Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

3558
30. jan 2009

ja tu mam kamosku o 4 ulice vedla co ma 8 rocnu dcerku a je sestricka. tak ona mi vlastne hned z porodnice aj pomahlala a ukazovala ako kkupat a tak... a potom uz mi prisla na pomoc rodina. 🙂
je to dobre ked tu niekoho mas. jej dcera napriklad neznasa chodit po obchodoch. tak ked si chce jej mama nakupit, malu supne ku mne a hrame sa. 🙂

majka88
30. jan 2009

tak to mas dobre...mne pride pomoc po porode kamoska co caka babatko v maji...bude tu tyzdnen u nas...potom sa stavia uz konecne aj nasi bo chcu malinku vidiet...ale mam tu este jednu znamu starsia pani ktora ma za sebou 5 porodov a ma 4 vnucence tu v UK male..takze my tiez pride ukazat co a ako...kupanie a tak...ved vies 🙂 😉

3558
30. jan 2009

veru vdaka za akukolvek pomoc, ze 🙂

majka88
30. jan 2009

no to je pravda...bo ked je tu clovek sam...caka prve miminko....tak je dobra kazda pomocna ruka...kazda dobra rada 😉

majka88
30. jan 2009

munu som ti hovorila ze mam velke brusko...ako nas tatino hovori kotlik medenny 😉

luciauk
30. jan 2009

my máme kamarátov slovákov tiež len mladých chlapcov, takže majú iné zájmy ako my. občas s nimi a poliakmi manžel zahrá futbal a aj to chodí do daventry. tu sa kamarátime len s angličanmi. s dieťaťom poznám len poľku a sú v tom daventry, tak sa vídame len občas. škoda. s angličankami je to iné. tie deti môžem, asi tak hodinu a potom by som strieľala 😅 ale musíme pozývať, nemôžem deti izolovať. akurát som dcére oznámila , že nerobím žiadnu párty. bude mať o týždeň narodky. a ja mám už všetkých párty po krk.
a na pomoc máme susedu, angličanku. je to naša kamarátka a náhradná starká. je úplne super. raz by som chcela byť taká starká ako je ona. nič sa nestará, iba ideme na výlet, deti postráži, keď má čas a nefláka sa s kamarátkami. rada cestuje. nechápem, ako sa to stalo, že býva vo vedľajšom dome, naše záhrady susedia. úplný zázrak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adoracion
30. jan 2009

Hm nechcem sa stazovat ale ja som nemala nikoho, len mamka tu bola na tyzden. Zvladla som to ale lahke to nebolo, povedala by som ze chcem mat prve dieta uz doma ale prve uz asi mat nebudem kedze uz prve mam 🙂
Kamosov slovakov by sa naslo kopa akurat vsetci pracuju a casu namna nemaju ☹(
Majka ked mas velke brusko mozno bude mat sarah aj 4 kg ktohovie 🙂 Budes to mat sice tahsie pri porode ale potom lahsie aspon jej nebudu vsetky veciciky velmi velke ake boli mojej Hani. Majka snad budes mat stastie a tvoje babetko bude pekne spinkat tak na internet cas budes mat!! moja spinka pekne akurat ze ide spat dost neskoro ale hlavne ze prespime s vynimkami na papanie tych 10 hodin a ja s nou teraz spim este viac ako predtym ked som bola v tehu!

3558
30. jan 2009

lucia to mas super susedku. to by som potrebovala ja, aspon by som sa trenovala v angline. ja mam take susedy ze ked okopavaju zahrady a vidia ma ako idem von, tak nabehnu kukat do kocika a vyzvedat, ale to je vsetko. pozdravia a odchod. viac sa nestaraju. ani na navstevu, ani nic. proste len okukaju maleho, porovnavaju so svojimi detmi ked boli male a to je vsetko. a mam aj o tri domy vedla susedu co rodila den po mne, a ta mi zakyva ked vystupuje z auta a to je vsetko. ☹

majka88
30. jan 2009

adoracion no staci ked bude mat mala 3,5 nemusi mat zrovna 4 kg 😉 uvidime nechame sa prekvapit...a uvidime ci bude aj pekne spinkat....bo pocas tehu ma nechcela nechat buvat...len cez den a to ja mam problem so zaspavanim...a vnoci ked som bola uplne unavena tak zacala kopat a stvarat tam kdejake veci...kolko krat sme sli az rano o druhej tretej...tak uvidime ci jej tento zvyk neostane 🙂 ale je pravda ze dnes sme boli take unavene ze sme spali aj pocas dna...mozno je to uz tym koncom....

luciauk
30. jan 2009

majka, tak ja ti tiež prajem tých 3,5kg 😉 ja som sa s dvoma dosť natrápila a navyše potom zasa robia tie bleeeee glukózové testy. no, ale také brucho, ako som ja mala pri Brunovi, tak to neprajem nikomu. už som mala kožu roztiahnutú po dievčatách a dva týždne pred pôrodom mi začala nanovo praskať. až do krvi. oblečenie aj všetky dotyky mi vadili. bola to nočná mora. strašná bolesť. aj mi ho merali, ale vraj nebude mať viac ako 4kg a poriadne sa sekli. no, ale sme na svete, aj CS sme sa vyhli.

adoracion, pri prvom bábätku je fakt dobrá babka. ale potom niekedy pomáhajú aj keď netreba 🙂 ale mne mamina pomohla. som rada. ale po čase som si všetko prerobila po svojom. napr. ma nútila prať vo vani plienky. keď sme sa osamostatnili, tak som nakúpila jednorázovky a bol pokoj 😀 ale prvé noci bolo super, že bola pri mne. pri druhom už ani nepamätám. to sme už bývali sami. a teraz sa ponúkla a to som rýchlo zrušila. len by mi zavadzala a rozčulovala ma. už som skúsenejšia a mám svoj systém. ale pri prvom, klobúk dole, že si to zvládla sama. 🙂 v cudzine. ale nič iné ti neostávalo ☹

zuzka, veď to je normálne, že sa cudzí nepozívajú na návštevu. čo myslíš, veď my sme sa vieš ako dali s Judith /suseda/ do kontaktu? naša babysitterka nám ukradla nejaké prachy a ja som nevedela čo robiť. musela som ísť do práce, aj muž a tá krava si vymyslela, že je chorá. tak sme zaklopali na dvere susede, či by nepomohla. no a ruka bola v rukáve. ja ti radím...upeč koláč a odnes susede, s ktorou by si rada pokecala. ona ťa pozve a je to. my sme to tiež tak rozbehli. ona nám hneď na začiatku požičala rebrík, ja som poslala koláč a už ma pozvala na kávu atď. a tiež, bude to lahšie v lete. pôjdeš s malým na ihrisko, dáš sa do reči s nejakou mamičkou a po čase ju pozvi na cup of tea. ja som tiež nevedela poriadne ani ceknúť a už sme debatili. hlavne s cudzinkami ale aj s anglánkami. skús. za to nič nedáš 😉

luciauk
30. jan 2009

ja som prvý polrok prerevala. muž býval v inom meste ako ja s dievčatami a ani net som nemala. ani nechápem, ako som to prežila 😖

majka88
30. jan 2009

lucka hej viem si predstavit ze to nemoze byt lahke vytlacit take 4kg babatko...i ked mam teraz dve kamosky co sa im take narodilo a bolo vsetko za par sekund a bez komplikacii...tak uvidime co caka nas 😉 to muselo by neprijemne ked ti zacala praskat koza a vsetko bolo pre teba neprijemne...ale hlavne ze to uz mas za sebou...takze na stvrte sa nechystate?
😵 😵 😵 😵

no ja som rada ze my pride aspon ta kamaratka pomoct a ze keby som daco nevedela mam tu tu znamu co uz ma za sebou niekolko porodov...inak neviem...

munu
31. jan 2009

ahojte mamicky 🙂 pekne dobre ranko prajeme s Kevinkom 😉

akurat som vas tak zbezne precitala, tiez mi je dneska trosku smutno, lebo muzik je v robotke na cely den - 12hodin a ja sama doma s babatkom v brusku ☹ ale co narobime... nic....
a zajtra bude tak isto robit, musi ist do prace, je to sice platene ako overtime, ale je to jeho povinny vikend, takze tam musi byt vlastne..

Lucia, ty si to musela mat teda tiez riadne tazke, ked muz byval v inom meste a trvalo to tak dlho ☹ ja neviem, ja mam dneska taku smutnu naladu, musim to len prezit..

ja tiez neviem, ako si poradim s takym malym babom, ale nejake skusenosti mam, co moj brat mal deturence a ja som bola este v puberte a uz som ich prebalovala a tak... takze snad to pojde 🙂

3558
31. jan 2009

ja som v zivote ani babetko v rukach nedrzala.az moje. takze som nemala ani paru o tom. 😠

munu
31. jan 2009

vcera som si kupila pre babatko do vanicky tu podlozku, aby som ho mohla kludne okupkat,ked bude muzik napriklad v robotke na poobednajsej 🙂 a nemohla som v asde najst maternity towels, ani tie pads do podprsenky na zachytavanie mliecka.. tak neviem kde to kupim a cas sa mi krati 😒

3558
31. jan 2009

ja som to ani raz nepouzila.mam to nove z tesca a je tam nakresleny macko pu. 🙂
mne sa lepsie bez toho umyvalo

luciauk
31. jan 2009

munu, to budú asi hormóny, to prejde, keď bude manžel s vami 😉 ja som si maternity towels aj breast pads kúpila v tescu. je to ulička vedľa jedla pre miminká a je to všetko v ružových obaloch. ľahko to nájdeš. a odporúčam aj jednorázové nohavičky. aspoň si nezničíš svoje 😉 tiež sú tam, v ružovej krabičke. 😉
manžel bol rok v uk, my na sk a potom ešte pol roka v inom meste. po roku a pol sme sa konečne reunited a už nás nikto a nič nerozdelí 😉 😀

zuzka, tak si si určite užila svoje, sama s miminkom...

majka, neboj, health visitor aj midwife ti tiež pomôžu a všetko zvládneš 😉

majka88
31. jan 2009

ahojte mamicky...aky bol dnicek....

zuzka tak to hej sama s mimcom, v podstate aj my budeme sami lebo pride akurat kamoska na tyzden a potom na skok ta znama...len ta tiez nebude moct casto...zajedno byvaju na opacnom konci Birminghamu a ma svoje dietatko...takze...a vela malych vnukov a vnuciek...takze tiez take samostatne staranie sa za pomoci tatinka 🙂

luciii dakujem za podporu 😉 🙂

3558
31. jan 2009

lucia mne pomahala kamoska co tu vedla byva. je slovenka a robila sestricku. tak v poho. ked sa mi nieco nezdalo tak hned som volala a ona sadla do auta a o 2 min. uz bola u nas. a doteraz chodi pravidelne 2 krat do tyznda. ona ma tu 8 rocnu dceru a mala sa rada hra s malym. teda ho natahuje. 😠

inak mne dali aj jednorazove nohavicky, aj vlozky, aj pyzamo. mala som svoje, ale oni ovedali ze naco ved si daj... tak som im to pouzivala. no a mali sme taku komodu /skrinku/na izbe, a ta bola plna takychto veci. a aj jednorazove plachty tam boli. tak som si menila kedy sa mi zachcelo. a bolo ich tam viac velkosti, tak take najmensie som si aj 3 zobrala domov, a maleho som na tom prebalovala. mala som aj gumenu prebalovaciu podlozku ale zdala sa mi studena, tak som na nu davala este tuto jednorazovu.

majka88
31. jan 2009

zuzka a kde si rodila v ktorej nemocke?

majka88
31. jan 2009

babulky ako sa povie po anglicky odsavacka hlienov? 🙂 diky

3558
1. feb 2009

Nasal mucus sucker

munu
1. feb 2009

Lucka dakujem za pomoc 🙂 skusim este tam pozriet, lebo potom posledna moznost kde ich kupim je asi mothercare.. ale najprv vyskusam tesco ako hovoris, alebo este raz mrknem do asdy 😉
fuuha, to ste boli s manzelom riadne dlho od seba, to muselo byt strasne pre oboch.. ja som s manzelom bola oddelene najviac mesiac a uz to bolo teda dost, po mesiaci sme sa stretli ako uplne novi ludia, urcite vies co myslim, ked ste to aj vy prezili.. 🙂
to bolo este ked som prisla ja po prvykrat do angllicka a muzik prisiel mesiac po mne 🙂 a odvtedy sme tiez spolu a nic nas nerozdeli 😉 tak sa drzte aj vy a peknu nedelku prajem 🙂

luciauk
1. feb 2009

munu, to bola ťažká skúška. po takých dvoch mesiacoch som presťahovala dievčatá k sebe do postele.najhoršie boli večery a keď boli nejaké problémy ☹ a strašne ma bolelo, keď sa Olívia, mala 2r., pýtala, že prečo my nemáme ocka ☹ ☹ ☹
a v nemocnici ti dajú všetko, čo potrebuješ. nie každý sa stihne zbaliť alebo ho to chytí niekde na návšteve...ja som myslela, že na pôrod si dám ich košeľu, ale nakoniec som rodila vo svojej a nič sa jej nestalo 😉 bol to zvláštny pocit, lebo dovtedy som rodila v erárnom. cítila som sa pohodlnejšie.

zuzka, tak si to zvládla. a pri druhom to bude pohodička 😉 do roka a do dňa. už chapenzi 😎 takže na Jozefa počni a na Vianoce rodíš 😀

munu
1. feb 2009

lucka, uz nemysli na zle veci.. vidim,ze si nejako zosmutnela pri tom pisani.. uzivaj si peknu nedelku s detickami a s muzikom 😉 aj ten moj pride o polhodinku na obed domov a potom sa sice este vrati na 6 hodin do robotky, ale od zajtra bude tyzden doma so mnou, lebo ma tyzden volno a nedostal overtime, tak si oddychne doma pri nas 🙂 uz sa tesim ked tu budem doma s nim 🙂
to mas teda pravdu, ze niekoho to chyti na navsteve a tak.. to by som teda nechcela zazit 😠
dufam, ze mna to chyti doma a cez den.. nechcem v noci, lebo v noci sa mi zda vsetko take smutnejsie a hrozostrasnejsie 😉 radsej cez den 🙂 ale nevyberiem si aj tak, takze uvidime, sama som zvedava 🙂

luciauk
1. feb 2009

munu, že nebuď smutná....ale ten môj je v stále v práci. aj dnes aj stále ☹ a keď príde domov, tak má energiu akurát na vaňu a postel ☹

aj u vás sneží? lebo u nás také obrovské chumáče 😲 ale vonku asi dnes nepôjdeme. Brunko má soplíky a Olívia kašle a už úplne stratila hlas. no, veď to sa dalo čakať, keď behá v škole po dvore vo svetríku 😠 ale inak nechápem, aké sú otužilé. prispôsobili sa tunajším deťom.

3558
1. feb 2009

baby nebudte smutneeeee 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

luciauk
1. feb 2009

zuzka, dobre, tak vám poviem srandu. viete,čo si môj starý dnes zbalil do práce na desiatu? Vegetable pasticcio, stage 3, from 6 months 😲 😲 už chápem, prečo sa hovorí, že chlap je ako ďalšie dieťa 😀 😀

munu
1. feb 2009

ahojte mamicky 🙂
napadla ma jedna vec a teda sa chcem spytat na jedno vysetrenie ci ho robia aj tu v anglicku, lebo na slovensku sa normalne robieva..
je to vysetrenie, pri ktorom doktor vezme ster z krcka maternice na preskumanie, ci tam nieje nejaky bacil streptokok, take nieco.. lebo ked babo bude ist tymi porodnymi cestami, tak ho moze chytit vraj a dostane sa mu do ocka, nosteka alebo tak..
viete o tom nieco? A ak sa to robi a viete co mam na mysli, tak mi prosim napiste ako sa to vola po anglicky,lebo to nepoznam v anglictine a chcem sa na to spytat mojej midwife na poradni o tyzden..
dakujem mockrat vopred za odpovede 🙂

3558
1. feb 2009

no vidis lucy. moj si dnes zobral vlazsky salat z lidlu. zajtra mu ponuknem nejaku hippku.mam ich plnu skrinu. no ale ja mam len stage 1. 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre