Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

anjelicek26
5. jún 2010

elixia - moj uz pindanie vzdal, zobral zoznam, co som si spravila a kupil od hora az po spod, co na nom bolo 😝 A zvysok som dokupila ja 😀 😀 😀 Stale dumam, co mi chyba, ale tak snad uz nic... posledne veci ako buggy board na kocik a umiestnovac dietatka v postielke dojde snad buduci tyzden...

No a k zavinovacke, ja dufam,ze to bude mat Maxik rad, Saska to neznasala, ona potrebovala volnost, v zavinovacke vydrzala dve minuty a bol vresk... bolo to urcite aj tym horkom v lete...

My mame tieto dve teraz kupene

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

http://www.amazon.de/Eckert-25-4900-03-Cocoon-K...

kivec
5. jún 2010

Ahojte zienky, no ako ste sa tu pekne stratli, vam troska aj zavidim, ze byvate blizko pri sebe, tiez by som brala nejaku kamosku na spolocne kocikovanie a pod. 😉 Ja som dnes konecne poprala vecicky pre babatko, tak som z toho vytesena. 🙂
Pandula, Etusku som dnes citala v teme Junovky 2010 a este je stale cela. 😉

kivec
5. jún 2010

@anjelicek26 a co vas priviedlo z Nemecka do UK?

anjelicek26
5. jún 2010

Jej kivec, kedy mas termin? Nejako ako ja, ze ano 😀

My sme tu pracovne, drahy robi pre VW v Nemecku, tak sme zobrali tri roky v UK - Bentley, potom mozno este skusime inu krajinu... je to fajn zmena, predsalen, nebyt stale na tom istom mieste, mne ta anglictina tiez prospeje, Saska sa tiez nauci... Ale vracat sa budeme do Nemecka, mame tam nas dom, drahy rodicov...

Len chudak nas kocur tvrdne v Kalle ci kde to, este ho nemozeme voviezt do krajiny, az v juli drahy po neho chudacika pojde autom... sialene predpisy, aby clovek rok pripravoval vyvezenie...

kvietocek7
5. jún 2010

ahojte babenky
idem na vyzvedy ci mi viete povedat nieco viac o MASAZI BABATIEK PRE LEPSI SPANOK 😒 poculi ste uz nieco o takej masazi?napr masaz chodidla? kedze stale mame s Adamkom problematicky spanok skusam uz vselico 😔
on nam totiz nespinka viac ako 3h v kuse,sem tam sa pritrafi 4h ale este nebola noc od narodenia zeby sme prespinakali celu 😒

anjelicek26
5. jún 2010

kvietocek7 - my sme chodili na masaz babatiek ked bola Saska malinka, skor som mala pocit, ze ju to "osviezuje" ako unavuje, bola po tom taka spokojnucka, vysmiata, ale ze by sa jej chcelo spat, to sa neda povedat.. Ale uzasne si to uzivala, preto sme chodili. Az detske plavanie a potom detske cvicenie mali ten unavovaci efekt 😎

Aj ked Saska bola pripad, do 2,5 roka neprespala jedinu noc, prvy rok v noci 8x hore a to kazdu jednu, takze ju ako vzorny priklad spiaceho dietata asi brat nebudeme 😝

mihouk
5. jún 2010

@kvietocek7, ahojky, ako kukam, tak nie sme jediny co neprespia celu noc. Nas truhlik prespi iba ak je s nami v posteli, to je najspokojnesji. Tiez ako hovoris 3-4hod viac nie a to ho mozem unavovat, cely den 🙂 A ako ti spava cez den, lebo Maxim niekedy spi aj 2hod rano a poobede a niekedy 1hod dokopy za cely den a na nocny spanok to nema ziaden efekt. Inak minuly tizden sme teplotkovali cele 3 dni stale len 39-40 teplota a nic nezaberalo, uz som bola zufala, u GP kazdy den. A po troch dnoch, zase pohoda akoby sa nic nedialo, fuj uz to nechcem zazit, hrozny pocit, toto bola nasa prva choroba. A ako sa dari vam???

kvietocek7
5. jún 2010

@anjelicek26 cooooze?? 2,5r a neprespinkala celu noc? -to mi ani nevrav, ak by to takto malo byt pri Adamkovi tak zbohom rodina 🙄 uz teraz mam dost. Plavat chodime to funguje a vtedy prespinka tie 4h a tiez si doma podla moznosti aj denne zacvicime na fit lopte a tak ale spanok nam stale stagnuje 😝

anjelicek26
5. jún 2010

kvietocek - presne 2,5 roka, bolo to dlhooo, aj teraz sa este budi, ale uz len raz za noc a napije sa vodicky, lahne a spi... no ale poviem ti, prvy rok som chodila ako namesacna...dufam, ze Max bude iny kaliber, lebo si neviem predstavit vozit Sasku rano do skoly po takej prebdenej noci 🙄

kivec
5. jún 2010

@kvietocek7, skus si vygooglit knizku Baby Massage - ja som ju dostala od kolegyn a tam je popisane, ako to robit. 😉 Ja osobne si myslim, ze masaz ma upokojujuci efekt a teda moze prispiet k lepsiemu spanku. Treba vyskusat. Okrem toho, kazde babatko je ine a moze teda aj rozne reagovat. Ale uskodit to urcite nemoze. 😉

elixia
5. jún 2010

@anjelicek26 tu emitex mam aj ja, ale zimnu verziu...ta druha vyzera ako lodger, ja by som taky fusak chcela,ale zatial nekupujem,je dost drahy,takze uvidim,ci vobec budem potrebovat.

O spani deticiek s vami zatial velmi nepokecam 🙂 Moj drahy planuje kazdy vecer malemu spievat uspavanku v zneni: a teraz pekne spi az do rana a hlavne nerev...tak som zvedava ako to dopadne. 😀

anjelicek26
5. jún 2010

elixia - prave ten druhy bol hodne lacny, a je to taka mäkkucka latka, normalne som bola prekvapena, my mame cerveny kocik, perfektne to tam sadne 😎 Krpec bude pekne v teplucku... Saska dnes na ulici v kociku vozila babiku, sme sa na nej strasne smiali...ze vraj testuje kocik pre Maxika, ci sa mu to bude pacit 😀 😀

No k pomoci drahych pri detoch, hm, tak ja som na to mohla zabudnut, lebo som malu celu tu dobu kojila a to boli len hlasky, ze on nema prsia a spal dalej, no uznajte 😝 Takze som si to odbehala sama...

kvietocek7
5. jún 2010

@mihouk no to ti teda nezavidim, a neboli to zubky a k tomu nejaky anglicky povedane virus co sposoboval teploty?
My? dnes uz desat mesiacikov 🙂 od minuleho tyzdna sa prerezal spodny zubok ale dnes este poriadne nevyliezol. Aj to mozno posobi na spanok ale nie az v takej miere - davam prasok a ked uz na nevydrzanie tak paracetamol. Inac tiez ako u vas, naj spinka medzi nami ale ked ho chyti bolest tak je schopny 10min v kuse sa pretacat odomna k manzelovi, no hotova katastrofa. Dokonca som ho pred 3 dnami zatriehla ako liezol ponad manzelovu hlavu, no poviem ti ze som mala dost, ved ho kludne mohol preliest a mat hotovy garambol z postele. Fuu to preto som aj rada a spokojna ked je v postielke a hotovo, inac spim s jednym zazmurenym okom 😝 No neviem,slubovala som si,ze snad prikrmy to popravia ale akosi nic... teraz si hovorim,vsak sam je aktivny pohybuje sa kam sam chce a to by ho mohlo unvavit - ale akosi nic 😝
A teraz ste uz ok? a nemali ste aj taky vysyp spolu s tymi teplotami?
@anjelicek26 no to ti teda niet co zavidiet, nam dcerka zapinkavala pekne sama uz po roku, takze teraz ma to dost irituje a hovorim si ze musim vydrzat. Ale chlapci su uuuuplne iny ako dievcatka -moja skusenost 🙂
@kivec dik dik,vidis skusim-tiez si myslim,ze by na neho mohla zabrat masaz lebo ked ho nechcem prikladat-hlavne pocas noci a vyberat z postielky tak mu trosku masirujem chodiielko a zda sa ze to par krat zabralo. Kdesi som citala,ze deticky do roka rychlo rastu a nervovy system je dost aktivny tak preto sa to moze prejavit aj v spanku inokedy v hyperaktivite.

elixia
5. jún 2010

ved hej,ta tvoja je za dobru cenu,ja som myslela ten fusak co sa mi paci..ten je o dost drahsi. Mal by byt celorocny a pouzitelny od narodenia az do 3 rokov...no ale ved aj Vianoce budu,tak nech aj pribuzenstvo ma co kupovat 😀

No ja stale dufam,ze maly bude spachtos po rodicoch...teda je to skor zbozne zelanie 😀

kvietocek7
5. jún 2010

@elixia 😀 😀 😀 odkaz mu ze nech sa teda na to pripravi ale hlavne bude rad ked sa on sam vyspi... mozno si aj zriadi nejaku vedlajsiu izbu. Ale mozno budete mat maleho spachtosika 🙂

mihouk
5. jún 2010

@anjelicek26, jaj ved ty mas takeho isteho manzela ako ja, tiez bezprsoveho 😀 U nas je to v takej faze, ze vcera som kukala telku a maly zacal revat na plne pecky, drahy vedla neho na posteli pekne spinka, on sa proste uz ani nezobudi.... 😝 Ale za to rano ked je Maxim u nas v posteli, tak to je ta-ta ta-ta a bac mu ranu na celo 😀 , tak rychlo je hore a funguje 😀 😀 😀 😀

anjelicek26
5. jún 2010

elixia - no väcsinou je to zbozne zelanie, ze dietatko bude spachtos 😀 Vsak ja to uz teraz vidim, ze to nebude ruzove, uz podla toho, ako je maly v brusku hore, uz od 6. mesiaca ma rovnaky rezim, zobudi sa o osmej, o deviatej uz chrni do pol dvanastej, potom si pekne kopka pocas dna, najväcsia akcia o jedenastej v noci do jednej rana a potom zasa spi... Ak mu toto ostane, tak amen tma 😝

Jaj to myslis taky fusak...ja uvidim...pri Saske som mala Odenwälder fusak, ten bol uzasny. Ale je aj velmi velky, uvidime, co narvem do kocika, kedze chcem maleho nechat tak do marca lezat v kocari... az potom ho dat do sportaku... a teda neviem, ci mu tam vratane fusaku uz nebude tesno..aj ked jane je kravka velka, ta vanicka, takmer som to nenarvala do auta 😖

elixia
5. jún 2010

@kvietocek7 no vedlajsiu izbu nemame,iba ak do vane sa potom prestahuje...takze sa bud pri tom nauci spat alebo ma smolu. Ak to male bude po nas dvoch,nemame problem,bude spat aj 20 hodin denne... 😀

anjelicek26
5. jún 2010

mihouk - drahy to tiez uz nepocul, kludne spal dalej, ako pol rocnu sme ju odstahovali do jej izbicky, aby sa on akoze lepsie vyspal, tym padom som ja pendlovala niekolko krat za noc medzi izbami, tak to uz nikdy viac... no ale moje videnie v noci je take vytrenovane, ze mi nic neunikne 😀 😀 😀 No dnes mi to uz prijde vtipne, ale keby v tej dobe s nou nespim aspon cez obed, tak by sa to nedalo zvladnut... mna len ukludnuje, ze horsie, ako pri malej, to uz snad byt nemoze tentoraz 😕

elixia
5. jún 2010

anjelicek26 mne sa tente paci,ale nazivo som ho este nevidela:

http://www.babystyle.cz/fusaky-lodger-a-aesthet...

My mame vanicku dost velku,najvacsia co som nasla vobec, prave kvoli tomu som ju chcela....ostatne mi pripadali ako kociky pre babiky 🙂

anjelicek26
5. jún 2010

elixia - ten som videla nazivo, ten je fajn 😎 Ta nasa vanicka ma 84 cm, kukni, ako tam este narvem aj Sasku, musis skrollnut dolu, je to niekde v polke 😀 😀 😀

http://www.alexandra.weblahko.sk/Maximilian.html

elixia
5. jún 2010

anjelicek26 vyzera byt celkom velka na tej fotke...ja ani neviem,kolko ma nasa,sme aj merali no uz nepamatam.
Izbicku mate teda krasnu 🙂

anjelicek26
5. jún 2010

Sasenka mala v roku 72 cm a maly sa mi tam musi narvat do takych 9 mesiacov, tak to nejako bude a este ostane rezerva 😀 Potom uz aj tak bude chciet byt v sportaku a kukat von... Izbicku sme dorobili minuly tyzden, drahy frflal, ze musi malovat, ale co uz 😝 Podla mna je krasnunka, presne taku som chcela pre maleho... som sa aj bala, ci to stihneme, mne od 30.tyzdna strasne tvrdne brusko...no ale maly je zatial v domceku... a nech tam este pekne tie tri tyzdne ostane 😉

newyorkgirl
5. jún 2010

baby zas nestiham... vidim tu len narychlo ze babo spachtos a to nase je pravy opak, cele poobedie bol hore a plakal... neviem ci mu zacinaju koliky alebo co... papa aj kaka normalne akurat nespi, len reve... a je to uz druhy den a presne 2dni beriem antibiotika, tak neviem, ci si to mam spojit s tym... no kazdopadne uvidime co nas caka zajtra...zaspal mi az o desiatej vecer a doteraz som robila prezentaciu do skoly, resp. reklamu na topanky 😀 bru nocku, snad rano pri kojeni pocitam uz 😎

etuska
5. jún 2010

ahojte kočky,
ale ste toho popisali 😝 -tak to docitam az po porode.Ak dnes v noci nic,tak zajtra o 6p.m nastupujem do nemocky.Podla toho co mam v "notes" tak najprv by mi mali dat Prostaglandin gel a ak nezaberie,tak prepichnut vodu 😝
Ale uz sa aj tesim-chcem to mar za sebou-lebo dnes mi uz dost aj nohy aj ruky opuchli.
Tak hadam to zvladneme v pohode 😵
Bru nocku 😵

kivec
6. jún 2010

@elixia, to je presne ta knizka. 😉

@kvietocek7 ja som robila na takej alternativnej klinike a tam sme tiez pacientom robievali taku specialnu masaz chodidiel - vecer, aby lepsie spali. A mali to normalne naordinovane lekarom. 🙂 Takze asi na tom nieco bude, ked masaz chodidla tvojmu drobcekovi zabrala. 😉

@etuska tak ti velmi drzim palce, aby si to mala najneskor zajtra vecer uz za sebou! Budem sa tesit na tvoje spravy. 🙂

hathor1231
6. jún 2010

hallo,

@kivec
@elixia najlepsie budete mat ked sa spytate HV, su bezplatne 5t kurzy masaze 😉 lebo je tam velmi vela miest,ktore sa nemozes chytat a oni ti tam ukazu,kde mozes a kde nie. ja co som citala o masazach tak tam teda neboli taketo vecia popisane 😕 a tiez naucia pesnicky 😉 ale tusim az od 8t... my sme ho ukoncili v aprili a malu nasirujem kazdy den 😵

niki dava zabrat, lozi ako naozaj,postavi sa pri vsetkom za co sa da vytiahnut na nohy a zaujimaju ju hlavne "zakazane" veci 😅

vecer sme mali radnu burku,aj hrmelo a blesky boli tiez 😕

peknu nedelu prajeme 😉

mona12071
6. jún 2010

@newyorkgirl my sme to mali tiez nam nic nezaberalo skusila som vsetko na koliky aj sa pekne vikakal poprdkala aleaj tak plakal az nakoniec mi v lekarni poradili -COLIEF je to malinkata flasticka a stoji 10 libier ale po prvom pouziti som mala klud a to nosenie poznam a ked som ho polozila plac a oci ako trnky potom som skusila zavazanie do perinky tej klasickej bielej aby nemohol vitiahnut rucicky a beho par minutek spinkal aj bez nosenia a odvtedy to tak robime inak mi ani nezaspinka ale takto sme sa trapili asi mesiac bola som uz unavena na zaciatku pekne zaspinkala a po 2 tyzdnoch len nosit a ked zaspal a polozila som hore bola som unavena ,nevispana a toto nam pomohlo 😀 😀 😀 😀 😀 a konecne som mala cas aj nieco porobyt v dome 😀 skus to

inak vitam tu nove tehulky zelam vam bezproblemovy a rychly porod 😉
vcera sme boli pri mori bolo nadherne a malicky stale len spinkal 😀

mihouk
6. jún 2010

@kvietocek7, no nas polsky povedal, ze je to bud crevna viroza, alebo zubky. Ked ma videl sa priblizovat s calpolom v ruke, tak uz sa aj dekoval, ked sme ho donho dostali, tak to vyvratil. Teraz mi uz neveria ani vigantol si odomna nechce zobrat. Hlavne ze to uz mame za sebou.
Inak keby Maxim lozil medzi nami, tak to neveim, spat na jedno oko by som nezvadla, uz teraz som cela dolamana, lebo spava ako kristus do kriza. A nasa najnovsia vec je, ked sa mu nieco nepaci, tak normalne zacne vrestat.. 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre