Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
8. aug 2009

kvietocek gratulujem aj ja, hlavne nech ste zdraviiiiiii.
domika a kde si v lonyne? my v becktone E6. veru, slniecko v londyne a par dni v kuse, to je tu nasa vzacnost. to asi preto ze od zajtra idem do roboty.
slovakia, ja si obcas pustam na youtube ,tiez mi obcas dobre padnu take pesnicky 🙂

domi123
8. aug 2009

mzuzka - ahoj my sme na canada water SE8 ale pracujem na EC3,som zvedava ako bude zajtra uz hlasili heavy rain.tak nepracuj vela a davaj pozor na dvojcata.a kde vlastne pracujes?

peppapig
8. aug 2009

kvietocek, gratulujeme!! Hodne zdravicka a krasne rodinne chvile 🙂

saza007
8. aug 2009

Baby ak mate niektora rada slovenskeho autora Maxima Matkina, tak mam 2 knizky, ktorych sa potrebujem zbavit - davno precitane a mne osobne jeho styl velmi nevyhovuje. Mam Mexicku vlnu a Laska je chyba v programe. S radostou darujem, aspon bude viacej miesta na baby books ;))))

hathor1231
8. aug 2009

domi, ja som pouzivala breast pads lansinoh,ale akosi mi to drazdilo mliekarne a normalne ma stipali ked som si ich dala po kojeni do podprdy. a tiez sa odliepali,takze som ich nahanala v podprde 😝
teraz mam tammy tipple a su super, nedrazdia ma a drzia... vacsinou kupis balenie 40-50 z lacnejsich aj 80 kusov,cena cca 5libier... musis poskusat,ja som uz svoje naj nasla 😀

babeny, pouzivali ste niekdo kamilosan? ja som pouzivala lansinoh,super,len skusam aj nieco ineho... len neviem,ci aj kamilosan nemusim umyvat pred kojenim 😕 v pribalovom letaku je len,ze sa pouziva po breastfeedingu ale o umyvani nic. tak len chcem byt na 100% ista lebo je to predsa len ine zlozenie ako ten lansinoh 😕

kvietok,tak gratulujem,si sa konecne dockala 😀 ja uz mam to najhorsie za sebou (snad) a ty este len pred sebou 😉 drzim palce,nech to tiez zvladnete 😉 a nech sa deje cokolvek,si super mama a babuso je rado,ze ta ma 😉 to len taka moje veta na vsugerovanie 😀 tak zdravicko,stasticko a mliecko prajem 😀

eviska83
8. aug 2009

kvietocek- veeeelke gratulacie.Prjem hlavne vela zdravicka 😀 😀

mzuzka
8. aug 2009

domi tak ja robim medzi nasimi byvaniami. na canary wharf, to je myslim priamo medzi becktonom a canada water 😀

newyorkgirl
8. aug 2009

kvietoceeek aj my sa pripajame samozrejme gratulko, vela zdravicka a mliecka a este spanku samozrejme 😀

domi123
9. aug 2009

kvietoceeek GRATULUJEME AJ MY.VELA ZDRAVICKA A VSETKEHO PRAJEME

mihouk
9. aug 2009

Kvietocek GRATULUJEME!!!!!!!!!

domi123
9. aug 2009

konecne svieti slniecko?zas bude krasne den!uz sa tesim.prajem vsetkym tehulam,maminam krasny slnecny den

uankab
9. aug 2009

jeej, kvietocek, tak si sa predsa len dockala... blahozelam 😵 😵 😵 ... ja by som uz tiez chcela mat za tym...
vcera sme boli na juznom pobrezi, bolo tam kraaasne... dala som uz aj fotku bruska do albumu, ak chcete, kuk 🙂
chysta sa niektora z vas na airshow do Eastboarnu? my by sme aj sli, len cestou z tadial by sme asi rovno rodili 😀 ... chcela by som velmi vidiet red arrows, len keby mi ponad hlavu preletela F16, alebo tajfun, tak neviem neviem ako by sa to pacilo babatku..

slovakia13
9. aug 2009

uankab
kukla som 😀 aka kost 😉

uankab
9. aug 2009

slovakia, podobna ako ty 😀

slovakia13
9. aug 2009

ha ha ha ha,hlavne teraz! citim sa jak masica 😀

uankab
9. aug 2009

😀
ja sa vobec necitim na to, ze by som mala ist coskoro rodit... teda dufam, ze to bude coskoro 😀

magisa
10. aug 2009

ahoj maminy a tehulky

kvietocek - gratulace k miminku, hlavne zdravicko vam obema prejeme

Jak jste stravili nadherny slunecni vikend???
My jsme byli na balloon fieste u nas v Bristolu, bylo fajnacky, malemu se libilo, pozoroval vsechno kolem sebe.

a takhle se u nas litalo

https://www.youtube.com/watch?v=kc4BffUh4Vc
uankab
10. aug 2009

uau magisa, tie balony su super.. 🙂

ja som sa prave vratila od midwife, babo je v poriadku, uz sa zacala tlacit dole... dalsi app. mam o dva tyzdne, ak dovtedy neporodime... 😉

hathor1231
10. aug 2009

hallo.

akurat som pozerala tie cajiky od hipp:

http://www.hipp.co.uk/products/availability.html

ja som si objednala cez net feniklovy,lebo sa neda kupit v obchodoch... 😒

babeny, ked ste si poziadli o prispevok na prvorodene na slovensku,ako bolo formulovane to potvrdenie o tom,ze sa baby dozilo tych 28dni? ja mam zajtra health visitorku,tak jej chcem povedat,nech mi ho da...

uankab
10. aug 2009

hathor, aj si nasla niekde co to obsahuje? je to len cisty fenikel? a je to granulovany, alebo taky sackovy bylinkovy? ja som mamine povedala, aby mi doniesla nejaky detsky cajik, aby som mala aspon jeden... a tiez cajik na podporu kojenia...

kvietocek7
10. aug 2009

saza,slovakia vdaka 🙂

mzuzka vdaka a vitaj 🙂 my budeme mat teraz dost busy ale urcite sa tu dozvies vselico 🙂

hathor1231
10. aug 2009

zuzi, je to cisty fenikel v nalevovych vreckach. je dobry,mala som ho ako vzorku. mne tiez mama doniesla granulovany (tiez hipp) a aj detsky... ale uz sa mi ten granulovany mina,tak treba prdkave zasoby 😀 toho detskeho moc nemozem pit lebo mala sa potom vkuse `puci`,tlaci...
na podporu kojenie- prikladat a odsavat 😀 viem z vlastnej skusenosti 😉 parkrat viac prilozis a na druhy den mliekarne vytekaju... sice,to aj normalne,ale citim,ze ked je na cicikoch kazde 2hodiky,tak to aj tak vyzera a mliecka je naozaj viac😅 v spojeni s polievkami a omackami od mami je to sila 😀

uankab
10. aug 2009

hathor, a tie detske cajiky pijes ty, vsak? nedavas ich malickej... inak ako to je s vitaminom D? davas jej, ci nedavas? ja som akurat dala mamine zistit od detskeho lekara, ze ci ho treba alebo nie...
no dufam, ze budem mat viac mliecka, tiez som citala ze je to o prikladani... uvidime... ale vraj tie kojenecke caje tiez obsahuju fenikel a podobne veci, cize by to malo pomoct aj babatku... dufam, ze nebude mat problem s kolikami, mna totiz velmi casto nafukuje, hlavne na zaciatku tehu som mavala neuveritelne krce, potom to bolo ako tak ok a teraz ku koncu sa to zasa zhorsuje a nemozem nic z coho nafukuje...

hathor1231
10. aug 2009

cajik pijem len ja,malej nedavam vobec nic ineho len moje mliecko... ale ked ju zapekalo z umeleho,tak som jej dala 2x 20ml prevarenej vody 😒 chuda. na MM uz taky problem nemame... niektore babatka na UM potrebuju cajik,aby ich nezapekalo... ked kojis,netreba vobec nic ineho, mliecko je svetle-z tych ma babuso tekutiny a s tukom,to zase zasiti...
nedavam jej D-cko.
mliecka je super mat akurat 😉 ja mam nadtvoru,takze niekedy je to straaasne nepohodlne a musim si odsat... normalne zo mna mlieko kvape,strieka a malej sa vtedy neda dobre cuckat... ale pribera krasne 😵
v kojeneckych cajoch je fenikel a babuso dostane vse cez mliecko
koliky su taka vec,co niekedy neovplyvnis 😔 prosto sa babuso prisposobuje svetu a strave. prve mesiace budes musiet experimentovat. ja uz teraz viem,co cca ano a co nie. prosto je to hop alebo trop...
mala nesce spat 😔 snad konecne zaspinka 😔

newyorkgirl
10. aug 2009

jaaaj ake debaty babule to ja uz ani nepamatam pomaly ako to utieklo 😀

hathor vy uz aj mesiacik budete mat, teda to letiiiiii 😵

adoracion
11. aug 2009

hathor ide vam to prekrasne to kojenie...to potvrdenie musi byt po anglicky musi tam byt napisane ze sa dieta dozilo 28 dni ze to je prvorodene dieta a ze si navstevovala gynekologicke prehliadky od 4 mesiaca tehotenstva staci to vsetko po anglicky na biely papier a na slovensku sudne prelozit do slovenciny aspon ja som to takto musela mat no a nezabudni podpis GP alebo midwife a peciatku nech to vyzera seriiozne... inak su v paragrafov teme o tom rozne temy tam popozeraj.!
kvietocek gratulujem k dalsiemu prirastku..
pocasie sa uz zase pokazilo ale tajne verim ze sa to este poopravi..

kvietocek7
11. aug 2009

uanakab vitamin D tvz Vigantol urcite da sa kupit na slovensku aj bez predpisu a podava sa dietatku cely rok po kvapkach 5x do tyzdna.
ako ti dopadli tie GBS testy, uz mas vysledky?

kvietocek7
11. aug 2009

adoracion 🙂 vdaka 🙂
no asi to poznas zaciatky su riadne fukoty kym si zvyknes ze mas Uz dve deticky 😕

verap
11. aug 2009

Ahojky,

Zdravim, taky mne to ceka za necele dva tydny, koukam, ze mam termin jen o den dopredu nez uankab.

Jdu trochu precist, at vim, jake mate zkusenosti z porodnicemi. Mne se ta nase nelibi (jsem v East London - Leytonstone), ale rodit tam budu, vsak to snad bude jen na par hodin 😉

hathor1231
11. aug 2009

hallo,
tak hv prisla, sice o hodku neskor,ale to je normalka 😉
mala ma 4002g 😅 takze 992g za mesiac 😵 ved tak aj cuca 😅
adoracion,dik 😉 v piatok mi to posle... kojenie ide hlavne malej 😀 uz sa aj sama chyti (ale to je skor nahoda 😀 ),no prosto sikula 😅 uz ani nekuse a hlavne ma necuca 40minut 😝 pekne poctivo 15-20minut 😀 no je to o inom,ako pred troma tyzdnami a som rada,ze sme to zvladli,ved tie zahyby na nozickach a ta briadka za to urcite stoja 😵 a aj bradavky si oddychli 😀
adoracion,je pravda,ze ak poberas child tax a mas taketo male babo a vracias sa po materskej do prace,tak ti z toho taxu prispievaju alebo niekedy aj zaplatia jasle pre drobca 😕 ?
vcera som volala na child tax,mame narok,takze cakam na aplikacku...

inak,toto bola prva zanska,co mi schvalila,ze malu ukladam na bok a ma vyvysenu hlavicku 😝 vsetky predosle len na chrbatik,na spodok basketu atd... len ked moja si vacsinou neodgrgne,nech cakam hodinku (cez den kolkokrat aj do dalsieho papania) a nic. takze najbezpecnejsie ulozenie je pre nu na bok a s vyvysenou matracou 😒 ked ju polozim na chrbatik,tak sa zacne dusit lebo ona hlupucka nepusti von ked ma blinkat a prosto to prehltne 😝 z toha vznikne dusenie a to je zabijak kombinacia na polohu rovno na chrbate... 😝 tak ma aspon potesila,keby aj namietala,tak to nepomoze 😀 mali ste niektora taky problem, s tym grganim?

a dneska v noci vydrzala bez papania 6hodin 😨 som sa riadne zlakla,ked som sa prebrala a videla,ze je toklo od posledneho kojenia 😨 ved si viete predstavit 😒 nechapem,ako to vydrzala,ved cez den kazde 2-3hodky...

idem nieco porobit 😝 zase nanic pocasie 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre