Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
27. jan 2011

@elixia no jsem vcera dostala vynadano, tak se ted musim snazit 😀 😀 😀 😀 😀

elixia
27. jan 2011

@cutce to nebolo vynadano.to len aby sme vedeli co s tebou je..ved si uz tusim posledna tehulka tu..teda zatial 😀

cutce
27. jan 2011

@elixia ja vim 😉 , ale je to krasny jak na me myslis 🙂 😀

martina_uk
27. jan 2011

@cutce ajojky, zatial ziadne naznaky?

jancikes
27. jan 2011

ahojte dievcata, hhlasim sa ku vam ako nova cerstva tehulka 🙂))
som v 6 tt...este som ani u GP nebola....kedy by som sa mala vybrat?
dajte rady, vy skusenejsie ;)

cutce
27. jan 2011

@martina_uk nene zatim nic 😅
@jancikes tak te tady mezi nami vitam 🙂 ja bych sla i ted, ono pak se musis objednat u midwife a ona te posle na prvni scan ktery by mel byt 12tt 😉

cutce
27. jan 2011

@martina_uk a jak se mate s maminou?

martina_uk
27. jan 2011

@cutce vyyyborne, ale uz sa to krati v nedelu ide domov ale mozno este nasnezi :D a lietadla nepojdu hehe ale tolko stastia asi nebudeme mat :D malinka zo vsetkeho vyrastla.. vsetky dupacky su jej kratke tak musim ist na nakup do TW a od vcera sme prisli na novu fintu ze ked place a je velmi unavena ze vidim ze chce spat dam jej dole teplacky necham iba tie body co sa zapinaju na plienke a spi v minute zabalena v deke srandistka mala

jancikes
27. jan 2011

@cutce
dakujem za privitanie..
a midwife mi zadelia podla nemocnice v ktorej budem rodit????to uz musim pri prvej navsteve vediet kde budem rodit???ci ako to funguje?

cutce
27. jan 2011

@jancikes no budes asi rodit v te neblizsi porodnici, ale hlavne te posle na ten scan a rekne ti vsechno co a jak 😉
@martina_uk mala je sladka, nojo utika to jako blazen 🙂

hajatanufus
27. jan 2011

@martina_uk aka krasna mala bambulka a ako sladko spinka zlatucka

@cutce ahoj jaky byl dneska den? co malej?
@jancikes pekne vitame dalsiu tehulku a prajeme prijemne tehulkovanie ako sa citis? ja som bola u dr az asi v 10. tyzdni a potom som si bukla ep.u mw ona spisala anamnezu a potom som sa objednala na prvy scan

marulka83
28. jan 2011

@jancikes ahoj ,gratulujem k tehotenstvu,ja tiez zijem v uk a som zhruba 5tt 😉 k GP som objednana 17teho feb. Uz sa tesim,ked zacnem citat clanky z tejto temy. Trosku mam zvlastny pocit,ako to tu bude prebiehat v UK..

bobocka
28. jan 2011

zdravim tehulky a maminky.ja som bola v uk sledovana len do 5 mesiaca a bola som veeeelmi nespokojna v porovnani so slovenskom. vsetci nadavaju na slovenske zdravotnictvo,no co sa tyka tehu,tak som bola spokojnejsia u nas.jedine co mi kontrolovali bol tlak a dopplerom srdiecko a samozrejme povinne scany v 12tt a 20tt.nikto neriesil moc ( a pritom na slovensku to velmi sledovali,lebo som mala zvysenu hladinu bielkovin v moci a v spojeni s vysokym tlakom je to nebezpecne) v uk mi moc proste nechceli vysetrovat.ked som ziadala o vysetrenie tehotenskej cukrovky,tak to proste odmietli,ze nech mi to na slovensku spravia,ze ked potom budem u nas sledovana.ked som chcela moj zdravotny zaznam a dokumentaciu tehu .,tak sa na mna pozerali,ze naco.no asi nato ,aby moj slovensky lekar mal uplnu dokumentaciu a vedel co sa so mnou prvych 5 mesiacov dialo. 😠 ked som mala v 12 tt robeny triple test,tak mi proste nedali vediet vysledky a ja som doma trpla,ze ci je maly v poriadku.potom som si tam volala,oni,ze poslali vysledky mojej midwife,ona ,ze su v nemocnici a tak a nakoniec som si musela cez neviemkoho prezvanat a zistovat vysledky 😠 ja som bola velmi nespokojna,tak si kocky nenechajte po nose brnkat a ked budete v uk aj rodit,tak si ziadajte plnu starostlivost,nie ze vas odbiju par vysetreniami a bude.ja som zila v bognor regis a bola som na vysetreniach v chichester hospital.tym vas samozrejme nechcem strasit,len vas chcem trosku varovat,aby ste sa nenechali odbyt a trvali na vysetreniach.fakt su dolezite.ja som rodila na slovensku a bola som velmi spokojna.no viem,ze mnohe kocky co rodili v uk boli rady,no pocula som aj kadejake pribehy,no to si myslim je vsade.kazda mame totizto ine naroky na nemocnice a starostlivost. ja som zila v uk necelych 6 rokov a za ten cas som mala velmi zlu skusenost s lekarmi tam.na vsetko predpisovali paracetamol.takym lekarom viem byt aj ja 😠 velmi vam drzim palce aby ste sa dostali do ruk fakt skvelym lekarom,aby vase tehu bolo uplne bezproblemove a mali ste vsetky krasne zdrave deticky 😉

martina_uk
28. jan 2011

@jancikes Ahojky, vitaj medzi nami a gratulujem 🙂 ja som sla k GP hned ako som zistila ze som tehotna a ona mi dala tel. cislo na MW a ona ma dalej objednala na scan a tak dalej.

martina_uk
28. jan 2011

@cutce Dakujeme ;) a Ty uz vies kedy Ti pride mamina?

martina_uk
28. jan 2011

@hajatanufus Diky, a ako sa maju Tvoji drobci?

martina_uk
28. jan 2011

Inak aby ste si nemysleli ze nemozem spat ;) ja akurat kojim a aby som trocha zahnala driemoty tak tukam do mobilu a docitavam co som cez den nestihla ;)

martina_uk
28. jan 2011

@marulka83 Gratulujem ;)

cutce
28. jan 2011

ahojky, stale tu 2v1 🙂

Holky chtela jsem se zeptat, kdyz vam spadlo brisko, jak dlouho jste potom rodili? Teda jestli jste si vsimli 😅
@bobocka ja si myslim, ze asi zalezi kde zijes, ja kdyz jsem jela domu, tak mi sama MW rekla, at s sebou vezmu papiry, kdyby nahodou ceskymu doktorovi se neco nelibilo tak aby vedel nebo dopsal. Ale je pravda, ze tady to vsechno berou lezerne, musis si rict.
@hajatanufus zatim dobre, ale ve stredu jsem to nejak prehnala, tak jsem vcera byla urvana 😅
@martina_uk zatim nevim, manza se mnou bude tyden a po tom tydnu prijede mamca uz se na ni strasne moc tesim 🙂

jancikes
28. jan 2011

@martina uk @hajatanufus
dakujem vam kocky za privitanie..
citim sa zatial ok...ziadne nevolnosti, ziadne vracanie (tuk tuk) tak dufam ze mi to vydrzi 🙂)
no ku tomu GP pojdem asi o tyzden alebo o 2..uvidim...
koncom aprila by sme mali ist na sr na tyzden...tak to by som uz mala byt v 20.tyzdni tak sa necham skontrolovat aj u svojej gynekologicky, nech som kludnejsia, kedze viem a ako pisete tu tych vysetreni je pomenej:(
triple test sa robi v ktorom tyzdni????co to vlastne je?????co sa tym zisti????
a dievcata co pisete ze by sme mali mat viac testov tak ako na sr..tak co vsetko by som mala ziadat????ktore sa tu nerobia co sa robia na sr????
@marulka83 gratulujem dalsej tehulke🙂...ako sa citis????a kde v uk si?ja v londyne..

su tu nejake maminky, tehulky z londyna???

cutce
28. jan 2011

@jancikes triple testy se delaji ve 12 tt kdyz jdes na prvni scan, vezmou ti 4 ampulky krve a zjistuji se hodnoty na down syndrom (vrozene vady), hepatities B, sifilis a pak uz nevim. 😅 , pak jdes na scan ve 20tt, kde se kontroluji organy a muzes se dozvedet co cekate za pohlavi 🙂
Jinak treba tady nedelaji preventivne test na cukrovku a toho streptokoka B, toho streptokoka si test m uzes udelat sama za £32 , ale test na cukrovku ne, teda pokud nemas nadvahu, ja ji mam, tak jsem na to sla.Ale musis se zeptat a nebo kdyby tvoje rodice meli problemy s cukrovkou.

Jinak ja ziju jizne od Londyna u mesta Sevenoaks. Jak dlouho jsi tu a kolik ti je a co partner?

etuska
28. jan 2011

ahojte zienky,
viem ze sme sa tu raz bavili o "community interpreteur" ale uz neviem ktora z nas spominala ze ma s tym skusenosti 😕
u nas v Belfaste teraz bude intenzivny kurz-ale stoji 450 libier-dost mastne-ale MM mi radi nech do toho idem ked mam super anglictinu. Kto vie o tom nieco viac?dakujeeem

jancikes
28. jan 2011

@cutce
No ja mam tiez nadvahu takze urcite ten diabetes si necham urobit, v ktorom tyzdni by som mohla ist nan? a taktiez na toho streptokoka B?ma to inak nejaky specialny nazov ten streptokokB?
Sme tu aj so snubencom 4 roky. Obaja mame 28 rokov. a co vy???

cutce
28. jan 2011

@jancikes na tu cukrovku abych nekecala myslim tak 28tt http://www.nhs.uk/Planners/pregnancycareplanner...
, ale presne nevim a ten streptokok se dela mezi 35 - 37tt a jmenuje se to GBS http://www.gbss.org.uk/

Jinak Ja mam za manzu anglicana a brali jsme se pred 1.5 rokem v Cechach na Hluboke 🙂

smajka
28. jan 2011

@jancikes - @cutce . ahojte, nechcem sa vam miesat do debaty 🙂 , ale pravidelne si vas citam 😀
chcem len povedat, ze ja som tiez pri londyne a som v 29tt. mne v pondelok brala mw krv - 3 ampulky a jedna z nich vraj isla na zistenie cukrovky. v pondelok si mam volat o vysledky a ak by bol nabeh, tak ma poslu na vypitie tej tekutiny - glukozy, co sa u nas bezne tehulkam robi.

andrealisy
28. jan 2011

Ahojte maminky a tehulky!
Ja som rodila v Londyne v oktobri a nemam sa na co stazovat....bola som zo vsetkym velmi spokojna aj pocas tehotenstva aj po porode. Porod ako taky sa trocha skomplikoval a nakoniec sme mali forceps birth, ale to sa neda nic robit, to si nevyberieme. A to som cely cas planovala water birth 😀 .
Bola som na scane uz v 6tom tyzdni, lebo som spinila, ale chvalabohu bolo vsetko ok. Vsetci boli velmi mili a prijemni, bol so mnou aj manzel tak sme boli uneseni lebo srdiecko uz bilo, krasa.
Nemocnicu si mozete vybrat kde chcete rodit, tam potom budete chodit k midwife, na scany na vsetky vysetrenia...ale nemusite tam este rodit, to sa da zmenit, kedykolvek aj tyzden pred porodom.
Ja som potom bola na dalsom scane v 12tt aj na vsetkych krvnych vysetreniach. Boli sme medzitym aj na Sk tak som bola na scane aj tu aj na vysetreni. Tu v UK, nerobia pocas tehotenstva ziadne zakroky zvnutra ak nie su problemy s vytokmi alebo spinenie, krvacanie, tak ak chcete aby vas pozreli treba ist domov 😀
Na Slovensku sme boli aj na 3D, lebo v Uk je to priserne drahe.
V 20tt na scane mi zistili nizko polozenu placentu, tak ma automaticky objendnali na dalsi extra scan v 36tt.
V 29tt som zacala slabunko spinit ,volala som do nemocky, oni nech hned pridem. Tak som isla, dali ma hned na monitor, doktorka ma vysetrila zvnutra, zianu krv nevidela, pre istotu mi hned spravili dalsi scan, kvoli placente. Chvalabohu vsetko bolo ok, ale aj ta si ma nechali pre istotu jednu noc v nemocke na pozorovanie. Vsetci boli hrozne zlati. Ja som samozrejme preplakala cely den tak som sa bala... 😢
V 36tt som bola na dalsi scan, placenta sa posunula, povedali mi ze mozem rodit normalne, nemusim na cisarsky, huraaa!!! Len zase sa im zdalo ze malinka je velmi velka na svoj vek, tak sup ma na glukozovy test 🙂))))))))))
Test dopadol vyborne, cukrovka sa nepotvrdila.
V 37tt som bola na predpriprave porodu do vody.....
A v 38tt sa nasa Sasenka vypytala na svet. Porod prebiehal ukazkovo, kym sme prisli do porodnice bola som otvorena na 9cm a isli sme rodit 🙂))))))))))))) ziadny porod do vody, nebolo casu 🙂))))
Len bohuzial, Sasenka sa nechcela obratit a museli jej pomoct von kliestami. To som uz tlacila skoro 3 hodiny bez pain relief, len gas som mala... ale dalo sa to zvladnut. My zeny sme strasne silne, zvladneme aj horsie....
Manzel bol pri vsetkom, ked sa malinka narodila mal slzicky v ociach...
V nemocnici sme zostali 4 dni, tiez si nemozem stazovat, kazdy den pomoc pri kojeni, masaz ak niekto chcel, fotit pridu babatka.....
Pri odchode sme dostali plny sacok liekov, lebo som stratila vela krvi aj ma dost sili...
Tak to su moje zazitky, dufam ze pomozu, ak sa chcete tehulky nieco spytat kludne rada odpoviem
a drzim palce xxx

jancikes
28. jan 2011

@smajka
kludne sa nam mozes miesat do debaty🙂 vsak si navzajom vymiename infosky a cim ich je viac tym lepsie🙂
@cutce
my sme obidvaja slovaci🙂 a svadba bude na sr buduci rok🙂

jancikes
28. jan 2011

@andrealisy
ahoooj..dakujeme za povzbudzujuce slova 🙂
v ktorej nemocnici si rodila?????? fuuuha a to si uz bola tolko otvorena a potom aj tak si este 3 hodky tlacila..?????.hmmm..a ja som si naivne myslela ze potom je to uz rychlo:(

cutce
28. jan 2011

oni tady vse nechavaji na prirode a spontalne, kdyz nemusi tak nezasahuji 🙂

jancikes
28. jan 2011

@cutce
v duchu peace , flowers , freedom , happiness 🙂))))))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre