Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

zmrzka1
12. máj 2009

no moja mala ta nabera na vahe praveze skoro pol kila za 2 tyzdne os narodenia,ale ona bola zase malinka ked sa narodila mala iba 2.905 a teraz ma tusim 3.360kg a merat mi ju nemerali tak neviem...
magis-- hadam sa nescvrkne tak ze ho budes v postielke lupou hladat 😀
no nuda je dnes lebo cas je na figu -zima riadna a ja ,ze uz bude len teplo a vraj cely tyzden ma takto byt 🙄

munu
12. máj 2009

zmrzka zmeraju ti malu ked pojdes na 6 weeks check 😉

munu
12. máj 2009

adkami-ja byvam v Gloucestri 😉

munu
12. máj 2009

Magiska-takze byvam blizko teba 😉

adkami
12. máj 2009

ahojte maminky...tak ja som sa dostala k pc az teraz.....malemu rastu obe horne zubky naraz tak sme zli a zli a zli....ale co uz musime to nejako vydrzat.. 😉
inak co sa tyka tych HV ja sa nikoho nic nepytam..ak nieco potrebujem pytam sa na svk lebo tuna suuuuuuuu uplne ine zvyky aj co sa tyka jedla aj vsetkeho...mne tu povedali davat malemu syr, maslo, a podobne hovadinky a to maly nemoze...v sobotu bude mat 7mesiacov a to je este skoro na to...inak ja som z Bournemouth..peppapig...to je asi 30mil od southamptnu...my sme tam zvykli chodit na nakupy...ale uz sme tam neboli rokyyyyyy...
inak s tym vazenim deticiek..neberte to podla ich mier lebo..moj maly mal na polroka presne 7400g a povedali mi ze je podviziveny...tak som na nich pozerala ako na puky...ja neviem ci to len ja som tu zatial natrafila na samich idiotov alebo to vsetky..a ako dlho ste uz v UK

munu
12. máj 2009

adkami, niesi sama, co si tu natrafila na idiotov.. vo stvrtok idem ku doktorke, pretoze ma este stale boli dole po porode a mam to zapalene zrejme.. tak jej idem vycistit zaludok a bez nejakych liekov od nej neodidem... 😠 totizto, neviem ci si citala uz skor, co som pisala, ale uz som raz u tej doktorky bola a ona ma objednala na vysetrenie s tym zapalom na gynekologiu do nemocnice.. tak mi prisla pozvanka na gynekologiu a dali mi appoitment az na 26.juna.. tak som sa nasrala a idem zase za doktorkou stvrtok vyriesit to.. nech si vyhodia z hlavy, ze ja budem so zapalom cakat 6 tyzdnov za blbym vysetrenim... take mam na nich nerva, ze ti ani nehovorim... hovada anglicke 😠

peppapig
12. máj 2009

caute baby,

adkami, to tak to mame kousinek, ja tady znam jen jednu slovenku a je miobcas smutno ☹ Vidis my zase obcas jezdime na plaz k vam 😉 neb Soton ma jen takovou dirty zatoku. Jinak ale Bournemouth neznam. Jak dlouho uz tam zijete? Chci se te zeptat, odkud litas na sk? Ja byla nadsena, ze byl let Bournemouth-Brno od Thomas...a loni to zrusili, tak musime az na Stansted co gatwic, nevis o necem bliz?

munu vidis na tebe jsem dneska myslela, ze jak jsi obstala u gp a ty jsi tam jeste nebyla, mela sis udelat emergency app a necekat. No doufam, ze aspon neco poresis, good luck

kvietocek7
12. máj 2009

munu -ahoj tiez som na teba myslela,ze ako to s tym objednanim mas a ci si uz bola u GP. No to ma fakt podrz-na co ony este cakaju??! len chod a nedaj sa len tak opdinknut. Urcite ak nic ine tak ti daju ATB.Ale aspon nieco aj ked to uz nie je naj kedze predpokladam ze kojis.

mackomucko- no poviem ti,ze sme v inej krajine a tym aj v inej mentalite ludi. Kazdemu vyhovuje nieco ine ale ak ma niekto raz zlu skusenost tak toho urcite nikto nepresvedci ze cierna je biela. Pisala som tu uz kamoskinu skusenost,ze porod mala sice ok ale nechali jej suvenir -gazu tam dole pri zasivani. Mala stastie... nakoniec to dobre dopadlo.
Ty mas zlu skusenost z SK a tak si rada,ze sa nikto do teba nestara pokial o to sama nepoziadas.
ALE co ak niekto ma problemy tu v UK a poziada o vysetrenie a to sa mu nedostane tak ako ma, tak co potom???? co na to povies ak taka rodicka zostava napospas?? ako si ma poradit??

a co sa tyka mna nomozem si z prveho porodu absolutne stazovat.Prave naopak. ALE teraz cakame druhe babenko-tiez chodim do tej istej nemocnice ako prvi krat avsak moja dobra skusenost sa straca kdesi do daleka. Pristup je absolutne iny, a to ti poviem,ze som z posledneho sona odchadzala so slzami v ociach.
No a naposledy min tyzden som bola v nemocnici pri midwife a este sa mi nestalo zeby mi ani len nepopocuvala babenko!iba ma odrovnala papierovymi zapismi,(a to som tam cakala hodinu a pol navyse co som mala appoitment) a nejaka studentska praktikanka mi zmerala tlak a potom ma prosilla ze chce byt pri mojom porode. A to jej nestacilo raz povedat ze si to nezelam aby studenti kruzili okolo mna ked mi bude ktovie ako.
Kazdy moze hovorit podla svojich skusenosti a tak dufam,ze mi tu druhu v konecnom dosledku nic nepokazi a bude ako ta prva....

munu
12. máj 2009

peppapig - bola som na pohotovosti a tam bolo snad viac ako 20 ludi.. to by som cakala vecnost a muz musel isto do prace, tak som nemohla tam cakat neviem ako dlho a uz vobec tam nechcem cakat s Matkom... tak som si urobila appoitment na stvrtok poobede... ale bez nejakych liekov od nej ani neodidem... budem naliehat a nezaujima ma, co si hovori! emergency nieje taka emergency ako by mala byt.. vsetci su tam zabrzdeni...

adoracion
13. máj 2009

ahojte tak ako sa mate?? co citam tak u kazdeho inak 🙂 :( munu nemysleli sme taku emergency ale skor to ked do GP zavolas do 11.00 am ze sa citis zle ze mas horucku a tak a chces dnes vidiet doktora! ale ked uz do stvrtka to vydrzis inak bola si velmi zasivana alebo z coho si myslis ze to vzniklo?? nesexovali ste den po porode prepac to bol zart 🙂 viem ze nato su tu doktory ale ked ti uz nepomozu napis domov nech ti poslu nieco ucinne z SK !

moja Hani uz ma osem mesiacov za tyzden a prave sa zamyslam ze nema este ani jeden zubok je to OK?? peppa nespominas si ake druhy kasiciek M papala ked bola trosku mensia??? Skoda ze vsetky byvate tak daleko a trosku vam aj zavidim ze tak blizko pri mori my tu v strede mame tak akurat kopu vody ked prsi! ☹

moja mala bola vynimka po porode za tyzden nabrala zhruba 500 g a to sa vsetci cudovali co neschudla 🙂 ale je to v ophode myslim si ze maly babusik sa este stale zvyka na svet a preto chudne ..

adkami
13. máj 2009

ahoj a dobre ranko maminky....
adoracion...tak zubky niesu u kazdeho babatka rovako...moja kamoska ma malu holku a ona mala prvy zubok a teraz pocuvaj ked mala 13mesiacov...takze pohoda...ono to pride...zatial si uzivaj ten klud ked nie je zamrncana ako moj maly synatorik....uz ma tri a stvrty sa derie von..a je nervozny ti teda poviem...
munu a co sa tyka zdravotnictva to ti verim je to o hubu...ja to tu poznam veeeeelmi dobre...ale tak co uz...mala som problemy so zaludkom a nakoniec som sa rozhodla ist na svk a dat do do poriadku tam...takze tak nejako...mozno nic moc spravicka pre teba ale tak co uz...drzim palceky nech to dobre dopadne

munu
13. máj 2009

adoracion, nesexovali sme este vobec... ☹ trafila si to prve
velmi som bola roztrhnuta a zasivana... zvonku az centimeter od rit. otvoru to konci a vnutri bohvie po kade, ale zasivala ma asi polhodinu... zvonku mam vsetko super zahojene a vnutri to nieje vporiadku... tak ma napadlo, ze dneska idem zvazit Matka ku HV, tak ju poprosim nech sa na to pozrie... mozno bude vediet co mi ma na to dat, nie? Aspon mi taka nadej svitla 🙂

kvietocek, nekojim uz takze mozem dostat hocijake ATB, len to by sa este musel najst niekto, kto by mi ich predpisal 😒 no dneska to poriesim, maximalne zajtra!!!

adoracion
13. máj 2009

no pochybujem ze HV nieco s tym spravi aspon u nas navsteva HV prebieha v miestnosti ktora si nemyslim ze je vobec sterilna jedna vaha zopar stoliciek vyzllecies babatko odvazis ... at o je asi tak vsetko..aspon u nas

peppapig
13. máj 2009

Caute maminky a bejbicci, 🙂

munu...tak je mi te lito, ale nezoufej urcite se to vyresi a bude ti dobre, jen to ze vlastne nevis co ti je, je asi hrozne. Ja jsem myslela emergency appointment u gp (tak jak to psala adoracin), unas to je tak, ze kdyz zavolas do 9am anebo pak odpoledne do 1pm, reknes, ze co ti je ze musis videt gp atd atd, musis to vzdy pribarvit a meli by te vzit. Ja to tak delam skoro vzdycky nebo ty jejich dopredu domluvene terminy jsou uplne na nic. Na A&E by ses asi nacekala a udelala jsi dobre, ze jsi tam s malym necekala. Pak me jeste napada walk in centre, ale tam se vetsinou taky ceka hodiny a pak te kukne jen nurse a nemas jistotu, ze te posle ku gp, navic cekarny jsou tam plne bacilu. Tak uz asi pockej do zitra, ale ted aspon vis, kdyby bylo nejake priste, tak volej gp brzo rano!! S tou HV, myslim, ze te nevysetri, oni jsou jen na babies a i tak mnohe vedi prdik.

Ja uz jsem to psala drive, ze se snazim k tomu systemu tady adaptovat a zacit tomu trosku verit, ale vzdy se to nejak zhrouti v zakladech. Ale nechci brat cr moc jako zadni vratka, kdyz uz jednou zijeme tady, no, ale nekdy to asi nejde. Taky jedeme na leto domu a zajdu si na gyndu a k zubari (to me vyjde levneji). Predstavte si co muj muzik videl nebo cetl (uz si nepamatuju), bylo to ve ktere zemi je urcite oddeleni ve zdravotnictvi nejlepsi...tak pozor Ceska Republika ma nejlepsi system a doktory zubare, prej hodne lidi z celeho sveta jezdi prave k nam 🙂 No neni to povzbuzujici!!!?

adoracin, moje M mela prvni zub ve 31weeks, ja si to presne vsechno zapisovala do red book, ted jsem ju vytahla a rozplyvam se nad tim kdy moje mala Micinecka chytla lzycku ci rekla prvni slovo atd. Pisete si to holky taky jak ja?? 😵 😵 Se zubikama bych se netrapila, kazde mimco je jine, nektere se dokonce se zubama rodi 😅 fakt a nektere maji prvni zoubek az po roce. Aspon te nekouse. Nasi M asi teda rostou posledni stolicky nebo ma obcas vecer teplotu, tak jsem se ji to snazila nahmatat ale malem me uhryzla pulku prstu 😲

K tem kasickam, co mas na mysli, jako instantni prikrmy nebo domaci delane pure atd. napis urcite si vzpomenu 😉 Adoracin vy kde vlastne zijete? No my v Sotone mame spis jak uz jsem psala zumpu, to neni ani sea, ale na Isle of Wight je krasne! Dneska leje uz od rana ☹

zmrzka1
13. máj 2009

ahojte -- chcem sa spytat(nakolko tu pisete ,ze ste sa davaloi na slovensku vysetrit) ja som bola toiez pocas tehotensva 2 krat na slovensku lebo tu nevysetruju a ja som sa chcela ubezpecit...
ako ste cestovali s babatkami ak ste leteli,lebo osm pocula ,ze oni si nevedia tlak v usach vyrovnat ... a s ako starymi babatkami ste leteli? a ako znasali let?
lebo ja som planovala ist domov aspom na mesiac ,ale ako sa mala narodila nemam odvahu vycestovat 😅

adoracion
13. máj 2009

ja som letela s polrocnou a bolo to v pohode znasala to lepsie ako ja 🙂 kvoli tomu tlaku je vraj dobry cumlik alebo kojit pri pristavani a vzlietani moze sa lietat od dvoch tyzdnoch nemyslim si ze nieco hrozi je to v pohode nemaj strach

zmrzka1
13. máj 2009

adoracion--a ty si ju kojila pri lete? a ako tvoja znasa cestu autom? nasa moc dlhe cesty nema rada a mam pocit ,ze nenavidi autosedacku 😅
a v lietadle si ju mala v autosedacke?

adkami
13. máj 2009

peppapig a stymi lety...tak my sme lietali so standstead do kosic na slovensku a potom z lutonu do popradu...z bournemouth mi nic nelieta na svk a uz ani do ciech..takze onicom..a my teraz ideme domov 3.7 ale autom...letenky so skyeurope su priserne drahe...600eur na mna manzela a maleho...
inak vy ste vsetky tuna na materskej?alebo ak nieste a ani nepracujete dostavate nejake prispevky?mne totizto skoncila materska a neviem co dalej...dakujem budem cakat na rady... 🙂

zmrzka1
13. máj 2009

adoracion-- a este vraj neodporucaju pokial su v rodine problemy s usami a moj priatel a jeho mama mali problemy s usamy...

a chcela som sa spytat kedze som pracovala na part time dostavala som do teraz working tax credyt,ale ako mi dali child credyt zobrali mi working tax credyt... to preco ved chil credyt je na dieta ,nie? nemate s tym niekto skusenost? tu nic nie je normalne krutia ma ako hodiny najskor ma oklamali zamestnavatel a musela som si vybavovat maternity allowce lebo mi nechceli platit a teraz toto ja len stracam kopu penazi a neviem koho sa opytat na radu ☹

peppapig
13. máj 2009

Zmrzka...vubec se neboj letet s malou na sk, bude uplne v pohode, deti to moc podle me nevnimaji a uz vubec ne miminka. Jak rikala ado, kojit nebo lahev do pusy a dudku, mala bude v pohode, vsadim se, ze ti bude cely let spat. Pro me to bylo horsi s M v roce, kdyz zacala chodit, proste nechtela sedet, kopala do sedadla pred nama a byly to fakt nervy. Ted v lete uz bude mit svoje sedadlo tak doufam, ze bude slusna, musim jen vzit hodne snacks a malovanek papiru pastelek, to zas bude velka taska na tahani. O problemech usi a letani nic nevim. carseat myslim mit nebudes, ale nejsem si jista, malou budes drzet sama s extra seatbelt. Nemas se ceho bat 🙂 A nase M taky ze zacatku plakavala v autosedacce, ale na vse si zvykla, dej male K cas, vsak je jeste malinka 🙂

S tema tax credits ti neporadim sama v tom mam zmatek anechavam to na muzikovi.

adka...me to tak stve, mame v Sotonu docela rostouci airport a do prahy brna ani na sk nic nelita, vsechno jen spain, nemecko a inland, tak by to bylo super jen sup autem a jsme na letisti. Nas teda muzik v lete poveze na stansted neb nasim se nechce jet autem do prahy a s malou na pendolino nemam nervy nebo minule tam behala, ona je takova nadsena hyperaktivni vesela bambulka a duchodci jen jeceli, ze je sprosta a at je ticho, nebyt tam mamka, tak bych polovinu vagonu poslala nekam, ale pani pruvodci se nas zastala, musim rict ze staff v pendolinu se zacina rovnat sluzbam v cizine 🙂 Navic v Ostrave taky postavili drahe velke letiste a lety jen do nemecka a ruska, parada ne. Vy jedete autem, ja bych jela hned, ale muzik musi pracovati, tak mozna na pres rok. Na jak dlouho to vydite? Budete stavet nekde na noc?

adkami
13. máj 2009

no tak na 24hodin.,.ale my bydlime na vychode slovenska...ako az za Tatrami...takze je to daleko....ale tak budeme asi moznooooo nocovat alebo aspon na par hodin pospinkat soferom Stode je to pri Plzni...mam tak krstnu mamu...takze asi tam oddychneme...ale neviem este...uz sa docela tesim...mam rada take vylety....ideme na tri tydny takze aspon nieco....a muzicek je anglican??

peppapig
13. máj 2009

No uplne vam zavidim, ja taky miluju takove vylety, urcite si to uzijte i doma i cestu!! Muj muzik, jeste vlastne neni muzik, ale i tak mu tak rikam, ne neni anglican, je Ind/Bangladeshi pul na pul. vsak kukni do alba, nase M je pry cala tatinek 😢

zmrzka1
13. máj 2009

peppapig--ja si tiez myslim,ze tvoja mala je cela po ocovi...
a ako si si zvykla zit s indom pocula som,ze oni maju cudne zvyky vo vstahoch a rodine,je to pravda???

peppapig
13. máj 2009

zmrzka, no tak jsem myslela, ze se me zastanes a rekne, ze M je cela ja, ach jo ☹

Jaj napis mi co jsi slysela o Indech, ja nic nevim 😨 fakt, cece on muj je v pohode, takovy evropsky typ, zije v UK uz pres 20 let, tak je to mozna tim. Ja musim, ale rict, tak kdyz to trosku stereotypnu 😝 , ze Indove ci Bangladeshani muzi maji nadherny, hrozne prirozeny vztah k detem i nasi si toho vsimli. Ale ja zase znam jen M rodinu a par kamaradu, ikdyz vzdy jsem tu a tam mela kolegyni z Asie, i ted v college je jedna holcina puvodem Indka, me to hrozne fascinuje zvyky a obyceje vsech kultur okolo sveta, proto mam Anglii hrozne rada a hlavne Londyn, ta rozmanitost me proste hrozne bavi. 🙂

zmrzka1
13. máj 2009

peppapig-- ja neviem ci je to vsetko pravda ,ale pocula som ,ze oni sa mozu ozenit len s tym koho mu rodicia vyberu a to sa zoznamuju cez agenturu a stretnu sa s tou osobou ktoru nikdy nevideli stretnu sa obe rodiny a ak si ju jeho rodina vybere a aj on chce tak oznamia jej rodine ,ze ju chce na nej nezalezi moc co si mysli,jej zarobene peniaze idu do jeho rodiny,moc si nevazia zeny a dcery ked sa im narodia lepsi vstah maju k synom a syn je pre nich priorita potomok,dcera je viac menej na obtiaz uz len koli tomu co som uz spomenula lebo jej zarobok ked je dospela ide do rodiny manzela nie do jej vlastnej,muzi rozdoduju viac menej o vsetkom ,zeny nemaju velku sancu sa zamestnat(pokial ziju v ich krajine)... a vraj pokial odhalia tvar cudziemu muzovy aleebo podvedu muza ,muz ju moze zabit bez toho aby bol za to odsudeny...

munu
13. máj 2009

dneska sme vazili Matka, tak vazi 5.67kg... takze za mesiac pribral 1.15kg 🙂

peppapig
13. máj 2009

zmrzka...tak neco cojsi napsala zni jak stredovek 😖 scary really, nevim, zda ti to vykladal nekdo, kdo mel takovou zkusenost, ale to je jedno.

Samozrejme v asii ziji lide s ruznym vyznanim. Muj M je vyznanim islamu, tak jako jeho rodina. Ja verim v boha a on v Allah a funguje nam to bajecne. Slavime Vanoce i Ramadan, M obcas chodi do mesity a ja obcas zapalim svicku v kostele.

samozrejme aranzovane uzavreni snatku je v Indii i Bangladeshi stale aktualni a dokonce i popularni, rodina vybere synovi a dceri potencialniho muze ci zenu atd. Ja znam jen pary, ktere do toho tlaceny nebyly, takze nemuzu posoudit ty spatne pripady. Ikdyz ja bych do toho nesla neb jsem k tomu nebyla vedena a vubec pro nas evropany je to nepredstavitelna vec, ale je to dano kulturou a vetsina paru to bere jako samozrejmost.

Kdyz nas vztah zacal byt vaznejsi a rekla jsem nasim, ze M je Ind a jeste k tomu muslim, zalapali oba po dechu, mesic na to se setkali a zamilovali si ho. Nevim zda jste nekdo cetli knihy Lidi od Mileny Holcove, jsou to takove posbirane spisy z cestovani svetem, akorat si vzpominam jak v jedne z knih pise, kolik je rozdilnych kultur a narodu sveta a jak cestovanim zjistuje jak jsme si vsichni hrozne podobni a ja naprosto souhlasim 🙂

peppapig
13. máj 2009

munu to je teda cvalicek, jen tak dal a jak se na fotce krasne rechta, super 😵 A co ty jak jsi poridila u HV, ptala ses ji, poradila ti??

munu
13. máj 2009

HV je ako ste hovorili... poradila len, ze mam ist k GP este raz a ze ona ich musi na gynde posurit, ze tak dlho cakat ozaj nemozem...aj mamca mi zajtra kupi a posle nejake lieky na urychlenie hojenia... lebo mam tu na konikovi kamosku, ktora ma presne bolesti ako ja a ked bola vcera na kontrole po sestonedeli, tak jej predpisal doktor lieky Gynoflor... tak tie mi mamca posle 🙂 a inac, zajtra idem ku GP, tak potom dam vediet co som poriesila...

peppapig
13. máj 2009

Tak snad zitra se neco vic dozvis, to je dobre, ze ti mamka neco posle, snad to pomuze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre