Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

adoracion
15. apr 2009

ja mam teraz council house co je nadhera vsetko takmer nove nevyhoda vsetko sme si kupovali sami od kobercov az po sporak co vyslo pekne vela penazi ale aspon to mame tak ako chcem.. predtym sme byvali v dome prenajatom od pakistanca katastrofa! inak tie anglicke domy my pripadaju vsetky take male a tie kupelky teraz aspon mame kupelku a zachod osobitne ! a v niektorych domoch po dve obyvacky no naco to je dobre???? ale urcite ked uz nieco hladate tak zo zahradkou da sa paradne vyuzit na barbecue ja to zboznujem! a tiez treba pozerat aj na stvrt predtym bieda teraz nadhere stale plno casopisov informacii o cinnosti na sidlisku... ale inak tie nadherne domy su pekne drahe kolko platiteeee???????

inak dievcata uz ssa vam to krati tesim sa az napisete ze uz mate svoje babetka pri sebe a ze to nebudete mat s tym kojenim take tazke!

co sat yka tych slovenskych polskych vyrobkov je to strastne drahe casto sa zamyslim ze som v polskom obchode utratila strastne vela penazi takmer za nic len preto ze som neodolala! inak my tu v Stoke on Trent mame slovensku restiku parada maju langos, klobasu madarsku , gulas, kapustnicu vyprazane kurcata, syr, sampiony a mnohe dalsie.. tak az budete mat cestu okolo urcite skuste...!

majus kde si asi ti babetko da dost zabrat???

munu
15. apr 2009

magiska - ahoj 🙂 vdaka za opytanie, mame sa dobre, len uz nemam mliecko... prestava sa mi tvorit, hoci maleho prikladam, jem aj pijem tekutiny... nic nepomaha, ani melta kava ako mi radila jedna znama... zrejme to mam ako moja mama.. mala presne to iste co ja... este mam trosicku mliecka, tak ho odstrekujem stale a davam malemu a potom dokrmim... nemam na vyber, len takto, ale maly Matko je zlatucky, rastie ako z vody, zajtra pride health visitor o 12tej a bude ho vazit a merat, aj merat hlavicku a testovat uska, ci dobre pocujem, tak som zvedava ako sa dari nasmu drobcovi... potom ti napisem ok? a ty sa ako drzis?

munu
15. apr 2009

oprava, ci dobre pocuje maly, tam malo byt 😀

zmrzka1
15. apr 2009

munu-- aj cierne pivo si skusala ,to vraj pomaha na vytvaranie mlieka a aj caj s malinovych listov pomaha na tvorbu mlieka,no skoda take co chcu kojit nemaju mliecko a take co maju mlieko podaktore ani skusit kojit nechcu ☹
magisa--uz to veru mame naklonene a stale nic 😔 🙄 😅
ja ked idem na konika si hned na teba spomeniem ci prides napisat alebo si uz v nemocnici 😀 🙂 😀
a kazdu noc cakam ci ma bolest zobudi.. mna dneska bolelo veru brucho dost,ale mna bolelo skoro cele tehotenstvo tak si z toho ani nic nerobim...

munu
15. apr 2009

zmrzka, skusala som aj pivo, aj kavu meltu, aj caje na podporu tvorby mlieka.. nic mi nepomaha.. mliecka mam stale menej a menej.. a pocula som o nejake laktacnej krize, ktora je vraj niekedy mesiac po porode.. mozno ma to postihlo... neviem

zmrzka1
15. apr 2009

munu-- no skoda a ta kriza to co je to sa ti uz nebude mliecko vobec tvorit?
to je cudne lebo na na alternative classes presviedcali ,ze ked babo pije tak sa automaticky tvori nove mlieko o otmto nam nepovedali vobec 😨

luciauk
15. apr 2009

laktačná kríza nastáva, keď dieťa trocha rýchlejšie rastie, alebo začne byť aktívnejšie a nestačí mu prísun mliečka. to sa vyrieši častejším prikladaním. nám sa to stalo asi 3x a do starých koľají sme sa dostali do 48h 😉

munu
15. apr 2009

lucka nas drobec veru dost podrastol za posledne tyzdne, aj pribral a uz vypije 170ml

munu
15. apr 2009

uz coskoro hodim aktualne foto, len sme mali problem s pocitacom

peppapig
15. apr 2009

Holky diky za odkazy o te koupi cz jidelka, urcite to zkusim pristi tyden 🙂 dneska jsem byla nakup v sainsbury's a uz nemam ani v jedne skrince ani v lednici misto 😀

Magisa, drzim vam pesti at se podari najit neco podle vasich predstav. My rentujeme flat v novostavbe, je pravda, ze nikdy nenajdes podnajem 100% bez chyby, tohle je uz nas treti. Ja jsem hrozne vybirava 🤐 , ale musim zaklepat, ze tady je vse ok, akorat jsme prodlouzili smlouvu, ale za chvilku nam tu bude tesno. Kupovat zatim neplanujeme, protoze zatim nevime kam nas virt zavane az dodelam skolu (praci budu hledat podle nabidky a tady urcite nechceme zustat). Ale chybi mi zahrada ☹

Munu moc me tesi, ze kloucek roste jak z vody 🙂 jen tak dal. Mozna se do toho kojeni jeste dostanes, ale nemysli na to, nervozita tomu neprospiva, a vubec se nad tim netrap. Pridej zas ejake foto at se vsichni pokochame miminkem. My jsme dneska s muzikem zase nakousli debatu o druhem detatku, nebo jsem si vsimla jak se krasne koukal na kolem jdouci mimi v kocarku. Tak nevim, docela bych rada, ale t bychom se museli stehovat do vetsiho, mimi uz by sem nevlezlo 😅

Dneska jsme M objednali dort...ja jsem dobra kucharka, ale na peceni teda ani trosku, vse sladke pecu do cerna. Bude krasnej a motiv? Prece Peppa Pig, jak jinak 😀 nase favoritka.

Holky jeste se chci zeptat, nebyli jste nekdo na vylete v Longleat Animal Park a vse kolem (mezi Bath a Salisbury), chystame se tam na M narozeniny, ale jeste nejse 100% rozhodnuti.

peppapig
15. apr 2009

jeste jsem zapomela, adoracin naprosto souhlasim, ze polske obchody jsou paradne predrazene 😠 a stejne toneni to prave orechove. Slovenskou restiku vam zavidim, tady e jen of course Polska 😠

Mejte se

luciauk
16. apr 2009

adoracion, ako sa vám zadaril council house? my sa pokúšame už 2,5 roka 😠

peppa, presne v tom parku sme neboli, ale iných a vrelo odporúčam. deti to milújú 😉

zmrzka1
16. apr 2009

ahojte-- no toto bola noc teda 😖
naskor ma bolelo brucho skoro cely den ,vecer ma asi dva -try krat preskocila depka co ma vystrasilo lebo len tak z nicoho nic 😒 -potom ma zacalo prehanat a na papiery som mala neaky sliz ,ale nebol krvavy tak som ani nevolala midwife....
no a nakoniec som zaspala v noci asi raz na wc a vsetko preslo...
a ja ,ze do rana to bude a zase nic...
je to normalne?

peppapig
16. apr 2009

zmrzka, neboj, podle me uz je to blizko a setkas se s miminkem 🙂

luciauk, M ma hrozne rada zviratka a vlacek, takze se myslim vyradi. Jen by me potesilo doporuceni nekoho, kdo tady byl neb je to dost penez za listek a tak nechci byt zklamana a navic je tam mooooc veci a ejsem si jista, zda to za jeden den prijdem, tak at se nam to vyplati 😕 My jinak chodime na ruzne farmy, ted je vsude plno malych bejbiku zviratek tak mala je v sedmem nebi. 😀

zmrzka1
16. apr 2009

peppapig--myslis ??? no a aj tie akokeby depky su normalne? nevi

peppapig
16. apr 2009

zmrzka...co ja vim. a co myslis tou depkou? jako, ze uz se nemuzes dockat nebo ze strachu? 😕

zmrzka1
16. apr 2009

no take ako strach ma tak prebehlo par krat take zvnutra cudne..
to bolo viac menej ako necakane az mi z toho ostalo blbo...
a ta hlienova zatka musi byt krvava a je toho vela?
lebo to moje bolo take priesvitno zlte ,nebolo toho strasne vela 😕

wild.horses
16. apr 2009

...take divne pocity zvnutra su podla mna normalne. Telo sa uz zacina 'chystat'. Zatka nemusi byt krvava a pred zatkou casto vychadza vaginalny vytok-trochu hustejsi... Takze to moze byt len ten vytok, co vsak je tiez znak, ze sa to vsetko chysta...
😉
pri odtoku vody alebo prvej kontrakcii moze dojst k triaske. Ta moja skoncila ked maly vystrcil hlavicku 😅
vela stastia a uzite si tie posledne chvilky s bruskom 🙂

magisa
16. apr 2009

zmrzka - neboj si myslim ze mas vsechny priznaky prichazejiciho porodu, mne urco predbehnes 😠
Ta hlenova zatka muze byt cira nebo s primesi krve a muze jit z tebe ven na nekolikrat...Myslim ze Majka nebo Munu psaly ze jim odchazela na 4 x

adoracion - takze vy mate council house???a jak velky je?? My jsme taky zadali a muzu rict ze uspesne, prisel nam papir, ze se mame divat na vyvesky a bidovat.Zaradili nas do nejake kategorie, uz si nepamatuju jake to bylo pismeno, jen vim, ze mame narok jen na jednopokojovy byt nebo barak a to je teda pro mne moooc malo, pri tech anglickych rozmerech pokoju.
Jinac ted bydlime v 3 bedrooms house, velke pokoje, velka kuchyn s jidelnou, zahrada ze predu i ze zadu, garaz, a venku na zahrade mame jeste tzv. office, kde skladujeme vanocni veci, kufry, takova super spajzka...Platime 750 rent + 130 council tax + veskere dalsi poplatky

munu - ja mam dneska appoitment u midwife, tak jsem zvedava s cim prijde..jak dlouho mne nechaji prenaset, nebo jak budeme dale pokracovat...Ja fakticky nechci dlouho prenaset, se bojim, ze mimis bude potom moc veliky a ja budu mit problem ho vytlacit 😠 😠
Jak dopadla navsteva health visitora???? Zkousela jsi se ji poptat na to kojeni???Treba ti taky muze poradit.

Holky jdu ven se svagrovkou a malym synoveckem...chudak od vcerejska porad zvraci, vubec mu neni dobre, tak jdu s nema na prochazku, treba mu cerstvy vzduch udela dobre a v kocarku rad usina....

zmrzka1
16. apr 2009

dakujem za rady a infonsky 😉
no dufam ,ze je to znak lebo ja uz tiez nechcem cakat v poslednej dobe som stale hladna a to babo by mohlo ozaj narast riadne tieto posledne dni a uz som ako na rozpadnutie nechce sa mi ani hybat len cakam kedy to pride...
vo vani som ako kacica a nic nepomaha...este sa objednam na pondelok k midwife lebo ta si myslela ,ze uz nepotrebujem dalsi appoitment vraj to do vtedy bude 😒 a zatial nic okrem tychto ,,priznakov,,
magisa som zvedava ci ti uz spravi ten sweep ked si uz takto na tom...potom napis co a ako 🙂

kefka
16. apr 2009

ahojte baby mala by som otazku ak mi viete niektora pomoct🙂 kolko dni po termine sa v Britanii vyvolava porod?momentalne som v 38+5tt a dnes som bola za svojou midwife a ta mi oznamila ze ma objednala na vyvolanie porodu 28 aprila ( budem 40+3 tt).Toto je moje prve tehotenstvo a viem ze mam vacsiu sancu prenasat,ale naozaj chcem aby porod zacal prirodzene.Neni to prilis skoro na vyvolavacku?Ja som si vzy myslela ze sa to robi az 10 dni po termine.Dakujem za odpoved.Kika 😉

zmrzka1
16. apr 2009

kefka--to mas este stastie lebo tu ta kludne nechaju 14 dni po termine bez debaty az potom vyvolavaju 🙄

kefka
16. apr 2009

tak som to aj ja pocula ze niekedy ta nechaju aj dva tyzdne.preto ma to dost dnes prekvapilo ked ma objednala. 😒 tak ale snad sa veci dovtedy rozhybu same.

zmrzka1
16. apr 2009

no naopak co som citala o slovensku tam ti vyvolavaju dokonca od 38tt co si myslim ,ze je somarina no ,ale vraj je tak 😕
ja uz by som to mala najradsej za sebou

kefka
16. apr 2009

kedy mas termin zmrzka?

zmrzka1
16. apr 2009

no ako podla koho 😀
podla NHS-zdravotnej stranky 17.teho
podla midwife 21.ho
podla doktora na slovensku od20.-27.ho
tak si vyber 😀
ale akoze oficialne toho 21.ho

munu
16. apr 2009

mame problem s pocitacom, tak len skusim ci to odosle najprv a potom napisem viac ked tak..
len v rychlosti teraz, ze maly vazi 4.52kg a meria 57cm.. vytiahol sa do vysky, aj krasne pribral 🙂
magiska, daj vediet potom ako si dopadla u midwife, budem drzat palce...
peppapig, druhe babatko? super napad 🙂 tak nech sa vam rychlo zadari, ked sa pre to rozhodnete uz 🙂

kefka
16. apr 2009

Tie terminy su ajtak nanic.ajtak vacsina porodime mimo terminu 😉 a nechavaju ta cakat ci ta objednali do nemocnice?

zmrzka1
16. apr 2009

kefka--no mne nedala ani dalsi termin na kontrolu lebo povedala ,ze podla nej do dvoch tyzdnov porodim takze musim zavolat a spravit novy appoitment na pondelok ak teda dovtedy neporodim 😉 ...
takze nie som este objednana nikam uvidim v pondelok ak sa este bude dat na pondelok objednat...

luciauk
16. apr 2009

kefka, ak chceš počkať, tak to povedz svojej midwife. nemal by byť problém. je to tvoje telo, tvoje dieťa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre