Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
4. jún 2010

elixia - jeeej, ta nasa ritka sveta, kde teraz byvame, je kusicek od Crewe, my byvame v Middlewich 😎

newyorkgirl
4. jún 2010

anjelicek vitaj v UK teda nas tu pribuda, aj etuska aj ty ste na tom podobne ako ja ze uz mate starsie dievcatka a cakate chlapcov teraz, tak sa drzte obe, potom budeme rozoberat pupceky, kojenie, koliky a podobne 😀 nas maly dneska neni vo svojej kozi, stale by sa iba nosil a nebuvka, aj teraz si cuckol mliecka zaspal na mne a ked ho polozim v momente je hore, troska polezi ale uz place a chce na rucky, tak idem pestovat, bo tatko vybehol do obchodu 😖

etuska
4. jún 2010

@lena13
nic nezabera.Beham po dome uz asi 2 tyzdne-fyzickej aktivity mam az ,az-vsetko odskusane-jednoducho sa mu nechce von 😝

etuska
4. jún 2010

@newyorkgirl
ja chcem kamosku poprosit aby mi usila "háčku"-vraj v tom babatka dobre spinkaju

etuska
4. jún 2010

@newyorkgirl
http://www.titera.cz/dest/12

-ale ja si ju chcem zavesit nad manzelsku postel 🙂

No idem si baby trochu vylozit nohy,lebo ma priserne bolia krize a tvrdne mi brusko 😝

anjelicek26
4. jún 2010

newyorkgirl - dakujem za privitanie 😀 No veru, uz za chvilenku budeme len o babulkach rozpravat 🙂

Ideme my vecerat, potom Sasku do postele zahnat, ta odkedy sme tu chodi strasne neskoro spinkat, ma total rozhodeny rezim, este si nezvykla... ak chcete kuknut nejake fotocky tej mojej zaby... tak tu 🙂

http://www.alexandra.weblahko.sk/

lena13
4. jún 2010

elixia tak to neni tak daleko jen 30minut,js mohly dat kaficko 😀 jeee a anjelicek je taky blizko jak pise 😎

etuska tak to je pech teda,asi jeste neni ready,ale treba se vylihne v sobotu a nebudes muset na vyvolavacku

new treba ma jen risko spatny den 😵 ,tatinka zamestnej hned jak se vrati z obchodu

lena13
4. jún 2010

anjelicek krasna to princezna ta vase alexandra a jake ma krasne zoubky ,nase claudia ma v nich malinke dirky z antibiotik co brala...

elixia
4. jún 2010

@anjelicek26 tak to teda je nahoda 😀 Ja som uz myslela,ze tu nikoho ani nestretnem..chodime do Middlevich do Lidlu,lebo tu nie je a tam to mame najblizsie 🙂 Tak mozme niekedy coffee dat, teda ty za chvilku rodis,ale snad by sme aj stihli dovtedy,hm??

@lena13 no to by sme mohli, ja uz nechodim do prace,takze casu mam habadej 😀

lena13
4. jún 2010

elixia muzes mi poslat do ip adresu se podivam na direction k vam,ja teda bych mohla jen soboty jestli to neni problem 😵 a nebo keby ty si mohla prijet tak ti poslem moji adresu.

ja tu mam jednu kamaradku je jak moje sestra,ceka ted mimco a dneska js spolu na nete vybiraly kocarek.

anjelicek26
4. jún 2010

elixia - urcite mozme, ale najskor u nas, ja si zatial do auta ani netrufam sadnut, aj ked mi novucicke stoji pred dverami 😨 Este mi zatial chybala odvaha to skusit... no ale budem musiet 😀

V Lidli sme boli vcera tiez, strasne vela normalnych veci mi chyba...drahy tu uz bol 8 mesiacov pred nami a doma mame 4 taniere, tri uteraky, jednu mini panvicku a jeden hrniec, asi si to viete predstavit 😝

anjelicek26
4. jún 2010

lena13 - diky za pochvalu Sasenky, ona je zlaticko moje. A zubky ma zdravucke, to je fakt, ale trolinka sa jej robi plak, a to cistime 3x denne...tak uz neviem...ale v skolke mali minuly mesiac zubarkku a vraj bez akejkolvek chybicky, tak som rada...

luciebx
4. jún 2010

ahoj holky.. chci pozadat o radu.. ted sem mluvila s mamkou a ta na me vybalila zda uz mam tu sadu do kocarku vite jako tu perinku a jakoby ten polstarek.. no tak sem neco hledala na ebayu a tam vylezlo vse stema silenyma volanama... coz se mi ale vubec nelibi.. koukala sem na mothercare a tam taky nemuzu nic najit..... pouziva se to tu v anglii vubec? nebo co ste meli na novorozence v kocarku?

anjelicek26
4. jún 2010

luciebx - ja mam pripravenu taku lahku decku na spodok kocika a na to dam maleho v zavinovacke, mam tu letnu z emitexu objednanu a taku hrubsiu mam tiez, keby bolo treba, podla mna mu to tak bude najpohodlnejsie...

luciebx
4. jún 2010

no ja mam taky jen tu decku.. ani zavinovacku teda nemam.. se to tu nejak nepouziva sem to u nikoho nevidela.. no vsak uvidime se sezenu..

anjelicek26
4. jún 2010

Ja som kupovala este vecicky v DE, stahovali sme sa len necele tri tyzdne dozadu, vecicky drahy previezol autom pre maleho...tak tam je fajn vyber 😅 No a tu z emitexu mi kupila kamoska, mi ju poslala tusim vcera, tak na nu este len cakam. Podla mna je to prakticke pre babo, hlavne take letne, viacej ani netreba, mne Saska leto odlezala v bodynku v kocari pod slnecnikom a hotovo... to leto bolo strasne teplo...no a krpec ma termin rovnako, ako mala ona... takze snad to bude rovnako aj s pocasim a obliekanim...

elixia
4. jún 2010

@anjelicek26 poslala som ti IP 🙂
Velmi by som sa nespoliehala,ze to tu s pocasim bude rovnake,tu si v UK..ved zistis 😀 Emitex mam aj ja, ale zimnu verziu,kedze budeme mat jesenne babo. Velmi sa mi pacila. Na to snad este deku a na jesen bude stacit, na zimu uvidime,ci upim fusak...pokukujem na Lodger bunker 😀

anjelicek26
4. jún 2010

No na pocasie som sa nemohla spolahnut ani u nas, byvali sme na pol ceste medzi Hannoverom a Berlinom a tam sa pocasie tiez casto meni, rano tak, na obed inak, ja som uz zvyknuta, ze to neni, ako na Slovensku...

Fusak chcem kupit, ked bude treba, kocik sme kupili jane slalom pro a ku tomu sa da kupit priamo ten fusak...tak ten dokupime ak bude take pocko...inak mam taku teplulinku hrubu zavinovacku, mozno aj ta bude stacit...

luciebx
4. jún 2010

fusak nastesti mame... takze na zimu sme vybaveni.. ale rikam si v tom lete.. hold ta deka bude stacit.. a kdyz ne.. tak vezmu perinku z moses basketu..

anjelicek26
4. jún 2010

Zima je este daleko, ja si pockam a podla toho sa zariadim, ake bude pocasie, vsak dokupit sa da rychlo... len pre maleho mi chyba este par kuskov oblecenia, hlavne tych najmensich, nemam viac, ako dva svetriky, teda take tie bundicky na zips, uplne som na to zabudla, tak este musime niekam zbehnut...

newyorkgirl
4. jún 2010

@etuska ja mam babysatku, pozri www.simplygood.biz v TK Maxx stala iba 17 libier, ale mame taku sedomodru pre chlapca, tak v tom pekne zabuva, len ja ho tam nechcem nosit dlho, chcem ho prelozit do ohradky alebo tak, no snivajte.... akurat jedine miesto kde spi je na paperovej perinke, lebo to citi take okolo seba asi a v spalni v postielke

lena13
5. jún 2010

dobre ranko devcata 😵
anjelicek my taky cistime 2 x denne,ale zubar rikal,ze ma krasne zoubky,akorat ty predni ma trosicku znicene nebo ji gp dal strasne silne atb po dobu 3 mesicu a kdyz zubar videl co bere tak ho malem trefilo......no a me taky kdyz mi vysvetlil co ji dal.ale jinak rikal,ze je ma pekne a zdrave .

lucie ja js mela taky lehkou decku na claudinku na leto,ale ona se narodila v zari a zase takove teplo nebylo tak js ji mela v lehkem fusaku.to nebyl uplne fusak,ale vypadal tak.na zimu js mela jinaci fusak teply 🙂 lucie a divala primo v mothercare nebo jen na netu,kamaradka si tam koupila do kocarku pekne perinky,ale nemel ten polstarek.

new a malemu se v libi v satku?ja js ho teda nemela,ale moje sestra ho mela a dlouho ho pouzivala a moc si to chvalila.

adoracion
5. jún 2010

@elixia @anjelicek25 ja som zo SToke on Trent co je tiez len kusocek od Crewe a cez MIdlewich chodim do prace pracujem vo Windsforde ked pojdem okolo pondelok zakyvem Vam 🙂

elixia
5. jún 2010

@adoracion to vazne?? tak nakoniec sa nas tu aj na stretko nazbiera 😀 Ja som v Stoke pracovala,ale zit by som tam teda nechcela, je to tam na mna moc 'cierne' 😀

adoracion
5. jún 2010

no veru skoda ze ja nemam vodicky prisla by som vas ponastevovat aj tak sa len nudim , no tak ja tu zijem uz styri roky som celkom spokojna az nato ze tu skoro nic njeje len zopar parkov , normalne som si myslela ze vsetci ste z dola od londyna a tak a pritom tolko nas tu je zo staffordshire a cheshire 🙂

elixia
5. jún 2010

ved stretko aj v Stoke mozme dat 😀 Len nedavno sme tam objavili pekny park,neviem ako sa vola,je blizko Potteries....fajn na prechadzku s kocikom 🙂 V ktorej casti byvate? Teda nie ze by som to tam az tak dobre poznala.. 🙂

pandula
5. jún 2010

@luciebx perinku tu nemaju, robia swadling blankets. ja som si perinku doniesla z sk a poviem ze skoda ze som kupila len 1 velmi sme ju vyuzili. nas maly sa ale narodil v zime par dni pred vianocami takze bola kosa v dome atd... ale pri uspavani pomohla dlho sme v nej spavali a teraz ju vyuzivam ako podlozku na zem ked sa vala 😉

@etuska dnes si tu nebola zeby si porodila??? 😕 😀 good luck

anjelicek26
5. jún 2010

Ahojte babulky, dnes som sa ani na net nedostala, cely den sme boli vonku, krpata sa uz tak opalila, odkedy sme tu 😀 Trochu skulturnujeme zahradu, lebo drahy nerobil zhola nic odkedy tu je, akurat kosil travnik a tak to aj vyzera, oproti susedom strasne, takze musime... vecer sme grilovali, fakt fajn...mala az teraz zaspala, este si nevie zvyknut na novu izbu, tak treba postupne...

Mna ten moj krpcek v brusku uz tak natahuje, stale ma vsetko boli, tlaci, uz aby bol vonku...aj ked ma este 20 dni cas... ale ja by som snad prijala aj keby vykukol dnes...som strasne nemotorna, stale unavena... hroza 😝

anjelicek26
5. jún 2010

adoration - kludne nam zakyv, ale lepsie, keby sa zastavis, pokecame 😀 😀 😀

elixia
5. jún 2010

Nemaki ste niektora Merino zavinovacku (alebo teda ten swaddle blanket)? Som sa do nej tak trochu zamilovala a uz par dni dumam, ci kupi,ci nekupit 😀 Muz pinda,ze len furt vymyslam nieco....keby bolo po jeho,tak nase dieta hole bose, jak v praveku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre