s tou hygienou vela nenarobili, ale inak super rodina, skoncila som ked sa im narodilo baby a vzdy ked sme s drahym prisli na navstevu, tak sme sa pytali ci im nemozeme maleho vykupat, mas vidiet ako sme ho vydrhli, no nedalo nam to....

hathor1231
31. júl 2009

mihouk, ved to, tieto malinke babatka maju este stale spinky v zahyboch z porodu (to biele) a postupne sa cistia. fakt nechapem!!! a ze sa nemaju kde uspinit! ved si kaknu a tou vlhcenou im to velmi nepoutieras. tie babusa sa tiez potia ako my. dneska mi zaspala na ciciku po papani a po hodke mala vlasky uplne spotene. a tiez im to robi dobre. moja malinka si uziva kupel,len tak drzi ani nezaplace... no prosto su to blazni,ze ich nekupu... kazdy druhy den je to o.k. ale raz do tyzdna... 😒

dadulka2000
31. júl 2009

hathor,... ved nicolku konecne aj okup,.... vidis musia na teba posily posielat 🙂 😀

slovakia13
31. júl 2009

inak hathor s tym listom si ma pobavila 😀 😀 😀
ja som byvala s jednou anglicankou -studentka,ale ked ta otvorila dvere na izbe des 😝 a ze civilizovani 🤐

mona12071
31. júl 2009

ahojte holky mozem sa k vam pridat
som tehotna len 6tt teras som na dovolenke na slovensku lekar mi to potvrdil ze je vsetko ok a vraciame sa do uk chcem sa vas popytat ake je to od zaciatku u lekara v uk pocula som aj ze ked zena porodi tak po niekolkych hodinach idem domu
dakujeeem

dadulka2000
31. júl 2009

moni, vitaj 🙂
to si dobre pocula,... ale nemusi, zavisi ako sa citis. ja som ostala v nemocke 3 dni - mne sa tam pacilo a mnam strava 🙂
a kde do uk sa chystate?

mihouk
31. júl 2009

hathor a potom sa cuduju ze preco maj swine flu a MRSA a podobne blbosti. Ozaj a tvoja mala este stale ma to biele v zahyboch, som pocula ze sa to nema velmi umyvat, zotierat, radsej pockat kym to pojde samo, ze to vraj chrani pokozku a este jedna otazka, umyvaju babatka hned po porode, alebo ich len utru???
mona vitaj, mozno na zaciatku sa budes citit ako ze sa o teba nik nezaujima, ale aspon ta nechaju na pokoji ak je s tebou vsetko ok, pre mna to bolo v pohode, lebo svagrina je tehotna na SK (mesiac po mne) a take stresy co jej robia... stale do nej sparaju a dokonca sa dohadovali ci ma alebo nema cukrovku a trvalo im skoro 3 tyzdne kym jej to potvrdili, ze vsetko je ok. myslim ze take stresy pre babo nepotrebujes, ved uvidis...

dadulka2000
31. júl 2009

mihouk, nasu len utreli, tusim ich tu vobec nikde neumyvaju. (ale mozno iny region a iny zvyk 🙂 )

wild.horses
31. júl 2009

mona vitaj.
Tato tema je uz dost rozsiahla, ale ked ju precitas od zaciatku, vela sa dozvies. Ja nie som kamarat s NHS, no na druhej strane som bola spokojna, ze sa vo mne ''nevrtali''. Nastastie, vsetko bolo OK a ak nebolo, tak o tom neviem 😅
Po porode mozes ist domov kedy uznas za vhodne. Ja som isla az ked som si bola ista, ze kojenie je uz OK.

hathor... s tym listom, no tak to je pekna saskaren!

Tie zahyby sa musia umyvat od malicka. Ked sa neumyvaju, tak to tam potom vyslovene hnije- teda, aspon u mojho mladeho 🙂 My musime zahyby na nozickach a za uskami aj mazat, inak hnijeme 😀
zelam pekny vikend.

hathor1231
31. júl 2009

akurat som ju dokupala a nakojila. teraz caka u tatina na grgnutie...

mihouk, ja jej to nejako nasilu nedavam dole. co zojde,zojde. mama mi hovorila,ze to trva,kym sa vycisti pokozka...
mne malu len utreli uterakom a obleikli. takze tie vecicky a ciapku mala spinave 😒
okupali ju az na druhy den rano. vzdy rano kupali babusa. moja sa narodila vecer,takze sme cakali az do rana... okupali ju len raz a to sme tam boli 3 dni 😠 ale to kvoli tomu,ze mala na rucicke ihlu na infuzku,chuda 😔

moni, vitaj a uzi si tehulkovanie 😀 kde v uk si?

hathor1231
31. júl 2009

wild. ja jej vsetky tie zhyby prejdem pri kupani a potom natriem olejcekom. vraj si mam davat pozor hlavne na tie na krciku,vraj sa vedia zapalit a straaasne to babuska bolia, to ma strasila mamina 😀 tak poctivo vse poumyvam,ale zase ju nedrnem kartacom... pouzivate cotton chumaciky?
ten list ma dorazil... 😒 no comment 🙄

kvietocek7
31. júl 2009

mihouk no my tu mame teraz mamku takze neustale pytanie sa ci uz je tu babo tak to len kamosky a znamy.
to ze som otvorena na 1cm je vraj preto ze uz mam jeden porod za sebou. No a zda sa ze ako mi bolo fajn zas mi zacina byt na grc,brrrr.Tak zatial poslusne lezim 😒

mihouk
31. júl 2009

kvietocek, ja som si zdriemla, navarila a idem vyhnat draheho na prechadzku, mozno to pomoze, stale mam take divne stahy, ale len take mini, tak uvidime a lenoch sa stale poriadne nehybe, iba vystrkuje zadok.

no a napadla ma este jedna otazka, nasa midwife hovorila ze u nas v nemocke babatka nemeraju a kamoska mi to potvrdila, tak neviem ci to je len tu, ale meter mam v pre istotu zbaleny v taske.

uankab
31. júl 2009

slovakia, ja som bola na prednaske do vody a chcela by som tak rodit.. tak uvidime ci sa podari.. nechapem inak preco by si mala teraz midwife povedat ze ako chces rodit, skor by som to videla ze chce od teba vediet nemocnicu do ktorej chces ist rodit (ak mas na vyber viacero).. totiz teda aspon v nasej je iba jeden bazen a kto je skor pripraveny, ten tam ide, neda sa rezervovat... kedze je to mala nemocnica, tak vraj malokedy sa stava, ze by nebol prave k dispozicii, tak uvidime... na to aby si mohla do vody rodit, musis splnat vela predpokladov, viac menej musis byt uuplne fit ty a aj baby, inak ta tam nepustia...
mne dnes prisiel papier od GP, ze mam malo zeleza (brali mi krv dva tyzdne dozadu v nemocnici, ked som sa midwife zdala nejaka bleda) a poslal mi hned aj recept a vraj o 6 tyzdnov mam ist na opakovany odber... brali ste niektora zelezo? berie sa to aj pocas kojenia, ci ako?
ja dufam, ze koka nemam, ved nikto to ani nekontroloval 😨

slovakia13
31. júl 2009

uanakab
ked budem chciet do vody tak musim do vedlajsieho mesta je to nejakych 5km ,takze stale ok -je to o nemocnici 🙂
na buduci tyzden mam stretnutie s midwaife,tak urcite mi povie viac
mohouk
znamej tiez maleho iba odvazili

mavate palenie zahy?ja som teraz zjedla trosku hrozna a hnusoba zaha je tu

maruskach
31. júl 2009

uankab
ja som rodila v UK do vody a nebol ziadny problem. Tiez mi povedali to co Tebe, jedna vana, velka nemocnica, malo personalu. Ale ked som uz prisla s kontrakciami do nemocnice, povedala som, ze chcem rodit do vody a povedali ze no problem. Nikto sa tam o vanu nebil. Cely den bola rezervovana pre mna.
Nakoniec som aj tak porodila poleziacky na posteli, ked kontrolovali, preco maly nevychadza. Pri mne si midwife studovali manual porod do vody. Takze mi ani nevedeli poradit polohu atd. Skor sa mi zda, ze je lepsie rodit do vody v nemocnici, alebo v birth centre, kde to robia ako na beziacom pase. To birth centre, kde som chcela rodit bolo vsak v rekonstrukcii, tak som sla do normal.nemocnice. Co nakoniec nebolo zle, lebo mi na sitie museli dat spinalku.

hathor1231
31. júl 2009

mne drobca odvazili a odmerali az po siti. nechcela som jej ju dat 😀 a doktorka na to len,ved je to vase babo 😀 zlata 😀 ked ma dosili,tak som sa spytala,ci ju odvazia a ona s usmevom, ze som jej ju nechcela dat 😀 mi to vratila ale normalka mi ju odvazila a odmerala.

asi sa ta pyta kvoli tomu,aby si mala vsetky testy a asi aj ked je to vo vedlajsom meste... ja som tiez chcela do vody....
zelezo som nebrala,mala som super zasobu ( z vitaminov). ak budes mat malo zeleza a budes rodit do vody,ako ta mozu nechat hodinu nezasitu 😕 nestratis nahodou vela krvy? neviem,nie som lekar ale si myslim,ze je to dvolezite... urcite ti povedia,ci ho budes potrebovat po porode alebo nie...

hathor1231
1. aug 2009

dobreee ranko 😒
babeny,to bola noc 😔
prvy den v tyzdni som spala s marekom v izbe. doteraz len na gauci v obyvacke lebo mala sa budi a nechce spat,tak sme s mamaou v obyvacke a potom sa presunieme do izieb... vcera to bolo to iste,ani sme spat nesli lebo sa budila az do rana... dneska to bola hruza,celu noc som nespinkala 😔 a je rano a zase nemozem zaspat 🙄
zobudila som sa do uprsaneho anglicka a cakalo nas super prekvapko- ktosi nam u...l kridlo z auta 😠 no prosto super! dalsie prachy naviac... nechapem tych ludi,ak niekomu zavidia pekne auto,musia ho znicit alebo si nekupia co potrebuju a prosto to niekomu slohnu... 😠 prosto blbec den hned odrana...

uankab
1. aug 2009

hathor, pridavam sa nanic noci... vobec som nemohla spat, na vecer sme si dali fondue a strasne ma z toho palila zaha, vobec som nemohla lezat, nic mi nepomahalo, no katastrofa... najskor som citala knizku, chodila po celom dome, potom sa mi podarilo najst paplon na podopretie a spala som vo vedlajsej izbe takmer posediacky.... a teraz sa citim ako mechom udreta, mm je v praci...
to mi je luto toho auticka...
no ja mam zeleza asi malo preto, lebo mi maso skoro vobec nechuti... 😖 ... ale ked som bola na testoch zaciatkom juna, tak bolo vsetko ok.
inak nechapem preco by ma mali nechat hodinu nezasitu... nam nic take nehovorila, ze by sme tam dole pri porode do vody opuchli alebo podobne... dokonca hovorila, ze casto sa stava, ze pojdes do bazena, ale na vysetrenia musis chodit von a ze niektore zeny sa tam nechcu potom vratit a porodia na stole... v tej nemocnici je to asi dost pouzivane, dost nas bola na tej session o tom, chcela nam ho aj ukazat, ale akurat bol v pouzivani... a vraj vsetky midwife maju na to trening, vraj je to sucast treningu a samozrejme, ak su take co s tym nesuhlasia, tak tie to nerobia... no uvidime, zatial som tam natrafila na dve midwife a obidve boli neuveritelne zlate... tak snad ich budem mat aj pri porode 😵

slovakia13
1. aug 2009

inak dievcata ja sa pridam.....ja som prave vytiahla veci z pracky ,ktore akoze boli biele a vsetko je ruzove 😠 zamotalo sa cervene tricko ,skoro ma urvalo.....tak som to hodila este raz bez toho hnusneho tricka a uvidim,co sa z toho vykluje 😝
inak hnusna zaha aj mna trapi 😢 idem do tesca,tak sa spytam na nieco proti zahe

hathor1231
1. aug 2009

gaviscon proti paleniu zahy 😉 mne to predpisal doki ale da sa to normalne kupit bez predpisu... pomaha to super...
ja som na predporodnej tiez mala super midwifes,ale v nemocke som na ne stastie nemala. na poporodnom bola katastrofa a vodu mi prepichovala taka krava,som si pomyslela,ze super ak ju schytam na cely porod 😝 nastastie prisla ta dokyna a midwife,tie boli super a nasmiali sme sa...

uankab
1. aug 2009

slovakia, pocula som ze na zahu je dobre renie, videla som to v tescu, maju niekolko druhov, ale nekupovala som to... mne obvykle pomahaju mandle (teda okrem poslednej noci, ale to bolo z toho syra, jedli sme vecer o siedmej, co je dost neskoro na mna)... hlavne teraz, ked mam taky stlaceny zaludok...

hm... no uvidis ci ti to pusti.. ja som naposledy pofarbila detsku capicku, zostala mi v pracke a prala som tam tmave veci, tak namiesto krasnej zltuckej farby je teraz skareda siva 😠

magisa
1. aug 2009

ja jsem na paleni zahy mela taky gaviscon na predpis od GP, nic jinaciho mi nepomahalo. A to me zaha palila na konci tehu porad. Pry se rika, ze prckum rostou vlasky, ale jestli je to pravda nevim. Ale Willik se narodil teda dost chlupaty, ale taky jsem prenasela 10 dni, tak jestli to nebylo tim 😀

Maleho mi v nemocnici po nar. jen utreli, zadne koupani. Az na pozadani mi ukazali jak na to.

Zvazili mi ho hned po narozeni, ale zadne mereni neprobehlo, pry neradi natahuji deticky. Poprve Wilika zmerila az midwife u me doma asi po tydnu a to se ji do toho taky moc nechtelo. Ale v nekterych nemocnicich deti porad meri.

Posilam video tesne po narozeni Williamka, kdo chce tak kuk

https://www.youtube.com/watch?v=xVcY9k8mlF8
wild.horses
1. aug 2009

jeej,krasnucke video.
Ja nechapem samu seba preco stale pri tych babatkovskych videach rumazgam! Ked som bola tehotna, vinila som hormony 😉 Ale to asi preto, lebo dnes mi je naozaj tazko 😔
tak, pa.

slovakia13
1. aug 2009

magisa
super,maly je strasne zlaty 😵

tak ,pradlo je stale ruzove 😠

gavisscon urcite kupim 😀 ,dik a pekny den 🙂

magisa
1. aug 2009

wild.horses - copak se deje??? spatna nalada??

slovakia13
1. aug 2009

wild .horses
ja mavam dost casto tazke dni,ale staci ,ze si mala urobi disco v brusku a hned je lepsie 😀
alebo kuknem ,sam na forum....
ja hovorim ,keby som nemala tazke dni ,potom by som si nevazila tie pekne 😉
tak dievcata az nas obchadzaju vsetky depky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre