Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
23. nov 2010

@kivec ale kde, vraj nam pride pozvanka na kontrolu..ale aspon sa opytala,ci mame nejaky problem 🙂

kivec
23. nov 2010

@anjelicek26 - Ja viem, nezavidim ti. Ale aspon ze nebyvate v busy meste.

kivec
23. nov 2010

@elixia - No nam dali spolocny appointment, pre mna aj pre baby. To je pekna otrava sa trepat na dva razy a aj to na 5 minut aj s cestou.

anjelicek26
23. nov 2010

@kivec - no ved hej, zasa na druhej strane byvame niekde, kde si lisky davaju dobru noc... no ale neva.. zvykneme si... uz len rok a 9 mesiacov a ide sa domooov 😅 😅 😅

mrk11
24. nov 2010

@elixia nam tiez dali spolocny appointment, mne odmerala tlak, spytala sa ma, ci nemam depresie, rovno mi nakazala vybrat si tym antikoncepcie. Malu pozrela tiez, ale to bolo - klby, posvietila do ociek, myslim, ze odmerala obvod hlavickym prehmatala brusko a to bolo vsetko. A plus mi nakazala prihlasit malu na prve ockovanie, tak som si na recepcii vypytala termin. Trochu ma to zmiatlo, lebo som si myslela, ze toto maju nejako v systeme pod kontrolou a keby mi to zabudla spomenut, tak urcite doteraz cakam na papier na ockovanie.

mrk11
24. nov 2010

@mona12071 my tiez, som zvedava ako Davidko podrastol

mona12071
24. nov 2010

@mrk11 my sme to mali tak isto aj ja som musela som sa objednat na recepcii a hned mi dali antikoncepciu tak som si dala teliesko ale nikdy v zivote este ☹
no mala uz musi byt taka velka slecna nemozem sa jej dockat 😉

elixia
24. nov 2010

@kivec @mrk11 ja nechapem naco sa tu hraju na takych dolezitych,ze poslu papier,ked nakoniec to bude 5 minut ako pise kivec...mohla vcera pozriet aj jeho,predlzilo by sa to o dve minuty maximalne 😀

Joj,my mame nejake urevane obdobie....reve jak pavian kazdy den a ja netusim preco..nie je to sice rev v kuse,ale take nespkojne mrncanie striedane s placom..no hroza, absoutne nic doma neurobim,lebo ho stale mam na rukach alebo sme vonku,ked chcem,aby spal...To len tak som sa prisla postazovat 😀 Este aj notebook sa mi pokazil,pre istotu mesiac po tom ako skoncila zruka...tusim,ze sa dnes vsetko vyraba aby to akurat tu zarucnu dobu vydrzalo a potom mozes kupit nove.. 😒

elixia
24. nov 2010

@mona12071 po akom case od porodu ti dali teliesko? Lebo mne vcera povedala,ze az 12 tyzdnov po porode mozu..tak neviem,ci to zas nejaka ich policy 😒 A este predtym musim ist na ster, k sestricke pravdaze...teda dalsi appointment...no comment radsej 😒

mona12071
24. nov 2010

HEJ AJ JA SOM MALA ster robis si ho sama na toalete a musis vystihnut appoitment vtedy kedy mas ms co je na palicu a skoro nemozne mna isla objednavat moja gp ,tak som si zasla o jedno poschodie hore a tam bolo planovane rodicovstvo a spytala som sa kedy maju termin a ze dnes im jedna odpadla ale musim mat ms a ja som mala takze to super vyslo tak mi spravili ster a aj dali teliesko ale nikdy v zivote aj kamaratka to mala az rok myslela ze sa to zlepsi nakolko oni to hovoria a nezlepsilo ms som mala asi co 5 den a vraj to je normalne az do pol roka ale ona to mala aj rok tak si to tiez dala prec mna to znervoznovalo bolel mna stale bruch no hruza a dala som si to prec a teras som na tabletkach a nemenila by som .a este ako mna premluval nech si to nedavam prec ze je to normalne a ked chcem mozem mat aj tablety aj teliesko ked nechcem ms no nenormalny a poviem ti ze som mala aj neziaduci ucinok naladovost vsetko man rozhodilo ako keby som bola tehotna tak som sa spytala ci je to mozne a on mi vravi to urcite nie tak som mu ukazala na brozure neziaduce ucinky a pozeral na mna jak puk ze to tam je 😅

elixia
24. nov 2010

@mona12071 no to si ma velmi nepotesila 😒 ja chcem to nehormonalne,ty si mala ake? tabletky som brala 8 rokov,uz nechcem ziadne hormony,tak preto som myslela,ze toto je najlepsia moznost...

janinek
24. nov 2010

@anjelicek26 My kupovali tady http://www.tyres-pneus-online.co.uk/ Prislo to behem par dni, myslim, ze z Holandska.

kvietocek7
24. nov 2010

ahojte babenky
no doooobre ze tu o tom kecate teda o tej antike
@mona12071 a @elixia, lebo ja tiez dumam nad tym telieskom ale nikto kto by mal s tym skusenost.Tiez nechcem nic hormonalne,obavam sa tej chemie tak som uvazovala nad tym telieskom.Citala som ze ked to sadne je to dobre a ked nie tak to je len ostara.A vraj este aj trci nejaka nitka ci co,teda nieco ako ked sa pouziva tampon.To by mi asi vadilo,stale by som bola nervozna ci to tam mam ci nie a take blabla..Mam tiez kamosku,jej ked to zavadzali tak im tam dokonca odpadla a museli ju tam kriesit,takze to ma tiez nepotesilo.

@mona12071 ak sa mozem spytat,ake beries tabletky?

anjelicek26
24. nov 2010

@janinek - diky moc, posuvam to drahemu, nech sa postara a vyberie 😅

No a mam este jednu otazku - ako sa povie stuzovac slahacky a zelatina? Potrebujem na piatok upiect kolac do skoly,... teda minimalne tu zelatinu, bez toho to nejde... ak nezozeniem, musim robit tortu a som lenivaaa tentoraz 😅

monika.c
24. nov 2010

ahojte dievcata,ja sa idem pochvalit,Laurinka ma uz 2 zubky dole,je to taky maly zubacik nas 🙂
@elixia a to nehormonalne teliesko je ake?lebo ja co poznam,vsetko je hormonalne,len ide o to,ci 2 zlozkove alebo 1.ja mam implantat pod kozu a teda neviem,ci budem spokojna,aj ja krvacam skoro kaze dva tyzdne,mam ho sice len mesiac a pol,tak cakam,ako to bude pokracovat dalej a tiez sa mi nejako chudnut nedari,co moze byt tiez antikoncepciou,no ale idem zacat behavat,tak sa to hadam trochu pohne smerom dole,lebo uz som z tychto mojich kil navyse nestastna ☹
inak dievcata,sportujete niektora s kocikom?potrebujem poradit,ktory kocik bude lepsi jane slalom ci quinny speedi,oni su v podstate rovnake,ale ak mate nejake skusenosti,budem rada,ked poradite.chcem s kocikom chodievat behat a potom na jar aj korculovat.
@anjelicek26 to ti verim,ze sa bojis tu soferovat na letnych gumach,ja som to absolvovala minuly rok,u nas bolo snehu len malicko aj to mozno len zo dva dni,ale tito soferi su tu proste,no nejako indisponovani ked vidia kusok snehu na cestach a preto je ozaj opatrnost na mieste,ja tiez radsej ak nebudem musiet,autom radsej nepojdem,lebo ako baby pisali,nemusis spravit ty chybu,ale iny sofer a uz je nestastie na svete 😒 ale ako hovorim,oni su tu zo snehu hotovi,takze chodievaju min.20 ,aspon moja skusenost z minuleho roku 😲

anjelicek26
24. nov 2010

@monika.c - ja mam slalom a chodim s nim korculovat, uplne v pohode. Vraj je speedy nekvalitny a rychlo sa rozhega, to som pocula ja... citala som o nom celu diskusiu... No a korculujem tak, ze Max priputany vo vanicke v kocari, Saska na buggy boarde s helmou a ideme, funim ako slon 😅

No a k snehu - radsej mat tie zimne gumy. Lebo zasa nemusi do mna nejaky d.ebil vrazit, staci ak dostanem smyk a omotam sa okolo stromu. A aspon toto riziko tym znizim, ak budu zimne. Fakt ani bohovi na letnych (odjazdila som tak v dobrej viere prvu polku minulej zimy, lebo sa mi na Eos nepodarilo zohnat zimne gumy v normalnej cene)... tak som potom aj tak vysolila pekne 650€ za gumy, lebo to inak neslo. Par krat som sa skoro niekde prizabila.

cutce
24. nov 2010

ahojky
@mona12071 @elixia ja jsem slysela, ze antikoncepce je pekny svinstvo
@monika.c @anjelicek26 moje kamaradka byla na bruslich s kocarkem a predni se ji seklo, ted tam ma kov v ruce jak si ji spatne zlomila ☹ , tak jen opatrne

mona12071
24. nov 2010

@elixia
@kvietocek7 tak ja som chcela najprv nehormonalne ale dr mna stale presviedcali nakolkoja som mala predtym silne ms a aj bolestive a vraj nehormonalne sa doporucuju vtedy kedy zena nema problemy s ms pretoye pri tomto teliesku je to bolestivejsie a aj silnejsia ms tak hned mi povedali ze nie a ked si mam predstavit ze ju mam este silnejsiu ako pri hormonalnej tak to uz neviem .beriem teras Microgynon

viem ze kazda atikoncepcia je hnusna ale ja nemam na vyberpo cisarskom a nechcem riskovat otehotnenie do 2 rokov
a viem ze som nebola sama co mala taketo problemy suseda mala rok a dala si to vybrat a taktiez mam este jednu znamu .NO A GABIKA mala nehormonalnu a mala taketo problemy lebo ona nemoze nic s hormonami nakolko mala s tabletiek strasne migreny ale povedala ze uz nikdy v zivote teras su na kondomoch minule sme sa o tom bavili ze uz konecne sa neboji kedy a kde dostane ms a to ju stale ukludnovali ze telo po porode sa davadokopy a to trva preto krvaca ale jak to trvalo rok sekla s tym a ja som vydrzala 3 mesiace tie bolesti z ms mat skoro cely mesiac mi za to nestalo
ale skuste to vybrat si to mozete kedykolvek je to zadarmo tak nic nestratite

stropec
24. nov 2010

@kvietocek7 takze si bola spokojna s tymi vitaminmy? chcem nejake kupit a neviem sa rozhodnut ktore. No ale uz nejake vyberiem 🙂

elixia
24. nov 2010

@mona12071 asi tak,vyskusam a uvidim..ak nebude dobre,dam si ho vybrat. Este sa chcem opytat, boli to zavadzanie? Velmi? 😀
no ja som tiez po sekcii,ale aj keby som nebola, dalsie babo tak skoro neplanujeme 😀 toto sa mi zdalo fajn ako dlhodobe riesenie, tak uvidime..

monika.c
24. nov 2010

@elixia dakujem za vysyvetlenie a ja som si vzdy myslela,ze je len hormonalne 😒

hrozienko11
24. nov 2010

ahojte,ja len tak na rychlo. po takmer troch tyzdnoch sa mi konecne ozvali a za dva tyzdne mam appointment s midwife. tak som velmi zvedava,kedze to bude zas niekto iny. a zajtra ma caka to sono. uz teraz mi je z toho zle 😖

mrk11
25. nov 2010

@hrozienko11 neboj, dopadne to vsetko dobre. Eli ti drzi palce, zase zubana nespala, ja som totalne z nej vypluta.

elixia
25. nov 2010

@monika.c ja som tiez nevedela,ale v nemocnici som dostala taky letacik,kde boli popisane jednotlive formy, vyhody,nevyhody a tak...sice nepoznam nikoho,kto by s tym mal skusenost,no mozno to jeajj dobre,ze nebudem uz vopred nastavena,ze to nebude dobre....

@mrk11 ja tiez,sice nie zuby,ale tiez nevladzem ani zit 😒 Hodinu spal,hodinu bol hore..celu noc...

mickey85
25. nov 2010

@elixia my sme to mali presne ako pisala @mrk11 mali sme spolocny appointment s Davidkom, najprv sa pytala na mna, na kojenie atd. aj na antikoncepciu- odporucala zatial kondom. potom pozerala maleho - klby, posvietila do ociek, odmerala obvod hlavickym aj jeho, prehmatala brusko,chrbticu. Na to ockovanie, nam vraj pride domov papier, do dvoch tyzdnov, ale ja som jej povedala, ze o 3 tyzdne ideme na SR, tak sa isla kdesi informovat a potom prisla s papierom, ze ak mi do dvoch tt nepride pozvanka, ze mam prist sama a zaockuju ho 😉
@monika.c gratulujem k zubkom 😉 Ako to znasa...ma horucky, je placliva?
@anjelicek26 my sme tu mali minuly rok poriadnu kalamitu kvoli snehu, same buracky, normalne ani chlieb v obchodoch nebol, ze brutal-vsetko prazdne lebo zasobovaci sa nemali ako dostat 😕 My sme tiez nemali zimne kumy, ale mm dal na kolesa take ponozky adrzalo to dobre, ale tie sa daju pouzivat len na sneh a nie na poladovicu.

mickey85
25. nov 2010

@elixia a inac aj na slovensku je to tak, ze az po troch mesiacoch po porode ti moze aplikovat to teliesko 😉

hrozienko11
25. nov 2010

@mrk11 dakujem 🙂 celkom som to zvladla,len teraz dva tyzdne cakat,ze co povie doktor. male stale tlaci na oblicku,aj ked ma to az tak velmi neboli.

kvietocek7
25. nov 2010

@stropec my sme nemali ziadne vedlajsie ucinky a detickam to chutilo,teda nemali sme problemto spatat 🙂

adoracion
25. nov 2010

a nepomyslali ste na antikocepcnu injekciu depo provera ja to beriem uz skoro rok picha sa to kazde tri mesiace, a celkom v pohode sice az na to ze som pribrala dost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre