Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

1lin1
31. okt 2011

@kvietocek7 my stale bojujeme s bruskom ,,par dni bolo ok aj sa sama vykakala ale uz par dni je zase zle ,,, nevie sa vykakat uz ma problem aj s prdikmi ..strasne place ked nieco vytlaci von ..skusame cokolvek a nic nezabera ..len dufam ze ju to prejde coskoro lebo mi srdce puka ked vidim ako sa trapi ..

monikac
31. okt 2011

@1lin1 ahoj, tak citam,ze sa trapite aj vy s bruskom.. ☹ My sme skusali viac mlieciek,ale co jej konecne zabralo je Nutramigen, je to formula bez laktozy a bez cows milk a to jej robi fajne zatial, musim zaklopat...nekupis ho v lekarni,ale da sa dostat len na predpis od doktora. Ak mas svoju health visitor, tak jej povedz, ze mala ma problemy s bruskom a ci by ti mohla predpisat tuto formulu na skusku a uvidis ako jej zaberie.Na predpis to mas zadarmo nic nedoplacas a nam ked tak dobre robi, tak mam neobmedzeny predpis na nu. Staci len zavolat k mojmu GP a len mi napisu recept ked mi dojde, tak skus ked nie health visitor, tak GP ti ju musia dat na predpis...dnes som jej ale zacala skusat aj moje mliecko trosku, lebo chcem vediet ci aj tie vyrazky mala z toho mojho mlieka, tak si este odsavam, ale ak zajtra bude zase taka nesvoja a pokozka sa jej zhorsi, tak prestanem uplne odsavat a bude len na Nutramigene a potom o par mesiacov jej zacnem postupne davat normal formulu....prajem vela stastia. Co sa tyka prdikov, tak mala je na Infacole ale uz len 2x za den a tiez jej davam feniklovy caj pre baba, to som si dala poslat z SK a vyprdka sa az az a je spokojna... 🙂 a ty jej davas svoje mliecko, alebo formulu?

1lin1
31. okt 2011

@monikac nam HW odporucila Cow and Gate comfort pre colic a constipation ale nezabera to nejako ..chodi k nam kazde tri dni lebo ked vidi co sa deje s malou tak place aj ona so mnou 🙂 davam espumisan zo slovenska a aj cajik feniklovy a skusali sme infacol aj gripe water , masaze , teple kupele a stale je to rovnake ..bolo par dni ok ale zacalo to zase ..uz nech to prejde ..a dik za radu na to mliecko sa urcite spytam ..tiez mi o tom mohla povedat !!! malu kojim a prikrmujeme lebo stale by len jedla a nestiha sa mi tvorit tolko mliecka ,,uz nebudes kojit vobec ? a kaka ti mala dobre ?

veronika2108
31. okt 2011

Ahojte,
chcem sa len opytat, ci mate skusenosti s nejakymi kurierskymi firmami na prevoz balikov a ak ktore to su? Dakujem vam velmi pekne. Pekny den 🙂

monikac
31. okt 2011

@1lin1 no ja som pouzivala aptamil comfort na colic tiez a tiez nezaberal....potom som skusala aj SMA lactose free a to tiez nezaberal...mala pocas jedenia strasne vrieskala a skrucala sa...no hrozne...ja som taktiez ako ty mala malo mliecka a mala vela papala, tak som jej davala svoje a aj dokrmovala.. ale ja som si odstrekovala a davala z flase lebo mala bola leniva tahat z prsnika...potom som si kupila novu odsavacku a dokazala som odsat vela mliecka a tak bola uz len na mojom bez formule a vtedy sa jej zacali poriadne problemy s bruskom a pred tyzdnom aj nieco, mala sa aj strasne vyhadzala ale tak, ze mala celu tvaricku zapalenu a strasne ju to svrbelo...tak potom mi HW predpisala Nutramigen a povedala aby som malu odstavila od svojho mlieka na chvilku, ze je asi alergicka na kravske mlieko a lactozu a ta sa nachadza v materskom mlieku a odkedy je len na formule, tak tvaricka cista a mala je uplne ine dieta....ak zajtra zase bude nesvoja a vyhadze sa, tak to znamena ze jej moje mliecko nesedi, tak to nema vyznam trapit ju a ostavim ju uplne a bude len na Nutramigene a potom postupne po 3 mesiacoch jej zacnem o toho miesat normal formulu...a predtym mala mala problemy so stolicou, stale sme jej museli pomahat, raz mala zapchu, dalsi krat zase sa tak dokala, ze to mala az na chrbte...a teraz ma pravidelnu stolicu tak musim zatial zaklopat, snad jej to vydrzi.

monikac
31. okt 2011

@1lin1 a este teraz ma napadlo, ja som zacala pouzivat flase na krmenie od MAM anti-Colic a musim povedat, ze su ozaj super...na spodu flase su dierky a nimi vychadza vzduch co mala prehlta a normalne pocujem ked mala pije kolko vzduchu odtial ide..a vlastne vzduch im sposobuje bolenie bruska...ja som ich objednala cez Amazan a potom som este kupila zo 2 v Asde, maju ich momentalne na zlave.... 😉 predtym som puzivala flase od Tommee Tippee, ale vobec som s nimi nebola spokojna...

yanka86
1. nov 2011

@hajatanufus teraz je o to lepsie ze ze myslim na byvanie ako co bude,,lebo cely dizajn robim ja,,takze nemyslim stale na porod....vies co som sa este chcela poradit,.myslis ze spanie na chrbte nejak skodi?stale sa tak zobudim,,a z rozpravania co viem ze to nie je dobre...v uk byvam v Blackburn..nedaleko Manchesteru alebo Prestonu ak ti to nieco hovori...

1lin1
1. nov 2011

@monikac ja mam tiez anticolic flase anticolic cumle a nic nepomaha,, :( urcite si dame predpisat to mliecko a uvidime co to spravi ..uz aby to preslo lebo sa len trapi chudatko moje

michelleuk
1. nov 2011

@yanka86 cau ja som v prestone,

michelleuk
1. nov 2011

baby ake mlieko davate detom moja kupovane nechce a ako som ju dokojila davam jej polske Lacjate to cervene najtucnejsie,mala by byt plnotucne alebo tucne alebo polotucne??

yanka86
1. nov 2011

@michelleuk no to nie si daleko🙂)porod si tiez mala tam/?

michelleuk
1. nov 2011

@yanka86 no to hej ano rodila som tu.chodievas do prestonu?ako si tu dlho?

yanka86
1. nov 2011

a si spokojna s porodom a lekarmi?..ano chodievam tam do obchodu po farby a platno..a casto sme s kamoskami chodili tam na nakupy..teraz som uz davno nebola...a mam aj kamaratky tam z SK..si na fb? v Uk som uz 6 rokov a ty?

michelleuk
1. nov 2011

@yanka86 ja som tu 3 a pol roka,porod bol v pohode mala som vekmi milu midwife,bola velmi mila stale ma opskakovala v pohode dalo sa, ja tu tiez poznam par slovakov ale nie vela,len tak co som po robotach spoznala ked som robila

luciebx
1. nov 2011

ja osobne musim rict ze porod v anglii byl uplne super.. midwife super.. personal.. jidlo.. pece v nemocnici.. fakt krasny.. nevim co slysim od holek z cr.. tak bych se asi u nas v cr bala rodit..

michelleuk
2. nov 2011

@luciebx no ved to aj ja tak isto ked pocujem aky maju pristup nasi slovensky dr a sestricky tak mi tlak stupa normalne 😨

hajatanufus
2. nov 2011

@veronika2108 ahoj ja pouzivam hc courier a su spolahlivi maju sidlo na sk a kg stoji bud 2eura alebo 1,5 libry a platit mozes bud pri posielani alebo pri preberani ja som uz viac krat cez nich posielala a som spokojna dokonca cez nich sa da aj kufor posielat a v inych si za to musis doplacat akurat co nesmies posielat je alkohol skus pozriet ich stranku tam maju vsetko popisane www.hc-courier.sk neviem ci som to dobre napisala ak ti to nepojde daj to bez pomlcky a potom este je jedna firma dolphi oni maju sidlo v uk tiez maju dobru stranku ale neviem ju presne tak skus vyguglit

hajatanufus
2. nov 2011

@yanka86 ahoj s tym spanim ti asi moc neporadim lebo ja som o tom este nepocula a ja tiez hocikedy lezim na chrbte a aj na jednom aj na druhom boku nemyslim si ze im to skodi ale naozaj neviem skus sa poradit s inymi mamickami na fore urcite ti niekto poradi 🙂 to je dobre ze si rozptylena a nemyslis uz na to tak je to lepsie 🙂

hajatanufus
2. nov 2011

@michelleuk ahoj mne dr. na sk povedala ze mozem davat malej normalne mlieko ale polotucne lebo plnotucne je moc silne a nie trvanlive ale s co najkratsou trvanlivostou cize co najcerstvejsie lebo tvanlive ze obsahuju nejake konzervacne latky ale teraz v uk jej uz zase davam um takze zatial sme na tom ale na sk som nemala tolko penazi na mlieko tak som sem tam musela aj normalne lenze som nevedela ake tak som davala trvanlive plnotucne a dr. mi povedala ze to nie je vhodne inak mala ma uz pomaly 15 mesiacov

hajatanufus
2. nov 2011

@michelleuk aha teraz som si vsimla ze mas tiez rovnako staru malu takze tak ako som ti napisala

michelleuk
2. nov 2011

@hajatanufus no maja ta nechce to praskove mlieko ale len normalne velmi jej chuti tak asi zostanem na nom nie?

andy1909
2. nov 2011

@yanka86 Na chrbte by sa vo vyssom stadiu uz nemalo spavat, lebo babatko si tam moze prilahnut nejaku zilu tusim a tym sa znizi tlak tebe cize aj babu. Mala by si spavat len na boku

andy1909
2. nov 2011

@hajatanufus
@michelleuk Deticky po roku mozu pit normalne mlieko ak sa u nich neprejavi ziadna alegria alebo intolerancia ale divne ze ti dr povedala ze mas davat polotucne, prave deticky maju pit plnotucne mliecko.

michelleuk
2. nov 2011

@andy1909 mne nepovedala dr ze mam davat polotucne,mne inac anglicka doktorka od pol roka kazala aby som davala malej do jedal kravske mlieko ale nedavala som lebo som kojila

hajatanufus
2. nov 2011

@andy1909 no ved aj ja som si myslela ze plnotucne tak som jej aj take davala ale teraz tu v uk uz pije aptamil a pokial sa bude dat tak ho bude pit aj do 3 rokov to uz zalezi na tom ci bude chciet 🙂

hajatanufus
2. nov 2011

@michelleuk ano kludne jej davaj normalne mimochodom myslim ze tu je aj kvalitnejsie mlieko ako na sk vidim to podla toho ked robim palacinky stale sa mi spravi super cesto nie ako na sk aj z plnotucneho mlieka som mala furt riedke aj muka je tu ina ako na sk

michelleuk
2. nov 2011

@hajatanufus no moj priatel zase tcrdi ze na slovensku je lepsie mlieko on pije denne aspon 3 litre ten velky galon 😖 ozaj ty si brala tu v uk nejake lieky na zastavenie mlieka?bola som u gp tak mi predpisal tak ich ani v lekarni nemali ze si musim po ne zajtra prist...gp len usta otvoril ze som kojila 15 mes..

andy1909
2. nov 2011

@hajatanufus a preco jej chces davat aptamil az do troch rokov? ak sa u nej neprejavi ziadna alergia na kravske mlieko ja by som uz davala mlieko, inak prave som pozerala aj do knihy a pamatam ze aj mne hovorila health visitor ze plnotucne sa ma davat

hajatanufus
2. nov 2011

@michelleuk nie ja som nic nebrala prestala som kojit ked mala mala desat mesiacov sama sa odtavila ale keby som nebola tehu tak asi kojim dalej len asi sa mi zmenila konzistencia mlieka tak uz ho mala nechcela a uz jej ani nestacilo a ty si preco prestala kojit tiez uz mala nechcela?

hajatanufus
2. nov 2011

@andy1909 pretoze to kravske neobsahuje tolko tych potrebnych vitaminov este neviem dokedy jej to budem davat ale zatial urcite zostanem na aptamile a potom casom urcite prejdem na obycajne kravske ale tiez asi budem davat plnotucne ako som davala na sk jej chuti aj take aj take takze s tym problem nemame len koli tym vitaminom a este som sa chcela opytat nemusi sa to kravske prevarat? lebo ked som davala trvanlive tak som neprevarala ale take cerstve neviem sice aj to je asi nejak opracovane ale neviem ci sa ma alebo nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre