Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etnicka
8. apr 2009

ahojte kocky, ten cajik vam porod nevyvola, je na to, aby ste mali dobre pripravene porodne cesty na porod a aby sa babatko lahko narodilo 😉 a vobec sa neponahlajte rodit, babatko sa samo rozhodne, kedy pride. Ja som z toho tie posledne dni bola riadne vystresovana a bolo to uplne zbytocne. Radsej som mala poriadne jest a vela spat a byt v pohode, potom by som mala pri porode viac energie...

adoracion
8. apr 2009

ja by som brala do uvahy ten termin podla ultrazvuku

zmrzka1
8. apr 2009

mne nepovedali na ultrazvuku termin veru iba podla poslednej menstruacie a aky dlhy som mavala ciklus lebo moj bol kratsi max 24 dnovy...
neviete niekto kde sa tu daju kupit tie energeticke cukriky lebo v obchodoch a potravinach som to nenasla...

luciauk
8. apr 2009

zmrzka, najlahšie ich nájdeš napr. v tescu v dolných radoch pri liekoch alebo si pýtaj v lekárni 😉

ja sa tiež prikláňam k tomu, že podla scanu je to presnejšie, ale u mňa to bolo aj tak vždy ooooovela neskôr.

munu
8. apr 2009

u mna platil termin podla menstruacie.. ten som mala 5.3. a podla ultrazvuku som mala termin 11.3. , no a maly sa narodil 4.3. 🙂

zmrzka1
9. apr 2009

🙂 luciauk--dakujem pohladam....

peppapig
9. apr 2009

Cau maminky a nastavajici 🙂 prejeme vam Vesele Velikonoce
My jsme meli plany a uz od noci prsi, fuj, zrovna na svatky jara. V parku mame Fun Fair, tak myslim, ze ani nefachci ☹ Ja hrozne nerada v desti chodim ven!

Holky vy se na ten porod tak pripravujete, moc vam drzim palecky at jarni miminka prijdou co nejrychleji 😉 Ja si pred porodem ani na balon nesedla a energy drinks jsme kupovali po ceste do porodnice 😀

bejkam
9. apr 2009

Baby,viete niektora poradit ohladom pasu?Ak chcem dietatko zapisat do mojho pasu/mam este stary zeleny platny/treba k tomu slovensky rodny list,ci staci aj ten ,co tu dostanem?Maly sa mi ma narodit v July a ja som chcela v Auguste domov,len nemam cas na tie vybavovacky doma,lebo v Septembri musi synator do skoly,tak nemozme byt tak dlho doma a mne nemoze prist mamina ani svokra,tak tu nechcem stvrdnut.Neviete o niecom ,co by mi urychlilo vybavovacky?Priatel je tiez Slovak.Diky

andula30
10. apr 2009

Ahoj bejkam moja sestra rodila v anglicku pripajam ti jej cerstvu skusenost, na sk sa dostala urobili jej na ambasade
nejaky papier aby mohla vycestovat na sk, lebo na zapis do pasu sk potrebujes slovensky rodny list. Rodny list vybavovala po prichode na sk, lebo v Londyne jej tvrdili ze tam by to trvalo 3 mesiace. No a po prichode na sk zazila sok lebo tu to trvalo tri mesiace a ona uz s malou nemohla vycestovat spat a to mala potrbovala ockovania, pani na osobitnej matrike kde sa vybavuju rodne listy deti narodenych v cudzine sme neobmekcili nicim proste oni maju na to 3 mesiace a hotovo a to nehovorim o tej kope papierov co musis vybavovat a este ak otec dietata nie je tvoj manzel tak dovi dopo, sestra mala ten isty pripad ich vobec nezaujimalo, ye na anglickom rodnom liste je zapisany ako otec, potrebovali ho aj ho musela dat prelozit a napriek tomu este tu museli nejake papiere vypisovat.
Je mi luto ze som ta sklamala ale neverim ze sa ti podari ist v septembri domov ja by som radsej zostala v anglicku a vybavovala to tam ak potrbujes byt v septembri tam. A este jedna rada zisti si predom ake vseliake papiere ku tomu potrebujes, aby ti nieco nechybalo lebo tym padom sa cakacia doba predlzuje, nehovoriac o tom, ze dovolat sa na osobitnu matriku je zazrak

adoracion
10. apr 2009

presne tak bejkam nech robis co robis skor sa ti to nepodari ja som cakala styri mesiace dokonca nesnivala by som uz ani o troch najnovsie mi povedali ze nato maju styri mesiace tu cez ambasadu na stranke ambasady je napisane co vsetko ti treba zajdes do londyna a vybavis to ... co sa tyka vybavovania na slovensko trva to tiez dlho na slovensko sa s dietatom dostanes ale spat uz nie takze tam by som nesla pokial nechces ostat doma 3 mesiace! takze asi tak co uz narobime !

andula30
10. apr 2009

My sme sa na osobitnu matriku pokusali dovolat cely den a prosili sme pani aby to aspon o tyzden skor urobila ze amlu trba ockovat aj letenku sme objednali a prosili sme ju hlavne v mene dietata nakolko mala byt ockovana ovelaaa skor a pani nam povedala ze to je nas problem nemali sme letenku objednavat a ona to skor neurobi ona ma na to 3 mesiace a hotovo, ved kolko ma ona roboty...no ved viete kolko deti sa narodi v zahranici, ktorym rodicia chcu vybavit slovensky rodny list...

zmrzka1
10. apr 2009

no to ste ma teraz sokovali lebo ja som chcela ist na slovensko ked sa mala narodi tak za mesiac...
je rozdiel ked je otec anglican? lebo ja som sa bola pytat v post office lebo tu sa detsky pas vybavuje cez nich a stoji 70 libier a nikto mi nehovoril nic iba mi dala formular... tak teraz nechapem... 😖
stale nieco tu nie je nic jednoduche vybavit vsetko trva vecnost a z uradu do uradu,ale ved to aj u nas....

magisa
10. apr 2009

ahoj maminy a tehulky

tak se nam pocasi nejak pohorsilo oproti minulemu tydnu 😒 😒

S tema papirovackama to asi nebudeme mit vubec jednoduchy,co???Se na to vubec netesim, ale co uz nadelam 🙄
Holky kdyz muj pritel je anglican, tak bych nemela mit problem s vyrizenim anglickeho pasu,ze???Maly by se mel narodit kazdym dnem a v srpnu bych chtela na dovcu aspon na 2 tydny

magisa
10. apr 2009

zmrzka - tak vydim ze budeme na tom stejne... 😀

wild.horses
10. apr 2009

zelame peknu velku noc!

no, tie papierovacky, nic moc...
potrebujem poradit... posielam birth certificate na apostillu, adresa je The Legalisation Office
Norfolk House (West)
437 Silbury Boulevard
Milton Keynes
MK9 2AH
... platime cez postal order a tam je napisane, ze ...UK Postal Order: Please make Postal Orders payable to the 'Foreign & Commonwealth Office'.
znamena to, ze na ten postal order mam napisat len Foreign & Commonwealth Office? Bez adresy?
Vdaka.

peppapig
10. apr 2009

Ahoj holky, ja jsem vyrizovani cz pasu vzdala, urednice na cz ambasade jsou hrozne, vsechno trva neuveritelne dlouho a kdo nebydli v Lodyne, tezko se dostane na jejich SCHUZKY v cas, akorat jsem se pri kazdem telefonatu rozcilila, prijde mi, ze to tam vedou komunisti!!! Pokud je tatinek/ma uk pas tak se nemate ceho bat, Mia dostala pas do 3 tydnu od poslani papiru (vyplneny formular z posty, fotky, rodny list, pas otce) 😉

magisa
10. apr 2009

peppapig - tak mi rekni, jak jste zvladli foceni male???Jak byla stara jak jste ji nechali fotit na pas???To musi byt mazec u toho fotaka,ne???Jo a na jak dlouho tady v UK vystavuji pas detickam???

adoracion
10. apr 2009

pokial je otec z uk vsetko je v pohode ta ambasada sa tyka len nie anglicanov partnerov to znamena ak su obaja slovaci alebo jeden slovak druhy cudzinec... wild horses je jedno co tam napises na ten sek ved to posielas v obalke s rodnym listom nezabudni na spiatocnu adresu napisanu na papieri a ten postal order na 33 libier aby ti poslali spat special delivery malo by to prist do tyzdna

peppapig
10. apr 2009

magisa...fotky se delaly u normal fotaka, zadny extra atelier, fotil ji kamarad, ale dela se to bezne, na zem polozi podlozku a na ni mimco a foti se to zhora, musela jsem delat blbiny aby Mia koukala rovne do camery, protoze ji vse asi rozptylovalo, prvne se fotila v mesici. Pas ma na 5 let.

Ja se chystam male ten cz pas vyridit ted v lete, premyslim zda by to slo zaridit z CR v dobu, kdy tam budu ja a mala (bez taty). Ma nekdo zkusenost? Nebo se to musi z UK pres bajecnou ambasadu?? Ja chci, aby mala mela cz pas a zachovat nejakou tu ceskou identitu pro jeji budoucnost, kdo vi treba bude jednou rada, ze ji ma 😉

zmrzka1
10. apr 2009

magisa-- mne moj povedal ,ze to netrva 3 mesiace ,ze to je somarina--teda pokial je partner anglican tak do tyzdna je zaregistrovana a potom hned mozes poziadat o pas ako tu uz niekto pisal takze by to nemal byt az taky problem ,horsie to mozno je ked su ibaja slovaci a male sa narodi tu tak to vtedy asi trva lebo to ozaj ide vsetko cez ambasadu... no ,ale ked pojdeme na slovensko chcem jej vybavit aj slovenske obcianstvo a to bude asi na dlho lebo u nas vsetko trva veky tak sa mame na co tesit dufam ,ze sa mi to podari vybavit za tu dobu co budem doma ...ja nemavidim tieto papierovacky a urady ti ta pripravia o nervy a stale nieco 😖

adoracion
10. apr 2009

zmrzka mate vybrane krasne meno pre babatko 🙂

luciauk
10. apr 2009

bejkam, ako ženy píšu. nám povedali, že to potrvá 4 mesiace a rodný list prišiel 3 dni pred vypršaním tejto lehoty 😠 takže, bud počkať, alebo ostať na sk kým to nevybavíš.

slov. ambasáda v londýne je jedna katastrofa 😒

zmrzka1
10. apr 2009

adoracion-- dakujem.... 🙂

luciauk-- no ,ale ja som v gb a tvoj partner je slovak? lebo mojho priatela byvala porodila 2.aprila teraz a uz ma rodny list,nie je to inak u cudzincov ako ked je jeden anglican? no dufam ,ze to tolko nepotrva lebo ma asi trafi.. 😅
ked bude mat dvojite obcianstvo tak nemusim ist na abasadu pas bude mat anglicky a potom ked pridem na slovensko uz s nou tam vybavime nase papiere,nie?da sa to aj tak?

luciauk
10. apr 2009

ked je partner angličan, tak nemáš problém. dieťaťu dáš urobiť angl. pas a hotovo. to sa týka len slovenských párov 😉

peppapig
10. apr 2009

zmrzka ty v tom masnejaky zmatek 😝

zmrzka1
10. apr 2009

😀 😀 😀
luciauk--dakujem som sa zlakla 😅
peppapig--ano mam som z toho neaka zmatena 😕 😕 😕

adoracion
11. apr 2009

neboj ak mas partnera anglicania tak je tu doma vsetko pojde ako po masle horsie to bolo somnou moj manzel z iraku v tom pripade tiez cakame 4 mesiace alebo ak su obaja slovaci taktiez !

magisa
11. apr 2009

ahoj tehule a maminy 😵

tak venku se pocasicko umoudrilo a o5 vyslo slunicko 😎 .Byl by hrich toho nevyuzit, tak se jdu oblect a sup na prochazku se svagrovkou a synoveckem...

Jak se jinac vsechny mate????
Munu, Majka jsem vas dlouho nevidela...jak se maji miminka????

zmrzka1
11. apr 2009

aboracion--no nic moc,tolko cakat na jeden papier no davaju si na cas....
magisa-- a ty kde byvas ked mate slniecko? my tu mame ako po dazdy a zamracene 😔
ozaj a ty mas kedy vlastne termin podla midwife a podla sona??

peppapig
11. apr 2009

ahoj holky, tak nam slunicko jen tak nevyjde, prsi a prsi, fuj. Mala chce jit ven, ale ja v desti odmitam ☹
zmrzka, neboj pas urcite dostanete za par dni po odeslani dokumentu.
lucia, slovenska ambasada pracuje urcite na stejne blbem principu jako ta ceska. Dokonce, kdyz si muzik vyrizoval poprve viza do CR, setkali jsme se i s rasismem od jiste pracovnice, ale stiznost nikdo nebral v ohled, hnus.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre