Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
30. sep 2010

@elixia aha, paleni zahy, to jsme mela 2x 😅 , ale ze to maji i deti 😲 ☹ a ty koliky to je zacpa?

elixia
30. sep 2010

@cutce to palenie zahy bolo myslene u tehotnych zien, tie to casto mavaju (mna to chvalabohu obislo). Deticky mavaju reflux, ked sa vlastne cast potravy vracia spat, babatko vlastne grcka casto...babatka nemaju dokonale vyvinuty zvierac medzi pazerakom a zaludkom, ten sa nauzavrie uplne,ked sa potrava (mliecko) dostane do zaludka a tym padom sa cast mliecka moze vratit spat..
Moj manzel ma tzv, kyselinu, teda tiez mu ten zvierac nefunguje stopercentne a do pazeraka sa tak dostava zaludocna kyselina, ktora sposobuje to 'palenie zahy'..

Kolika je 'nafuknute brusko' ked sa babo nemoze vykakat, moze sa nahltat vzduchu pri papani, ten mu potom nafukne crievka, nevie sa ho zbavit a boli ho to chudatko. Priciny ale mozu byt aj ine.Kolikove bolesti su vlastne take krcovite bolesti, odtial je to asi odvodene...

cutce
30. sep 2010

@elixia moc moc dekuju za vysvetleni, no Andyho mamka rikala, ze Andy kdyz byl malej tak vsechno zvracel, takze se mam asi na co tesit 😒

mickey85
30. sep 2010

ahojte baby, tak my stale nic 😀
@elixia ja som bola vcera u midwife a povedala, ze teraz ma bude chciet castejsie vidiet, dala mi termin na stredu, ale povedala, ze dufa, ze nebudem musiet prist 😉 ze uz bude po tom.....no neviem, neviem.
@hrozienko11 si myslim, ze tie midwife maju viacej skusenosti s porodom ako doktor, ale ak budes mat komplikacie, tak urcite zavolaju doktora, to sa neboj 😉
@luciebx tiez suhlasim s tebou, tu to je take pohodove, mozes si cele tehotenstvo uzivat- ked je vsetko v poriadku 😉 Nestresuju ta zbytocnymi kontrolami atd. ale vraj sa to ide zmenit aj na SR, uz nebudu chodit tak casto na kontrolu a do nemocnice len rizikove tehulky, ostatne k svojmu obvodnemu dr.
@hathor1231 to su super spravy, ze mala pribera. Drzim vam palce, nech to tak pokacuje! Dost ste sa natrapili, tak uz nech je len dobre 😉
@mikailla kedze si v nemocnici len par dni, {ak je vsetko v poriadku-po24hod ta pustia domov} tak ti toho vela netreba zobrat. Ja mam zbalenu taku jednu prirucnu tasku. Hlavne hygienicke potreby pre teba, nejake oblecenie, v com pojdes domov a par veciciek pre babatko. Pyzamo a zupan som si tiez pribalila.

elixia
30. sep 2010

@mickey85 hm,tak vidis,vsade je to ine...ja som sa s mojou tiez lucila,ze sa skoro uvidime u nas doma (ma nas prist pozriet po porode), ale skoro to nakoniec nebolo 😀 Aj ti vysvetlila ako budu dalej postupovat ak neporodis do terminu?

mikailla
30. sep 2010

@mickey85 - dakujem 🙂 neviem ci mam zupan kupit,ci nie,nepouzivam to ale ak mi bude treba kupim 😖 😖 😖 a naberem si jedla hehe,kedze sa moze papat pocas prvej doby,nech mam silu 🙂 A ak Ti nezacne sam porod budu ti ho vyvolavat injekciami ako na SR ?

mikailla
30. sep 2010

@elixia - midwife ta pride pozriet po porode z dobrej voli alebo sa to robi ? 😉

hathor1231
30. sep 2010

@mikailla stuple do usi chyali 😀 zupan si urcite zober 😉

@elixia mne na zahu dal gp gaviscon (tekuty) dala som si ho az ked bolo fakt zle a hned pomohol 😵 je vhodny aj pre tehule 😉 a dedicny netusim ci je,ale svojim sposobom ho moze mat kazde dieta lebo este nema traviacu sustavu ako okolo toho 6teho mesiaca. ma to tam otvorene a teda moze vybehnut vsetko... po 6m. sa to upravuje. tiez ked prejdes na prikrmy,tak to prejde lebo strava je tuhsia... my sme mali tichy reflux,takze negrckala ale ostalo jej to v hrdielku a hnevalo ju to tam. ked sa to spojilo s plakanim tak nahltala vzduch,dostala koliky a zase jej vybiehalo,takze kolotoc 😝 take mimuska treba nechat co najmenej aby plakali... poviem ti,prvych 7m bolo s nou na samovrazdu 😝 plakavala som s nou co som uz nevedela co mam robit 😔 a ked som si poplakala,tak som mala zase silu na dalsie 4-5dni a ked sa to zase nazbieralo,tak sme si poplakali 😒
jej tu nerobili nejake extra testy lebo na gastro sme dostlai app az ked uz bolo potom a teda len hadali... na sr som jej dala urobit sono bruska, testy na potravinovu alergiu aj clekovy krvny obraz a vyter. vse bolo vpohode,len potrebuje viacej B a C vitaminu,tak som jej kupila vitaminy 😉 zeleniny a ovocia papa vela,jedalnicek ma pestry ale ked mas raz obmedzenie v strave,tak to 100% nebude nikdy 😒

mala mi haja,som poupratovala 😉 varit este neviem co budem 😅 ale mam 4h cas na premyslenie...

chcem malej kupit novy kocik 😀 takze dajte 😉 uz nieco spratnejsie pre vacsie deticky,najlepsie 3kolku, aby to malo (alebo sa dalo dokupit) footmuff,raincover,tasku netreba. s nasim som spokojna ale aj tak budeme jeden kupovat aby som mala doma na sr nejaky aj s autosedackou az to netrepem...

hathor1231
30. sep 2010

@mickey85 dakujeme 😉

elixia
30. sep 2010

No tie stuple som uz pocula, aj som si normalne zbalila 🙂

@hathor1231 no ja by som asi tiez s nou plakala,musi to byt hrozne,ked vies ze trpi a nevies,nemozes pomoct...ach jaj, nas toto vsetko este len caka.
100% mozno nebude,ale tak hlavna vec,ze sa to upravilo, ved by to mohlo byt aj horsie..
Ja som sa prave pustila do varenia, to je moja jedina uzitocna cinnost za cely den 🙂

Prave som pozerala nejaku relaciu na STV2 a vraveli tam,ze deticky dedia aktivitu hlavne po otcovi,teda ak je tato sportovec, aj deti budu viac aktivne..tusim som konecne pochopila,preco sa nase tak malo hybe uz v bruchu 😀 😀 Budu s tatom gaucing pestovat 😀

mickey85
30. sep 2010

@elixia ne zabudla som sa na to opytat, ale v sobotu by sme mali ist do nemocnice, ide nam to tam poukazovat, tak sa jej opytam 😉
@mikailla kup si taky tensi zupan pre istotu, kedze rodis v novembri, aby ti nebolo zima a nezabudni aj hrube ponozky. A jedlo uz mam aj ja zbalene a dzusiky 😉 Neviem ako vo vasej nemocke, ale v nasej su vraj aj obchody, kde sa da vsetko kupit, keby nieco...kupis tam uteraky, drogeriu atd. takze aj ked nieco zabudnes, bude to tam a mozes poslat mm, aby to siel dokupit. No s vyvolavanim neviem ako to je, ale vraj kontroluju krcok, ktory podrazdia a tym by sa to malo vyvolat 😕 uvidime, ked budem vediet, dam info 😉 A midwife, by mala chodit tyzden az dva po porode k tebe domov.

elixia
30. sep 2010

@mikailla vedela som,ze health visitor by mal prist..ale neviem kto to je 🙂 A midwife ma prist pozriet ci je vsetko ok, ci si vies poradit s kupanim,prebalovanim a takymi vecami...netusim,ci sa to robi vsade rovnako, tu nam to takto vysvetlili..a ze bude chodit dovtedy,kym si nebudes ista,ze vsetko zvladas.

anjelicek26
30. sep 2010

Tak ja neviem, ci som len nasrata, alebo len rozcarovana...

dosli sme k lekarke, s tym, ze ockuju az 12:30 (na papieri o dvanastej, ale dobre), tak ze mame pockat... v cakarni bolo malo ludi, mamina s 1 rocnou dcerkou a ich babka, jedna mlada zena, pani s 3-rocnymi dvojickami chlapcek + dievcatko... no je tam taky stolik na hracky, tak dvojicky sa sli hrat, malej nieco spadlo, tak ju matka surovo strhla za ruku od stola, ze tu si sadnes a hotovo. No kukala som ako puk... mala si dala dolu okuliarky, ze ich nechce...mama na nu zacala vrieskat, nech si ich okamzite da na oci a treskla ju po hlave... mala sa rozrevala a hodila ich na zem... zasa dostala po hlave...bracek ich zdvihol a podal, tak mu mama vravi,ze dostane sladkosti. ze ho lubi...a malej,ze teba nelubim... a stale po nej vrieskala, nech si da tie okuliare... Ludia moji, ja som na to kukala ako jelen, nikto nereagoval, tak mi praskli nervy (alebo ma chytila uzasna odvaha, ja som v tomto posero), som jej povedala, nech to decko okamzite prestane fackovat, ci si mysli, ze tym nieco vyriesi A ona, ze co sa staram, ze su to JEJ deti, ze si mam pockat, kym vyrastie to moje... som ju zrusila, ze moja 4 rocna podobne vystupy zvlada dokonale, ale nemam chut ju za to fackovat a ci si mysli, ze jej dcerka prestane vrieskat, pokial ju ona bude za to este aj bit

Ta mlada zena, co sedela za mnou, tiez povedala, ze jej sa to nepaci, mamina s dietatom len kukala a nepovedala nic... vtedy vysla sestricka a zaklincovala to, ze mame byt TICHO, ze toto je cakaren - a ku mne, ze su to JEJ deti (tej pani) a ze si teda ona za ne zodpoveda, ze mna do toho nic.

No nasrata som bola strasne, lebo som ocakavala trosku viac podpory, ale OK... dievcatko sedelo stocene na stolicke a len plakalo... aspon mu mama dala pokoj. Ale dokedy Ked toto robi uz na verejnosti, ake je to doma

anjelicek26
30. sep 2010

Babule len mi povedzte, cim sa takejto osobe najblizsie mozem povyhrazat...polícia?socialka? Mne tej malej bolo tak luto ☹

hathor1231
30. sep 2010

@anjelicek26 tak to je zaujimave,co som ja pocula,tak decka sa na verejnosti nemozes ani dotknut lebo hned socialka na teba za tyranie 🤐 a asi to vyzrea,ze to chuda dievca je naviac a maminka ma rada len jej bradceka 😔

@elixia tak neviem,ci zrovna aktivitu zdedila po otcovi lebo ten neprejde peso ani 3minuty ku kamosovi 😝 ale aktivna je riadne,az moc. a ked sa prida aj ginny,tak je tu blazninec a vsetci maju viacej energie ako mamina 😝
a prajem ti,nech si maleho len uzijes a nemas problemy 😉
ja si myslim,ze kazde ma nalozene rovnako- niekto ma hrozne dieta ako drobca a niekto ma anjelika a potom sa ako starsie vymenia 😉 takze ja dufam,ze uz sme si vsetko vycerpali 😀

ja som hodila harmonikove zemiaciky (nakrajane a naplnene slaninkou,cibulkou,klobaskou a posypane syrom) uz sa pecuuuuu 😵

cutce
30. sep 2010

@anjelicek26 teda ja bych asi taky nevydrzela byt zticha a je pravda, ze tady se deti bit nesmi, se divim, ze ta sestricka byla na jeji strane a uzemnila tebe. Bych se asi pustila i do te sestricky 😅

elixia
30. sep 2010

@hathor1231 to v telke tvrdili, ktovie co to zas za vyskum a na kom ho robili 🙂

Tie zemiaky zneju fajn, len sa nam uz klobasa minula,sestra ide domov o mesiac,treba doplnit zasoby 🙂 Ja som dnes toto skusila: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6142

anjelicek26
30. sep 2010

@hathor1231 - to napadlo aj mna, mi prislo, ze z tych dvojiciek je len maly ten "super" a na dievcatko bola taka zla... boze mne je z toho tak smutno... take zlate deti...co by niektori za ne dali a ju otravuju a bije ich 😖

@cutce - ja v tomto nie som az taka drzka, si v anglictine este vsetko nevydiskutujem tak ako by som chcela a ostatni len kukali ako puci... ach jo...chudak dieta proste...

A keby viem, kto to je (ze som sa ja nepozrela na meno, ked ich volali, proste blba), tak na tu socialku zavolam...ale ci nieco spravia pre par faciek?? Ja neviem..

hathor1231
30. sep 2010

@elixia to vyzera dobre,ale nie pre mna 😀 ja maso ee,len kuracia... mara robi z kuracich prsicok. rozmele ich,da farebnu papriku,hrasok,cibulku... a upecie v trube, chuti to ako prava sunka 😉 ja ani tieto zemiaciky nebudiem,budem vyberat maso odtial 😀
iba ak by nebol mara jej otec 😀

elixia
30. sep 2010

@hathor1231 jaj, nemozes ci nemas rada? Ja robim z morcacieho...
No vies, vravi sa,ze iba matka je vzdy ista 😀 😀

kivec
30. sep 2010

@elixia - no mne robila druhy sweep o 2 dni. Ale ja som uz vtedy bola 9 dni po termine.

hathor1231
30. sep 2010

@elixia ja som 10rokov nejedla vooobec ziadne lebo som z neho grc...a, potom som zacala kuracie prsicka lebo tie nemaju taku chut a dam si ked citim,ze potrebujem,inak som jedla ryby 😉 ako som ostala tehu,tak bola moja oblubena anglicka opecena slaninka 😝 a grilovane masko, po tehu to preslo a zase len kura,i ked negrckam,ale uz len vona mi vadi... ale marovi varim akekolvek 😉 ked robim polievky s masom,tak mi vyvar nevadi,ale maso nezjem 😉

na mimibazar chodim aj ja na inspiraciu 😉

kivec
30. sep 2010

@anjelicek26 - to je strasne smutne, co pises o tom dievcatku. ☹ Bohuzial, tyranie deti a domace nasilie je v tejto krajine zufalo rozsirene.
Socialka riesi deti az ked su ohrozene na zivote a aj to niekedy nestihnu a stava sa, ze to dopadne tragicky. Mne priada, ze tu je uz cela spolocnost nejaka ,,pokazena". Tie tyrane deti potom casto robia to iste svojim detom a takto sa to prenasa z generacie na generaciu. Je mi z toho strasne smutno. ☹

elixia
30. sep 2010

@kivec tak to si ma aspon trochu potesila..

@hathor1231 mimibazar je super, vzdy ked neviem co varit, tam chodim. Sranda,ze vyvar v pohode,aj varit mozes, ale papat nie 🙂 Vy to budete mat v rodine, tu stravu 🙂

Vezmite si, kolko deti tu ma deti...tehotenstvo teenagerov je uplne bezne, uz sa nad tym nikto nepozastavuje..no a kam to asi tak moze dospiet? Ved 16-17 rocne deti maju este problemy sami so sebou, nie ze zakladat rodiny a byt za ne zodpovedni...Dalsia vec je, ze je to ina mentalita ako u nas. Oni nie su ani zdaleka tak rodinne zalozeni ako my...maju ine hodnoty a priority. Iste,cest vynimkam, ale vo vseobecnosti je to tak. Toto vsetko len speje k tomu,ze to tu vyzera tak ako vyzera....bohuzial 😒

slniecko77
30. sep 2010

@luciebx @dadulka2000 dakujem vam obom za infosky a pozitivne myslienky 😵
dadulka presne tak si porod predstavujem, bez natrhnutia, rychly 😀
porod do vody sa mi velmi pozdava, okrem toho, ze som vodny zivel, tak by mali byt mensie bolesti, viem, ze su tam nejake obmedzenia, ja mam momentalne placentu nizko (ale nie previu nastastie), preto mi budu robit treti scan v 36tt...dufam, ze sa posunie tam kam ma a nevyskytnu sa nejake komplikacie, aby som mohla rodit do vody 😉

kivec
30. sep 2010

@elixia - Plne s tebou suhlasim. Ozaj a drzim palce na druhy sweep. 😉

elixia
30. sep 2010

@kivec dakujem moja, sice dufam,ze to az tam nezajde,no v to som verila aj pred prvym🙂 Boli sme v obchode,normalne tam a spat tak pol hodiny,dnes hodinu a pol! 😀 Maaaam dost 😀

luciebx
30. sep 2010

tu v uk se klistyr nedela.. jim to pripadne barbarsky.. a hlavne ja zadnou krev nemela.. ja sem se ani nenatrhla.. a hlavne jak porodis lezes ven na luzko aby vylezla placenta.... ja zupan nepotrebovala.. vsak jdes

luciebx
30. sep 2010

@mikailla jinak mam fotky v albicku se mrkni.. ja tam krev nemela.. proste pohoda.. jinak s tou hudbou.. no nevim me to slo rychle a hlavne sem nejak nevnimala co se deje okolo pac sem se soutredila na tlaceni.. klistir nedelaji v uk.

mikailla
30. sep 2010

@mickey85 - dakujem 😉 😉 Tak ja si kupim ten zupan 🙂 u nas som nevidela v nemocke ze by tam bol taky obchod,ale vezmem si trocha priklad zo slovenskeho zoznamu 🙂 a kolko plienok mas zbalenych do nemocky ? fuha ze podrazdia krcok maternice znie to "skaredo" 😅 😅 😅 @elixia - fakt si si zbalila tie stuple do usii? 😀 😀 myslela som si ze to bol for 😅 😅 😅 tak to by ma ani nenapadlo,ze midwife sa bude este po porode zaujimat o mna 😕 @luciebx - klistir by mohli zakazat aj na SR 😒 😒 ale predsa len porod do vody a ked tam cosi "ujde" je ine,preto som myslela ze ho urobia... 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre