Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
20. apr 2009

ahoj holky 😵

tak u nas sviti oskarek 😎 , tak bud vyrazime nekam na prochazku, nebo se pustim do zadni zahradky...ja jen pleju, nevysazuju nic, je to zbytecne, kdyz se chceme do mesice prestehovat....
Divali jsme se na nabidku na rightmove, ale teda nic moc ☹

Jinac noc uplne v poho, parkrat jsem se vzbudila na zizen, ale bolesti zadne...Dneska si jdu opet koupit ananas a budu ho do sebe cpat vrchem spodem 😀 😀 😀 a zapijet malinikem...

Jinac docitam knizku Denik tehotneho muze, super pribeh anglickeho paru z Londyna, jak popisuji prubeh celeho tehu...uplne se v nich nachazim...ze zivota...Holcina je zrovna ve 41 tt tehu a zacali ji porodni bolesti, nasla dokonce zatku na papire, tak uz je v nemocnici na monitorech...takze behem dne tech par poslednich stranek doctu a mohla bych rodit taky 😅

zmrzka1
20. apr 2009

ahojte ja som spat od midwife a nic povzbudzujuce ... o tyzden znovu a ak nic posle ma na sweep 😔
mala je vraj happy v bruchu tej sa von nechce i ked povedala ,ze uz je uplne dole...
magisa-- a jest ananas a zapijat mliekom pomaha ? to som ani nepocula ani neskusala zeby este to bolo treba 😅 .... a midwife som hovorila ,ze co vsetko som uz vyskusala aby som ju vypudila a ona sa zasmiala a ze tak vsetko zopakovat este raz 😅 😅 😅
ta si zo mna robila normalne dobry den ,ze no mozme aj dva tyzdne pretahovat 🤐
a ked mi pisala dalsi apoitment ja ze ja uz nechcem prist a ona ,ze no tak neprid 😨
ach jaj 😠 😠 😠

peppapig
21. apr 2009

cau holky, tak mate 21st, kde jsou i Beranci? je tu nejk podezrele ticho, ze by? 🙂
zmrzka...ja sem se ted nasmala, z ananasu a mlika dostanes leda prujem, coz se muze pred porodem hodit.
Ja jsem o ananasu a kontrakcich nikdy neslysela, co ze to ananas obsahuje?

Hezky den vsem

magisa
21. apr 2009

Zmrzka - 😀 😀 😀 ja jsem se taky nasmala, jsem psala ze budu jist cerstvy ananas a zapijet malinikem a ne mlekem...to je fakt tak akorat na posra...,tak jak psala peppapig 😀 😀

Moje midwife taky rikala ze maly je spokojeny v brisku, ale ja verim ze bude spokojeny i v me naruci.. 😵 Ted zrovna doumam nad tim, jestli mam jit zitra na ten sweep nebo uz pockat do patku, kdyz jsem objednana do nemocnice na kontrolu... Co myslis???Ty do neho pujdes???

zmrzka1
21. apr 2009

magisa-- asi som to rychlo precitala 😀 silly me 😀 no ,ale ano hodilo by sa to tu ked nedavaju klistyr
ja neviem ja mam kontrakcie od 4am a neako neprestavaju aj som dala horuci kupel aj pijem malinnik nech sa to uz rozbehne 😀 😀 😀 teraz som si to zacala stopovat na telefone lebo sa mi to nezda v uplne rovnakom rozmedzi ,ale zeby poslickovia trvali tak dlho??? ja ani neviem kolko tie neprave mozu trvat....???
no ak by sa nenarodila ja pojdem na ten sweeep mne sa veru uz cakat nechce a nie je to bolestive a robia to len prstami tak na tom nic neprirodzene nevidim ja do toho pojdem isto,nemam co stratit 🙂

magisa
21. apr 2009

zmrzka - tak jak jsi na tom holka???Byly to posly nebo kontrakce???
Mne taky trosku poboliva v podbrisku, ale nic velkeho...
Vcera i dneska jsme byli v takove te restauraci, snez kolik hrdlo raci za par liber 😀 😀 a normalka jsem asi pribrala 10 kg za ty dva dny 😀 😀 😀
Na ten sweep zitra teda jdu, muj si vzal den volna, aby me tam doprovodil, ze kdyby se to nahodou hnedka po nem rozjelo...tak at je semnou a muzem do porodky...On je velky optimista 😀 😀 Chudaka mi ho je lito, uz se fakticky nemuze maleho dockat, porad kuka do prazdne postylky ☹

betka1
21. apr 2009

zmrzka, ja som tiez rodila v Anglicku, kontrakcie/poslickovia mi trvali 3 a pol dna a ked stale nic, tak som isla do nemocnice, tam mi pustili vodu a dali infuziu na vyvolanie porodu.

magisa
21. apr 2009

tak jsem pridala par novych fotecek...Jsem se snazila sama sebe presvedcovat, ze nemam az tak velke brisko, ale uz jsem zrezignovala pri dnesnim shlednuti fotek 😀 😀 Jsem jak male slune...mam asimetrickou postavu ..asi metr do vysky a asi metr do sirky 😀 😀 😀

peppapig
21. apr 2009

magi, vypadas nadherne ty tele, jaka asimetricka postava, moc ti to slusi 🙂

magisa
22. apr 2009

peppapig - tak dneska jedete na vylet do toho safari,ze???Preju Vam at se mocka libi a vyjde vam pocasicko...Urcite udelejste hodne fotecek a pak dej nejake na konika...jsem zvedava 😕 😅 😀

My jdeme na prohlidku jedoho baracku a pak by se mi mela ozvat midwife kvuli toho sweepu, tak doufam, ze me to nebude bolet a pomuze to

Zmrzka - kdepak se toulas??Ze by??

munu
22. apr 2009

Ahojte tehulky a mamicky 🙂 len som chcela, ze som pridala 8 novych fotiek do albumu Munu pokracovanie.. tak si mozte kuk 😉

magisa
22. apr 2009

tak Vam musim oznamit, ze mi psala dneska odpoledne psala zmrzka, ze se ji narodila mala princeznicka 2.905 kg a 49 cm ...mooooc gratuluju 😵 😵 😵
tak aspon jedna z nas to ma uz za sebou a mimiska pri sobe 😵

Ja jsem se pred chvili vratila od midwife, delala mi ten sweep, nic moc prijemneho, rikala ze nejsem vubec otevrena, ale ze citila hlavicku miminka 😅 🙂

Porad plati, ze jdu v patek do nemocnice na monitory a tam se rozhodnou co semnou, ale ze se mam pripravit na to, ze me muzou nechat cekat dalsi tyden 😠 😠

peppapig - tak jak se vam libil vylet???

munu - hezke fotecky, Matko roste jak z vody, je to az neuveritelne, ze mu je 6 tydnu. A co kojeni???Nejake zlepseni, nebo uz jste jen na UM???

majka,eviska - co je s vama holciny???Jak se maji miminka??

adoracion
22. apr 2009

zmrzka gratulujem takze ten ananas s mliekom pomohol 🙂

eviska83
22. apr 2009

ahojte,
Zmrzka - GRATULUJEM 😀 😀 😀 .
magisa - drzim palceky,nech uz to mas za sebou 😎
My sme ok.Dnes tu bola health visitorka a vazila nas.Adamko 3950g a Evicka 3600g vraj rastieme ako z vody.Mali sme problemy s kojenim ,adam sa nevedel prisat (ma prirastenu uzdicku) a tak som odstriekavala a davala flasou,kedze evicka nestihala stimulovat mliek ost tak sme museli aj prikrmovat,ale potom som sa spojila s annag a ta mi fakt super radila.Je to uzasna zena.Pouzivali sme suplementor tp://www.medela.cz/produkty/suplementor.php tu je nieco o tom.Bola to makacka,ale stalo to zato.museli sme ho naucit sat a oducit od flase.Krmila som ho dokonca aj po prste s tou hadickou(strasne dlho to trvalo)
teraz uz len kojime a vacsinou naraz- setrime cas.vraj je na nas uzasny pohlad ked kojim ,neskor dam fotky 😎
Munu- matko je uz riadny fesak 😉

peppapig
22. apr 2009

Hey girls,
zmrzka moc a moc gratulujeme k baby girl, preji ti at jste obe zdrave!! uzivej si krasne prvni dny maminko 🙂 No fakt...ananas a mliko lol

munu matko pekne vyrostl, uz je to peknej chlapik, jsem rada, ze se vam dobre dari, vypadate na fotkach vsichni krasne, a tobe to mooooooc slusi 🙂

magisa ja ti to nechtela psat, me sla taky midwife delat sweep, ale tak me to bolelo, ze jsem ji k tomu nepustila, ale aspon to uz mas za sebou, ted to uz jen popusobi a mimi bude co by nevidet venku, drzim pesti!!! nebo zkus ten ananas s mlikem 😀 A v patek hodne stesticka.

Jinak ja dneska jen behala, mela jsem skolu, pak darecky pro nasi micinku M. magi ja jsem to asi nekde blbe napsala, jedeme az zitra ve ctvrtek, uz se tesim, ma byt nadherne. tatka koupil M saty na narozeniny, troje, kdyz on se v tom tak vyziva, je to jeho tradice, na narozeniny nove stay haha, tak bude zitra jak princezna 🙂 Nemuzu uverit, ze zitra ma 2 roky, moje miminko je fuc. Jaj dneska, kdyz jsem pro ni sla do skolky, na tabulce meli, ze je vyskyt nestovic a vsi, fuuuuuj, snad je nemame. Fotky dodam urcite (mala uz je otravena, jak ju furt fotime, ale co ji zbyva).

Mejte se krasne xxx

adoracion
23. apr 2009

blahozelam MII k dvom rockam , nechsi si uzije ten narodeninovy den a peppapig je cas na dalsie babetko ked uz jedno vyrastlo 🙂

majka88
23. apr 2009

magiska nestiham bo som doma sama s malou uz tyzden tatino je pracovne v londyne a chodi len na vikendy domov...ale inak sa mame super rastieme priberame...naposledy sme mali 57 cm a 4,7 kg ale to bolo minuly tyzden v pondelok...vsetko dobiehame...
pridavam stranku kde su fotecky malej:

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=gallery&...

zajtra mame uz dva mesiace....

majka88
23. apr 2009

chcela som napisat uz 4 tyzden nie tyzden 😉

domi123
23. apr 2009

zmrzka - GRATULUJE.

aspon ze tak ja som velmi nahnevana na UK
som v 15tyzdni a este stale som nebola na scane a preco??????akosi na mna zabudli.bola som u GP este vo 8tyzdni a cakam a cakam no tento pondelok sme sa boli pytat ze co sa deje samozrejme recepcna bola hotova ze akoto ze sa nikto neozval tak mi dali appoitment na utorok a dosla som pozrel brucho,zmeral tlak a skontroloval moc.medzi tym lekar uz volal midwife ale ona tam nebola,nechal jej odkaz a ked sme my skoncili opytala som sa kedy sa ozvu samozrejme lekar mi povedal ze este dnes (myslim v utorok)cakam a cakam dnes je uz stvrtok a nic.naozaj starostlivost je na p......
toto sa doma nemoze stat.
nie som spokojna z NHS v UK.
mal niekto taky osty problem????????

majka88
23. apr 2009

domi ja som mala podobny problem na prvom scane som bola az v 17tt ale nemozem nadavat na starostlivost v uk...doma sa ti moze tiez hocico stat....viem ze druhe babatko ked nam bude dopriate chcem tu a nie doma...

magisa
23. apr 2009

Ahoj holky, vim ze to zni stereotipne, ale u me zadna zmena ani po tom membrane sweep 😠 😠 Proste nic...zadne bolesti, kontrakce...

Zitra jdu do te nemocnice, tak uvidim co mi reknou 😕 vzdyt uz prenasim 9.den 😠 😠

Nejlegracnejsi na vsem je, ze ten muj mi dneska volal z prace, ze od zitrka nastupuju na paternity leave a to se maly jeste ani nenarodil...takze si bude mesic vegetit doma, ale ja ho zaprahnu...od zitrka nevarim, at se stara milacek 😀 😀 😀

magisa
23. apr 2009

majka- jsem se chtela podivat na ty fotecky, tak jsem klikla na link a jen se mi ukazalo, ze zaznamy nejsou k dispozici...posli novy link,ju?? 😉

zmrzka1
23. apr 2009

ahojte dievcence...DAKUJEME za gratulacie ... tak ja som doma aj s princeznickou 🙂 🙂 🙂
magisa si na rade 😉
zo svojich skusenosti radim EPI to zazrak a vrelo odporucam...
ozvem sa len co budem mat cas zatial...

magisa
23. apr 2009

zmrzka - tak uz jsi doma???To byla rychlost..Urcite napis podrobnosti co a jak, jak jsi byla spokojena a jak dlouho trval porod...jsem moc zvedava...samo az si najdes chvili cas 😵 Treba bych ti mohla prijit pohlidat 😀 😝

majka88
23. apr 2009

magisa tak kuk na stranku www.mamaaja.sk a vyhladaj uzivatela 19usko a ukazu sa ti albumy

magisa
23. apr 2009

majka- jeeee moc hezke fotecky... se mala zmenila..povyrostla..oci porad otevrene, sleduje co se deje kolem,ze???To je neuveritelne, ze uz bude mit 2 mesice....to to leti 😵

adoracion
23. apr 2009

sara je krasnucka ako malo vlaskov este ma uvedomujem si ze moja hani uz rastie uz to neni to male babetko uz vsetko chce chytit ochutnat vidiet nic jej neunikne 🙂 ale vsetky babetka su take zlatucke cukrikove.. magisa uz to vydrz nejako uz len zopar dni
domi u mna to tiez tak bolo vobec sa prve tri mesiace somnou nebavili potom prisla midwife domov a na vsetko som sa musela objednavat sama a vsade mi vravelimali ste prist skor preco az teraz a bla bla.. ale nemas velmi na vyber volaj im stale dookola tu to je tak zo vsetkym ja uz cakam na opravu krbu 2 mesiace a volala som 5x. neda sa to porovnavat sorry ale to je UK co si nevybavis neobtelefonujes nemas ...a este keby tak dakoho zaujimalo ze sorry no speaking probably english ach jaj

magisa
23. apr 2009

adoracion - prosim te muzes mi poradit???Uz mam vyplneny tu zadost o MSSG i midwife mi ho potvrdila, ale nevim kam to mam poslat 😅 😅 Nikde nemuzu najit adresu, jsem slepon 😝

kvietocek7
23. apr 2009

domi123 no to ti niet co zavidiet ale poviem ti ze tu si kazdy musi kontrolovat veci sam a dohliadnut si na to. To ze si este nemala scan tak dakujem pekne. Tak aj s osobnej skusenosti viem,ze sa musis veci priam domahat-priam otravovat ich lebo inac zamrznuty bod

majka88
24. apr 2009

magisa adroracion dakujeme za chvali na sarah....naozaj uz nie je to malinke 46 cm babatko s 3,2 kg....minuly tyzden na zaciatku mala 57 cm a 4,7 kg takze teraz ratame ze bude viac....ale nabuduci tyzden ideme na ockovanie tak sa nechame zvazit a zmerat....

hani uz ma ine zaujmy ako mala Sarah...ale tu tiez vsetko zaujima...hlavne obrazy a okna...na obraze sa dokaze smiat aj 5 minut...to bude urco dajaky piccaso 😉 😵

magisa a co tvojemu milacikovi sa nechce s toho bruska? je mu tam asi dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre