Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

munu
25. feb 2009

Majka kontrakcie nedostala, tak isla teraz rano do nemocnice vyvolavat porod.. tak ako to pisala vcera
ak budem nieco vediet nove,tak dam vediet.. zatial len tolko.. tak jej drzme palce

a tak ten formular sa mna teda netyka.. lebo ja som zaciatkom marca, ale dakujem za info 🙂

etnicka
25. feb 2009

Dobre ranko 🙂 munu, my uz ten health in pregnancy grant nestihame.

magisa - let teda nic moc - letela som tretikrat v zivote, kedze mam panicky strach z lietania a vzdy som sa tomu snazila vyhnut. Odbavili ma uplne v pohode, musela som len podpisat papier, ze letim na vlastnu zodpovednost. Do ukonceneho 36. tyzdna sa to da, potom uz nie (leteli sme v posledny den mojho 36. tyzdna 😀 ). Inak zle mi nebolo, akurat som mala alergicku reakciu na klimatizaciu - palili ma oci a zle sa mi dychalo. Nastastie vedla mna nikto nesedel, takze som si mohla sadnut bokom a pekne natiahnut nohy 😉

munu
25. feb 2009

etnicka, tak vitaj v anglicku 😀 tak si sa predsa len rozhodla rodit tu.. ja som chcela povodne ist na slovensko, ale muzik uz nechcel, aby sme leteli lietadlom vo vyssom stadiu tehu, tak sme sa rozhodli, ze porodim v anglicku nase babatko 🙂
tak super, ze si to zmakla.. ja len cakam na spravu od majky.. zatial nic nepise, ci uz porodila alebo este nie.. povedala, ze ked bude po porode, tak urcite daju vediet, tak som zvedava..

etnicka
25. feb 2009

munu, dobre si urobila. Ta starostlivost tu sa s tou na Slovensku neda porovnat.

munu
25. feb 2009

zajtra idem na poradnu a to este pred tyzdnom som tak dufala, ze uz tam nestihnem ist, ze sa malky dovtedy narodi a nakoniec musim predsa len ist.. 😠
no co uz... neviem ci tu je lepsia starostlivost ako na slovensku, ale tu sa aspon v zene na poradni nesparaju zdola ako na slovensku.. aka je tu starostlivost posudim az po porode.. ked uvidim ako sa o mna postaraju.. 🙂

magisa
25. feb 2009

holky ja si myslim, ze vsude to zalezi jen na stesti a na doktorech....Nedokazu rict jestli je to lepsi v UK, SR nebo CR..cetla jsem hodne diskuzi a par holek nadava na UK..nikdy vic a par zas na ostatni staty..Asi si nevyberete..Myslim, ze zalezi na invidualite 😨 kazde z nas

munu
25. feb 2009

mile tehulky a mamicky, potrebujem od vas radu..

ake benefity sa daju v anglicku vybavit po narodeni babatka? Moj manzel totizto zacal v inej praci a vyzera to tak, ze zarobi len okolo 750 libier na mesiac, lebo robi cez agenturu a zatial nemaju nadcasy.. ak ma tyzden volno, tak ho nema plateny cez agenturu, tak preto tak slabo.. preto chcem poziadat o pomoc vo forme benefitov a tak.. mozte mi s tym poradit, ktora mate skusenosti? ako child credit a take tie veci okolo toho...

hanana
25. feb 2009

Ahojte holky jestli se k vam muzu pridat jsem o hodne min tehu nez vy.
Co se tyce benefitu child credit dostava kazdy je to tak kolem 70 £ mesicne na jedno dite, jinak jeste muzes pozadat o family credit, pokud manza nevidelava tolik a neni zatim placeny pravidelne tak by ti to urco dali.
Mozna i neco jineho ale ty dva jsem brala ja, pak mana zacal vydelavat vic tak mam jen child benefit

munu
25. feb 2009

hanana v prvom rade, vitaj medzi nami 🙂
a dakujem za rady.. a kde si vybavovala tie dve veci? Kde musim ist po narodeni babatka?

adoracion
25. feb 2009

MUnu takze po narodeni babetka budes mat vybavovaciek az az.. Po prve vsetko je popisane v temach child tax credit a child tax benefit, alebo ako ziskat 25000 po porode a ostatne temy. Ale v skratke napisem ake som to mala ja!

Takze po narodeni do 46 dni musite prihlasit dietatko na mestskom urade kde vam vystavia anglicky rodny list. prva kopia je zadarmo ostatne stoja 3.50 opytaj si urcite viacej su to realne kopie nie kopie vyhotovene na kopirke🙂

Dalej vyplnis formular child benefit ten najdes aj na internete a posles s rodnym listom co najskor ! toto je jednoduche momentalne je to 80 libier tyzdenne tie urcite dostanes! POsli cim skor kedze sa to vyplaca spatne. Ja som cakala 3 mesiace zhruba ! ale doplatili mi to.

Dalej co sa tyka child tax creditu a working tax creditu to si musis zavolat na iste cislo kde im nadiktujes vsetky udaje o tebe a partnerovi hlavne kolko zarabate . Vobec sa netrap tym co je teraz kedze sas do uvahy berie minule danove obdobie. Ak tvoj manzel ma P60 alebo ty ak si tu pracovala je tam presne napisane kolko zarobil za minuly rok 2007/2008 a podla toho ti to oni vypocitaju ci ano a ci nie. Tak v tvojom pripade by som pockala do konca tohto danoveho obdobia a uvidis kolko ste mali prijem! TAkisto sa to vyplaca spatene takze s tym necakaj nejak dlho! mne to vyplatili po 4 mesiacoch zhruba.

a este maternity sure start je to nieco take ako u nas porodne dostanes ho vsak len v pripade ak poberas niektore z davok v socialnej nudzi co sa ti asi nepodari. o toto iste si mozes poziadat aj na SK je to dokonca viacej kedze tu je to len 500 libier na slovensku 25000 no nezabudaj v anglicku do troch mesiacoch veku dietata a na slovensku do 6 mesiacoch takze sup sup ja to idem vybavovat domov uvidime co sa podari.

no tak je to uz vsetko asi majka myslim nateba drz sa!!

eviska83
25. feb 2009

hanana- vitaj a blahozelam k tehu 😀
munu- skus poziadat o cgild tax credit,a potom este mozes poziadat o vitaminy,mlieko a susene mlieko(ale ja myslim ze ty budes kojit,vsak?) zadarmo ,ale tam je podmienka ze rodinna nesmela mat vacsii prijem ako 15500£za rok 2008.myslim ze je to tak niesom si ista tou sumou
Ja som bola velmi spokojna so starostivostou pri prvom tehu,lebo bolo uplne bezproblemove a presne to mi vyhovovalo sa vo mne nikto nesparal,ale teraz ked cakam 2,tak som aj na pochybach.Vsetky baby pisu na svk ze ked sa otvarali tak ich zasili a bolo.ako tu zistia ci sa nahodou neotvaram?
a hlavne na svk sa vsemozne snazia udrzat tehotenstvo co najdlhsie ,tu mi dr. v 27tt povedal ,noo to uz mozte ist rodit tak za 2-3 tyz.podla polohy babetiek.rodit v 29-30tt sa mi zda dost rizikove.ale zatial som cela a dufam ze par tyzdou tak este ostanem

hanana
25. feb 2009

mysim ze child benefit form je v bounty packu (davali mi ho v nemocnici), musis myslim mit rodny list a poslat to tam, a dal to druhy je family tax credit na to se musi vyplnit papiry o tom kolik vydelavate ty s mazou, myslim ze vsechny formulare jdou najit na netu a myslim ze to vyplaci i zpatecne

munu
25. feb 2009

Adoracion a Eviska moc vam dakujem obom za velku pomoc! 🙂 urcite sa do toho pustime s manzelom co najskor po narodeni babatka...

adoracion myslis, ze sa ti podari ziskat aj tich 25000 zo slovenska? Budem ti drzat palce, kazda korunka pomoze! 😉

Inac o Majke neviem este nic.. idem jej napisat sms a uvidime... nechcem byt otravna, ale som sama zvedava, ci uz to ma za sebou,alebo este stale nie.. potom dam vediet, co mi odpisali..

este raz diky moc za rady.. velmi to pomohlo

hanana
25. feb 2009

Mozna ze by se ti to ze slovenska podarilo dostat, ale asi si budes muset vybavit sr rodny list, coz ja jsem mojemu malymu zarizovala cr rodny list, a muzu vam rict ze jim to trvalo nejmin 6 mesicu... 😝

eviska83
25. feb 2009

munu- ja s peniazkami zo svk pocitam a som si ista ze ich aj dostanem,teda u nas to bude 2x 😀 😀 😀 ,ved kazda korunka dobra.ked chces mozem Ti poslat formulare ktore treba dat potvrdit doktorom po 28 dni a ktore treba vyplnit.poslem na IP

adoracion
25. feb 2009

eviska aj mne posli na email lenka.m@zoznam.sk ci su to tie iste co mam aj ja rodny list uz mam dufam ze u z mam vsetko k tomu vybaveniu problem je teraz skor iny ja nemam obciansky kedze som ho musela poslat s manzelovymi papiermi na homeoffice no a na pase neje trvala adresa tak uz to vidim ako nic nevybavim na SK!!!
A inak da sas to aj bez vybaveneho rodneho listu ako niektore dievcata pisali treba nejake potvrdenie z matriky ze sa uz vybavuje a prelozenu notarsky overenu kopiu toho anglickeho!

eviska83
25. feb 2009

presne tak ,hned po 28 dni si mozes o to poziadat aj bez svk rodneho listu.myslim ze priamo obciansky na to mozno ani nebudes potrebovat ak budes mat z mestkeho uradu potvrdenie o trv.pobyte a aj dietata.samo ze poslem

munu
25. feb 2009

inac babulky, pisala som majke na mobil.. este stale nema malu Sarku pri sebe, dostala uz druhu tabletku na vyvolanie porodu a stale ziadne kontrakcie, takze este stale cakaju na porod... len tolko, som slubila info... 😉
chudatko, nech to uz ma za sebou a nech budu obe zdrave...

magisa
25. feb 2009

dobry vecer tehulky 🙂

munu, tady mas par odkazu, ktere ti urcite taky pomuzou...

anglicky rodny list
http://www.gro.gov.uk/gro/content/births/index.asp

maternity sure start grant - vse o nem + formular
http://www.direct.gov.uk/en/Diol1/DoItOnline/DG...

tax credits a child benefits
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

hodne o benefitech je taky popsano tady
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

magisa
25. feb 2009

hanana- vitam te mezi nama tehulama 😀 Odkud pak jsi???

munu
25. feb 2009

Nove spravy o Majke -
uz hodinu ma bolesti a nepravidelne kontrakcie zatial, tak snad to uz teraz vyjde a babo sa umudri 🙂 zatial viem len tolko.. ak by bolo nieco nove este behom hodinky, tak dam vediet, inac skoro rano, lebo o hodku idem uz spinkat..

Magisa - dakujem mockrat sa pomoc, to je strasne pekne od teba 🙂

ste velmi zlate babulky, velmi vam dakujem za pomoc 🙂

eviska83
25. feb 2009

munu- napis mi mail poslem Ti to tam na IP sa to vraj neda
majke drzim palce pozdravuj ju

hanana
25. feb 2009

Magisa diky moc za privitani jsem z Redingu.
Tak to je super ze to daji i bez rodneho listu, myslim ale ze v cr je to jenom 15000 ale stejne by byly dobry

adoracion
26. feb 2009

majka kde siiii kde je tvoja dcerkaaaaaaaaaaaaaa?????????????????????? moja hani ma sopliky najprv ochorel manzel potom ja a teraz uz aj ona no zbohom ale nastastie papka pekne a neplace tak zatial nerobim paniku inak dievcata co este nemate babo odporucam spat co najviac trosku to predspat ja som sa uz pat mesiace nevyspala poriadne ale usmev mojej dcerky zato stoji 🙂 co sa tyka vsetkych benefitov v Uk myslim si ze je to tu omnoho lepsie ked sa tak zobere su tu aj velke poplatky za dom auto atd. zase strava a saty su tu neskutocne lacne pokial nenakupujete v river island atd. keby sa tu dali premiestnit moja rodina a kamosi som tu neskutocne dokonale stastna a spokojna!!!

adoracion
26. feb 2009

no majka kde si cakam taaaaaaaa 🙂 aj saruuuuuuuu 🙂

munu
26. feb 2009

Majkin stav -
vycerpany, uboleny uz aj bez kontrakcii, stale nic!! Kedze nam rano konci 48-hodinova doba bez rizika infekcie, asi to bude cisarskym.. drzte palce... toto mi doslo pred dvoma hodinami od Majky...

eviska83
26. feb 2009

OOOOO 😲 ,drzime a myslime na nu
adoracion -doslo?je to to iste co mas?

magisa
26. feb 2009

Joj Majka se mi dokonce o tobe zdalo 😝 , verim, ze vsechno bude v poradku a malou Sarinku budes mit uz brzo u sebe....

adoracion: podle tvych prispevku usuzuju, ze jsi co 2 hod. vzhuru 😒 , tak to ja jsem jak zimni medved, bych prospala uplne vsechno, bude pro mne hooodne tezke si zvyknout i na jiny rezim nez spaci 😔 😔

eviska83
26. feb 2009

adoracion- na mail som Ti poslala knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat",nam pomohla ,skus

munu
26. feb 2009

Dalsia sprava od Majky -
Stav po 27. hodinach v nemocnici - sme po vizite a doktorka rozhodla, ze nam zacnu davat infuziu.. Takze nam zostava opat len cakat.. myslite na maminu a fazulku..

prave mi dosla tato sms.. my na teba vela myslime Majka a drzime ti palce!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre