Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

katkanova
31. okt 2013

@anjelik0912 Klystir nedavaju, midwife mi to vysvetlila tak ze podla toho kde sa nachadza stolica vedia urcit ako hlboko je zostupene babatko, je to pre nich uzitocna info navyse a preto od klystirov uz davno upustili, tes sa ;)

kachnik22
31. okt 2013

@peta10141014
Rodila jsem v cervenci. Musim rict, ze service byl supr, vsichni hrozne moc zlaty. Dokonce jsem mela jako prvni midwifku Cesku, Janicku. Porod mi trval 36 hodin, takze se tech midwifek u me vystridalo dost, ale vsechny byly moc mily. Rodis v Carmen suite nebo Delivery suit? Ja zacla v cs, kde ti neposkytujou epidural, ale pac jsem se dlouho vubec neotvirala a porod trval takhle dlouho, tak me presunuli dolu na ds a pichli epidural. Behem porodu mi vyskocila vysoka horecka a malymu taky diky infekci. Kvuli infekci jsme museli zustat v nemocnici 5 dnI, ale pokud je vsechno v poradku, tak muzes jit domu hodne brzo po porodu, ale doporucujou zustat 24 hodin. Na pokoji jsme byly 4 a kazda postel ma kolem zavesy, takze muzes mit I malinko soukromi. Pac byl cervenec a zrovna 30ky, tak bylo na pokoji sileny vedro a po par dnech jsem myslela, ze me z toho dusna a vedra trefi. Ale strali se o nas vyborne, niceho se neboj!

anjelik0912
31. okt 2013

@katkanova no do riti tak to je teda super 😒

kachnik22
31. okt 2013

@anjelik0912
Ja mela z celyho porodu nejvetsi strach, ze jim na...u plnej kybl, kdyz nedavaj klystir, ale zaprvy se telo vetsinou pred porodem tak nejak samo vyprazdni a za druhy pri porodu tam stejne nevidis a je ti to jedno. Neverila jsem tomu, ale je to tak. To na nejaky to h...o uplne zapomenes.
Je pravda, ze jsem ty 2 dny stejne hlad fakt nemela 🙂))

janinek
31. okt 2013

Ja teda rodila jinde, ale take ve vedru, pokoj jsem mela pro sebe, okna na jednu stranuu jen, dvere zavrene a nedovolily mi otevrit okno, ze aby na malou netahlo, bylo tam k padnuti, otvirala jsem porad dvere na chodbu aspon, protoze se to nedalo.

kachnik22
31. okt 2013

@janinek
Ja dostala po 4 dnech vedro-nemocnice-zaves-klaustrofobickej zachvat, ze jsem myslela, ze me slehne, pokazdy kdyz chtel manzel zase zatahnoutten zaves! 🙂 Ale na personal jak pri porodu tak na poporodnim nemuzu rict vubec nic spatnyho. St. George hospital neni z nejkrasnejsich, ale prej jejich porodni a poporodni oddeleni je nejlepsi v Anglii. Ale nemocnice opravdu moc krasna neni

veronila
31. okt 2013

Ja jsem byla s porodem taky celkove spokojena, urcite veci bych sice uz chtela jinak, ale to jsem v te dobe nevedela. Midwife co me rodila byla fantasticka a vsechny na porodnim taky. Na poporodnim jsem se sice srazila s blbkou, ale dalo se to prezit...
@kachnik22 ony ty vsechny nemocnice tady vypadaji stare a omsele - tchanovi delali v city quadruple bypass a ja jsem nemohla uverit svym ocim, ze je to tam vedouci svetove pracoviste... 😅

janinek
31. okt 2013

Tak v Anglii, dokud se neco fakt nerozpadne a funguje, tak to nechaji. Ale treba moji soukromou nemocnici loni celou predelali a je to fakt pekny a cisty ted.

kachnik22
1. nov 2013

@veronila
Veru, to mas pravdu. Moje mamka navic dela v nemocnici v Budejcich a ta patri k tem nejlepsim a nejlip vybavenym, takze kdyz to srovnam s anglickejma, tak se neprestavam divit. Mne hlavne prijdou tady ty nemocnice takovy spinavejsi nez u nas. I muj drahej Brazilec si toho rozdilu vsimnul a vsude vypravi, jak v Cechach mame krasny nemocnice 🙂)) Na druhy strane, kamaradky, co rodily v Cechach, mi rikaly, jak si jich na porodnim moc nevsimaj a doktori I sestry nadavaj, kdyz je nejaka rodicka trosku hlucnejsi 🙂)

kachnik22
1. nov 2013

@janinek
To souhlasim 🙂 V privatni nemocnici jsem zatim nebyla, ale vim od znamejch, ze je to urcite rozdil. Co mi tady hodne chybi, je gynekolog! Ty gp obvodaci mi nekdy prijdou docela tupy. Navic, v my ordinaci vidim pokazdy uplne jinyho doktora, takze kdyz se me ptali v nemocnici na jmeno myho doktora, tak jsem jim ani zadny nemohla dat 😒

anjelik0912
1. nov 2013

@kachnik22 tak hej ale chcela by som priatela pri sebe a to by bolo dost trapne...

kachnik22
1. nov 2013

@anjelik0912
Ja ho tam mela a rekla jsem, ze muze stat jenom u my hlavy, aby tamnevidel 🙂 Pres to bricho fakt neni nic videt a uprimne nevim, jestli jsem se po.... nebo ne

bubicatko
3. feb 2014

ahojky dievcence, chcem sa opytat mate niektora skusenosti s porodom s entonoxom=rajsky plyn, je to mozne v uk? a ak ano doplaca sa nieco?

easly
29. mar 2014

Ahojte- rodila som tu 3x a super vsetko ako malo byt , krAsne spomienky na porody ma a ten treti porod Bol vazne najkrajsi a najrychlejsi 😋klystir tu v uk nedavaju .

sara328
9. apr 2014

Ahojte zienky..Chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s porodom v sotsku?som v 11 tyzdni termin mam 16.oktobra.2014 a koncom juna chcem odyst za priatelom do skotska...On je tiez slovak..prosim ako ste spokojne alebo ake mate skusenosti s porodom v skotsku..lebo mna tu strasia ze sa omna nebudu starat ked niesom odtial a ze bude problem ked budem chciet ist s babatkom na slovensku.poradte mi niekto prosim lebo som uplne vystrasena..

stormie
9. apr 2014

@bubicatko ja som rodila a bolo to supeeeer, nepriplacas nic, fakt odporucam

viskupovaandrea
1. okt 2014

Ahojte,pred par tyzdnami sme sa prestahovali so Sk do Anglicka do mesta Stoke on Trent,aj s nasou dcerkou a teraz cakame druhe babo,rodit budem tu v Anglicku. Ale mam trochu strach ako to dopadne,lebo vobec neviem ako to tu chodi.
Citala som par diskusii na nete a bola som tak ohromena za som chcela hned rodit.
Ake mate skusenosti s porodom v tomto meste ci v tomto state?? a co budem musiet priniest do porodnice,lebo ked som rodila na Sk tak som musela mat kupene aj taku plienku ci ako sa to vola,dava sa to na plachtu,po porode ked krvacate aby ste plachtu neuspinili,treba to aj tu?? Ako dlho si vas tu nechaju?? Ja som bola v Sk nemocnici 6dni a az potom ma konecne pustili domov.
Prosim skuste napisat vase skusenosti,pomozu mi.
Dakujem

wild.horses
1. okt 2014

@viskupovaandrea Vitaj v UK. V prvom rade, treba hned zajst k GP, aby ta poslali za midwife ( ak si teda este tak neurobila). Nepises, v ktorom tyzdni si, ale to je v podstae jedno. Prve stretko s midwife plus odber krvi je cca v 6 tyzdna (podla toho, kedy zistis tehotenstvo a nahlasis to GP). V 10t je prvy scan, potom uvidis midwife asi o mesiac. Od druhej polovici gravidity sa stretnes s midwife castejsie, v 20tom tyzdni velky scan.
Maternity pads (velke tucne vlozky) bude treba zobrat aj do UK porodnice. Tu jednorazovu 'plachtu' si mozes vziat, ale nemusis (da sa kupit v Boots spolu s vlozkami). V porodnici zostanes tak dlho, ako to bude potrebne resp. ako sa budes citis ze to je potrebne. Kamaratka ostala 6 dni, lebo si nebola ista kojenim. Ina ostala jednu noc... Vsetky tieto otazky je najlepsie spytat sa tvojej midwife a pokial sa da, vybavit si aj moznost obzriet nemocnicu, kde chces rodit a mozes sa pytat kolko chces a co chces priamo na mieste.

kvietocek7
1. okt 2014

@wild.horses ahoj 😉 ako sa vam dari?
@viskupovaandrea vobec sa nemusis obavat, hoci kazdy porod je individualny v nemocnici zostanes podla potreby zdravotneho stavu babatka a tvojho. Zbytocne ta nejak limitovat nebudu.Ja som rodila prirodzene aj cisarom a najviac som bola v nemocke 3dni. Domacu starostlivost po odchode z nemocky preberaju midwife a health visitor, ktore ta zorientuju co a ako. Mozes sa okrem toho ineho ako ti pise aj wild.horse spytat ci je mozne pre teba rodit v birth centre alebo v nemocke.

viskupovaandrea
2. okt 2014

dakujem dari sa nam velmi dobre a vam??
Ja osobne nemusim byt v nemocnici dlho,citim sa tam tak sama a okrem toho bude na mna cakat moja mala dcerka,tak po par dnoch dufam ze sup domov.

viskupovaandrea
2. okt 2014

ja som dcerku rodila tiez prirodzene,len skoda ze tie kontrakcie tak bolia,len si pametam ako som si vidychla ked uz bola vonku,inak ako to je tu v Anglicku,ked sa dieta narodi tak chodia sestricky a davaju vam oblecenie kazdy den druhe a kupu babetka alebo to nechavaju na nas?? Ja osobne by som bola radsej keby to nechali na mna vsetko. Preto sa pital lebo som rodila v Nemocnici na SK a tam to bolo tak ze kazde rano priniesli ciste veci a okupali malu ale mohli sme ich aj mi okupat ale bola tam sestricka.
A este som citala na nete ze pohlavie dietatka v niektorych mestach neprezradzaju,je to pravda??

kiki68
2. okt 2014

@viskupovaandrea ano niekde neprezradzaju,ale to je kvoli tomu,ze tie zeny z pakistanu, indie a pod. maju zauzivane to,ze nez mat dalsie dievcatko tak radsej potrat. Je to brane ako sklamanie a take tehu nechcu. Takze kvoli tomu to spravili.

viskupovaandrea
3. okt 2014

takze ak bude vediet pani doktorka ze uz jedno dievcatko mam a niesom z pakistanu ani z indie ale z Sk tak mi povie pohlavie ak budem cak dievcatko?? Ci??

oladuna
5. okt 2014

@viskupovaandrea ahoj.ja mam 9 mesacne dvojicky a rodila som v londyne kedze tu byvame.do porodnice nemusis nosit ziadnu plachtu pod seba lebo to vsetko tam maju.len veci pre seba a osobnu hygienu a pre babatko vratane mliecka (keby si nahodou nemala svoje alebo sa rozhodla nekojit) a vratane pampersiek.co sa tyka porodu mozes si vybrat ako chces rodit.ponukaju rozne typy porodu vratane bazenu s vodou.ja som si vybrala cisarsky a som nadmieru spokojna.zelam ti vela stastia a ak mas otazky tak sa ma kludne mozes spytat.povedia ti pohlavie podla tvojho zelania ale len ak to bude viditelne na scane.niekedy to nie je 100% pravdive ale ja som mala 6-7 ultrazvukov a vzdy to boli 2 dievcatka a veru, mame 2 baby 🙂

kiki68
6. okt 2014

@viskupovaandrea hej, vacsinou to ide, ak to zrovna nejako neobmedzuje nejaka ich legislativa. Podla mna povedia,ale neni to take horuce ako u nas.

mariakuzminova
2. nov 2014

Ahojte prosim poradite mi ????!!!!!! Som slobodna matka v january by malo byt dietatko na svete mam termin porodu .................. No skutocneho otca dietata nemam v umysle ani len zapisat do rodneho listu bol to moj byvaly priatel ktory ma bil atd no nakoniec som sa odhodlala ihned ako som sa dozvedela ze som tehotna s nim ani len nekomunikovat a tak.............................NO prisla som za mojim novym uzastnym priatelom ktoreho uz poznam od detstva ako cloveka a prijal aj babatko aj mna som zamilovana a konecne stastna jedinna vec co ma trapi je ze som v UK a neviem sa vobec tu pohybovat v tom co mi treba vybavit a tak SOM SLOBODNA MATKA nepracujem v uk pracu na Slovensku som nechala a chcem zacat novy stastny zivot no mam strach prosim napiste mi na co mam narok tu v UK ci je lepsie keby isiel terajsi priatel na matersku kedze on tu pracuje uz 2 roky a jeho zapisat do rodneho listu ako otca ............alebo dat do rodneho listu otec neznamy spoliehat sa na seba a ci dostanem nejake vyhody alebo prispevky pre mna a pre babatko tu v uk aj kedze tu nepracujem ..............PROSIM O RADU A O SURNU POMOC

viskupovaandrea
6. jan 2015

Ahojte maminky potrebujem od vas radu lebo zacinam byt poriadne znechutena. Zijem s mojou dcerkou a muzom v Anglicku a teraz koncom marca sa nam narodi syncek. Potrebovala by som vediet co vsetko treba vybavyt po porode a pred porodom. S muzom niesme zobraty tak neviem ci budem potrebovat nejaky papier ked chcem aby mal syn prizvisko po nom,na Sk som potrebovala papier o priznani otcovstva aby dcerka mala jeho priezvisko a ostatne papiere som dost rychlo vybavyla,mala sa narodila vo februari a v marci som uz poberala matersku,mala rodny list malej akurat som musela pockat na papier o tom ze sa dieta dozilo 28 dni a potom uz v aprili som dostala ten jednorazovy prispevok.
Ako som to citala na nete tak vraj len tri mesiace sa tu v uk caka na rodny list?
Najlepsie na tom je ze vobec netusim co a kde si mam vybavit tu v uk,neviem na co mam narok kedze som tu nepracovala lebo som sem prisla uz ako tehotna a nic tu v uk nepoberam.
Prosim poradte mi lebo uz zacinam panikarit ☹

kristina08
6. feb 2015

Ahoj ja som rodila síce v Škótsku tak mozno nieco bude odlišnejsie, ale my s priateľom sme tiez neni zobratý a ked sa nam narodila dcéra tak v nemocnici mala po mne priezvisko aby vedeli koho to je bábo. Ked sme došli domov tak na druhý den k nam došla midwife a dala mi Red Book kde sú všetky údaje o dieťati. A tam ked pisala meno som jej povedala, ze mala bude mat priezvisko po otcovi a ona ho tam napísala bez niakych otázok. Ked sme išli vybavovať rodný list tak musel ísť aj priateľ aby sa mohol podpísať na rodný a tam tiez neriešili, ze ake ma priezvisko dcéra. Hned na počkanie nam vystavili basic birth certificate a chceli sme aj taky kde je viac údajov (potrebný pre vybavenie pasu pre bábo) tak za ten sme zaplatili £10 a tiez na počkanie. Myslím, ze to nejak tak podobne bude aj v anglicku.

andreaandca
15. júl 2015

Ahojte.Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Fbookova skupina.Dobre rady,pomoc,poradna.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

gombicka
24. júl 2015

Whipps Cross, Homerton alebo North Middlesex? Zienky, mate skusenosti s niektorou z tych maternity unit? Rodili ste tam niektora? Co by ste odporucili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre