Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
5. okt 2011

@kvietocek7 dakujem a blahozelam k patrikovi pekne meno a prajem vela zdravicka pre oboch

smajka
5. okt 2011

@kvietocek7 - po samkovi som zacala uz po 5 - ale to preto, ze som isla hned spat do prace a teraz som zacala az po 6 mes. ale teda fuska - trpela som 😀 . aj ked som sa citila uz fajn, vsetci mi zakazovali, tak som posluchla 😕 . dufam ze sa kolikam vyhnete, my sme si teda tiez riadne uzili. pocula som ze tieto flasky su na koliku uplne uzasne - zatial kazdy len chvali http://www.amazon.co.uk/MAM-Sterilising-Colic-B...
nemam odskusane - vtedy som o nich este nevedela 🙂
belt som nepouzivala, mala som tu mamu vyse 4 mesiacov a ona bola s malym takmer vkuse 😉
mas pomoc?? prisli vasi???
drzkajte sa. xx

radlinka
5. okt 2011

@hajatanufus ahooj, vitaj spat...ako bolo domka ? dufam ze ste vsetko vybavili a aj si uzili...planujes rodit tu alebo doma, ako ste zvladli vsetko zorganizovat, islo to v pohode? dufam, ze ste vsestci okej aj dietky. 😉

radlinka
5. okt 2011

@kvietocek7 ahooj, my sme pouzivali TT anticolic bottles a tiez su super Dr Browns 😉 musia mat tu pipetku vo vnutri a take koliesko pod uzaverom dudlika. Velmi nam pomohli. Ale inak odporucam aj Espumisan L, ked bude treba tak ti ho poslem postou ak by si chcela, este nam zostalo nieco vo flasticke, tak sa da vyuzit. Je v zaruke, ale neviem dokedy tu flasticku po otvoreni mozes pouzivat, nie som si ista...mnohy hovoria ze to nie je na dlho. Snad to bola lest bolest bruska a koliky sa vam vyhnu. A kojis alebo davas UM ci kombinujes ? 🙂

radlinka
5. okt 2011
smajka
6. okt 2011

@radlinka - ja som zase pocula ze dr brown su neni az take dobre - hrozne zle sa umyvaju a su dost drahe 🙂 . ale zase - ty ak ich mas odskusane, tak vies najlepsie 🙂 . a mozno kazdemu dietatku sadne nieco ine 😉 . nam sa zase osvedcili kvapky - colief. drahe, ale podla mna pomohli 🙂

saza007
6. okt 2011

@radlinka
@smajka Dr Browns su skveleeeee. ale fakt sa zle umyvaju... 😝

ancka
7. okt 2011

ahojte baby, mozem sa vam tu votriet? ja zijem v skotsku, blizko borders... manzel je anglican a cakame babo zaciatkom februara buduceho roku. brali sme sa tu na urade minuly rok a potom sme mali "ozajstnu" svadbu v bielych satoch na slovensku iba v kostole. ja mam vsetky doklady este na svoje stare meno a preto som zacala teraz rozmyslat ze ako to bude vlastne ked sa nam narodi mala (cakame dievcatko, jupi 🙂. neviete ci s tym mozu byt nejake problemy? lebo uz v podstate nebudem do porodu na slovensku, takze nove doklady nevybavim. a ako je to s tym prispevkom pri narodeni dietata zo slovenska, neviete ci nan budem mat stale narok? lebo babo bude mat zrejme britske obcianstvo, tak ako je to v takom pripade? ja tu v uk momentalne nepoberam nic, od zaciatku tehu som doma ako nezamestnana, lebo sme tesne pred tym mali hned 2 potraty a tak som mala kludovy rezim a tento krat sa oplatilo. jedine na co by som mala mat narok je maternity allowance a to je vsetko tu z uk. tak preto ma zaujima ten slovensky prispevok, lebo kazda korunka je dobra. prepacte, ak vas tu kazda otravuje rovnakymi otazkami... ja len neviem, kde taketo odpovede hladat

babsiegirl
7. okt 2011

@ancka ahojky, jen sem taky nakukuju a ctu tvuj prispevek.. nedavno jsem se taky vdala za anglicana . jen se chci zeptat - svuj cestovni pas mas taky jeste na sve maiden name? Protoze plati asi jen 6 mesicu po svatbe pokud se nemylim, i kdyz mozna na slovensku je to jine. Ja si zmenu prijmeni sla vyridit na ambasadu CR, ted uz jen cekam, az to bude hotove, trva to tak 6 tydnu. Potom na zaklade pasu bych mela byt schopna si zmenit jmeno vsude jinde - banka, ridicak, atd. Ale kdyz mas angl. wedding certificate, tak by ti to meli zmenit i bez pasu.. Jinak s prispevkem na slovensku ti neporadim, ja taky ziju v anglii a nemyslim, ze mam narok na nejake pridavky z cech?? Ale mozna se pletu 🙂

ancka
7. okt 2011

@babsiegirl to naozaj? a si si ista? to pocujem prvy krat, ze plati pas a vsetko s rodnym priezviskom iba 6 mesiacov po svadbe... ja som bola teraz pred tyzdnom na slovensku a to sme uz vyse roka po svadbe a cestovala som na stary pas a nikto nic nepovedal, lebo v podstate oni na hraniciach, teda na letiskach ani nemaju ako vediet ze som sa vydala... a pouzivam tie doklady v pohode stale aj tu. mne pas konci v dec2012 platnost a tak sa mi nechcelo dovtedy si vybavovat novy s novym menom...ale ked pises, ze je platny len 6 mesiacov po svadbe, dufam, ze s tym nebudem mat problemy ked sa narodi mala a bude treba vybavovat papiere pre nu...
ak by to bola pravda a musela by som teraz vybavovat novy pas tak to fakt neviem ako, kedze na slovensko uz do porodu nejde a do londyna to tiez nemam prave na skok zo skotska :( nemas nejaky link kde si nasla tieto info?

smajka
7. okt 2011

@babsiegirl
@ancka - ahojte. neviem ako v cechach a neporadim vam ani s pasmi, ale ak mas trvale bydlisko na sk - mate podla mna narok na prispevok pri narodeni. ja som to zrovna konecne dala dohromady a uznali mi ho. peniazky by mali prist v novembri 🙂
ancka - ak sa zaregistrujes na job centre - myslim ze mas narok na nejaky prispevok od nich. chod tam, a popytaj sa ich. zaregistruj sa a povedz im aj to ze si nepracovala - oni ti uz poradia co dalej. myslim ze existuje nieco ako 13 libier pre matky co pred tehu nepracovali.
ak tvoj manzel nezaraba veeela, mate narok na child tax credit a child benefit 😉

smajka
7. okt 2011

@ancka - na ten child benefit ma narok kazde dieta narodene tu v uk 🙂 btw - gratulka k tehu 😉

aliza
7. okt 2011

@smajka pokial ja viem, nie je ziaden prispevok pre matky, ktore nepracovali, teda pre matky z inych krajin, nie anglicanky. Ja som tiez pred tehu nepracovala a nemala som na nic narok.

saza007
7. okt 2011

@ancka samozrejme, ze aj pas s dievcenskym menom je stale platny (teda pokial mu nevyprsala doba platnosti). 8 mesiacov po svadbe som precestovala polku sveta na stary pas a nikto ma nikde nezastavil 😀

radlinka
7. okt 2011

@saza007 😀 😀 😀 ja tiez

smajka
7. okt 2011

@aliza - a bola si sa na to pytat v job centre??? ako ja osobne to neviem, nepoberala som ziadnu matersku, lebo po prvom syncekovi som ostala tiez len doma, ale hovorila mi to kamaratka pravnicka. len to mi vravela nedavno a maly ma uz skoro 6 mes. 🙂

radlinka
7. okt 2011

@ancka so svojim pasom a rodnym menom si nerob starostli, zapise sa tvoje meno a meno manzela do rodneho listu. Ja som bola tak s pasom (na svoje rodne meno) aj na SK aj v porodnici. Na matrike soky, ze podla slovenskeho zakona som vydada a nie slobodna. Trosku si pofrflali, aj sme sa pochytili, zavolala som na osobitnu matriku do BA, kde to normalne akceptovali a nemali s tym vyhrady. Takze sme sa za tie roky dopracovali aj k novym dokladom 😉

aliza
7. okt 2011

@smajka v job centre priamo nie, ale mam ten guide na benefity, aj s midwife sme to preberali a mam kamaratky, ktore tiez nepracovali a tiez nic nepoberaju. Podla mna to je len pre UK obcanov.

kitty1984
7. okt 2011

ahojte ludia, tiez zijem v anglicku a cakame onedlho babo a preto sa chcem opytat toho kto ma skusenosti s cisarskym rezom., aka je tu starostlivost a co si mam vsetko vziat do porodnice dakujem vopred 🙂

ancka
7. okt 2011

@smajka ano trvale bydlisko mam na slovensku stale a ani to neplanujem menit, pokial mi nevyprsi doba platnosti dokladov, co bude ten dec2012. a s materskou tu uz to mam pozistovane, bola som na citizen advice sa spytat, ze na co mam narok a vyslo mi, ze by som mala mat len tak tak, ale predsa, narok na maternity allowance, co sa pobera tych 33tyzdnov a poziadat si o nu mozem tusim ze od 25tt a zacat poberat 11 tyzdnov pred narodenim baba. to a child tax credit by mali byt jedine benefity, na ktore tu budeme mat narok. ja som totiz normalne pracovala od juna minuleho roku do maja tohto roku, tak preto mi aspon ta maternity allowance vyjde.
@radlinka @saza007 ste ma ukludnili baby 🙂 aj mne sa to nezdalo, ze by bola lehota platnosti dokladov po svadbe... lebo vsak na letisku nikto o tebe nevie ci si vydata alebo nie... ja som si bola teraz doma na svk aj na matrike dat potvrdit nase manzelstvo, tak to by malo tusim trvat nejake 3 mesiace, kym nam ho aj tam uznaju... no a som sa hlavne toho bala, ze ako to bude potom s malym, ci mi ho zapisu do pasu ked tam mam este rodne priezvisko a tak, ale tak, ked ste s tym nemali problem vy, tak snad nebudem vynimkou 🙂 takze dakujem za rady 🙂

radlinka
7. okt 2011

@ancka neboj, bude to okej 😉 ano, musis priniest sobasny list domov na vasu matriku, pripadne si to poslat priamo aj s tlacivom na osobitnu matriku do BA, samozrejme vsetko musi byt extra prelozene do slovenciny, lebo stale je s tym problem. Trva to 3 mesiace, niekedy su to schopni aj vybavit skor a vystavit slovensky rodny list, pokial sa to zaknihuje a preposle. Ide im to dost pomaly si myslim, lebo by to mohli stihnut aj skor. Preto sa neda zostat tak dlho a vybavovat iba tieto papiere, ze ano.
Lietat na pas pod slobodnym menom mozes kedykolvek, nikto s tym nema problem iba nase slovenske uradnicky, dokonca ti mozu vycitat ze pas mas neplatny, ked si uz vydata a lietas si pod slobodnym menom. Proste si to nevsimaj, to je ich problem a oni sa riadia podla svojich zakonov, kazda krajina zase podla svojich. Tu ti zmenie udaje aj na zaklade sobasneho listu bez problemu. Do pasu ti dieta nezapisu, pokial nemas svoje doklady totoznosti vystavene na manzelovo priezvisko. Pripadne mozes dat dietatu vystavit vlastny pas na vlastne meno, s tym nie je problem. Minule sme tu diskutovali, ze uz nebudu uznavat deti zapisane v pase matky/otca, budu vyzadovat aby dieta malo vlastny pas. 😉 tak rada pre buducnosti 😉

zuzkabeno
7. okt 2011

Mne sa tu veľmi páčia niektoré príspevky z Anglicka, normálne závidím, že je pri porode kľud, možete si vybrať polohu, midwife, atď. Rodila som 2x na SK, pripadá mi to tu ako veľa stresu a ponáhľania, ja teda nemám z porodu pekná zážitok, to rodiace kreslo akosi vysoko, tvrdé, doma na posteli by to bolo lepšie. Ja som bola stresovaná už toho cudzieho prostredia a že tam stále niekto čosi robil, behal, ja som tak potrebovala kľud, ale ten bol až na izbe po porode, už by som si ďalší raz zaplatila nejakú súkromnú kliniku s kľudnou atmosférou, nech mám z toho pekný zážitok. Dieťa mi zobrali hneď po porode (v r. 2010!) a videla som ho až za 7 hodin, žiadne prvé priloženie hneď, sestrička povedala že ho prezrie doktorka a donesu ho ešte na sále a nedoniesli, z toho som hrozne sklamaná.

kvietocek7
7. okt 2011

@smajka @radlinka no ved to,ze mam taku flasku tusim tie dr.Browns,len ja ho na flasu zatial nechcem davat na flasu kedze sa snazim byt na mm a flasa by ho mohla mylit,pripadne by na nu presedlal.
Emspumisan pre baby sa mi podarilo kupit v polskom obchode, ale tam pisu ze az od 1mesiaca. Tak som dala najskor Infacol. Ale vyhodili sa mu na lickach nejake spots tak neviem co to moze byt,ci nejaka reakcia ci co...

radlinka
7. okt 2011

@kvietocek7 ahaa...no vsak uvidis, pokial kojis, tak je fajn ak je pekne prisaty a nemusi na flasu. moj maly s tym nemal problem sa adaptovat aj-aj...ale zase bol riadny papkac 😉 Ale babatka zvyknu skor na flasku a potom odmietaju byt priamo kojene. Infacol je tiez fajn, vsak uvidis ako vam to pojde, snad by boli dobre aj probiotika pre babies (nam to najlepsie zabralo...obycajne maju bolesti bruska chlapci). Tie spots mozu byt aj s pocasim, bolo horuco, teraz zase zima...heating rush pripadne viral rush, je to tazko...my sme mali zase po vakcinacii, no co ti budem hovorit... 😒
A inak sa uz takto citis fit a vsetko v pohode, brusko neboli ?

kvietocek7
7. okt 2011

@radlinka no ja chvala Bohu pohodicka, ale hovorim zas malinkeho strasi to brusko 😒 Nuz ale Adamko ma poriadne vycvicil tak snad to prezijeme. Davam aj probiotika,praskovy dolphius plus pred papanim na prsnik tak snad to tiez trosku pomoze. Z mojho jedla to tazko, lebo sliedim co do seba davam. ale to moze byt viral rush.Asi naj tie rush nenatierat alebo cim by bolo dobre? natierala si to malemu?

hajatanufus
7. okt 2011

ahojte babenky vcera som bola u mf a kedze mi na sk neurobili potrebne vysetrenia tak mam buduci tyzden 3 ap.z toho jeden scan lebo baby hje asi hlavickou hore dnes som bola v nemocnici na blood testy
chcela som sa vas opytat ci neviete poradit ak ste brali magnezium ze kedy ho treba vysadit diky za rady

hajatanufus
7. okt 2011

@radlinka ahoj dakujem za privitanie ja budem urcite rodit tu v uk na slovensku som mala problem s osetrenim kedze mam cesku eu karticku nikde to nechceli akceptovat a tu v uk s tym problem nemam . a momentalne mam slovenska az az 5 mesiacov mi stacilo ale inak nebolo az tak zle len mi vadili tie horucavy no vdaka Bohu sme vsetko zvladli aj prichod spat do uk my s mm tu uz chceme zostat na stalo a co vy ako sa ma maly?

radlinka
7. okt 2011

@hajatanufus ahooj, tak ja som magnezko vysadila par tt pred porodom, dovtedy som ho brala 3x denne. asi tak v 36 tt sa odporuca myslim. 😉 Brala som magne B6.

radlinka
7. okt 2011

@kvietocek7 Dophillus je velmi dobry, my davame tiez capsulku, vysypem do mliecka rano a vypijeme, odvtedy klop..klop. Lepsie ako ostatne kvapky. Ale nam dost pomohli aj anticolic flasky si myslim, lebo sme sa nevedeli dojest. Na pokozku som davala olivovy olej, odporucali mi tu len oilatum do kupela a krem na pokozku, ale uz som si dala poslat z domu holtov krem a excipial lotion, plus Linolu do kupela...lebo tieto sradny nezaberaju. Vsak nam nic nechceli predpisat a kordikoidy dakujem...neprosim...hmmm ..Inak ak je to viral, tak radsej nechat tak a sledovat. Uvidite postupne, ak to nie je az take iritovane. 🙂

hajatanufus
7. okt 2011

@radlinka dakujem ja tiez beriem magne b6 ale uz som to obmedzila na 1x denne takze este to potiahnem tyzden a potom to uz vysadim dakujem za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre